Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Kraków Uçak Bileti

Kraków Hakkında Bilgiler

Kraków arasında seyahat yapmayı planlayanlar, ülkenin en eski kentine gitmiş olacaklardır. Polonya’da bir şehirdir. Krakow, Polonya’nın güneyinde bulunur. Şehrin hemen yanında bulunan Vistül Irmağı ve Wawel tepesinin bulunduğu bölümde kurulmuştur. Polonya’nın tarihi geriye giden en eski şehirlerinden biridir. Yüzölçümü 327 kilometrekaredir. Nüfusu 785 bini kişi civarındadır. Ancak bu nüfusa çevre nüfusu da kattığınızda 1.4 milyon kişi kadar bir büyüklüğe sahip olduğunu belirtmekte yarar vardır. Krakow tarih boyunca Polonya’nın merkezi konumunda olmuştur. Çünkü birçok kral bu kentte bulunmuş ve yönetim merkezi olarak burayı kullanmıştır. Krakow’un resmi dili Lehçe’dir ve yönetim olarak, Polonya’ya bağlı voyvodalıkla yönetilmektedir.  

 • John Poul II Balice Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Krakow, John Poul II Belice Havaalınından şehir merkezine gitmek kolaydır. Havaalanı kent merkezine yaklaşık 14 kilometre uzaklıktadır. Krakow John Poul II Belice Havaalanından şehir merkezine gitmek için birçok araç seçeneğiniz vardır. Bunlar arasında otobüs, taksi, tren ve araç kiralama yöntemlerini sayabiliriz.

  Otobüs

  Seyahat severler için en uygun ulaşım aracı otobüslerdir. Hem ucuz hem de yaygın olması bakımından en tercih edilen ulaşım araçlarından biridir. Krakow-Balice Havaalını arasında otobüs seferleri mevcuttur. Bu seferler gündüz 209 ile 292 nolu araçlarla, gece ise 902 numaralı sefer tarifeleri ile yapılmaktadır. Bu araçları kullanmak için otomatik satış makinelerinden, otobüs sürücüsünden bilet almanız gerekir. 1 biletin maliyeti 3 Zloti yani tahmini 76 Euro cent ciarındadır.

  Tren

  Krakow John Poul Balice Havaalınından şehir merkezine ulaşmanın başka bir yolu da trendir. Havaalanından kent merkezine tren hizmetleri, havaalanına 200 metre uzaklıkta bulunan istasyondan yapılmaktadır. İsterseniz buraya havaalanından ücretsiz servislerle gidebilir-kısa mesafe olduğu için-isterseniz yürüyebilirsiniz. Genellikle yolculuk esnasında eşyalardan dolayı yürümek pek tercih edilebilir bir seçenek olmadığından size ücretsiz servisleri önerebiliriz.  Tren istasyonundan Krakow merkez 18 dakika uzaklıktadır. Trenler her 30 dakikada bir kalkış yapmaktadır. Tren 04:50 ila 22:05 saatleri arasında çalışmaktadır. Bilet fiyatları ise 10 Zloti’dir. (2.55 Euro)

  Taksi

  Krakow havalimanından kente merkezine gitmek için taksileri hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Buradan uygun fiyatlarla kent merkezine ulaşmanız mümkün. Havaalanı terminal binasının dışında bulunan teksi durağında taksi bulmak mümkündür. Bu alan Havaalın C çıkışı tarafındadır. Taksiler genellikle havaalanından kent merkezine başlangıç tarifesi 5 zloti olarak belirlenmiş, ancak kilometre başına 1.80 ila 2 Zloti ek bir ücret maliyete ekleniyor. Aşağı yukarı 50 Zloti(15 Euro)gibi bir ücrete taksi hizmetiyle şehir merkezine yolculuk yapmanız mümkündür. Telsiz taksilere +48 12 19191-+48 800 191919 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Krakow-Belice havaalanında araç kiralama yapmanız mümkündür. Bunun için terminal bölümünün varış tarafında bulunan araç kiralama şirketlerinin bürolarına gitmeniz gerekir. Bu alanda bulunan araç kiralama şirketleri; Alamo, Avis, Budget, Karo, Europcar, Ekspres, İnternationalRent a car, Hertz, İnterRent, Keddy By Europcar, Panek, Rentis vb. gibi araç kiralama şirketleridir. Bu şirketlerinden araçlarınızı sorunsuz bir şekilde kiralayabilirsiniz.

