Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Kaunas Uçak Bileti

Kaunas Hakkında Bilgiler

Kaunas seyahatinizi ülkenin gençlik merkezi ve eski başkentine yapacaksınız. Özellikle kentleşme yapısı ve şehir merkezinin düzenli bir şekilde planlanması ile Avrupa şehirleri arasında en güzel şehir planlamasına sahiptir. Bu sayede şehir içerisinde trafik ışıklarına gerek duyulmadan rahatça seyahat edilebilir. Şehir tahmini olarak 1000’li yıllarda kurulmuştur. Gün geçtikçe gelişen şehir her anlamda ülkenin dikkat çeken şehirlerinden birisi olmayı başarmıştır.  

Kaunas’da yaşam çok hızlı ve aktif bir şekilde ilerlemektedir. Şehir merkezi Neman nehrinin üzerine kurulmuştur. Topraklarının verimli olduğu şehir endüstri alanları ile dikkat çekmektedir. Ülkenin elektrik makine sanayisi, kimya, demir ve çelik gibi birçok anlamda sektörlerin merkezi konumundandır. Şehirde yaşayan nüfusun büyük bir bölümü Litvanyalılardan oluşmaktadır. Merkezde yaklaşık 300 bin kişi yaşamaktadır. Bu nüfusun büyük bir bölümü üniversite okuyan gençlerden oluşmaktadır.

Kaunas havalimanı şehrin kuzey batı tarafında bulunmaktadır. Düzenli şehir yapılanması ve gelişmiş ulaşım altyapısı faaliyetleri sayesinde çok hızlı bir şekilde merkeze ulaşılabilmektedir. Özellikle uzun soluklu yolculuklar yapmak yerine bu havalimanına uçuş yapan uçak seferlerini tercih etmeniz en mantıklı tercih olacaktır.

 • Kaunas Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Kaunas seyahatinizde şehir merkezine ilk duracağınız nokta Kaunas uluslar arası havalimanı olacak. Havalimanı merkezin yaklaşık olarak 15 km kuzey doğu noktasında yer almaktadır. Bu noktadan merkezde konaklayacağınız otele gelmek için otobüs, taksi ve araç kiralamayı tercih ederek 20 ile 40 dakika arasında süreler ile kat edebilirsiniz. Tabi bu tercihleri yaparken fiyat tarifelerinin ve konforunda farklı olduğunun da altını çizmemiz gerekiyor.

  Taksi

  Seyahatini en hızlı ve konforlu bir şekilde tamamlamak istiyorsanız tercihinizi taksilerden yana kullanmalısınız. Kaunas havalimanının etrafında günün her saatinde taksi hizmetini bulacaksınız. Kilometre başı çalışan taksiler 0,60-0,75 Euro ücret talep etmektedir. Kısaca sizin ödeyeceğiniz tutar 15 ile 25 Euro arasında değişiklik gösterecektir. Biraz pahalı bir tercih olsa da uzun ve yorucu bir seyahatin ardından tercih edilmesi mantıklı olacaktır.

  Otobüs

  Şehir merkezine ulaşmakta kullanabileceğiniz toplu taşıma araçlarının başında ise otobüsler gelmektedir. Düz ve bir yolda seyahat edeceğiniz için en az taksiler kadar konforlu olacaktır. Tabi oturabilirseniz bu rahatlığı kullanabilirsiniz. Elektronik bilet teknolojisini kullanan ülke de otobüslere binmek için 3 günlük biletlerden satın alabilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Kaunas seyahatiniz süresince hem şehir içinde hem de şehir merkezine ulaşımda sorun yaşamak istemiyorsanız size tavsiyemiz araç kiralamanız olacaktır. Şehrin farklı noktalarında size bu konuda hizmet verecek birkaç firma vardır. Uçağa binmeden bunlarla iletişime geçerek aracınızı havalimanında hazır bir hale getirebilirsiniz. Otobüs ve taksi hizmetine nazaran bir pahalı bir tercih olsa da kullanım kolaylığı bunu kapatmaktadır.

 • Kaunas’da Gezilecek Yerler

  Kaunas  Kaunas ucuz uçak bileti aldığınızda ilk durak noktanız çok güzel ve modern bir şehir olacaktır. Bu şehirde gotik ve barok mimari kullanılarak inşa edilmiş evler hala yer almaktadır. Bu yapıların tarihi 14. Yüzyıla dayanmaktadır. Tabi bu yapılar ile birlikte şehirde modern hayatı yansıtan müzeler, sanat galeri de yer almaktadır. Güzel, tarihi ve sakin bir şehir olan Kaunas’da yapılacak çok sayıda aktivite vardır. Burayı ziyaret eden insanların en çok uğradıkları noktaları sizler ile detaylı bir şekilde paylaşmaya çalışacağız.

