Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Lamezia Terme Uçak Bileti

Lamezia Terme Hakkında Bilgiler

MartiGo ile Lamezia Terme arasında seyahat eden kişiler, İtalya’nın en güzel bölgelerinden birini göreceklerdir. Lamezia Terme, İtalya’nın güneyinde bir kettir. İtalya’nın Calabria Bölgesinde bulunan bu şehir Lamezia termi Sambiase, Nicastro ile Sant’Eufemia Lamezia kasabaların birleşiminden oluşmuş bir kenttir. Toplam yüzölçümü 162.43 kilometrekare olan şehrin nüfusu ise 71 bin civarındadır. Kentin tarihini anlamak için yukarıda belirttiğimiz kasabaların tarihine bakmak gerekir. Nicastro’nun Bizans dönemine kadar yani 9. Yüzyıla kadar giden bir tarihi vardır. Nicastro ismi Neo Castrum yani yeni kale anlamına gelmektedir. Bu isim şehre Bizans’ın yeni kalesi anlamında verilmiştir. Daha ilerleyen zamanlarda Araplar ve ardından 1062’lerde Normanlar, Calabria’yı fethederek buraya yerleşmişlerdir. Norman komutan Robert Guiscard, Sant’Eufemia adında Benedikt oluşturmuştur. II Friedrich tarafından geliştirilen bu kale ardından Sicilya kralları tarafından yapılan eklemelerle son halini almıştır. Sambiase’de antik dönemlerden beri kaplıcaların bulunduğu bilinmektedir. Romalılar bu kaplıcaları genişletip, zenginleştirmilerdir. Bölge Romanın yıkılışından sonra 7.yüzyılda Sicilya’dan kaçan Basıllianis kesişlerinin yurdu oldu. Burada birçok manastır ve kiliseler yapıldı ve birçok kişi burada eğitim gördü. Sant’Eufemia Lamezia, antik Grek kolanisidir. Tarina bu bölgede yaşamış ve diğer kasabalar gibi burada da yaşanan büyük depremden sonra Sant’Eufemi Veter adlı tepe üzerine Lamezia yeniden kurulmuştur. Şimdiki Sant’Eufemia Lameza 1910 ve 1930’larda kurulan bir merkezdir.

 • Lemezia Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Lamezia Terme (Lamezia Terme) uçak bileti aldığınızda sizi mükemmel bir tatil karşılayacaktır. Lemezia havaalanı SUF kısaltması ile anılır. Tam adı S Eufemia olarak kullanılmaktadır. Havalimanı Lemezia’ya 3 kilometre mesafededir ve İtalya’nın Calabria bölgesi sınırları içindedir. Havaalanından şehir merkezine ulaşmak çok kolaydır. Şehir merkezine gidebilmek için birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlar arasında otobüs en ucuzudur. Taksi hizmetleri ve araç kiralama seçenekleri de havalimanı ulaşımındaki diğer alternatiflerdir.  

  Otobüs

  Lemezia havaalanından şehir merkezine otobüs seferleri mevcuttur. Havaalanının merkezi konumu bu ulaşımı rahat bir şekilde gerçekleştirmenize olanak sağlar. Gitmek istediğiniz bölgeye göre otobüs seferleri bulunmaktadır. Romano Autolinene, CAtanzaro, Cosenza ve Crotone bölgelerine seferlerine havaalanından otobüs seferleri yapılır. Saat 6:20 ila 23:10 arasında havaalanından merkezlere gitmek mümkündür. Şehir merkezine ulaşmak yaklaşık 1 saati bulmaktadır.  Ayrıca Fersav adı verilen otobüslerle de havaalanı ile S.Eufemia Tren istasyonu arasında otobüs servisleri düzenlenmektedir.  

  Taksi

  Havaalanından şehir merkezine ulaşmak taksi ile tercih edilen bir seçenektir. Lamezia’da havalimanın varış bölümünün dışında taksi durakları vardır. Bunlar Taksi Lamezia ile bir diğer firma Lamezia Taksi adıyla bilinir. Lamezia’da taksiler diğer seçeneklere göre olarak daha pahalı, ancak daha rahattır. Ücretler gidilecek mesafelere göre değişiklik göstermektedir.  Örneğin Pizza CAlabro’ya 40, Propea’ya 70, Vibo Valentia’ya gidecekler 55 Euro gibi rakamlarla ücretlendirme yapılmaktadır. Havaalanı çıkışında Taksi Lamezia’ya +39  0968 454 223-+39 3334 254 735 numaralı telefondan, Lamezia Taksi’ye ise +39 3394 082 667-+39 3292 960 870 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Lemezia havaalanından araç kiralama hizmeti de alabilirsiniz. Bunun için terminalin varış bölümünde birçok araç kiralama şirketleri bulunmaktadır. Burada bulunan birçok seçenek içinden kendinize uygun bir aracı kiralayabilirsiniz. Burada size hizmet vermek için; Budget Lamezia TermeAvis, Alamo Floransa, EasyCar, Hert, National, Thrifty, AutoEurope, Europcar, Maggiore, Sixt gibi firmalar yer almaktadır.

