Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Korfu Uçak Bileti

Korfu Hakkında Bilgiler

Korfu yönünde seyahate çıkmadan önce Yunanistan’ın doğusunda bulunan İyon denizinde ki adalarından birisi olan bu fantastik yer için biraz daha ek bilgi almanız faydalı olacaktır. Şehrin doğal güzellikleri yanında tarihi yapısı nedeniyle UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır. Etrafında bulunan küçük adalar ile birlikte adanın genelinde 100 bin kişi yaşamaktadır. Bunun yaklaşık olarak adaya ismini veren ve en büyük şehri olan Korfu’da 35 bini yaşamaktadır.

Korfu’ da yaşam hava şartlarının çok uygun olması nedeniyle çok rahat ve sakin bir şekilde geçmektedir. İyon denizinde bulunan bu güzel yerleşim yerine yılın istediğiniz her zamanı gidebilirsiniz. Bu sayede rahatça tatilinizi yapabilirsiniz. Bu özellikleri sayesinde yakın dönemde insanlar tarafından bir kaçak noktası olarak görülmektedir.

Korfu havalimanı şehir merkezine ulaşmak için en kolay yollardan birisidir. Yılın tüm zamanı adanın doğu kıyısında bulunan bu doğal bir iç liman ile korunan havalimanına istediğiniz zaman iniş yapabiliyorsunuz. Havalimanına ulaştıktan sonra şehir merkezine ve adanın diğer noktalarına ulaşmak için sunulan çeşitli hizmetlerden herhangi birisini değerlendirebilirsiniz. Bu sayede tatilinize sorunsuz bir şekilde devam edebilirsiniz. Havalimanı ile Korfu şehir merkezi arasında çok kısa bir mesafe bulunmaktadır.

 • Korfu Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Korfu seyahatinizde ilk durak noktanız denizin üzeri doldurularak inşa edilen ve harika bir manzarası olan Korfu uluslararası havalimanı olacaktır. Şehir merkezine yaklaşık uzaklığı 3 km’dir. Birden fazla yol ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bu yolculuğu gerçekleştirebilmek için farklı ulaşım araçlarından yararlanabilirsiniz. Taksi, otobüs ve araç kiralama hizmetlerinden bütçenize uygun olanı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bunlar hakkında genel bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

  Taksi

  Hızlı bir seyahat için en çok tercih edilen ulaşım aracı taksilerdir. Tabi hem konfor hem de hız için tercih edilse de ücret olarak diğerlerine nazaran biraz daha yüksek olabiliyor. Yorucu bir yolculuğun ardından direkt olarak konaklayacağınız otele geçmek istiyorsanız havalimanının hemen dışarında bulunan taksi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda şehir merkezi içerisinde yapacağınız seyahatleriniz de bu aracı kullanabilirsiniz. Ancak adanın diğer noktalarına ulaşmak için bu hizmet biraz pahalı bir tercih olacaktır.

  Otobüs

  Korfu şehir merkezi içerisine ulaşmak hem de şehir merkezinde yapacağınız gezilerde kullanabileceğiniz yegane ulaşım aracı otobüslerdir. Şehir merkezine ulaşmak için 1.10 Euro’ya bilet satılmaktadır. Yaklaşık 30 dakika içerisinde istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Şehir içerisinde yapacağınız gezilerde en önemli hizmeti de otobüsler sağlamaktadır. Tabi bunu hesaplı hale getirmek için günlük 5 Euro’ya satılan ve sınırsız binme fırsatı sunan biletleri tercih etmeniz mantıklı bir tercih olacaktır.

  Araç Kiralama

  Hem Korfu merkeze ulaşmak hem de şehir içerisinde ulaşım konusunda sıkıntı çıkarmamak istiyorsanız tercihinizi araç kiralama firmalarından yana kullanmanızı tavsiye ederiz. Bunun için şehir merkezinde bulunan farklı firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Hermes Rent A Car, Corfu Airport Car ve Explore Car firmaları bunlardan bazılarıdır. Bunlarla iletişime geçerek aracınızı seyahatinize başlamadan önce kiralayarak kullanılacak hale getirebilirsiniz.

 • Korfu’da Gezilecek Yerler

  Korfu Korfu ucuz uçak bileti aldınız ve seyahate çıkmak için hazırlıklara başladınız. Size bu hazırlıklarınızı yaparken küçük bir bilgi vereceğiz. O da bu doğal güzelliğinin yanında birçok tarihi noktanın da bulunduğu şehirde gezilecekler listesini yapmanız olacaktır. Bu sayede şehirde geçireceğiniz kısa süre içerisinde gezilecek doğru noktalara ulaşmış olursunuz. Şimdi sıra ile bu noktaları yazalım ve detayları hakkında bilgi verelim.

  Korfu Town

  Adanın hem en güzel şehir hem de başkenti olan Korfu town gezeceğiniz ilk nokta olmalıdır. Dar sokakları Arnavut kaldırımlar ile döşenmiştir. Eğlence için sahil bölgesinde ki tavernaları, tarihi Venedik dönemine dayanan evleri, çok sayıda hediyelik eşya mağazası ile dolu olan eski bir yerleşim merkezidir. Şehir merkezinde bulunan büyük bir yeşil meydan bulunmaktadır. Bu meydan iki büyük kale tarafından çevrilmiştir. Kalelerin 1500’lü yıllardan kaldığı tahmin edilmektedir. Korfu seyahatinizde ilk durak noktanız şehir merkezi olmalıdır. UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır.

