Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Karlovy Vary Uçak Bileti

Karlovy Vary Hakkında Bilgiler

Karlovy VaryKarlovy Vary seyahati planlayanlar Çek Cumhuriyetinin Bohemya bölgesine seyahat edeceklerdir. Karlovy Vary kaplıcalarıyla ünlü bir Çek şehridir. Şehir 1370 yılında, Bohemya’nın batısında İmparator Karl IV tarafından kurulmuştur. Şehrin en meşhur diğer ürünleri ise kağıt helva ve porselenleridir. Muhteşem doğasının yanında eşsiz mimariye sahip evleriyle görülmeye değer Çek şehirlerinden bir tanesidir. Şehrin ismi Kralın banyosu anlamına gelmektedir. Kaplıcalarının yoğunluğuyla bir sağlık kenti olarak anılmaktadır. Şehirde en önemli özelliklerden birisi sigara içilmesinin yasak olmasıdır. Sigara içmek neredeyse şehrin kurulduğu dönemlerden beri yasaktır.  Şehrin nüfusu yaklaşık olarak 50 bin civarındadır ve ülkenin en önemli turizm şehirleri arasında bulunmaktadır. Praga yaklaşık olarak 130 kilometre uzaklıkta olan şehirdeki kaplıcalar pek çok tarihi ve ünlü ismin uğrak yeri olmuştur. Mozart, Karl Marx, Atatürk, Beethoven, Sigmund Freud ve Hitler gibi tarihi kişilikler buradaki kaplıcaları kullanmıştır. Zaman içerisinde şehre yerleşen aristokrat kesim sayesinde şehir büyük bir gelişim göstermiştir. Resmi dil olarak Çekçe konuşulmaktadır. Şehirde karasal iklim hakim olduğu için kış mevsimleri soğuk ve yaz mevsimi ılık geçer. Kışın sıcaklıklar 0 derecenin altında seyretmektedir. Yazın ise 20 derece civarındadır. Küçük bir şehir olması sebebiyle Karlovy Vary’i yürüyerek keşfetmek mümkündür.

 • Karlovy Vary Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

   Karlovy Vary uçak bileti alan kişiler Karlovy Vary Uluslararası Havalimanı’na iniş yapacaklardır.  Batı Bohemya’da yer alan havalimanı şehir merkezine 6 kilometre mesafedeki Olšová Vrata köyünde yer almaktadır. Çek Cumhuriyeti’nin en yoğun dördüncü havalimanı olarak bilinmektedir. Karlovy Vary Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs, taksi ve araç kiralama seçenekleriyle seyahat edilebilir.

  Otobüs

  Havalimanından şehir merkezine günde yedi kez Nr.8 numaralı hat hareket etmektedir. Bu hatla havalimanından şehir merkezine ve şehir merkezinden de havalimanına seyahat edebilirsiniz.

  Taksi

  Havalimanından taksi hizmeti almak da mümkündür. Geliş terminal binasında taksilere rastlayabilirsiniz. Önceden rezervasyon yaptırarak beklemeden şehir merkezine seyahat edebilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Karlovy Vary havalimanında üç tane araç kiralama firması bulunmaktadır. Bunlar; Alimex, Quatromarket ve Golem firmalarıdır. Şehre uçmadan önce bu firmaların internet sitesi üzerinden araç kiralama işleminizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Böylece beklemeden aracınız iniş saatinde hazır olacaktır.

 • Karlovy Vary’de Gezilecek Yerler

  Karlovy VaryKarlovy Vary ucuz uçak bileti alanlar Çek Cumhuriyeti’nin kaplıcalar kentine gitmiş olacaklardır. Kartpostal şehir ismiyle anılan Karlovy Vary, Çek Cumhuriyeti’nin şirin denilebilecek şehirleri arasındadır. Şifalı sularının yanında oldukça renkli bir mimari yapı şehre giden turistleri beklemektedir. Doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan şehirde gezilecek yerler sınırlı olmakla birlikte büyüleyici bir yapı sunmaktadır.

  Mill Colonnade

  Mill Colonnade, kemer altı su kaynağı olarak içerisinde birden fazla sıcak su kaynağının bulunduğu geniş bir yapıdır. Şehrin en eski yapılarından birisi olan bu bina artık bir sembol haline gelmiştir. Neo Rönesans tarzında inşa edilen yapı, Korint tarzı 124 kolon ve iki koridordan oluşmuştur. Yaz aylarında yapının içerisinde pek çok konser yapılmaktadır. Mill Colonnade’in inşası 1871 – 1881 yılları arasında yapılmıştır ve Prag’da bulunan Rudolfinum ve Ulusal Tiyatro binalarını tasarlayan Josef Zitek yapının mimarıdır.  

  Diana Gözlem Kulesi (Diana Observation Tower)

  Denizden yüksekliği 562 metre olan Diana Gözlem Kulesi’nden şehrin panoramik manzarası izlenebilmektedir. Ormanın içerisinde bulunan kuleye şehir merkezinden kalkan teleferiklerle ulaşılabilmektedir. 1912 – 1914 yıllarında inşası tamamlanan kulenin yüksekliği 40 metreyi bulmaktadır. Kulede şehri izleyebileceğiniz gözlem katının yanında bir restoran da yer almaktadır.