  Kaunas Kalesi

  Şehir merkezinde bulunan en eski mimari yapıdır. Yapımının 1300’lü yılların ortası olduğu tahmin edilmektedir. Kale yeşil doğanın içinde aynı zamanda şehir merkezinden geçen nehrin kıyısında kurulmuştur. Tüm restorasyonu yapıldıktan sonra günümüzde ziyaretçilere açık ve gezmeye müsait bir yapıya sahiptir. İçerisinde ayrıca sanat galeri de bulunmaktadır. Bazen turizm faaliyetlere kapsamında bir çok festivale de ev sahipliği yapmaktadır. Yüzyıllar önce burada yaşanan insanların kullandığı araç gereçleri de görme şansınız olacaktır. Şehrin biraz dışında olan kaleyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

  Kaunas Belediye Sarayı

  Kentin merkezinde ki en görkemli yapı olarak dikkat çekmektedir. Hemen göz çarpan binanın 1500’lü yılların ortalarında şehre hakim olan tüccarlar tarafından inşa ettirildiği bilinmektedir. Bu yapı şehir halkı arasında renk ve yapısı nedeniyle beyaz kuğu olarak isimlendirilmektedir. Rönesans mimari ile yapılan bina bir dönem zarar görse de 19. Yüzyıl ortalarında tekrar inşa edilmiştir. İçinde müze de bulunan binayı pazartesi günleri hariç her gün 11 ile 17 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

  İletişim Tarihi Müzesi

  İnsanlık gelişmesinde çok önemli bir yere sahip olan iletişimin tarihini yakından tanımanız için bu müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. İçerisinde çok sayıda farklı amaçlar için kullanılan cihazlar bulunmaktadır. Telgraf cihazları, bronz eritme fırınlar bulunmaktadır. Bu yapı tarih içerisinde posta istasyonu olarak kullanıldıktan sonra iletişim müzesine çevrilmiştir. Girişin ücretli olduğu müzeye yetişkinler 2 Euro, çocuklar ise 1 Euro ödeyerek giriş yapabiliyor.

  Litvanya Hayvanat Bahçesi

  Çok sayıda hayvanın bulunduğu hayvanat bahçesi şehrin en çok ziyaretçi çeken noktalarından birisidir. 11 farklı bölümden oluşan hayvanat bahçesi Azuolynas parkının içine kurulmuştur. Çocuğunuz ile seyahat ediyorsanız buraya mutlaka uğramalısınız. Çünkü içerisinde çocuklara at binme aktivitesi de bulunmaktadır. At arabası ile de parkın içerisinde tur atma imkanız var. Her gün açık olan bahçeye giriş ücreti 2 euro olarak belirlenmiştir. 9 ile 19 saatleri arasında açık olan binaya öğrenciler girerken 1,5 euro ödemeleri yeterli oluyor.

  Napolyon Evi

  Fransız askerlerinin ülkeyi işgal ettiği yıllarda bölgede ki her yer talan edilmiştir. Yapılan araştırmalarda ordunun başında bölgeye gelen Napolyon’da bir süre boyunca Kaunas’ta ki taş evde kalmıştır. Günümüzde bu ev özel bir müze olarak hizmet vermektedir. Son görünümünü Litvanya mimari tarzını yansıtacak şekilde yapılan evin içerisinde önemli ve nadide birçok eser bulunmaktadır.

  Vytautas Büyük Savaş Müzesi

  İnsanlık tarihi boyunca savaşlarda kullanılan birçok savaş aleti burada sergilenmektedir. Tarih öncesinden başlayarak günümüz savaşlarına kadar her döneme ait silahlar burada sergilenmektedir. Bu müzede pazartesi günleri açıktır. Saat 11 ile 17.30 arasında açık olan müzeyi ziyaret edebilirsiniz. İnsanlık tarihi hakkında bilgi edinmek istiyorsanız bu müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 • Kaunas’da Ne Yenir?

  Kaunas Kaunas en ucuz uçak bileti aldığınız bu küçük şehirde ne yiyeceğinizi öğrenmelisiniz. İkliminin sert olması fazla tarım ürününün yetişmesine engel olmaktadır. Şehir yemek konusunda Almanya, Rusya ve Baltık ülkelerinden etkilenmektedir. En ünlü yemeği patates püresidir. Kabak çorbası ve salatalık çorbası ilginç yemeklerinden bazılarıdır. Juka adında bir da kan çorbası bulunmaktadır. Deniz kenarında bulunan ülke nedeniyle deniz ürünleri sıklıkla tercih edilmektedir. Özel bir jöle hazırlandıktan sonra balıkla birlikte servis edilmektedir. Restoranlar nispeten ucuzdur ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

 • Kaunas’da Kültür ve Eğlence

  Kaunas eğlence yerleri öğrenci şehrinin olması nedeniyle renkli ve hareketlidir. Eğlence yerleri sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet vermektedir. Mekanlar genelde merkezde yer almaktadır. Latin müzikler, disko ve retro müzikler ile eğlenmek mümkündür.

  Sert bir iklime sahip olan şehre gidilecek en uygun Kaunas Kaunas uçak bileti yaz dönemine almak mantıklı bir tercihtir. Bu sayede şehri daha rahat gezebilirsiniz. Kışın sıcaklık -20’ye kadar düşmektedir.

   

Kaunas Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Kaunas ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Kaunas en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Kaunas uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Kaunas uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Kaunas  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Kaunas 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Kaunas uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Kaunas uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Kaunas uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Kaunas uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Kaunas uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Kaunas şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.