Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Kiev Uçak Bileti

Kiev Hakkında Bilgiler

Kiev seyahatinizde Ukrayna’nın en büyük şehri ve başkentine gideceksiniz. Şehir adını ortaçağ döneminde ki bir efsaneden olmaktadır. Ülke 1991 yılında bağımsızlığını kazandığından yani SSCB dağıldıktan sonra ülkenin başkenti olmuştur. Şehir kışları çok soğuk yaz aylarında ise çok sıcak bir mevsime sahiptir. Her mevsimin en net bir şekilde görüldüğü bir şehirdir. Şehri ziyaret ettiğinizde sıcaklıktan boğulmak istemiyorsanız en doğru tercih bahar aylarıdır.

Kiev’da yaşam çok hareketlidir. 603 bin kilometrekarelik bir alanda toplam  üç milyona yakın insan yaşamaktadır. Son 15 yıldır bu nüfusta bir artış görülmemiştir. Dinyeper ırmağının yanına kurulmuş bir şehirdir. Hem doğal hem de tarihi gezilecek çok sayıda noktası bulunmaktadır. Tarihin her döneminde önemini korumuş bir şehirdir. Hatta bir dönem doğu Ortodosk kilisesinin en önemli şehri olarak kabul edilmiştir. Bu bölge UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır ve her yıl hacılar tarafından ziyaret edilmektedir.

Kiev havalimanı şehrin en önemli ulaşım imkanlarından birisidir. Şehrin güney batı kısmında yer almaktadır. Buradan şehir merkezine gitmek için gelişmiş bir altyapı hizmeti bulunmaktadır. Kiev ülkenin başkenti olmasının etkisi ile gelişmiş bir şehir içi ulaşım altyapısına sahiptir.

 • Kiev Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Kiev yolcuğunuzun ardından ilk durak noktanız Kiev uluslar arası havalimanı olacaktır. Buraya ulaştıktan sonra farklı ulaşım araçlarını kullanarak rahatça konaklayacağınız noktaya seyahat edebilirsiniz. Havalimanının şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 10 km’dir. Taksi, otobüs, metro ve araç kiralama imkanlarını kullanarak bu mesafeyi rahatça kat edebilirsiniz. Tabi bunların hepsinin farklı fiyat aralıklarına sahip olduğunu bilmelisiniz.

  Taksi

  Bu hizmet havalimanın etrafında sürekli olarak verilmektedir. Uçaktan indiğiniz anda dış hatlar terminalinden çıkarak herhangi bir taksiye binebilirsiniz. Kilometre başına yaklaşık 5 grivna alınmaktadır. Bu mesafeyi kat etmek için yaklaşık 50 grivna vermeniz gerekebilir. Ancak taksiler ile anlaşarak taksimetreyi açmadan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. 20 dakika gibi bir sürede Kiev şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

  Otobüs ve Minibüs

  Şehir merkezinde iki adet önemli otobüs hattı bulunmaktadır. Bu hatlardan birisi havalimanından da hareket etmektedir. Ancak bu hizmet çok kalabalıktır. Genelde hesaplı bir yolculuk için tercih edilir. Bilet fiyatı 3 grivna olarak belirlenmiştir. Ayrıca şehirde Marshrutky adında minibüslerde bulunmaktadır. Bir nevi taksi dolmuş hizmeti vermektedirler. Bu araçlarda fazla rahatlık beklememeniz gerekiyor.

  Metro

  Raylı taşıma konusunda gelişmiş bir altyapıya sahiptir. Şehir merkezinde üç farklı hat bulunmaktadır. Bu hatlardan birisi havalimanına kadar uzanmaktadır. 52 farklı istasyon şehrin her noktasına yayıldığı için aktarma kullanarak ya da kullanmadan istediğiniz noktaya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. En temiz ve en hızlı ulaşım aracı olarak dikkat çekmektedir. Tabelalar Kiril afabesi ve İngilizce olarak tüm duraklar isimlendirilmiştir. Sabah 6 ile gece 12’ye kadar çalışmaktadır.

  Araç Kiralama

  Yanınızda eğer bir Kiril sözlüğü yoksa bu hizmet hiçbir işinize yaramayacaktır. Çünkü tüm tabelalar kiril alfabesine göre yazılmıştır. Ancak bir sözlüğünüz varsa ya da google maps uygulamasını kullanıyorsanız bu tercihi şehir içine ulaşım için tercih edebilirsiniz. Budget ve Avtoprokat firmaları ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Kiev’da Gezilecek Yerler

  Kiev Kiev ucuz uçak bileti almak için en doğru zaman bahar dönemidir. Yaz aylarında yüksek sıcak yaz aylarında ise soğuktan gezmeniz biraz zor olacaktır. İçerisinde çok sayıda park bulunan ve harika planlanmış şehirde gezilecek çok sayıda doğal güzellik bulunmaktadır. Bu nedenle şehir turistler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu seyahatinizde uğrayacağınız en güzel noktaları sizlere detaylı bir şekilde paylaşmaya çalışacağız.

  Özgürlük Meydanı

  Şehirde Maidan Nezalezhnosti olarak bilinen şehrin en önemli ve en merkezi meydanıdır. Günlük yaşamda meydan anlamına gelen Maidan olarak kullanılmaktadır. Ülke içerisinde gerçekleşen tüm büyük mitingler ve protesto çalışmaları bu meydan da olmaktadır. Ülke bağımsızlığı kazandığından bu tarafa 4 önemli girişim bu meydan da gerçekleştirilmiştir. Etrafında çok sayıda önemli cadde ve bu caddelerde önemli binalar bulunmaktadır. Burayı bulmakta zorlanmayacağınıza emin olabilirsiniz.

