Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Katoviçe Uçak Bileti

Katoviçe Hakkında Bilgiler

Katoviçe arasında seyahat planlayan kişiler, Polonya’nın en güzel kentlerinden birine geceklerini bilmeliler. Bilindiği gibi Katowice kenti Polonya’nın, Yukarı Silezya diye bilinen bölgenin, tarihsel olarak en önemli kentlerinden biridir. Kotowice, yönetim olarak Silezya bölgesinin merkezi olara konumlanmıştır. Kotowice 1999 gibi görece yeni bir tarihte kurulmuştur. Bu bölgede bulunan sanayi alanlarını da içinde barındırır. Kotowice’nın yüzölçümü 164.67 kilometrekaredir. Nüfusu ise-kent merkezi olarak-310 bin, metropol olarak ise 4.700 bin kişi civarındadır. Kotowice yerleşim alanı olarak uzun zamandan beri nüfusa sahipti ancak bir kent olarak gelişmesi 18.yüzyıl itibariyledir. Bu dönemden sonra sanayi alanlarının oluşması gelişmesinde önemli bir yer tutmuştur.

 • Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Antalya Katowice uçak bileti satın alanlar uçuşlarını aktarmalı olarak yapacaklardır. Bilindiği gibi Katowice-Pyrzowice Havaalanı kent merkezine yaklaşık olarak 31.6 kilometredir. Bu mesafe şehir merkezine ortalama olarak 34 dakika seyahate karşılık gelmektedir. Kotowiçe-Pyrzowice Havaalanından şehir merkezine gitmek için birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlar arasında otobüs, taksi ve araç kiralama yöntemlerinden birini kullanmanız gerekmektedir. Otobüs diğer iki ulaşım yöntemine göre daha ucuz bir seçenektir. Taksi ise rahatlığı nedeniyle, otobüse göre biraz deha pahalı olmakla birlikte seyahat severlerin tercihleri arasındadır. Bu seçeneklerin dışında, eğer fiyat konusunu pek sorun etmiyorsanız araç kiralama yöntemiyle kent merkezine gitmeniz sizin için en iyi olacaktır.

  Otobüs

  Kotowiçe-Pyrzowice Havaalanından şehir merkezine toplu taşıma araçlarıyla yolculuk etmek seyahat severlerin tercihlerinin başında gelmektedir. Hem ucuz hem de kolay ulaşım açısından önemli bir tercih nedenidir. Kotowiçe-Pyrzowice Havaalanından her saat kalkan otobüsler vardır. Kotowiçe-Pyrzowice otobüs seferleri PKM, Matuszek, Pyrzoceekspres, tigerekpres şirketleri tarafından yapılmaktadır. Ayrıca Silezya toplu taşıma sistemi içinde tramvay sistemi 1894 yılından beri en büyük taşıma sistemidir. KZK GOP ile bölge tren yolu ile ulaşım sağlanmaktadır.

  Taksi

  Katowice havaalanından şehir merkezine yolculuk etmenin en rahat yöntemlerinden biri de taksi hizmetleridir. Taksi hizmetlerinden yararlanmak için havaalanının varış bölümünün dışında bulunan taksilerden yararlanmak mümkündür. Kotowiçe-Pyrzowice Havaalanında Airport Taxi servis adlı şirket hizmet vermektedir. Bu şirkete ulaşmak için +48 784 846 866 ile +48 32 786 06 06 numaralı telefonları kullanabilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Kotowiçe-Pyrzowice Havaalanından şehir merkezine ulaşım için tercih edeceğiniz en konforlu yol araç kiralama diyebiliriz. Araç kiralamak için havaalanı varış bölümünün bulunduğu yerde bulunan şirketlerin bürolarına başvurabilirsiniz. Bu alandaki; GTL Rent a car, Jolcar Rent a car, SilverCar, Icar, GT Rent a car, Joka Rent a car, Budget, Awos24 Rent a car, Ekspress, Jam rent a car, Rentcar pt., MiRent eco car, Odkryj auto.pl, BTMCar, Senala Rent a car vb. gibi araba kiralama şirketlerinden araçlarınızı kiralayabilirsiniz.