 • Karakow’da Gezilecek Yerler

  Krakow, Polonya’nın en eski yerleşim yerlerinden biridir. Bu nedenle tarihsel olarak birçok esere ev sahipliği yapmaktadır. Kraków ucuz uçak bileti alarak unutulmaz bir seyahat yapacağınızı garanti edebiliriz. Çünkü tarihi müzeler, Katedraller, kaleler, tarihi binalar ve doğal gezi alanlarıyla dolu bir kentte gezmek büyük bir şanstır. Ayrıca Krakow’da Wawel Kalesi, Wawel Katedrali, Kosciuszko Höyüğü, Galicia Jewish Müzesi, Collegium, Maius Müzesi, Old Sinago, Corpus, Christi Kilisesi, Smocza Jama mağrası ile Krakow Tarih Müzesi gibi birçok gezilecek yer bulunmaktadır.

  Krakow-Wawel Kalesi

  Polonya’nın Krakow kentinde bulunan bu kale 7.yüzyılda inşa edilmiştir. Unesco tarafından dünya kültür mirası listesine alınmış eserlerden biridir. Bu kale 7 adet kapıdan giriş yapılırmış ancak şu anda ayakta kalmış tek kapı Florian kapısıdır. Wavel kalesi daha sonra Joglia ve Jadwige tarafından yeniden inşa edilmiştir. Özellikle 14.yüzyıl döneminde yapılan bu ek inşatlarla birlikte kale bir yapılar topluluğu haline getirilmiş ve ardından- 16.yüzyılda-Kral Zygmut burayı Rönesans tarzına uygun olarak tasarlamış ve yaşam alanı haline getirmiştir. 2.dünya savaşından sonra ise Polonya devleti tarafından burası ulusal bir müze halene getirilmiştir.

  Kosciuszko Höyüğü

  Kosciuszko Höyüğü bir anıt olarak yapılmıştır. Ve kentin simgelerinden biri haline gelmiştir. Bu höyük Polonya’nın milli kahmaranlarından Tadeusz Kosciuszko adına kurulmuş, yapay bir höyüktür. Vistula nehrine bakan bir yere yapılmıştır. Kosciuszko höyüğü, Polanya’nın işgali sırasında, yani 1820 yılında yapılmaya başlandı ve bölge halkının katılımıyla yapımı tamamlandı. 1850-54 yılları arasında ise buraya tuğladan bir kale inşa edildi ancak daha sonra sel baskınlarıyla höyük zarar gördü. Ardından 1999 ve 2003yılları arasında koruma altına alındı ve dayanaklı hale getirildi.

  Wawel Katedrali

  Wawel tepesire kurulmuş bir katedraldir. Bu önce bu katedralin yerinde 11.yüzyılda yapılmış başka bir katedral vardı. Ancak bu katedral zaman içinde yıkılmıştır. Ardından 12.yüzyılda yeni bir katedral daha yapılmıştır. Ne var ki bu katedralde bir talihsizlik eseri yangında ortadan kalkmıştır. İşte şu andaki Wawel katedrali 14.yüzyılda yapılmış olan katedraldir. Katedral Romanesk, Gotik ve Rönesans, Barok üsluplarının bir karışımı olarak yüzyıllardır ayakta kalmayı başarmıştır.

 • Karakow’da Ne Yenir?

