Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Kristiansand Uçak Bileti

Kristiansand Hakkında Bilgiler

Kristiansand  yolculuğuna çıkacak olanlar Norveç’in batı kıyılarını tanıma fırsatı bulacaklar. Kristiansund, More og Romsdal şehrinin, Nordmore bölgesinde yer almaktadır. 1742 yılında resmen il olmuştur. 2013 yılı ölçümlerine göre nüfusu 18.002 dir. Şehir ismini VI. Christian’dan almıştır. İsminin sonundaki “sund” eki boğaz anlamına gelmektedir. Şehrin ismi 1877’den önce Christianssund olarak anılmaktaydı. Daha sonraları isim önce Kristianssund ve daha sonra da Kristiansund olarak değişti. Kristiansund dört ana ada ve birçok küçük adacıkların üzerine kurulmuştur. Bu adalar büyüklük sıralaması göre; Frei, Nordlandet, Kirkelanget (Kirkelanget ve Gomalandet olarak iki bölüme ayrılır.) ve Innlandet. Kristiansund’ın adalarından oluşan yapının en yüksek noktası, en büyük ada olan Frei Adası’ndaki 629 metre yüksekliğindeki Freikollen’dir. Kvernberget Havaalanı, ikinci büyük ada olan, Nordlandet’tedir.

 • Kvernberget Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Kristiansand  uçak bileti alanlar, aktarmalı olarak İstanbul’dan Oslo’ya ve daha sonra da Kristiansund’a uçmalılar. Kristiansund’da ulaşım genellikle arabalı feribotlarla yapılmaktadır. 1876 yılından beri Kristiansund’in adaları arasında shuttle hizmeti veren feribotlar yarım saatte bir hareket ediyorlar. Havalimanından şehir merkezine otobüs, taksi ve araç kiralama hizmeti alarak ulaşmak mümkündür.

  Otobüs

  Havaalanı ve şehir merkezi arasında gidip gelen otobüsler Dale’ye ve Vikan’a gidiyorlar. Saatte iki kez sefer yapıyorlar ve sefer süresi 25 dakika. Otobüsün gidip geldiği güzergâh şehir merkezindeki bütün otellere yürüme mesafesinde olan duraklardan geçiyor. Otobüs durağı havaalanının girişinde bulunuyor.

  Taksi

  Havaalanının açık olduğu saatler içerisinde kullanabileceğiniz taksiler şehir merkezine 150 NOK’a gidiyor. Yol ortalama 13 dakika sürüyor. Tel: (+47) 71 67 22 22

  Araç Kiralama

  Kristiansand  uçak bileti alanlar için havaalanında birçok araç kiralama firması bulunuyor. Başlıca araç kiralama firmaları; Avis, Europcar, Keddy by Europcar, Hertz ve Sixt.

 • Kristiansund’da Gezilecek Yerler

  Bilim adamlarına göre ilk Norveçliler, Kristiansund'da yaşamışlardır. 17. yüzyılda Kristiansund önemli bir ticaret limanı olarak gelişmiştir. Balıkçılık ve kereste taşımacılığının en önemli limanıdır. Hükümet, Kristiansund’da ana ticaret limanı tarafından kontrol edilen bir gümrük istasyonu kurmuştur. Hollandalı denizcilerden clipfish üretimini 17. Yüzyılda öğrenen Kristiansund halkı Norveç’in en büyük clipfish ihracatçısı olmuştur. İspanya ve Portekiz ve Akdeniz’in birçok ülkesine ihracat yapan şehir, şehir olma şansını da bu sayede yakalamıştır. Son yıllarda Kristiansund, Norveç’in orta-kuzeybatı kıyısındaki en önemli petrol ve doğalgaz kenti olmuştur. Kristiansund denilince ilk akla gelen şeylerden biri de 1928 yılında Edvard Braein tarafından kurulan opera binasıdır. Bu bina Norveç’in en eski opera binasıdır. Şubat aylarında Kristiansund’da opera festivali düzenlenir. Aynı zamanda Kristiansund, 2006 yılında başlayan Nordic Light Festivali, Avrupa’da önemli bir festival haline gelmiştir.

  Nordmore Müzesi

  More og Romsdal İlçesi’nde bulunan bölgesel tarih müzesi 1894 yılında Anders Sandvig ve genç müzisyen Wilhelm Lund tarafından kuruldu. Merkez ofisi Kristiansund’da bulunan müzenin günümüzde Nordmore’daki tüm belediyelerde şubeleri bulunmaktadır. Müze 1940 yılının Nisan ayında Alman uçakları tarafından bombalanmış ve ağır tahrip görmüştür. 1960 yılında korunmaya değer bir yapı olarak Dalen Çiftliği’ne taşınmıştır.

  Grip Stave Church

  Adanın en yüksek noktasına deniz seviyesinden 8 metre yükseğe yapılan kilise 1470 yılında inşa edilmiştir. More tipinde inşa edilmiştir ve Kvernes ve Rodven kiliselerine benzemektedir. Adanın permafrost zemin yapısı sebebiyle kiliseye bağlı bir mezarlık bulunmamaktadır. Ölüler açık deniz üzerinde 10 km. uzağa gömülmek zorundadır. 1621 yılında restore edilmiştir ve bugün kilisede bulunan pencereler 1870 yılında eklenmiştir. Aynı tarihte bir silahhane eklenmiştir. 1933 yılında yeni bir temel eklenmiş ve dış duvarlara yalıtım uygulanmıştır. Bu nedenle tipik kilise görüntüsünden uzaklaşmıştır. Kilisede 1320 yılından kalma bir sunak, 16. Yüzyıldan kalma iki taraflı bir resim, 1621 yılındaki eklemelerden duvar resimleri ve iki adak gemisi bulunmaktadır.