 • Katowice’de Gezilecek Yerler

  Katowice, Polonya’nın önemli kentlerinden biridir. Tarihi ve turistik yapılarının dışında gezilip görülmesi gereken onlarca seçenek barındırmaktadır. Katowice ucuz uçak bileti alarak unutulmaz bir seyahati garanti edeceksiniz. Katowice size tarihi yapıları, müzeleri, tiyatroları ile zengin bir gezinti seçeneği sunmaktadır. Önemli oranda üniversite öğrencisini de bünyesinde barındırmaktadır. Herşeyden önce Katowice’de, Goldstein Sarayı, Katowice Entnoloji ve Tarih Müzesi, Gitar Tarihi Müzesi, Kral İsa Katedrali, İzciler Eylül Anıtı, Aziz Prens Casimir kilisesi vb. gibi gezmek için önerilerde bulunabiliriz.

  Goldstein Sarayı (Goldstein Palace)

  Goldstein Sarayının yapımı tahminen 1870’lere dayanmaktadır. Dönemin zenginlerinin kullanımı için yapılmış binalar gibi çok kullanışlı bir yapıdır. Mermerden yapılmış olan bu yapı 2 katlı ve her katta odalar, mutfak, banyo, kiler ve çalışan odaları bulunmaktadır. Bu tasarım burjuvazinin hayat tarzı açısından bir gösterge olarak tanımlanabilir. Binayı dönemin zengin fabrikatörlerinden İbrahim ve Joseph Goldstein kardeşler yaptırmış ve kullanmışlardır. Neo rönesas tarzını yansıtmaktadır. İlerleyen zamanlarda bu yapı el değiştirdi ve bina Bölgenin ticaret odası olarak kullanıldı. 1950’lerden 1990’lara kadar burada bir Sovyet sineması hizmet verdi. Ayrıca tiyatrolar tarafından da kullanılan yapı, restoran vb. gibi amaçlar için de kullanılmıştır. Şu anda bina şehrin bir mülkü olarak varlığını sürdürmektedir.

  Katowice Entnoloji ve Tarih Müzesi (Dzial Etnologi Miasta Muzeum Historii Katowic)

  Müze Katowice’nin tarihi ve turistlik bölgesi Nikiszowice bölgesinde yer almaktadır. Müzenin içinde bulunan materyaller sürekli sergi halinde izleyicilere sunulmaktadır. Müze tarih içinde bölgenin temizlik alışkanlıkları, yemek yapma biçimleri, mobilyaları ile ilgili materyaller vb. gibi yaşam kültürünün tarih içindeki değişimini, gelişimini sergilemektedir. Ayrıca müzenin dönemsel sergileri de mevcuttur.

  Gitar Tarihi Müzesi (Muzeum History Gitary)

  Müze gitar ve yaylı çalgılar için oluşturulmuştur. Burada birçok materyal sergilenmektedir. Müzenin kuruluşu Leszek ve Tohmas Cierpisz adlı müzik tutkunu tarafından kurulmuştur. Burada bulunan gitarların gelişim tarihini ve özelliklerini takip etmeniz mümkündür.

  Kral İsa Katedrali’Catherdal of Christ the King)

  Kral İsa Katedrali Polonya’nın en büyük katedralidir. İsa’ya adanmış olan bu katedral kemerli katedral olarak da bilinir. Bu yapı 1927 ila 1955 yılları arasında yapılmıştır.

  İzciler Eylül Anıtı (Pomnik Harcerzy Wrzesnia)

  Katowice şehir merkezinde bulunan bir heykeldir. Bu anıt Eylül anıtı ya da Silezya’lı İzciler olarak da bilinir. Katowice’nin savunucular meydanında durmaktadır. Bu heykel savunucular için bir anma niteliğinde yapılmıştır. Heykelin tasarımı ve uygulaması Michael Kuczminskiego ile heykeltıraş Sigismunda Brachmanssi tarafından gerçekleştirilmiştir. Heykel Kasım 1983 yılında şehrin savunmasını yapanlar için bir kahramanlık anıtı olarak yapılmıştır.

