Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Kösice Uçak Bileti

Kösice Hakkında Bilgiler

Kösice seyahati planlayanlar Slovakya’nın en büyük ikinci şehrine seyahat etmiş olacaklardır. Ülkenin doğu kesiminde bulunan Kosice Hornad nehrinin kıyısındadır. Kuruluşu dokuzuncu yüzyıla uzanan şehir Orta Çağ’ın sonlarında Polonya – Slovakya sınırındaki 24 ticaret yerleşkesinden birisiydi. Günümüzde ülkenin siyaset, ekonomi ve kültür merkezi olarak kabul edilmektedir.   Şehir 2013 senesinde Marsilya ile beraber Avrupa Kültür Başkenti ilan edilmiştir. Zengin maden yataklarının yer aldığı Cevher Dağları ile doğudaki verimli ovalar arasına kurulmuş olan Kosice, endüstriyel ürünler ve tarım ürünleri konusunda adeta Pazar gibidir. Şehrin yakınlarında köyler ve kaplıcalar yer alır. Turistik açıdan bu mekanlar oldukça değerlidir. Müzeleriyle ön plana çıkan şehirde, ulaşım olanakları da oldukça gelişmiştir. Avrupa’daki en büyük kale olarak kabul edilen Spi Kalesi’de Kosice’de bulunmaktadır. Şehrin nüfusu 250 bin dolaylarındadır. Rönesans, Barok ve Art Nouveau tarzında birçok yapı şehirde yer alır. Şehirde ortalama sıcaklıklar – 3 derece ile + 20 derece arasında değişmektedir. Orta Avrupa kenti olarak tanımlanabilecek olan Kosice Macaristan’a sınır komşusudur.

 • Kosice Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Kösice uçak bileti alanlar Kosice uluslararası havalimanına iniş yapacaklardır. Avrupa’da bulunan havalimanları arasında Kosice Uluslararası Havalimanı şehre en yakın olan havalimanlarından birisidir. Havalimanı şehir merkezinden 10 kilometre uzakta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine seyahat en fazla 15 ile 20 dakika arasında sürmektedir. Kosice Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs, taksi ve araç kiralama hizmeti alarak seyahat edebilirsiniz.

  Otobüs

  Havalimanından şehir merkezine seyahat etmek isteyenler 23 numaralı otobüsü kullanmalıdır. Bu otobüsle şehir merkezinde yer alan ana tren istasyonuna gidilebilir. Yolculuk toplamda 20 dakika sürmektedir.

  Taksi

  Kosica havalimanının resmi taksi hizmetlerini CTC Taksi firması sağlamaktadır. Havalimanından merkeze seyahat ücreti 10 Euro olarak belirlenmiştir. Güncel taksi ücretleri havalimanı sayfasından öğrenilebilir.

  Araç Kiralama

  Kosice Havalimanı’nda 7 tane araç kiralama firması hizmet vermektedir. Bunlar; Buchbinder, Avis, Budget, DKauto, Europcar, Hertz ve Sixt firmalarıdır. Terminal binasında geliş bölümünde araç kiralama firmalarına ulaşabilirsiniz.

 • Kosice’de Gezilecek Yerler

  Kösice ucuz uçak bileti Slovakya’nın tarihi ve turistik şehirlerinden birisine seyahat etmiş olacaklardır. Şehir Orta Çağ mimarisinin tipik örneklerini sunmasının yanında doğal güzellikleriyle de ziyaretçilerinin keyifli vakit geçirmesine aracı olmaktadır. Kosice’de gezilip görülebilecek birçok farklı mekan bulabilirsiniz.   

  Spis Kalesi

  Bu kalenin kalıntıları Kosice’de yer almaktadır. Avrupa’daki en büyü kalelerden birisi kabul edilmektedir. Kale 1993 yılında UNESCO dünya mirası listesine dahil edilmiştir. Kalenin yapılış tarihi 12’inci yüzyıla kadar uzanmaktadır. 1528 yılına kadar Macaristan Krallığının egemenliği altında olan kale sonra  Zapolya ailesi, Thurzó ailesi, Csáky ailesine geçmiş ve 1945 yılında Çekoslovakya devletinin egemenliği altına girmiştir. 1780 yılında kale bir yangınla yok olmuştur. 20’inci yüzyılın ikinci yarısında kapsamlı araştırmalar neticesinde yeniden inşa edilmiştir.

  Hlavne Namestie

  Burası kentte geziye başlanacak ilk nokta olarak tanımlanabilir. Bu meydan tamamıyla turistik özellikler taşımaktadır. Meydan da birçok kilise ve müze yer almaktadır.

  Azize Elizabeth Katedrali

  Kosice’nin merkezinde bulunan katedral gotik mimari özelliklere sahiptir. Slovakya’nın en büyük kilisesi olan bina Papa 2’inci Jean Paul tarafından da ziyaret edilmiştir. Bu nedenle ülke için oldukça önemli bir yere sahiptir. Katedrali ziyaret edenler yanındaki 56 metre yüksekliğe sahip kuleye çıkarak şehri kuş bakışı olarak da izleyebilirler.