  Karl Marx Anıtı (Karl Marx Monument)

  1988 yılında inşa edilen anıt Alman düşünür ve devrimci Karl Marx’ın onuruna yapılmıştır. Anıt Rus Konsolosluğunun karşısında bulunan parka heykeltıraş Karel Kunes tarafından inşa edilmiştir. Karl Marx’ın şehre yaptığı 1874, 1875 ve 1876 yıllarının hatırası için yapılmıştır.

  St. Peter & St. Paul Kilisesi (Church of St. Peter & St. Paul)

  5 altın kubbe ve renkli bir mimari yapıya sahip olan kilise 1893 ve 1898 yıllarında mimar Gustav Widemann tarafından inşa edilmiştir.  Bizans tarzında yapılan Ortodoks kilisesi, Rus kiliselerinden ilham alarak tasarlanmıştır. Kilise duvarlarında çeşitli resimler ve figürler yer almaktadır.

  St. Lucas Kilisesi (Church of St. Lucas)

  1876 – 1877 yılları arasında inşa edilen Anglikan St. Lucas kilisesinin mimarı Oskar Mothes’tir. Neo Gotik bir tarza sahip olan kilise tamamlandığında Zahradhi udoli’de bulunan Anglikan kilisesinin yerini almıştır. Tasarımı aşamasında Neo Gotik mimarinin farklı tuğla kullanımından da etkilenilmiştir.

  Karlovy Vary Müzesi (Karlovy Vary Museum)

  Karlovy Vary müzesi şehirde bulunan kaplıcalar, şehrin yerel tarihi, mimari yapılara dair bilgi vermektedir. Müzede; geleneksel cam, balneoloji ve porselen üretiminin yanında etnografyaya dair de belgeler sunulmaktadır.

 • Karlovy Vary’de Ne Yenir?

  Kalovy Vary yemek kültürü ile bilinen bir şehir değildir. Ancak genel olarak Çek mutfağının birçok kendine özgü yemeğini bu şehirde bulmak mümkündür. Et yemekleri ve hamur işleri ağırlıklı çek mutfağında tütsülenmiş etler, balık, domuz ve sığır etleri çok tüketilmektedir. Etin hemen her çeşidi bu mutfakta kullanılmaktadır. Çek mutfağı çoğunlukla Macar ve Alman mutfağının etkisi altındadır. Yerel halkın en fazla yediği yemekler; patates cipsi ve ekmekle servis edilen smazeny syr ile domuz eti ya da tavuk etiyle yapılan bir şnitzel yemeği Rizek’tir. Karlovy Vary’nin en meşhur yiyeceği kağıt helva olarak da adlandırılan spa wafers’dir. Sıcak sunumu yapılan “spa wafers” hem restoranlardan hem de sokak satıcılarından temin edilebilir. Şehirde Çek damak tadına hitap eden restoranlarla birlikte dünya mutfağına ait çeşitli lezzetler de yer almaktadır. Şehrin en popüler restoranları; Quisisana Palace, Restaurant Embassy, Le Marche, Charleston, Restaurant Karel IV, Panoptikum, Tusculum olarak

 • Karlovy Vary’de Kültür ve Eğlence

  Bir turizm şehri olmasıyla Karlovy Vary çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan eğlenceli şehirlerin başında gelmektedir. Şehirde; Eylül ayında Dvorak Autumn Klasik Müzik Festivali, Karlovy Vary Kültür Festivali, Karlovy Vary Jazz Festivalleri’nin yanında Ağustos ayında Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali, Temmuz ayında Karlovy Vary Uluslararası Film Festiveli ve 3 Mayıs Karlovy Vary Yemek Festivali düzenlenmektedir. Küçük bir şehir olmasına rağmen oldukça renkli olan Karlovy Vary’nin dinamik bir gece hayatı bulunur. Şehirdeki barlar, gece kulüpleri ve Publarda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence devam etmektedir. Ünlü Çek birası bu mekanlarda en fazla tüketilen içecektir. Şehrin en ünlü mekanları; Juice Bar Kokopelli, Chilli Chilli Bar, Kino Drahomira (Panasonic), Fire Station, Becher’s Bar, Barracuda Cocktail Bar, Retro gibi mekanlardır. Karlovy Vary tüm Bohemya bölgesindeki gibi cam, porselen ve kristallerinin yanında ağaç oyma ürünler, organik gıda ve el yapımı giysileriyle ünlüdür. Özel el işi ürünler şehrin en gözde ürünleri arasında yer almaktadır.

  Çek Cumhuriyeti’nin turistik şehirlerinden birisi olan Karlovy Vary’e en uygun Karlovy Vary uçak bileti fiyatı için sitemiz üzerinden arama yapabilirsiniz. Değişik firmaların uçuşlarını inceleyebilir, en uygun seçeneği tercih ederek rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Karlovy Vary Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Karlovy Vary ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Karlovy Vary en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Karlovy Vary uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Karlovy Vary uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Karlovy Vary  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Karlovy Vary 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Karlovy Vary uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Karlovy Vary uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Karlovy Vary uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Karlovy Vary uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Karlovy Vary uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Karlovy Vary şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.