Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Kavala Uçak Bileti

Kavala Hakkında Bilgiler

Kavala seyahatinizde ilk durak noktanız ülkemiz Trakya bölgesine en yakın şehirlerden birisi olan kente olacaktır. Burası tarihte özellikle Osmanlı hakimiyetinin olduğu zamanlarda çok önemli bir şehirdi. Şehir sahilde kurulması nedeniyle yıl içerisinde çok sayıda turist çekmektedir. Gelen turistler sadece denizi için değil aynı zamanda tarihi içinde bu şehre gelmektedir. 70 bine yakın bir nüfusu bulunmaktadır.

Kavala’da yaşam sakin ve zenginlikle dikkat çekmektedir. Yunanistan’ın en refah şehirlerinden birisidir. Hem ülkemiz ile bağlantısı hem de gelişen sanayisi ile günümüze kadar önemli bir şehir olmayı başarmıştır. Şehirde yaşayan insanlar geçimlerini sanayi ve balıkçılıkla sağlamaktadır. Şehre yakın noktalarda petrol sahaları da bulunmaktadır. Yıl boyunca yarı kurak bir iklime sahiptir. Çok az kar yağısı alması nedeniyle sürekli ziyaret edilebilecek şehirlerden birisidir.

Kavala havalimanı şehre ulaşım için tercih edilebilecek yegane yollardan birisidir. Ülkemize yakın bir konumda olsa da bu şehre çok nadir direkt uçuş bulunmaktadır. O nedenle Atina aktarma olarak seyahat etmeniz gerekiyor. Gelişmiş bir havalimanı olması nedeniyle günün her saatinde şehir merkezine ulaşım için çok sayıda araç bulunabilmektedir. Bu nedenle buraya seyahat etmek isterseniz bu yolu tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.

 • Kavala Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Kavala seyahatinizde ilk durak noktanız şehrin biraz dışında bulunmaktadır. Kavala uluslararası havalimanı şehrin yaklaşık olarak 30 km dışarısında bulunmaktadır. Yegâne ulaşım araçları otobüs, taksi ve araç kiralama ile yapılabilmektedir. Dağlık bir alan olması nedeniyle raylı sistemler o kadar çok gelişmemiştir. Yazımızın devamında sizlere uluslararası havalimanından Kavala şehir merkezine ulaşabilmek için kullanabileceğiniz araçlar hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Sizde hesabınıza hangisi uyarsa onunla seyahatinizi tamamlayabilirsiniz.

  Taksi

  Kavala şehir merkezine en hızlı şekilde ulaşmak için kullanılacak ulaşım aracı taksidir. Çünkü yaklaşık 30 km şehir dışında olan havalimanından diğer ulaşım araçları ile seyahat 1 saatten fazla sürmektedir. Havalimanının dışarısında gün içerisinde sürekli taksiler bulunmaktadır. Yaklaşık 45 dakika gibi bir sürede istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Yaklaşım ulaşım ücreti ise 40 Euro’dur. Bu biraz pahalı olsa da en hızlı ve rahat olan ulaşım aracı olarak tercih edilmektedir.

  Otobüs

  Taksi ile birlikte şehir merkezine havalimanından günün belirli saatlerinde otobüs seferleri düzenlenmektedir. Bu seferler genelde uçak saatleri ile aynı ana denk geldiği için bulma olasılığınız daha yüksektir. Otobüs biletlerini şoförler aracılığı ile alarak istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda şehir içi ulaşımında da sürekli tercih edilebilir. Taksi hizmetine göre ulaşım konusunda biraz daha yavaş olsa da ücret olarak daha hesaplı bir tercih olacaktır.

  Araç Kiralama

  Kavala kent merkezinde ve havalimanı etrafında belirli firmaların araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır. Bu şehirde yapacağınız gezi esnasında ve şehir merkezine ulaşım için bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Diğer hizmetlere göre biraz daha pahalı olsa da seyahatiniz esnasında sürekli olarak aracınızın olmasını istiyorsanız bunu tercih edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken seyahate çıkmadan araç kiralama firmaları ile iletişime geçerek kiralık rezervasyonunu yaptırmanız gerekmektedir.

 • Kavala’da Gezilecek Yerler

  Kavala Kavala ucuz uçak bileti aldıktan ve yolculuk için çalışmalara başladıktan sonra yapmanız gereken işlem bu güzel ve sakin şehirde gezilecek yerlerin bir listesini yapmak olacaktır. Tarihin her dönemin de bulunduğu konum itibariyle önemli bir yere sahip olan şehirde güzel doğasının yanında çok sayıda tarihi mekanda bulunmaktadır. Hızlı bir seyahat gerçekleştirmek için bu noktayı bilmeniz sizin için doğru bir seçim olacaktır. Kavala’da gezilecek yerler konusunda en önemlileri sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

  Bizans Kalesi

  Kavala şehir merkezinin en yüksek noktasında bulunan ve Bizanslılardan günümüze kalmayı başaran yegane eserdir. Buradan tüm şehri panoramik olarak görme şansınız var. Aynı zamanda kalenin etrafında bu şehrin en eski yerleşim yerleri de bulunmaktadır. Şehirde turistlerin en çok ziyaret ettikleri merkezlerden birisidir. Buraya yürüyerek yaklaşık olarak 20 dakika da ulaşabileceğiniz gibi isterseniz buraya ulaşım için araçlardan da yardım alabilirsiniz. Geniş surlarının etrafından gezinti yapabilir aynı zamanda günümüze kadar ayakta kalan zindanlarının bir kısmını görebilirsiniz.

