Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Herson Uçak Bileti

Herson Hakkında Bilgiler

Kherson yolcuğunuzda Ukrayna’yı baştan başa bölen Dinyeper nehrinin Karadeniz’e dökülen tarafından bulunan yeni yapılanmış bir şehri ziyaret edeceksiniz. Bu şehrin hayat kaynağı bu nehirdir. Bu şehrin inşa edilme amacı Kırım hanlığınızı korumak içindir. Burası aynı zamanda Rusların ilk donanma üstü olarak da kabul edilmektedir. Sürekli bir gelişim içinde olan şehir şu an ülkenin güney kısmının en gelişmiş kenti olma özelliğine sahiptir. Şehirde sadece ticaret ve endüstri gelişmemiştir. Aynı zamanda turizm alanında da önemli bir gelişim yaşanmıştır.

Kherson’da yaşam coğrafi konumu ve yapısı itibariyle çok fazla turist çektiği için hareketlidir. Ülkenin diğer şehirleri ile karşılaştırıldığında ise sakin ve küçük bir şehir olduğunu söyleyebiliriz. Şehir merkezinde yaklaşık 300 bin insan yaşamaktadır. En dikkat çekici noktası nehir üzerine kurulu olan iskelesi Avrupa’nın en büyük iskelesi olmasıdır. Doğa severler için çok fantastik bir nokta olduğunu söyleyebiliriz.  

Kherson havalimanı ülkemizden ulaşım da en hızlı olan uçak hizmetini kullanmamıza fırsat vermektedir. Şehrin kuzey batı tarafında bulunan havalimanına 2 saat gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Küçük bir şehir olmasına rağmen ulaşım çeşitliliği konusunda önemli ölçüde bir gelişim sağlamayı başarmıştır. Yaz ayları şehri ziyaret etmek için en uygun zaman aralığıdır.

 • Kherson Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Kherson için çıkacağınız yolcuğunuzu uçakla yapmak doğru tercih olacaktır. Çok hızlı bir şekilde yolcuğunuzu tamamlayacak Kherson uluslar arası havalimanına ulaşacaksınız. Buradan şehir merkezine ulaşmak için farklı araçlardan yararlanabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için otobüs, taksi ve araç kiralama hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bunlar sizi hızlıca istediğiniz noktaya ulaştıracaktır. 12 km uzaklıkta ki havalimanından yolcuğunuz fazla uzun sürmeyecektir.

  Taksi

  Merkeze ulaşımda en rahat ve en hızlı yolculuğu tercih etmek istiyorsanız taksi bunun için en doğru tercih olacaktır. Ayrıca çok yaygın bir taksi ağı bulunduğu için havalimanının etrafında kullanabileceğiniz bir taksi mutlaka yer alacaktır. Kilometre kullanımına fazla önem vermeyen taksiler ile seyahat etmeden önce istemeniz halinde pazarlık edebilirsiniz. Pazarlık yapmak tercih edilebilir. Taksi bulamazsanız etrafınız da ki bir görevliden yardım da talep edebilirsiniz.

  Otobüs

  Havalimanından kalkan ve 101 numara yazan otobüsler direkt olarak şehir merkezine gitmektedir. Daha rahat ve hızlı bir tercih olmasa da hesaplı bir seçenek olarak kullanabilirsiniz. Şehir içinde toplu taşıma konusunda troleybüsler ile en çok tercih edilen araçlardır. Duruma göre 1.25 ile 3 grivna arasında bilet fiyatları değişiklik göstermektedir. Minibüs fiyatları şehir içerisinde kullanılır ve sabit değildir.

  Araç Kiralama

  Şehir içerisinde tek başınıza gezmek istiyorsanız araç kiralama firmaları ile irtibata geçebilirsiniz. Araç kiralamadan önce unutmamanız gereken nokta tabelaların kril alfabesi ile yazıldığıdır. Yanınızda bir sözlük ya da bir yol haritası uygulaması olduğuna dikkat etmelisiniz. Bu ikisi olmadan araç ile seyahat ederseniz büyük ihtimal ile yolunuzu kaybedebilirsiniz. Hesaplı bir tercih olmasa da istediğiniz zaman seyahat etmenize imkan tanımaktadır.

 • Kherson’da Gezilecek Yerler

  Herson Kherson ucuz uçak bileti almak için en doğru zaman ilkbahar aylarıdır. Bu aylarda yaz dönemine rahatça bilet alabilirsiniz. Çünkü şehrin en güzel ve en hareketli zamanı bu dönem olmaktadır. Sakin ve farklı bir yapıya sahip olan şehirde gezilecek ve görülecek çok fazla nokta bulunmaktadır. Özellikle Dinyeper nehrinin sunmuş olduğu harika manzara ve onun üzerinde yapılan aktiviteleri mutlaka denemelisiniz. Hem doğal hem de tarihi bir çok noktanın bulunduğu şehirde görebileceğiniz çok sayıda nokta vardır. Bunlar arasında en çok tercih edilen noktalardan bazıları sizler ile paylaşmaya çalışacağız.