  Karakow yemekleri, Polonya mutfağının bir parçasıdır. Karakow’da yemek ihtiyacınızı karşılamanız için birçok seçenek vardır. Genel olarak Avrupa mutfağı ile bir ortaklık gösterse de Polonya mutfağı kendine has özellikler gösterir.  Bu özelliklerin başında malzeme kullanımı gelmektedir. Özllikle bu mutfağı belirgin yapan şeylerden biri lahana ve patatesin baskınlığıdır. Bu belirttiğimiz malzemelerin yanında pırasa, pancar gibi kök barındıran sebzeler yabana atılmayacak özellikte yemeklerde kullanılır. Polanya mutfağının en bilinen yemeği; Pierogi’dir. Bu yemek bir çeşit mantıdır. Bu mantı bazen baharatlı, bazen tatlı malzemelerle doldurulabilmektedir. Pierogi’nin yanında Barszcz adlı pancar çorbası, Zurek ve Rosol’ü de bu yemekler içinde sayabiliriz. Ayrıca Bigos, Golabki, Zapiekanka, gibi ana yemeklere ilave edebileceğimiz tatlar mevcuttur. Pierogi hem haşlama hem de kızartma olarak elma, lahana, patates ve etle yapılmaktadır. Krakow  ve dolayısıyla Polonya mutfağını keşfedip, keyifle bir şeyler yemek isterseniz, size, Krakow’da bulunan;yemek ihtiyacınızı karşılamanız için birçok seçenek vardır. Genel olarak Avrupa mutfağı ile bir ortaklık gösterse de, Polonya mutfağı kendine has özellikler gösterir.  Bu özelliklerin başında malzeme kullanımı gelmektedir. Özllikle bu mutfağı belirgin yapan şeylerden biri lahana ve patatesin baskınlığıdır. Bu belirttiğimiz malzemelerin yanında pırasa, pancar gibi kök barındıran sebzeler yabana atılmayacak özellikte yemeklerde kullanılır. Polanya mutfağının en bilinen yemeği; Pierogi’dir. Bu yemek bir çeşit mantıdır. Bu mantı bazen baharatlı, bazen tatlı malzemelerle doldurulabilmektedir. Pierogi’nin yanında Barszcz adlı pancar çorbası, Zurek ve Rosol’ü de bu yemekler içinde sayabiliriz. Ayrıca Bigos, Golabki, Zapiekanka, gibi ana yemeklere ilave edebileceğimiz tatlar mevcuttur. Pierogi hem haşlama hem de kızartma olarak elma, lahana, patates ve etle yapılmaktadır. Krakow’da ve dolayısıyla Polonya mutfağını keşfedip, keyifle bir şeyler yemek isterseniz, size, Krakow’da bulunan; Zazie Bistro, Wierzynek, Cafe Botnica, Starka Restaurant,

 • Karakow’da Kültür ve Eğlence

  Krakow eğlence yerleri bakımından çok zengin ve hareketlidir. Bu harekeliliğin nedeni bir öğrenci ketti olmasından kaynaklanır. Karakow’da bulunan eğlence mekanları da çeşitlilik göstermektedir. Polonya’nın genelinde olduğu gibi Karakow’da da eğlenmek için hiç zorlanmazsınız. Karakow’da eğlence mekanları, genellikle Kazimierz bölgesinde yoğunlaşmıştır. Bu bölgede her keseye uygun eğlence bulmak mümkündür. Özellikle müzikli bir yere gidecekseniz ve bir şeyler içecekseniz sizlere; Alchemia, Wodka Bar, House Of Beer, Chmiel Beer Pub, Krowl Through Krakow, Klub Finka, Singer vb. gibi mekanları size tavsiye edebiliriz. Polonya’nın en eski kenti Krakow’a seyahat etmek için en uygun Kraków uçak bileti fiyatını martiGO üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınıza uyan uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kraków Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Kraków ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Kraków en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Kraków uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Kraków uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Kraków  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Kraków 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Kraków uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Kraków uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Kraków uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Kraków uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Kraków uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Kraków şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.