Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

  • flight_takeoffUçuş
  • bedOtel
  • luggageTatil Paketi
  • directions_carAraç Kiralama


  • Gidiş-Dönüş
  • Tek Yön
  • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available18.Tem.2024,Per
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Italya Uçak BiletleriItalya Uçuşları Hakkında Bilgiler

İtalya, Avrupa güney bölgesinde kendi adıyla aynı adı taşıyan yarımada üzerinde bulunan bir ülkedir. Ülkenin başkenti Roma’dır. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde özellikle Roma İmparatorluğu döneminden kalan çok sayıda eser ülkede yer almaktadır. Dünya tarihine yön veren ülkelerden birisidir. Rönesans burada gerçekleşmiş aynı zamanda İkinci Dünya savaşının etkili ülkelerinden birisi olmuştur. Ülkenin üç tarafı denizlerle çevrili olsa da kuzeyinde birçok ülkeyle sınır komşusu vardır. Batısında Fransa, kuzeyinde İsviçre ve Avusturya, doğusunda Slovenya sınırı yer almaktadır.

İtalya uçak bileti alarak gidebileceği ülkede başkent Roma ile birlikte gezilecek çok sayıda şehir vardır. Ülkenin kuzeyi güneyine göre daha zengin ve gelişmiş olarak kabul edilmektedir. Milano, Floransa, Venedik, Cenova, Bolonya, Floransa, Napoli, Bari ve Palermo gibi şehirler bulunmaktadır. Bu şehirlerin hepsi turizm açısından ülkeye farklı değerler katmaktadır. Hem tarihi yapıları hem de doğal güzellikleriyle ülkede en çok ziyaret edilen ülkelerin başında gelmektedir.

İtalya dünyanın en büyük yedinci ekonomisidir. Avrupa Birliği’nin oluşturan önemli ülkelerden birisidir. Ferrari, Maserati ve Fiat otomotiv sektörünün en önemli taşıyıcılarıdır. Bu markaların yanında moda anlamında dünyanın en dikkat çekici ülkesidir. Gucci, Versace, Prada, Valantino, Dolce Gabbana gibi önemli moda markaları bu ülkede doğmuştur. Hem sanatın hem de ekonominin aynı düzeyde geliştiği bir ülkedir.

İtalya ucuz uçak bileti ile gidilecek olan ülkenin tamamında Akdeniz iklimi etkili olmaktadır. Kış aylarında ılık hava ve yağışlı ile dikkat çekmektedir. Yaz ayları yani turistlerin en çok geldiği dönemde sıcak ve kurak bir hava hakimdir. Ülkenin etrafında çok sayıda kumsal ve deniz ile iç içe geçmiş olan noktalar mevcuttur. Sicilya ve Sardunya adaları farklı bir eğlenceyi tercih edenler tarafından tercih edilebilir. İtalya’nın en önemli bilim adamları ve sanatçıları Leonardo da Vinci, Galileo, Dante, Pavarotti gibi isimler gelmektedir. Bunun yanında ülkede en önemli spor futbol olarak dikkat çekmektedir. MartiGo’dan alınacak uçak bileti sayesinde mutfak lezzetleriyle öne çıkan ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

60 milyonun üzerinde nüfusa sahip olan ülke mutfağıyla da dikkat çekmektedir. Sebze, hamur işleri, kahveler, şaraplar, et yemekleri ve makarna çeşitleri ile birlikte özel soslar bu geniş menüyü oluşturmaktadır.

İtalya Hakkında Uçuş Bilgileri

İtalya bulunduğu konum ve turizm ülkesi olmasının etkisiyle havayolu ulaşımı gelişmiş bir noktadır. Ülkenin farklı bölgelerinde 36 adet havalimanı yer almaktadır. Buradan dünyanın bir şehrine aktarmasız uçuş yapılmaktadır.

·         Fiumicino Havalimanı (Roma)

·         Malpensa Airport (Milano)

·         Marco Polo Airport (Venedik)

·         Fontanarossa Airport (Katanya)

·         Punta Raisi Airport (Palermo)

Ülkenin en yoğun çalışan havalimanları bu şekilde sıralanmaktadır. Roma ve Milano şehirlerinde bulunan havalimanları ülkenin en büyükleridir. Roma havalimanından 79 şehre, Milan havalimanından 56 şehre aktarmasız uçuş yapılmaktadır. Ayrıca diğer havalimanlarından da birçok şehre aktarmasız olarak uçuş gerçekleştirilir.

 Italya Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Italya uçak bileti ne kadar??remove

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Italya için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Italya uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Italya uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Italya uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.