  Aziz Sofya Katedrali

  Şehrin en önemli sembol binalarından birisidir. UNESCO tarafından Dünya mirası listesine alınan yapı 11. Yüzyılda yapılmıştır. Yapılan çalışma sonucunda ülkenin yedi harikasından biri olarak kabul edilmiştir. Yapının birçok duvarında Hıristiyan geleneklerine göre resimler yapılmıştır. Aynı zamanda bin yıl boyunca yaşanan önemli gelişmeleri ve kişileri de bu duvarlarda görebilirsiniz. Yüzyıllar boyunca taç giyme ve mezar yeri olarak kullanılmıştır. Çok sefer zarar gören yapı her seferinde tamir edilerek ve eklemeler yapılarak günümüze kadar gelmiştir.

  Mariyinsky Sarayı

  Burası günümüzde Cumhurbaşkanı tarafında resmi törenlerde kullanılmaktadır. Barok tarzında inşa edilmiş olan yapı Dinyeper nehrinin hemen yanında bulunmaktadır. Bu saray Rus imparotiçesinin emri üzerine 1744 yılında inşa edilmeye başlanmış ve 8 yıl sonra inşası tamamlanmıştır. Bir sefer büyük bir yangın geçiren saray yeni eklemeler ile 19. Yüzyıl sonlarında tekrar inşa edilmiştir. Saray Kiev bolşavik isyanı esnasında bir sığınak ve karargah olarak da kullanılmıştır. Son görünümünü 1980 yılında ki restorasyondan sonra almıştır. 

  Kiev Altın Kapıları

  1. yüzyılda Kiev etrafında bulunan surların ana kapısı olarak kullanılan bir yapıdır. Bu İstanbul’un Altın kapısına özenerek inşa edilmiştir. Günümüzde orijinal kapılardan eser kalmamıştır. Ancak ülke Sovyetler birliği egemenliğin de bulunurken kapılar aslına göre inşa edilmeye çalışılmıştır. Günümüzde hala orijinal kapılara benzeyip benzemediği tartışılmaktadır. Şehirde turistler tarafından en çok ziyaret edilen noktalardan birisidir. Surlar ve kapıların eski halinde burada bilgi sahibi olabilirsiniz.

  İkinci Dünya Savaşı Müzesi

  Eğer bu savaşa özel bir ilginiz varsa Kiev de bulunan bu müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Üzerinde büyük bir anıt bulunmaktadır. 62 metre uzunluğunda Anavatan ismi verilen bir heykel bulunmaktadır. Ülkenin en büyük müzelerinden birisidir. Açıldığından bu tarafa müzeyi yetmiş milyona yakın insan ziyaret etmiştir. Sovyet ordusu tarafından kullanılan silahlar burada sergilenmektedir. Bir açık hava müzesi olduğu için istediğiniz zaman ziyaret edebileceğiniz bir noktadır.

  Rodina Mat – Motherland

  Şehrin her yerinden görülen ve şehre gelen herkese hoş geldiniz der gibi duran büyük bir heykeldir. Bu heykel şehrin en önemli simgelerindedir. Savaş müzesinin içerisinde yer almaktadır. Görenlerin hayranlıklarını gizleyemediği devasa bir heykeldir. Ayrıca bulunduğu konumdan güzel bir şehir manzarası da izleme şansınız bulunuyor.

 • Kiev’da Ne Yenir?

  Kiev Kiev en ucuz uçak bileti fiyatı alarak bu şehre gitmeye karar verdiğinizde aklına ilk olarak acaba orada ne yerim gelecektir. Bu konuda dünya standartlarına bir mutfağa sahip olduklarını söyleyebiliriz. Bu güzel mutfak aynı zamanda çok uygun fiyatla sunulmaktadır. En önemli yemekleri ise Kiev tavuğu, Borscht, chebureki ve mlyntziyi olarak bilinmektedir. Özellikle fırında hazırlanan yemekleri hem uygundur hem de lezzetlidir. Tercih edeceğiniz restoranlar arasında Yoshi Fujiwara, Goodman, Karavan ve Kureni bulunmaktadır.

 • Kiev’da Kültür ve Eğlence

  Kiev eğlence yerleri konusunda ülkenin en ünlü noktalarından birisidir. Çok sayıda ünlü kulüp şehirde bulunmaktadır. Çok kalabalık olan bu yerler kesinlikle güvenliklerinden taviz vermemektedir. Eğlence gece 22 gibi başlayıp sabahın ilk ışıklarına kadar sürmektedir. Saygı ve gördü kurallarına çok büyük önem verilmektedir. D-Lux, Forsage, Crystal Hall ve Karayipler Kulübü önemli mekanlardan sadece birkaç tanesidir.

  Şehirde yıl boyunca çok sayıda festival düzenlenmektedir. Bunları milyonlarca insan ziyaret etmektedir. Bunlar arasında size hitap edebi bularak en uygun Kiev uçak biletinialabilirsiniz.

Kiev Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Kiev ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Kiev en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Kiev uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Kiev uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Kiev  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Kiev 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Kiev uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Kiev uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Kiev uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Kiev uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Kiev uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Kiev şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.