Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available20.Nis.2024,Cmt
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz King Khaled Intl Havalimanı Uçak BiletleriKing Khaled Intl Havalimanı Uçuşları Hakkında Bilgiler

Kral Halid Havalimanı

Kral Halid Havalimanı şehir merkezinin kuzeyinde, merkezden 35 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. 1983 yılında inşası tamamlanan havalimanı Riyad şehrine ve bölgesine hizmet vermektedir. Günümüze kadar birçok onarım gören havalimanı çok sayıda terminal ile dünyanın en yoğun havaalanlarından birisidir.

Kral Halid Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Kral Halid Havalimanı, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da bulunmaktadır. Şehirden 35 kilometre uzaklıkta olan havalimanı bölgenin düzlük olması sayesinde merkeze hızlı bir ulaşım imkanı sunmaktadır.

Havaalanı içerisinde çok sayıda özel hizmet yolculara sunulmaktadır. Restoran, büfe, araç kiralama, emanet eşya, ATM, banka ve kafe hizmetleri bulunuyor. Bunun yanında 11600 kişilik cami, eczane, sağlık merkezi, alışveriş mağazaları ve otel gibi hizmetlerde havalimanında yolculara sunulan hizmetlerdir.

Kral Halid Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için 539 numaralı karayolunu kullanmak gerekmektedir. Bu karayolunu kullanarak merkeze 30-35 dakika arasında ulaşmak mümkündür. Taksi, otobüs, araç kiralama ve havalimanı servislerinden yararlanmak mümkündür. Hıza, konfora ve kaliteye göre tercih yapılabilir.

·         Taksi

Taksi hizmetini tercih edenler havalimanından merkeze 25-30 dakika arasında ulaşım sağlayabilmektedir. Terminallerin hepsinde bulunan taksiler ile şehre ulaşım için 60 ile 65 arasında Suudi Arabistan Riyali ödemeniz gerekmektedir. Şehirde gidilecek noktaya göre bu ücrette değişiklik olabilir.

·         Otobüs

Otobüs hizmetini tercih ederek de merkeze ulaşım mümkündür. Hızlı bir seçenek olmasa da uygun bir hizmet olduğu için insanlar tarafından tercih edilmektedir. 20 Riyal ödeyerek bu hizmetten yararlanmak mümkündür.

·         Havalimanı Servisleri

Havalimanından merkeze ulaşım için tercih edilebilecek hizmetlerden birisi de havalimanı servisleridir. Bu hizmet sayesinde 30 dakika içerisinde ulaşım sunulmaktadır. Şehirde bulunan kaliteli oteller bu hizmeti müşterilerine ücretsiz olarak sunduğu için bu hizmet en çok tercih edilenlerden birisi olarak kabul edilmektedir.

·         Araç Kiralama

MartiGo araç kiralama servisini kullanarak şehre ulaşmak ve şehirde dolaşmak için araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. Her bütçeye uygun olması, ülkede yakıtın ucuz olması ve yolların geniş olması bu tercihi yapmayı mantıklı hale getirmektedir.

Riyad Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Riyad şehrinde ulaşımı sağlamak için minibüs, otobüs, taksi ve araç kiralama hizmetlerini tercih edebilirsiniz. Çölün ortasında bulunan bir şehir olmasından dolayı geniş yollar sayesinde insanlar trafik sıkıntısı yaşamadan seyahat edebilmektedir. Ancak havaların her zaman sıcak olmasından tercih edilen araçlar klimasının olması önemli bir detaydır.

Araç kiralama hizmetinden yararlanacaklar bu detaya dikkat etmelidir. Genelde şehir halkı kendi aracını tercih eder. Toplu taşıma araçları belirli noktalar arasında hizmet vermektedir. Minibüs hizmeti için 20 SAR ödemek gerekmektedir. Taksi hizmetinden yararlanacaklar kilometre başına 0,80 SAR kilometre başına ödemelidir. Şehirde araç kullanacaklar trafik ışıklarına fazla önem verilmediğini unutmamalıdır.King Khaled Intl Havalimanı Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kral Halid Havalimanı Nerede?remove

Kral Halid havalimanı merkezinin kuzeyinde yer almaktadır. Merkeze 35 kilometre uzaklıkta Kral Selman Yolu üzerinde bulunmaktadır.   

Kral Halid Havalimanı Uçakla Kaç Saat Sürmektedir?add

Berlin – Kral Halid Havalimanı: 9 Saat 20 Dakika

Köln – Kral Halid Havalimanı: 4 Saat 15 Dakika

Moskova – Kral Halid Havalimanı: 7 Saat 30 Dakika

Amsterdam – Kral Halid Havalimanı: 8 Saat 50 dakika

Paris – Kral Halid Havalimanı: 8 Saat 25 Dakika

Zürih – Kral Halid Havalimanı: 8 Saat 15 Dakika

Viyana – Kral Halid Havalimanı: 8 Saat

Budapeşte – Kral Halid Havalimanı: 7 Saat 45 Dakika

Hangi Havayolları Kral Halid Havalimanına Uçuyor? add

·        Saudi Arabian Airlines, Türk Hava yolları, Royal Jordanian, Pegasus, Oman Air, Fly Dubai, Etihad Airways, Emirates, Lufthansa, Air France, China Air, Gulf Air firmaları uçuş gerçekleştirmektedir. 

 

 

Kral Halid Havalimanı Şehir Merkezine Ne Kadar Uzaklıktadır?add

Kral Halid havalimanının merkeze uzaklığı 35 kilometredir. Al Murabba bölgesi 43 kilometre, Al Munsiyah bölgesi 24 kilometre uzaklıktadır.

Kral Halid Havalimanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?add

Kral Halid havalimanından merkeze ulaşım için araç kiralama, taksi, otobüs ve havalimanı servisleri tercih edilir. Tüm araçlar aynı yolu kullanarak ortalama 25 ile 35 dakika arasında şehre ulaşmaktadır. Şehirde trafik yoğun olmadığı için araç kiralama hizmetini tercih ederek de hızlı bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done