 • Lemezia Terme’de Gezilecek Yerler

  Lemezia Terme bilindiği gibi İtalya’nın Calabria Bölgesinde bulunur. Lamezia termi Sambiase, Nicastro ile Sant’Eufemia Lamezia kasabaların birleşiminden oluşmuş bir kenttir. Lamezia Terme ucuz uçak bileti aldığınızda bu kentin tüm güzelliklerini keşfetmek için ilk adımı atmış olursunuz. Lemezia Terme derken, üç bölgeden bahsedilmektedir.  İtalya’daki tüm bölgeler özellikle tarihin içinden gelip, hala ayakta kalabilmiş mimari yapıları, Akdeniz’in müthiş dokusunu taşıyan doğasıyla gezilip, görülmesi gereken önemli yerlerdir. İşte Lemezia’da, İtalya’nın bu tarihi dokusu ve doğal güzelliklerinden nasibini almış bir kent olarak sizleri beklemektedir. Diğer şehirlere nazaran daha küçük bir kent olan Lemazia’da gezip, görmeniz gereken birçok yer vardır. Bunlar arasında Santa Maria di Corazzo Manastırı, Lemezia Terme Katedral Müzesini, Malta Şövalyeleri Kalesini, Lemazia Terme Katedralini, doğal parklarını, zeytinliklerini ve şarap mahzenlerini görmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

  Santa Maria di Corazzo Manastırı

  Santa Maria di Corazzo Manastırı 1060 yılında yapılmıştır. Hristiyanlık konusunda önemli birkaç keşiş burada bulunmuştur. O dönemlerde Santa Maria di Corazzo, Cistersiyen manastırı olarak kullanılmıştır. Santa Maria di Corazzo Manastırı, Sant’Eufemi kasabası civarında bulunur.

  Lamezia Terme Katedral Müzesi

  Bu katedral müze birçok sanat eserine ev sahipliği yapmaktadır. Müzenin sergilenen eserleri arasında Arap-Norman üslubunda fildişinden yapılmış çok değerli bir sanduka bulunmaktadır. Bu sanduka 12. Yüzyıla ait bir sanat eseridir. Ayrıca Lamezia Terme Katedral Müzesi’nde 17 ile 18.yüzyıllarına ait çok değerli tablolar da sergilenmektedir.

  Malta Şövalyeleri Kalesi

  Malta kulesi, Napoli valisi 2.Villafranca Markizi Pedro de Toledo yaptırmıştır.  1550 yılında İspanya kralığının bir kulesi olarak yapılmıştır. Bu kalenin arazileri Malta Şövalyelerine hibe edilmiştir. Yapı masif özelliği ile dikkat çekmektedir.

  Lamezia Terme Katadrali

  Nicastro bölgesinin önemli kalelerinden biridir. Tarihçilerin öngörülerine göre bu kalenin tarihi Grek ile Brütii’lerce yapıldığı sanılmaktadır. Daha sonraki dönemlerde Norman’ların buraya gelmesiyle birlikte kale kalıntıları yeniden inşa edilmiş ve kullanılmıştır. Ancak bazı tarihçiler bu günkü kalıntıların Ostrogot’lar tarafından yapıldığı öne sürmektedir. Kale daha sonraki yüzyıllarda ilk önce Kutsal Roma İmparatoru  VI. Heinrich’in eşi ve oğlu II.Fiedrich tarafından yenilenmiştir. Roma’yı izleyen tarihlerden son

 • Lemezia Terme’de Ne Yenir?

  Lemizia mutfağından bahsetmek için İtalyan mutafağından bahsetmek daha doğru olacaktır. Lemezia mutfağı da tipik İtalyan, Akdeniz mutfağıdır. Lemezia’da makarna (Penne, Ravioli, Tortellive bolonez sosları), Lazanyalar (sebzeli, tavuklu, kıymalı), Risotto ve Pizzalar meşhurdur. Zeytinin bölge için oldukça önemlidir ve zeytinyağı yemeklerde bolca kullanılmaktadır. Ristorante Pizzeria Tarattoria da Ugo, A Pizza Da Za Santa, Da Palmerino, Ristorante Pizzeria Da Dairo Lido Gallo, Ristorante Da Toto, Osteria Vineria Da Roberto ve benzeri yerler Lemezia Terme’de gidilebilecek yerlerdir.

 • Lemezia Terme’de Kültür ve Eğlence

  Lemezia eğlence yerleri hemen herkes için birçok seçenek barındırır. Lemazia’da isteğinize göre bir gece geçirmeniz mümkündür. Bunun için ne tür bir etkinlik istediğinize karar vermeniz gerekir. Gece bir yerlere gidip bir şeyler içip, eğlenmek isterseniz bunun için size II Cantagalli, Off Officine Sonore, ar Tropical Di Palermo Giuseppe, Bar tropical lamezia terme adlı barlarını önerebiliriz. Bu saydıklarımızın yanında caz ve blues külüpleri de tercihleriniz arasında olabilir. Eğer kültür amaçlı bir tur yapmak istiyorsanız, Lamatintino Arkeoloji müzesini, Diiocesano di Lemezi Terme müzesini gezebilirsiniz. Bunun dışında eğer tercihiniz doğal alanları keşfetmekse II giardino botonik bahçesini görmenizde fayda var. Sanatsal etkinliklere meraklıysanız bunun için size tiyatroyu önerebiliriz. Bu seçenek için Lemezia’da, Teatro Umberto I adlı tiyatroya mevsimiyse gitmenizde yarar var. Küçük bir tiyatro olmasına rağmen buranın havasını solumak tiyatro severlere keyifli dakikalar yaşatacaktır. Tüm İtalya’da olduğu gibi burada da sanatsal etkinlikler yoğun olarak gerçekleştirilmektedir. İtalya’nın önemli bölgelerinden Lemezia’ya seyahat etmek için en uygun Lamezia Terme (Lamezia Terme) uçak bileti fiyatını sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınıza uyan uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Lamezia Terme Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Lamezia Terme ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Lamezia Terme en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Lamezia Terme uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Lamezia Terme uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Lamezia Terme  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Lamezia Terme 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Lamezia Terme uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Lamezia Terme uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Lamezia Terme uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Lamezia Terme uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Lamezia Terme uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Lamezia Terme şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.