Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Harkov Uçak Bileti

Harkov Hakkında Bilgiler

Kharkiv yolculuğunuzda ilk durak noktanız ülkenin en büyük ikinci şehri olacaktır. Aynı zamanda Kharkiv Oblastı’nın başkentine ulaşmış olacaksınız. Şehir ülkenin kuzeydoğusunda Rusya sınırında yer almaktadır. Şehir ülkenin en önemli ticari, eğitim ve kültürel şehirlerinden birisi olarak dikkat çekmektedir. Şehir merkezinde ve etrafında çok sayıda endüstri şirketi bulunmaktadır. Tarihin her döneminde önemli görevler üstlenmiş bir şehirdir. SSCB dağılmadan Ukrayna SCB’sine başkentlik yapmıştır.

Kharkiv’da yaşam çok hızlı ilerlemektedir. Özellikle eğitim konusunda çok sayıda kurumun ve okulun bulunması şehirde ki öğrenci nüfusunun fazla olmasını beraberinde getirmiştir. Şehir ve etrafında yaklaşık olarak 1.4 milyon insan yaşamaktadır. Hem kültürel faaliyetlerin çokluğu hem de gece hayatının hızlı olması nedeniyle yıl içerisinde çok sayıda turist bu şehri ziyaret etmektedir.

Kharkiv havalimanı şehir merkezinin güneyinde yer almaktadır. Şehre yurtdışından ulaşım için tercih edilmesi gereken yegane ulaşım noktasıdır. Hükümet ve Sivil bir şekilde işletilen havalimanı 1954 yılında faaliyete girdiğinden bu tarafa aralıksız bir şekilde kullanılmaktadır. Son yıllarda potansiyeli artmıştır ve her yıl yarım milyon insan burayı kullanarak şehre ulaşmaktadır. Sizin de ilk durak noktanız bu havalimanı olacaktır.

 • Kharkiv Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Kharkiv seyahatinizde Kharkiv uluslar arası havalimanı ulaşacaksınız. Buranın şehir merkezine yaklaşık olarak uzaklığı 10 km’dir. Şehir içi ulaşımı konusunda gelişmiş bir altyapıya sahip olan şehir sayesinde farklı araçları kullanarak merkeze ulaşabilirsiniz. Marşrukta, metro, taksi ve araç kiralama hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bu araçlar farklı bedeller ile misafirlere hizmet etmektedir. Bunları kullanırken dikkat etmeniz gerekenleri sizler ile paylaşmaya çalışacağız.

  Taksi

  Ulaşım konusunda en hızlı ve en garanti araçlar olsa da bunları kullanmak biraz pahalıdır. Özellikle toplu taşıma araçları ile kıyaslandığında eğer acil bir işiniz yoksa bunlardan uzak durmanız menfaatinize olacaktır. Genelde taksimetre açılmaz o nedenle binmeden pazarlık etmeniz faydalı olacaktır. Genel olarak 100 Grivna alınmaktadır. Kilometre başı hesap edilirse 5 Grivna olarak işlem yapılmaktadır.

  Marşrutka

  Şehirde minibüslere verilen isimlerdir. O nedenle şaşırmamanızı öncelikle söyleyelim. Havalimanından merkeze ise bu araçlar ile seyahat edebilirsiniz. 115 ve 119 kullanarak merkeze bir noktaya kadar seyahatiniz gerçekleştirebilirsiniz. Yaklaşık 5 grivo gibi bir ücrete seyahatinizi sorunsuz ve hesaplı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  Metro

  Şehir de az da olsa metro hattı bulunmaktadır. Ancak havalimanına yakın bir noktada yer alan metro istasyonuna ulaşmak için öncelikle 152 ya da 255 numaralı minibüslere binmeniz gerekmektedir. Bu yolculuk yorucu geleceğini düşünüyorsanız sadece şehir için seyahatleriniz de metroyu kullanmanız doğru olacaktır.

  Araç Kiralama

  Şehir merkezine ulaşmak ya da seyahatiniz süresince rahatça dolaşmak istiyorsanız araç kiralama firmaları imdadınıza yetişecektir. Merkezde ve havalimanı etrafında çok sayıda araç kiralama firması yer almaktadır. Bunlar ile yolculuğunuza başlamadan önce iletişime geçerek aracı kiralayabilirsiniz. Sixt, Budget Ukranie ve yerel firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Tüm seyahatiniz bu araçlar ile sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 • Kharkiv’da Gezilecek Yerler

  Harkov Kharkiv ucuz uçak bileti almanız için seyahatiniz den çok uzun süre önce bunu yapmanız gerekiyor. Seyahatinize çok yakın bir tarihe bilet almanız biraz pahalı olacaktır. İçerisinde SSCB döneminden kalan çok sayıda eseri barındıran, geniş caddeleri ve güzel parkları ile bu güzel şehirde gezilecek çok sayıda nokta bulunmaktadır. Kharkiv’de gezilecek yerlerin neler olduğunu, insanların buraları neden ziyaret etmek istediklerini ve en çok tercih edilen noktaların hangileri olduğunu sizlerle paylaşacağız. Kendiniz bir liste yapacaksanız bu bilgiler size yardımcı olacaktır.

  Ploşça Svobodi – Özgürlük Meydanı

  Dünyanın en büyük meydanlarından birisidir. Avrupa ülkeleri arasında en büyük sekizinci ve dünya da ise en büyük on beşinci meydan olma özelliğine sahiptir. Burası aynı zamanda şehrin kalbi olarak nitelendirilmektedir. Bu meydan Ukrayna Sovyet sosyalist cumhuriyeti dönemin inşa edilerek günümüze gelmiştir. Yıl boyunca bu meydanda çok sayıda resmi bayram, festival, konser verilmektedir. O nedenle şehrin en hareketli noktasını mutlaka ziyaret etmeyi unutmamalısınız. Şehir merkezinde olduğu için bulmakta zorluk çekmezsiniz.