  Aziz Prens Casimir Kilisesi (Kosciol sw. Kazimiera Krolewicza)

  Aziz Casimir kilisesi adından anlaşıldığı gibi Prens Casimir adına yapılmıştır. İşlevselci üslupta inşa edilmiş kilise, Jonh Widuch yapılmıştır. Tasarımı ise jana Zarzyckiego tarafından tasarlanmıştır. Kilise diğer eski kiliselerle karşılaştırıldığında yeni bina olmasına rağmen, Polonya tarihi açısından önemli bir yere sahiptir. Aziz Casimir kilisesi 1930 ila 1933 yıllarında inşa edilmiştir.

 • Katowice’de Ne Yenir?

  Katowice yemeklerini, Polonya mutfağının bir parçasıdır. Katowice’de yemek ihtiyacınızı karşılamanız için birçok seçenek vardır. Genel olarak Avrupa mutfağı ile bir ortaklık gösterse de Polonya mutfağı kendine has özellikler gösterir.  Bu özelliklerin başında malzeme kullanımı gelmektedir. Özllikle bu mutfağı belirgin yapan şeylerden biri lahana ve patatesin baskınlığıdır. Bu belirttiğimiz malzemelerin yanında pırasa, pancar gibi kök barındıran sebzeler yabana atılmayacak özellikte yemeklerde kullanılır. Polanya mutfağının en bilinen yemeği; Pierogi’dir. Bu yemek bir çeşit mantıdır. Bu mantı bazen baharatlı, bazen tatlı malzemelerle doldurulabilmektedir. Pierogi’nin yanında Barszcz adlı pancar çorbası, Zurek ve Rosol’ü de bu yemekler içinde sayabiliriz. Ayrıca Bigos, Golabki, Zapiekanka, gibi ana yemeklere ilave edebileceğimiz tatlar mevcuttur. Pierogi hem haşlama hem de kızartma olarak elma, lahana, patates ve etle yapılmaktadır. Katowice ve dolayısıyla Polonya mutfağını keşfedip, keyifle bir şeyler yemek isterseniz, size, Katowice’de bulunan; Hurry Curry, Moodro, Staromiejska 3 Restobar, Trzy Stawy Restauracja&Bistro, Cukiernia Sowa, Poziom 3, Sokarnia, Cafe Chopin, Hotel Katowice, Frytki-belgijskie, Catering Silesia vb. restoran, cafe ve tatlı mekanlarını görmenizi öneririz.

 • Katowice’de Kültür ve Eğlence

  Katowice eğlence yerleri size en iyi hizmeti verecek konumdadır. Katowce’nin eğlence kültür mekanları Silezye Voivod bölgesidir. Burada sinemadan, tiyatroya ve müzelere gidip, gezmeniz mümkündür. Bunan dışında bir eğlence hayaliniz varsa, Katowice bunun için uygun bir kenttir. Üniversitelerin yoğun olduğu bu bölgede birçok eğlence seçeneği vardır. Gece biryerlere gidip, bir şeyler içmek istiyorsanız bunun için sizlere; Browariat-Craft Beer Zone, Old Cuban Coctair Bar, Cybermachina, Kominiarz Hookah Lounge, Kontynuacja, Oblivion Pub, Pomarancza Club, Highway Club, Katofania Jazz&blues club, Life Club vb. gibi pub ve kulüpleri görmenizi tavsiye edebiliriz.  Polonya’nın en güzel kentlerinden biri olan Katowice’ye seyahat etmek için en uygun Katoviçe uçak bileti fiyatını sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınıza uyan uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Katoviçe Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Katoviçe ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Katoviçe en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Katoviçe uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Katoviçe uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Katoviçe  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Katoviçe 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Katoviçe uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Katoviçe uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Katoviçe uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Katoviçe uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Katoviçe uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Katoviçe şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.