Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Kibris Belçika Uçak Bileti

Para birimi
EUR
En popüler havayoluBrussels Airlines
BaşkentBrüksel

Ucuz Kibris Belçika Uçak Bileti

Ucuz Kibris Belçika Uçak Bileti

Türk Hava Yolları
Brüksel
İstanbul
27.01.2022
144.44 €

Havalimanlarına Göz At

Havalimanlarına Göz Atıp, Daha Uygun Fiyatlara Ulaşabilirsin

Şehirlere Göz At

Şehirlere göz at, daha uygun fiyatlarda bulabilirsin

Belçika Hakkında Bilgiler

Belçika, Avrupa’nın batısında yer alan Benelüks olarak adlandırılan ülkelerden birisidir. Avrupa Birliği ve NATO’nun merkezleri burada bulunmaktadır. Ülkenin içinde yaşayanlar Felemenkçe, Almanca ve Fransızca konuşmaktadır. Yüzyıllar boyunca Romalılar, Flamanlar gibi birçok topluluk burada yaşamaktadır. Ülkenin batısında Atlas Okyanusu varken, Hollanda, Almanya, Fransa ve Lüksemburg ile sınırı mevcuttur. Ülke günümüzde gelişmişlik düzeyi en yüksek olanlardan birisi olarak kabul edilmektedir.

Belçika uçak bileti alarak ülkeye gidecekler, yaz dönemini tercih etmelidir. Bu dönemde sıcaklıklar normal seviyede seyretmektedir. Ülke kış aylarında ılıman olurken yaz aylarında ortalama 19-20 derece hava sıcaklığına sahiptir. Batı bölgelerinde ılıman iklim etkili olan ülkenin iç kısımlarında karasal iklimin etkisi görülmektedir. Kış döneminde sıcaklıklar ortalama olarak 3-4 dereceye sahiptir.

Belçika ucuz uçak bileti ile seyahate çıkmak ülkeyi rahatça gezmenize yardımcı olan bir detaydır. Ülkenin ekonomik gücünün arkasında otomotiv, makine, işlenmiş elmas, tekstil, petrol ve plastik gibi endüstriler bulunmaktadır. Sanayi Devrimine ilk katılan medeniyetlerden birisi olmasının etkisiyle tarihsel açıdan bu noktada seviyesini yükseltmeyi başarmıştır. Ülke sınırları içerisinde birçok azınlık yaşamaktadır. Bunlar arasında Hollandalı, Türk, Fransız ve İtalyan en çok dikkat çeken azınlıklardır.

martiGo üzerinden uçak bileti alarak, ülkenin birbirinden farklı üç bölgesi olduğunu bilmelidir. Flaman bölgesi, Alman bölgesi ve Brüksel başkent bölgesi olarak ayrılan bu noktalarda farklı milletlerin ağırlıkları görülmektedir. Kültürel anlamda çok önemli bir merkez olan bölgede yıl boyunca çok sayıda konser, festival ve konser düzenlenmektedir. Ayrıca birçok siyasi anlaşma, toplantıda burada yapıldığı için milyonlarca insanı yıl boyunca misafir etmektedir.

Ülkenin başkenti olan Brüksel, sadece Belçika’nın değil aynı zamanda eski kıta olarak kabul edilen Avrupa’nın da merkezi olarak kabul edilir. Ülke sınırlarında Orta Çağ döneminden kalma birçok mimari eser bulunmaktadır. Bunların yanında çok sayıda müze ve sanat galerisi de burada yer alır. Yemek kültürü anlamında çok özel yemekler bulunmasa da dünyanın birçok mutfağının en iyi örneklerini gelişmiş şehirlerinde bulmak mümkündür. Ülke ulaşım altyapısı ve transit geçiş noktalarının son durağı olmasının da etkisiyle rahatça ulaşım yapılabilen bir ülkedir.

Belçika Hakkında Uçuş Bilgileri

Ucuz uçak bileti Belçika alarak farklı ülkelerden ulaşımına müsait bir ülkedir. Ülke sınırlarında 10 adet havaalanı bulunmaktadır. Yurt dışından ziyaret edeceklerin en çok ziyaret ettikleri liman Brüksel Havalimanı’dır. Ülkenin en büyük havalimanı olmasından dolayı bütün uçuşun merkezi olarak kabul edilmektedir.

Brüksel havalimanı içinde hizmet veren 39 farklı firma vardır. Bu firmalar sayesinde aktarmalı ve aktarmasız olarak dünyanın birçok şehrine ulaşmak mümkündür. Havalimanından dünyanın 25 farklı şehrine aktarmasız uçuş hizmeti bulunmaktadır. Buradan her hafta 200’e yakın uçuş yapılmaktadır. Bu uçuşların 150’den fazlası yurt dışına yapılmaktadır. Ülkeye ulaşmak için kullanılabilecek başlıca ulaşım noktası burası olarak kabul edilir. 

   İstanbul Hava Durumu
   GünEn AzEn fazla
   Cuma0.49 2.49
   Cumartesi-0.9 1.1
   Pazar-0.85 1.15
   Pazartesi-1.21 0.79
   Salı-5.8 -3.8
   Yakın Ülkeler
   Haber bültenimize abone ol
   ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
   Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.