  Filippi Antik Kenti

  Şehrin yaklaşık olarak 15 km kadar dışında olan bir antik kenttir. Bu tarihi yerin bulunduğu bölgeye Krinides ismi verilmektedir. Burası UNESCO tarafından koruma altına alınan bölgelerden bir tanesidir. Bu kentin anısına her yıl şehirde Filippi festivali düzenlenmektedir. Günümüzde ayakta kalan en önemli eseri antik tiyatrosudur. Yıl içerisinde bu tiyatroda çok sayıda gösteri ve konser düzenlenerek merkez haline getirilmiştir. Biraz şehir dışında olması nedeniyle ulaşım için bir araç kullanmanız daha mantıklı bir tercih olacaktır. Yapım yılı olarak milattan önce 300’lü yıllar olduğu düşünülmektedir.

  İmaret

  Atalarımızdan günümüze kalan şehirde ki en önemli eserdir. Osmanlılar tarafından 19. Yüzyılda yapılarak kente hediye edilmiştir. Günümüzde hala aynı şekilde ayakta durmaktadır. Kavalalı Mehmet Ali Paşa ta rafından yaptırıldığı söylenen bu eserde gezilip görülecek çok sayıda önemli nokta vardır. Kavala şehrinin eski şehir olarak tabir edilen kısmında yer almaktadır. İçerisinde medrese, mescit, mektep, imaret, ofis ve yatakhaneler önemli gezi noktalarıdır. Hatta bir kısmı otel olarak kullanılan bu yapıda konaklama şansınız da var. Sarp kayaların eteğine kurulması nedeniyle dışarıdan çok muhteşem bir görünüme sahiptir.

  Kavala Arkeoloji Müzesi

  Kavala kent merkezinde ve etrafından yapılan kazılarda ortaya çıkarılan bir çok tarihi eserin sergilendiği en önemli noktadır. 1934 yılında ilk defa açılan bu merkez günümüzde binlerce parçayı içerisinde bulundurmaktadır. Şehir merkezinde bulunan bu güzel müzeyi ziyaret etmek için yürümeniz yeterli olacaktır. Burada göreceğiniz eserler hem Kavala tarihini hem de tüm Yunan tarihini öğrenmeniz açısından önemlidir. Günün belirli saatlerinde açık olan müzeye belirli bir ücret ödeyerek girebiliyorsunuz.

  Kıbrıs Caddesi

  Kavala şehir merkezinde görülmesi gereken en önemli yerlerden birisidir. Burayı mutlaka gezmeli ve burada bulunan kafe, restoranlarda vakit geçirmelisiniz. Etrafında çok sayıda önemli merkezde bulunmaktadır. Cadde üzerinde manastır, belediye sarayı, kütüphane, tokou konağı ve folklar müzesi yer almaktadır. Yani hem güzel bir yürüyüş yapabileceğiniz hem de tarihi binaları ziyaret edebileceğiniz şehrin en önemli gezi yerlerinden birisidir. Ayrıca bu cadde üzerinde ikinci dünya savaşına katılan Yunanlı askerler için yapılan güzel ve anlamlı bir de anıt bulunmaktadır.

 • Kavala’da Ne Yenir?

  Kavala Kavala en ucuz uçak bileti fiyatı alarak bu güzel şehre ulaşmayı başardığınızda ilk aklınıza gelen soru ne yemeniz gerektiği olacaktır. Rum mutfağının vazgeçilmez lezzetleri bu şehirde bulunmaktadır. Yemekleri genellikle sebze ve balık ağırlıklı olarak yapılmaktadır. Şehirde yüzlerce peynir çeşidi bulunmaktadır. En çok tercih edilen yemekleri arasında kılıç balığı pastırması, kalamar dolması, fava ve levrek yahnisi gibi deniz mahsulleri ağırlıklı yemekler bulunmaktadır. Balık konusunda farklı lezzetler tatmak istiyorsanız limanın etrafında bulunan lokantalara uğramanız gerekiyor. Tsardakas, Orea Mitilini, Kiprou gibi güzel lokantalara uğrayarak yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz.

 • Kavala’da Kültür ve Eğlence

  Kavala eğlence yerleri konusunda çok sayıda seçeneğin sunulduğu bir şehirdir. Eğlence merkezleri ve gece hayatının kalbinin attığı nokta ise liman bölgesi ile eski şehir olarak kabul edilen merkezdir. Çok sayıda farklı bar bulunmaktadır. En güzel mekanların başında Aepiko ve Notica gibi güzel noktalar bulunmaktadır. Yaz aylarında şehir de bulunursanız mutlaka plaj partilerine de katılmalısınız. 

  Şehir de yıl boyunca birkaç tane festival bulunmaktadır. Bunlara katılmak için en uygun Kavala Kavala uçak biletini almanız da fayda var. Temmuz ve Eylül aylarını kapsayan Filippi fesitvali, Temmuz ayında ki Cosmopolis festivali ve Eylül ayındaki Sun and Stone festivali bunlardır.

   

Kavala Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Kavala ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Kavala en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Kavala uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Kavala uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Kavala  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Kavala 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Kavala uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Kavala uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Kavala uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Kavala uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Kavala uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Kavala şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.