  Kharkiv Sanat Müzesi

  İçerisinde 20 binden fazla eseri bulunduran bir sanat müzesidir. Şehrin en ünlü müzesi olarak bilinmektedir. Bu müzede hem ülkenin hem de dünyanın en önemli ressamlarının eserleri yer almaktadır. Giriş ücreti 7 Grivna olarak belirlenmiştir. Salı günleri kapalıdır. Onun haricinde haftanın her günü sabah 10 ile akşamüzeri 18 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Kültürel bir ziyaret yapmak istiyorsanız bu müzeyi mutlaka ziyaret edeceğiniz yerler listesine eklemelisiniz.

  Pokrovsky Manastırı

  Şehirde ki en eski yapı olma özelliğine sahip tarihi bir manastırdır. Binanın 1689 yılında inşa edilmesinin adından günümüze kadar korunarak gelmiştir. Bu manastır Ukrayna’nın genelinde bulunan kiliselere özgü olan üç kubbeli mimariye sahiptir. Yapısı itibariyle şehrin en güzel ve dikkat çeken yapıları arasında gösterilmektedir. Yapı ikinci dünya savaşında zarar görmüş, son görünümünü ise 1990’lü yıllarda geçirdiği restorasyon ile almıştır. Sürekli açık olan kiliseyi istediğiniz her zaman ziyaret edebilirsiniz.

  Shevchenko Parkı

  Kharkiv şehrinin en eski ve en büyük park alanlarından birisi olma özelliğine sahiptir. Çok görkemli bir yapıya sahiptir. Unutulmaz yeşil alanları, çok sayıda anıtı, çocuklar için oyun alanları ve içerisinde ki hayvanat bahçesi ile güzel bir gezinti yapmak için doğru noktalardan birisidir. 19. Yüzyılın başlarında inşa edilmiştir. Bu parka her yaz mevsiminde doğa bir çiçek sergisi ziyaretçilere sunulmaktadır. Eğlenmek ve güzel vakit geçirmek için şehir merkezinde tercih edebileceğiniz noktalardan birisidir.

  Annunciation Katedrali

  Şehirde bulunan en büyük ve en görkemli katedraldir. İsmi çok eskilere dayansa da ilk yapıldığında yanan, ikinci kez yapıldığında ise yetersiz kalan yapının üçüncü ve son kez yapılmasına bu yapı ortaya çıkmıştır. Kilisenin yapımı için 30 yıl harcanmıştır. Katedral bugün itibariyle Ortodoks kilisesine bağlıdır. Şehrin en önemli ibadet merkezi olan yapıyı tarihi şehir olarak isimlendirilen bölgeye giderek görebilirsiniz. Günün her saati açıktır ve istediğiniz zaman gidip bu görkemli mimari eseri yerinde görebilirsiniz.

  Kharkiv Tarih Müzesi

  Hem şehir tarihini hem de ülke tarihini yakından tanımak istiyorsanız bu merkezi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ukrayna tarihini anlatan çok sayıda koleksiyon sergilenmektedir. Müze 1920 yılında kurulmuştur. Dört farklı bölümü bulunmaktadır. Sovyet, kapitalizm, feodalizm ve ilkel toplum bölümlerinden oluşan kilise de 250 binden fazla eser bulunmaktadır. Sadece pazartesi günleri kapalı olan müzeye yetişkinler 8 grivna, öğrenciler ise 4 grivna ödeyerek ziyaret edebilirsiniz. Rehber ile dolaşmak isterseniz 24 grivna ödemeniz gerekmektedir.

 • Kharkiv’da Ne Yenir?

  Harkov Kharkiv en ucuz uçak bileti fiyatı alarak dünyaca ünlü mutfağa sahip olan Ukrayna’nın bu şehrini ziyaret edebilirsiniz. En ünlü yemekleri bir sebze çorbası olan Borsch çorbası ve bir tür mantı olan vareniki’dir. Bu iki yemeği mutlaka denemelisiniz. Domuz eti ile yapılan çok sayıda yemek bulunmaktadır. O nedenle yemekleri tercih ederken bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Çok sayıda restoran bulunmaktadır. Trattoria, Sloboda, Paris, Gdeburger ve Shoti uğrayabileceğiniz noktalardan sadece birkaç tanesidir.

 • Kharkiv’da Kültür ve Eğlence

  Kharkiv eğlence yerleri konusunda bolca seçenek sunan şehirlerden birisidir. Hem gece hem de gündüz farklı eğlence imkanları sunmaktadır. Özellikle geceleri çok hareketli ve renklidir. Bu şehirde eğlence sabahlara kadar sürmektedir. Gece kulüpleri, barlar ve publar eğlenmek için tercih edilebilir. Bazı kulüpler özel davet ve güzel giyinme ile müşterilerini almaktadır. Ayrıca buralar belirli bir ücret ödeyerek girebilirsiniz. Pivobar, Zhivot bar, Stargorod ve Belinski gibi mekanlar bulunmaktadır.

  Kharkiv Jazz Festivali  mart ayında, Kharkiv Dans Festivali ise Ekim ayında düzenlenmektedir. Seyahatiniz için en uygun Kharkiv uçak biletini alırken bu festivalleri dikkate almanızı tavsiye ederiz.

   

Harkov Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Harkov ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Harkov en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Harkov uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Harkov uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Harkov  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Harkov 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Harkov uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Harkov uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Harkov uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Harkov uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Harkov uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Harkov şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.