  Aziz Katerina Katedrali

  Bu yapı Ortodoks inancına sahip bir grubun oluşturduğu bir yapıdır. 5 yıl süren inşaatı 1781 ile 1786 yılları arasında yapılmıştır. Yapı Alexandria İmparatoriçesi olan kadına itafen yapılmıştır. Katedralde bulunan resimler İspanyol sanatçılar tarafından yapılmıştır. Şehirde en eski yapı olarak da bilinmektedir. 1941’de Almanlar tarafından açılmış, Sonra Ruslarında elinde geçmesi ile kapatılmıştır. En son olarak 1991 yılında açılmıştır. Sürekli açık olan yapıyı istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

  Kherson Sanat Müzesi

  Ülkede ki en eski müzelerden birisidir. Müze 1917 yılında kurulmuştur ve ülkenin en ünlü öğretmeni ve yazarı olan Oleksiyovych Shovkunenko adı ile de tanınmaktadır. Müzede 10 binden fazla eser bulunmaktadır. Tablolar, yazılar, dini resimler, heykeller bulunaktadır. Özel bir bölüm ise Avrupa sanatının 17 ile 19. Yüzyıl dönemlerinde ki durumu anlatmak için ayrılmıştır. Sadece Cuma günleri kapalı olan müzeyi haftanın diğer Güneri 9 ile 17 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Bu ziyaret için 20 grivna vermeniz gerekiyor.

  Kherson Bölge Müzesi

  Ülkenin en ünlü Arkeolog’u olan Hashkevychem tarafından kurulmuştur. İçerisinde çok sayıda farklı bölüm bulunmaktadır. Etnografi, doğa, edebiyat ve tarih bölümlerinin bulunduğu müzede 170 binden fazla eser olduğu söylenmektedir. Bazı eserlerin yaşının 17 bin olduğu söyleniyor. Orta çağ döneminde kullanılan madeni paralar, silahlar, avcılık malzemeler, porselenden yapılan eşyalarda sergileniyor. Çok sayıda ilginç koleksiyonu burada görebilirsiniz. Pazartesi ve Salı günleri kapalı olan müze diğer günleri 10 ile 18 saatleri arasında 10 grivna vererek Lenina Caddesinde ziyaret edebilirsiniz.

  Park Of Glory

  Bağımsızlık parkı anlamına gelen bu nokta şehrin en büyük ve ilginç parkıdır. Parkı tamamen ikiye ayıran ve araç trafiğine kapalı bir cadde bulunmaktadır. Kherson şehrinin bağımsızlığına adanmak için 1988 yılında yapılmıştır. Parkın girişinde T-34 tankının resmi bulunmaktadır. Parkın orasında ise elinde çelik halka tutan genç bir kızın heykeli vardır. Ayrıca bu parkın içerisinde çok önemli bir de kütüphane bulunmaktadır. Şehirden rahatlıkla yürüyerek ulaşabilirsiniz. Mutlaka zaman ayırarak gezmeniz gereken yerlerden birisidir.

  Moscow ve OChakova Kapıları

  Şehrin yapılma amacı olan ve bu şehrin oluşmasına vesile olan Kherson kalesinden günümüze kalmış tek parçadır. Şehrin savaşta korunması ve bulunduğu konum itibariyle stratejik önemi nedeniyle inşa edilen kale 1835 yılında özel mülk kapsamına alınarak birçok bölümü satılarak yıkılmıştır. Etrafında iki adet kapı ve çok sayıda mezar görülebilmektedir. Bir adet yer altı tünelinin girişi de açıktır. Ancak girilmesine izin verilmemektedir.

  Kherson Doğal Bölgeleri

  Kherson çölü ülkenin en büyük kumlu olarak kabul edilmektedir. Ayrıca burası Avrupa kıtasında ki tek çöl olarak da bilinmektedir. Burası şehrin 30 km doğu tarafından dır. 19. Yüzyılda şehre getirilen bir milyon adet bu kumulun oluşmasına neden olmuş günümüzde önemli bir ağaçlandırma çalışması ile yapay bir orman ortaya çıkarılmıştır. Bununla birlikte Asknaia-Nova ve Karedeniz Biyosfer Rezervleri de doğal alanlar olarak dikkat çekmektedir.

 • Kherson’da Ne Yenir?

  Herson Kherson en ucuz uçak bileti fiyatı alarak gideceğiniz bu güzel ve sakin şehirde harika bir mutfak kültürü sizi bekliyor. Geleneksel ülke mutfağının özellikleri olan domuz eti, tavuk, sığır eti ve mantardan oluşan bir mutfağı vardır. Sadece ülke mutfağı değil aynı zamanda dünya üzerinde ki birçok mutfağın tanına da burada bakabilirsiniz. Birçok yemek çeşidi ile birlikte içecekler konusunda çeşitlilik sunmaktadır. Bölgeye özgü şaraplar, çaylar ve bira çeşitlerini de denemelisiniz.

 • Kherson’da Kültür ve Eğlence

  Kherson eğlence yerleri konusunda küçük bir şehir olmasına çok hareketli bir yapıya sahiptir. Hem çok sayıda eğlence mekanı olması hem de uygun fiyatta olmaları tercih nedenlerindendir. Bunlar genelde şehir merkezinde bulunmaktadır. Striptiz kulüpleri, barlar, publar ve gece kulüpleri burada yer almaktadır. Özel partiler düzenlenmektedir. Belirli bir saatten önce giderseniz ücretsiz girebilirsiniz. Ancak genelde 12 den sonra giderseniz ücret ödeyerek girmek zorunda kalırsınız. Amigo Club, Double Club, Zefir Fashion Cafe and Night Club en dikkat çekenlerdir.

  Kherson şehrine gidilmesi için tercih edilecek en uygun Kherson uçak biletini yaz dönemine gelecek şekilde almanızı tavsiye ederiz.

Herson Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Herson ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Herson en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Herson uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Herson uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Herson  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Herson 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Herson uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Herson uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Herson uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Herson uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Herson uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Herson şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.