  Varden

  Kristiansund’ın tüm manzarasına bir bakışta göz atmak isteyenler için Varden eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Gözetleme kulesi Kirkelandet’te yer almaktadır. 78 metre uzunluğundadır. Uzun bir süre bekçi istasyonu olarak kullanılmıştır. 1801 yılında inşa edilmiştir. Nordmore Müzesi’ne aittir.

  Mellemvaerftet – Old Shipbuilding Museum

  Norveç’in hala ayakta olan tek gemi müzesidir. 1856 yılında kurulmuştur. Tersane kısmı 1887 yılında kurulmuştur. İsmi, “orta tersane” anlamına gelmektedir. Kristiansund şehrinin kalbinde yer almaktadır. Müzede marangozhane, demir dövme ocağı bulunmaktadır. Denizcilik kültürü için eşsiz bir müzedir. 1984 yılından itibaren Nordmore Müzesi’nin çatısı altına alınmıştır.

  Atlanterhavsbadet – Indoor Waterpark

  Kristiansund’da bulunan kapalı su parkıdır. Aile saunası, sporcular için havuzu, jakuzileri, tırmanma duvarları bulunmaktadır.

  Old Town

  2.Dünya Savaşı sırasında bombalanan eski şehir merkezi, Sundbat iskelesinin yanında yer almaktadır. İç kasabanın en küçük bölümüdür. 18 ve 19.  Yüzyıllar arasında Kristiansund’da clipfish ihracatının gelişmesine ve büyümesine katkıda bulunmuştur.  Hen Körfezi, eski gümrük istasyonu, şehrin ilk hastanesi, ilk okulu, Rove Çiftliği ve belediye binası da burada yer almaktadır. Şehrin bu kısmına Tahiti adı verilmektedir ve bu bölgede gezinirken tarihi dokunun tadını çıkarmak için zaman ayırmak gereklidir. Büyülü atmosferi ile Tahiti, egzotik ve sıcak bir gezinti merkezidir. Hoş restoranları ve deniz kenarı boyunca etkinlik salonları bulunmaktadır. Norveç’in en iyi canlı müzikleri bu bölgede yapılır. Arnulf Overland galerisini ziyaret edebilir ve burada yemek yemenin keyfini çıkartabilir, eski bakır atölyesini görebilirsiniz.

  Klippfiskkjerringa

  1992 yılında Kristiansund’ın 250. Yıl dönümü sebebiyle yapılmış bir heykeldir. Şehrin simgesi haline gelen heykelin ismi “cadaloz” anlamına gelmektedir. Sahilin kalabalık bir bölümünde yer almaktadır ve şehir merkezine yürüme mesafesindedir.

  <

 • Kristiansund’da Ne Yenir?

  Kristiansund denilince ilk akla gelen deniz mahsulleridir. Şehrin restoranlarında, şehre özgü deniz mahsullerinin tadını çıkartabilir, balık pazarında gezintiye çıkıp kendi balığınızı kendiniz pişirebilirsiniz. Aynı zamanda Kristiansund restoranları çocuk dostu olmaları ile bilinir. Bu konuda tüm restoranları sertifika sahibidir. Ailecek Kristiansand  uygun fiyatlı uçak bileti aldığınızda bu şehrin restoranlarında gönül rahatlığı ile çocuklarınız ile vakit geçirebilirsiniz. Aynı zamanda deniz mahsulleri ile arası iyi olmayanlar, alıştıkları lezzetlere; pizza, burger, vs. Kristiansund’da bunlara ulaşmakta bir hayli kolaydır. Norveç mutfağında son yıllarda sessiz bir gelişme yaşanmaktadır. Sıradan Norveç mutfağına organik gıda üretimi eşlik etmeye başlamıştır. Norveçli şefler uluslararası üne sahiplerdir. Uluslararası pişirme yarışması Bocuse d’or da birkaç galibiyetleri vardır. 2016 yılında Maaemo Restoran, Michelin rehberinde yer almıştır ve üç yıldızı vardır. Şehrin en iyi restoranları; Maaemo, Dodeladen Cafe, Sjostjerna, Smia Fiskerestaurant, Bryggekanten Brasserie& Bache Bar ve Nordmorskafeen.

 • Kristiansund’da Kültür ve Eğlence

  Kristiansand ucuz uçak bileti aldığınız zaman tarihi mekanların yanı sıra Kristiansund’da dolaşıp şehrin keyfini çıkartabilirsiniz. Norveç’in en küçük kilisesinin de bulunduğu Grip adalarını ziyaret edebilirsiniz. Kristiansund’ın kuzeybatısında yer almakta olan Grip Adaları, özel bir mimarisi ve popülaritesi ile turistler için görülmeye değer bir balıkçı köyüdür. En eski toplu taşıma sistemi olduğu söylenen “Sundbat” isimli feribotlarla Kristiansund’un adaları arasında dolaşabilirsiniz. Norveç Clipfish Müzesi’nin bulunduğu Mellemvarftet’de gidebilirsiniz. Norveç’in büyük bir bölümünde olduğu gibi Krisitiansund’da da Kuzey Işıkları’nı gözlemleyebilirsiniz. Kristiansand  uygun uçak bileti satın alarak Norveç’in bu harika şehrine seyahat edebilirsiniz. Sitemiz üzerinden karşılaştırmalı olarak fiyat incelemesi yapabilir, bilet satın alabilir ve rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kristiansand Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Kristiansand ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Kristiansand en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Kristiansand uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Kristiansand uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Kristiansand  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Kristiansand 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Kristiansand uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Kristiansand uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Kristiansand uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Kristiansand uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Kristiansand uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Kristiansand şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.