  Pantokrator Manastırı

  Burası adanın en yüksek noktasıdır. Yaklaşık yüksekliği 900 metreden fazladır. Bu yüksekliğe çıkabilmek için biraz yürümeniz ve farklı araçlar kullanmanız gerekmektedir. Ancak bu adanın merkezinde bulunan yükselti ile adanın tamamını panoramik olarak seyretme şansınız var. Pantokrator tepesinde aynı zamanda tarihi bir manastır bulunmaktadır. 14. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilen manastır 2 yüzyıl önce bir tamirat geçirerek son halini almıştır. Manastırın bulunduğu noktadan tüm adayı rahatlıkla görebilirsiniz. Aynı zamanda yakın çevrede bulunan diğer adaları da görme şansınız olacaktır.

  Paleokastritsa

  Şehir merkezinin yaklaşık 25 km dışında bulunan harika denizi ve doğası ile ziyaretçilerin kendisine hayran bıraktıkları bir noktadır. Çok sayıda plajı bulunmaktadır. Bu plajların bazıları çakıllı iken bazıları ise kumludur. Ancak ağaçların yeşili ile denizin mavisinin bir arada oluşturduğu görüntüyü izlemek bile size harika bir kazandıracaktır. Burası ada üzerinde ki özellikle yaz aylarında en çok ilginin yoğunlaştığı alandır.  Bu bölgede güzel bahçeler, adanın tarihini anlatan küçük bir müze ve bir adette 1200’lü yıllardan kalma manastır bulunmaktadır.

  Glyfada Plajı

  Adayı ziyaret eden birçok insan tarafından Korfu’nun en güzel plajı olarak kabul edilmektedir. Şehir merkezinin 25 km dışında yer almaktadır. Upuzun sapsarı kumlara sahip bir plajdır. Yanında küçük bir de köy bulunmaktadır. Plajın hemen yanında bulunan alanda ise yüzlerce zeytin ağacı yer almaktadır. Burada vakit geçirmek çok dinlendirici olacaktır. Bu plajda ister denize girebilir isterseniz de güneşlenebilirsiniz. Akşamları ise kafelerde ve tavernalarda eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

  The Achileion

  Korku üzerinde belki de mimarı açıdan en çok ziyaret çeken noktadır. Merkezin 10 kilometre kadar güneybatısında yer almaktadır. Bu binanın bulunduğu nokta Gastouri köyü olarak geçmektedir. Buranın yapılma amacı Avusturya imparatoriçesi Elisabeth’in özellikle yaz aylarında konaklamak için özel isteğidir. Burası neo-klasik mimari standartlara göre yapılmıştır. Bu bölge hem doğası ile hem de tarihi ile mutlaka ziyaret edilmelidir. Görkemli palmiye ağaçlarının altında ki heykelleri ve pastoral havayı solumak farklı bir deneyim olacaktır.

  Kassiopi

  Adada bulunan balıkçı köyleri arasında en iyi korunanı ve günümüzde adada bu özelliği ile en çok ziyaretçi çeken köylerinden birisidir. Burada ahşap denizci tekneleri ile güzel bir seyahate çıkabilirsiniz. Burada çok sayıda villa bulunmaktadır. Ancak genelde zenginlerin sahip olduğu buraları kiralama şansınız yok. Bununla birlikte köyün yakın bir noktasında bulunan Bizans kalesinden kalen harabeleri de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 • Korfu’da Ne Yenir?

  Korfu Korfu en ucuz uçak bileti fiyatı aldıktan sonra seyahatinizi gerçekleştirmek için yolculuğa çıkacaksınız. Korfu’da bulunduğunuz süre içerisinde çok güzel bir mutfak deneyimi yaşayacağınızı söyleyebiliriz. Şehir merkezinde ve adanın çeşitli noktalarında Akdeniz, Arnavut, İtalyan ve Yunan mutfağından birçok örnek sunulmaktadır. Genelde deniz ürünleri bulunan restoranlar daha fazladır. Özellikle somon ve levrek tavsiye edilmektedir. Yukarıda saydığımız gibi farklı mutfakları sunan çok sayıda restoranda bulunmaktadır. Bunlar arasında The Three Brothers, Archontiko, Kellys Ice House ve Chill and Grill biri restoranlar bulunmaktadır.

 • Korfu’da Kültür ve Eğlence

  Korfu eğlence yerleri konusunda çeşitlilik sunan merkezlerden birisidir. Şehir merkezinin çeşitli noktalarında çok farklı müzik ile eğlence sunan mekanları rahatlıkla bulabilirsiniz. Yunan kültürüne has tavernalar ile birlikte gece kulüpleri de hizmet etmektedir. Bu şehirde en çok zencefil birası tercih edilmektedir. Turistler genelde eğlenmek için yunan tavernalarını tercih etmektedir.

  Bu doğası ve tarihi ile farklı bir tatil imkanı sunan adaya gitmek için en uygun Korfu uçak biletini alırken festival tarihlerine dikkat etmelisiniz. Mayıs ayı içerisinde Makrades ve Kanoni, Haziran ayında Analipsi, Ağustos ayında ise Folklor festivali yapılmaktadır. Uçak biletinizi bu tarihlerden birisine göre almanızı tavsiye edebiliriz.

Korfu Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Korfu ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Korfu en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Korfu uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Korfu uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Korfu  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Korfu 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Korfu uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Korfu uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Korfu uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Korfu uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Korfu uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Korfu şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.