Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available30.Haz.2022,Per
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz İstanbul Haugesund Uçak Biletleriİstanbul Haugesund Uçuşları Hakkında Bilgiler

İstanbul Haugesund arasında seyahat edenler muhteşem bir tatil için Norveç’in en iyi şehirlerinden birinin Haugesund olduğunu söyleyeceklerdir. Rogaland eyaletinin içerisinde bulunan Haugesend şehri tarihi dokusu ve muhteşem doğasıyla her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. 2016 sayımlarına göre yaklaşık 50 bin kişinin yaşadığı şehir oldukça sessiz ve sakin bir yapıya sahiptir. Dingin, huzurlu, gürültüden uzak bir tatil geçirmek isteyenler için bulunmaz bir cennetin kapılarını açan Haugesund aynı zaman da metropolitan bir şehirdir.  Oldukça genç bir şehir olan Haugesund’un tarihi kökleri çok güçlüdür. Viking çağının en güçlü şehirlerinden biri olan Haugesund o dönemlerin ilk Kralı lan Harald Fairhair’a ev sahipliği yapmıştır. Haugesund bir kıyı şehri olduğundan özellikle balıkçılık alanında çok gelişmiştir. Ringa balığının önemli yer tuttuğu şehirde yerel ve uluslararası balıkçılık ticareti ekonomiyi canlı tutmaktadır. Şehirde son zamanlarda Norveç’in diğer şehirlerden biri olan Stavanger gibi petrol endüstrisine önem verilmeye başlanmış, ekonomiyi kalkındırmak için petrole endüstrisine büyük bütçeler ayrılmıştır. Şehir adını Haugesundet boğazından almıştır. Hauge Eski İskandinav dilinde tepeyi, tepeye anlamına gelirken Sund kelimesi boğazdan ve sesten anlamlarına gelmektedir. Kuzey Denizi ile kıyı şeridine sahip olan şehri okyanusun zorlu sularından Karmøy adası ve Røvær takımadası korumaktadır. Doğal alanları, kumsalları, plajları, müzeleri, tarihi eserleri, gece kulüpleri ve festivalleriyle Haugesund Norveç’in en muhteşem tatil şehirlerinden biridir. Liman şehri olan Haugesund serin denizleri ve ince kumlu plajları ile ünlüdür. Şehir yılın her mevsimi dünyanın dört bir yanında binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Vikingler döneminde ülkenin önemli bir merkezi olan Haugesund bu dönemde ülke için önemli bir yer edinmiştir. Ülkenin dört bir yanında Vikingler döneminden kalma eşyaların sergilendiği müzeler bulunmaktadır. Şehirde yaz aylarında gönüllü festivaller düzenlendiğinden özellikle yaz aylarında turist oranında ciddi bir artış görünmektedir.


 • Ulaşım
 • Gezilecek Yerler
 • Ne Yenir ?
 • Kültür ve Eğlence
 • Konaklama

Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Yakın zamanda İstanbul uçak bileti alarak Türkiye’ye gelmeyi düşünüyorsanız bu yazımız size pek çok konuda ışık tutacaktır. İstanbul’da bir adet özel (Hezarfen) ve iki adet devlete ait havalimanı bulunmaktadır. Avrupa Yakası’nda hala yapım aşamasında olan İstanbul Yeni Havalimanı’nın da 2018 yılında hizmete açılması planlanmaktadır.

Ucuz uçak bileti ve konaklayacağınız bölgeye göre size en uygun yurt içi ve yurt dışı uçaklarını Anadolu Yakası veya Avrupa Yakası’nda bulabilirsiniz. Bunlardan ilki Avrupa Yakası’nda, eski ismiyle Yeşilköy Havalimanı olarak da bilinen Atatürk Havalimanı, 2015 yılında verdiği hizmetleriyle de dünyanın en büyük 11. Havalimanı seçilmiştir. Bakırköy/Yeşilköy’de konumlanmış olan Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul’un her yerine 24 saat özel araçlar, taksi, halk otobüsleri, havalimanı özel otobüsleri ve raylı sistemleri kullanarak kısa sürede ulaşmak mümkün. Yine de İstanbul’da karayolunu tercih ediyorsanız trafiğe yakalanma ihtimalini göz önünde bulundurarak yola çıkmakta fayda var.

Atatürk Havalimanı kadar büyük olmasa da Anadolu Yakası’nın Pendik ilçesinde yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı; hem yurt dışı hem yurt içi seferlerinde oldukça konforlu bir alternatiftir. İsmini Türkiye’nin ilk kadın pilotlarından biri olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Yoğunluk bakımından Atatürk Havalimanı’na kıyasla çok daha hafiftir. Havaalanından şehir merkezine ulaşımda yine özel araçlar, taksi,  halk otobüsleri ve havalimanı özel otobüslerini tercih edebilirsiniz. Üçüncü ve son havaalanı olan Hezarfen Havalimanı Osmanlı’da yaşamış tarihi bir figürün adıyla anılmaktadır.

Hezarfen Ahmed Çelebi, kendi yaptığı yapay kanatlarla uçabilen ilk insan olarak tarihe geçmiş bir Osmanlı bilginidir. İsmini taşıyan havaalanı da Arnavutköy’de hizmet veren Türkiye’nin ilk ticari havaalanıdır.


İstanbul Haugesund Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Haugesund uçak bileti ne kadar??remove

MartiGO en uygun uçak biletlerini bulabilmek için 540'tan fazla havayolu şirketinin fiyatlarını karşılaştırmaktadır. 540 havayolu karşılaştırılması sonucu  önümüzdeki bir ay içerisinde Haugesund şehrine tek yön en ucuz bileti firmasında tarihinde  dur.

Haugesund şehrine uçan havayolları hangileridir?add
Haugesund şehrine uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım? add
Haugesund uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add
Haugesund şehrine ucuza uçmak için en ucuz ay nezamandır? add
Haugesund uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add
Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.