  Aziz Mihail Şapeli

  Küçük bir kilise olan şapel, gotik mimarinin en etkili örneklerinden birisidir. Azize Elizabeth Katedrali’nin hemen yanında olması da onu gezinizdeki duraklardan birisi haline getirecektir. Şapeli diğer benzerlerinden ayıran en önemli özelliği ise Kosice’deki nikah törenlerinin burada gerçekleştirilmesidir.

  Doğu Slovak Müzesi

  Müzenin içerisinde borak ve gotik stillerden başka Slovakya’nın arkeolojik tarihini içeren 500 binden fazla eser bulunmaktadır. Kentteki en önemli gezi noktalarından birisi olan müzenin diğer bir özelliği de bahçesinde 17’inci yüzyıldan kalma ahşap bir kilisenin yer almasıdır. Ayrıca yine bahçede 2. Ferenc Rakoczi anıtı bulunmaktadır.

  Kunsthalle

  2013 senesinde Marsilya ile beraber Avrupa Kültür Başkenti olarak seçilen Kosice’de birçok sanat galerisi bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemlilerinden birisi de Kunsthalle’dir. Önceleri kapalı yüzme havuzu olarak faaliyet gösteren galeri, Hornad Nehri ıslah çalışmaları esnasında hasar gördüğü için yüzme havuzu olmaktan çıkarılarak galeriye çevrilmiştir. Burada çağdaş sanata dair en güzel eserleri görebilirsiniz.

 • Kosice’de Ne Yenir?

  Slovak mutfağı, komşu ülkeler olan Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Avusturya mutfaklarından oldukça etkilenmiştir. Bu mutfakta ağırlıklı olarak domuz eti, kümes hayvanları (en çok tavuk tercih edilmekle birlikte; kaz, ördek, hindi gibi hayvanlar), patates, un, süt ve lahana kullanılmaktadır. Slovakya’da genellikle basit ve doyurucu yemekler yapılır. et yemeklerinin bolca bulunduğu şehirde vejetaryenlar içinde bolca alternatif bulunmaktadır. Kosice’nin en bilinen yemekleri arasında Pirohy ismi verilen patates, yumurta, un ve etle yapılan bir çeşit mantıdır.  Üzerine krema dökülerek servis edilmektedir. Kapustnica, Rusça’da lahana anlamına gelen kapuska yemeğinin Slovakça’daki ismidir. Bu yemek lahana turşusundan yapılmaktadır ve geleneksel Slovak yemeklerinden birisidir. Özellikle yılbaşlarında hazırlanmaktadır ve her şehirde yapılışı farklılık göstermektedir. İçerisinde lahana turşusunun yanında mantar, sosis gibi malzemeler de kullanılabilir ve çoğunluk içerisine krema eklenmektedir. Halusky, içerisinde et, peynir ve patates bulunan bu yemek rendelenen patateslerin una bulanarak kızartılmasıyla yapılmaktadır. Sonrasında ise üzerine peynir ve et eklenerek servis edilmektedir. En ünlü restoranlar; Celtic Tavern, Le Colonial ve Med Malina gibi mekanlardır.

 • Kosice’de Kültür ve Eğlence

  Çok hareketli ve çılgın bir gece hayatı deneyimi yaşayamayacağınız bir şehir olan Kosice’de gece hayatı oldukça sakin geçmektedir. Ancak şehir insanların içtenliği sebebiyle oldukça eğlenceli bir mekandır. Dingin bir tatil arayanlar için oldukça uygun alternatifler sunar. Çok hareketli olmasa da eğlenilecek çeşitli mekanlar bulmak mümkündür. En ünlü mekanlar arasında; Smelly Cat, The Cuba Lib House, Porto, Citadela Wine gibi yerler bulunmaktadır. Alışveriş konusunda Kosice birçok farklı seçenek sunmaktadır. Dar Arnavut kaldırımlı sokaklar da çeşit çeşit Pazarlar yer alır. Işıklı caddelerin üzerinde ise birbirinden ünlü mağazalara rastlayabilirsiniz. Kosice’de sokak arası butikler kadar, lüks dükkanlar da dikkat çekmektedir. Alınabilecek olan hediyelik eşyalar; bardak, anahtarlık, magnet be yöresel kıyafetler giyen mısır kabuğundan yapılma bebeklerdir. Rapkac ise eski geleneklerden gelen tahtadan yapılma bir üründür. Bu ürün çan çalmanın yasak olduğu dönemlerde insanları kiliseye çağırabilmek için kullanılmaktaydı. Kosice’de Eylül ayında şarap festivali düzenlenmektedir. Ayrıca şehirde artık geleneksel hale gelmiş olan Film Festivali yapılmaktadır. Slovakya insanları genel olarak sıcakkanlı ve arkadaş canlısı olarak bilinirler. Kosice’de de buna sıkça rastlanmaktadır. Oldukça misafir perver olan Slovak halkı sizi evine davet ettiyse, mükellef bir sofra hazırlayacaktır.

  Slovakya’nın en önemli şehirleri arasında yer alan Kosice’ye en uygun Kösice uçak bileti fiyatını sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Farklı firmaların bilet fiyatlarını görüntüleyebilir, karşılaştırma yaparak sizin için en ideal tarihte en uygun bileti satın alabilirsiniz.  

Kösice Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Kösice ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Kösice en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Kösice uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Kösice uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Kösice  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Kösice 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Kösice uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Kösice uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Kösice uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Kösice uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Kösice uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Kösice şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.