Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available30.Haz.2022,Per
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz İstanbul Bolonya Uçak Biletleriİstanbul Bolonya Uçuşları Hakkında Bilgiler

MartiGo ile İstanbul Bolonya arasında seyahat yapanlar keyifli zaman geçireceklerdir. Çünkü bu yolculuk size birçok seçenek sunmaktadır. Bilindiği gibi Bologna Kuzey İtalya’da bulunan büyük bir şehirdir.  Yüzölçümü 140,73 kilometrekare, nüfusu yaklaşık 390 bin kişi civarındadır. Dünyanın en eski üniversitesi, 1088 yılında kurulduğu düşünülen Bolonya üniversitesidir. Bologna Apenin dağlarının çeperinde, Reno ile Savena nehrinin de kapsayan vadilerin içinde yer alır. Efsanevi Po ovası coğrafyasına ayrı bir güzellik katar. Merkezi olması ve nüfus bakımından ülkenin yedinci şehridir. Tarihi olarak ilk yerleşimler Miladi 1000 yıllarına kadar dayanmaktadır. Kentte Roma medeniyetinin varlığı açıkça hissedilir. Kent Velzna/Felsina gibi orta çağın yerleşim yerleri üzerinde kurulmuştur. Daha sonraki yüzyıllarda bölgede Keltlerin varlığını görülmektedir.  Uzun bir süre ekonomik, siyasal bir gerilemenin sonunda St. Petronius’un çabalarıyla Bolonya neredeyse küllerinden doğmuştur. Daha ilerleyen süreçlerde, yani Roma’nın yıkılmasından sonra bir sınır kalesi olarak kendini göstermiştir. Lombard’ların egemenliğinden sora yani 11. Yüzyıl gibi Kutsal Roma imparatorluğundan bağımsızlaşma çabaları başlamıştır. Kentte resmi dil İtalyancadır. Şehir Frederick Barbarossa sonrası, Konstanz Barış anlaşmasıyla daha bağımsız bir yönetime geçmiştir. İşte bu noktadan sonra Bolonya hızla gelişmeye başlamıştır. İtalyan bağımsızlık savaşının ertesinde 1860’da Sardunya krallığı içinde, kendi isteğiyle İtalya birliğinde katılmıştır.


 • Ulaşım
 • Gezilecek Yerler
 • Ne Yenir ?
 • Kültür ve Eğlence
 • Konaklama

Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Yakın zamanda İstanbul uçak bileti alarak Türkiye’ye gelmeyi düşünüyorsanız bu yazımız size pek çok konuda ışık tutacaktır. İstanbul’da bir adet özel (Hezarfen) ve iki adet devlete ait havalimanı bulunmaktadır. Avrupa Yakası’nda hala yapım aşamasında olan İstanbul Yeni Havalimanı’nın da 2018 yılında hizmete açılması planlanmaktadır.

Ucuz uçak bileti ve konaklayacağınız bölgeye göre size en uygun yurt içi ve yurt dışı uçaklarını Anadolu Yakası veya Avrupa Yakası’nda bulabilirsiniz. Bunlardan ilki Avrupa Yakası’nda, eski ismiyle Yeşilköy Havalimanı olarak da bilinen Atatürk Havalimanı, 2015 yılında verdiği hizmetleriyle de dünyanın en büyük 11. Havalimanı seçilmiştir. Bakırköy/Yeşilköy’de konumlanmış olan Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul’un her yerine 24 saat özel araçlar, taksi, halk otobüsleri, havalimanı özel otobüsleri ve raylı sistemleri kullanarak kısa sürede ulaşmak mümkün. Yine de İstanbul’da karayolunu tercih ediyorsanız trafiğe yakalanma ihtimalini göz önünde bulundurarak yola çıkmakta fayda var.

Atatürk Havalimanı kadar büyük olmasa da Anadolu Yakası’nın Pendik ilçesinde yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı; hem yurt dışı hem yurt içi seferlerinde oldukça konforlu bir alternatiftir. İsmini Türkiye’nin ilk kadın pilotlarından biri olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Yoğunluk bakımından Atatürk Havalimanı’na kıyasla çok daha hafiftir. Havaalanından şehir merkezine ulaşımda yine özel araçlar, taksi,  halk otobüsleri ve havalimanı özel otobüslerini tercih edebilirsiniz. Üçüncü ve son havaalanı olan Hezarfen Havalimanı Osmanlı’da yaşamış tarihi bir figürün adıyla anılmaktadır.

Hezarfen Ahmed Çelebi, kendi yaptığı yapay kanatlarla uçabilen ilk insan olarak tarihe geçmiş bir Osmanlı bilginidir. İsmini taşıyan havaalanı da Arnavutköy’de hizmet veren Türkiye’nin ilk ticari havaalanıdır.


İstanbul Bolonya Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Bolonya uçak bileti ne kadar??remove

MartiGO en uygun uçak biletlerini bulabilmek için 540'tan fazla havayolu şirketinin fiyatlarını karşılaştırmaktadır. 540 havayolu karşılaştırılması sonucu  önümüzdeki bir ay içerisinde Bolonya şehrine tek yön en ucuz bileti firmasında tarihinde  dur.

Bolonya şehrine uçan havayolları hangileridir?add
Bolonya şehrine uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım? add
Bolonya uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add
Bolonya şehrine ucuza uçmak için en ucuz ay nezamandır? add
Bolonya uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add
Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.