Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available23.Tem.2024,Sal
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Lefkoşa-Ercan Havalimanı Uçak BiletleriLefkoşa-Ercan Havalimanı Uçuşları Hakkında Bilgiler

Lefkoşa Ercan Havalimanı

Lefkoşa Ercan Havalimanı ülkenin ortasında 1974 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Havalimanı ismini Kıbrıs Barış Harekatı sırasında şehir olan Binbaşı Fehmi Ercan’ın adından almaktadır. Havalimanı uluslararası ambargo nedeniyle direkt uçuş almamaktadır. Türkiye üzerinden uçuşlar inmekte, daha sonra bu havalimanı uçuş sağlanmaktadır.

Lefkoşa Ercan Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Lefkoşa Ercan Havalimanı ülkenin merkezinde bulunmaktadır. Ülkenin başkenti olan Lefkoşa’nın doğusunda bulunmaktadır. Şehir merkezine uzaklığı 25 kilometredir. Gazimağusa-Lefkoşa Anayolu kullanılarak ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanı içerisinde istenilen birçok hizmet sunulmaktadır. Ücretsiz internet, kayıp eşya, ilk yardım noktası, toplu taşıma hizmetleri, banka, ATM, döviz büroları, restoran, kafe, havayolu ofisleri, Duty Free mağazaları, otopark gibi birçok hizmet verilmektedir. Bu hizmetlerin yanında özel durumlar için toplantı salonları, bagaj taşımacılığı gibi hizmetler de sunulmaktadır.

Lefkoşa Ercan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanından merkeze ulaşım için tercih edilen yöntemler arasında taksi, araç kiralama, otobüs ve havayolu servisleri tercih edilebilir. Hıza, rahatlığa ve ücrete göre bu araçlar arasında seçim yapmak mümkündür.

·         Taksi

Havalimanından merkeze ulaşım için taksi hizmeti alınabilir. Terminal çıkışında bulunan taksiler merkeze 25 dakika içerisinde ulaşım sunulmaktadır. Bu hizmet 90 TL ile 120 TL arasında ortalama ücretlerle sağlanmaktadır. Şehirde gidilecek noktalara göre ücretler farklılık göstermektedir.

·         Otobüs

Havalimanından merkeze ulaşım için KIBHAS adı verilen toplu taşıma otobüslerini kullanmak gerekmektedir. Bu hizmet saat başı havalimanından hareket etmekte ve merkeze ulaşmaktadır. 40 dakika içerisinde merkeze ulaşım sağlanmaktadır. En ucuz ulaşım yöntemidir. 7 TL ücret ödeyerek bu hizmeti almak mümkündür.

·         Havalimanı Servisleri

Havalimanından şehirde bulunan otellere veya farklı noktalara ulaşım için havalimanı servisi kullanılabilir. Otobüsten farklı olarak bu hizmet direkt ulaşım sağlamaktadır. Otellerden önceden rezervasyon yapanlar bu hizmeti ücretsiz olarak kullanmaktadır. Ücretli olarak almak isteyenler 20 TL ödemesi gerekmektedir.

·         Araç Kiralama

MartiGo araç kiralama hizmetini kullanarak Lefkoşa veya diğer şehirlere ulaşım sağlamak mümkündür. Bu hizmeti almak isteyenlere en uygun seçeneği bulma ve en hesaplı tercihi yapma fırsatı sağlanmaktadır.

 

Lefkoşa Ercan Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Lefkoşa ve KKTC içerisinde ulaşım sağlamak için tercih edilen araçlar bellidir. Taksi, araç kiralama, otobüs ve minibüs hizmetlerini alabilirsiniz. Küçük bir ada ülkesi olduğu için ve Güney Kıbrıs Rum tarafına geçiş sınırlı olduğu için bu araçlar yeterli olmaktadır. Şehirler küçük olduğu için araç tercihi yapmadan yürüyerek de gezmek mümkündür.

Ancak şehirlerarasında seyahat etmek için otobüs hizmeti tercih edilmektedir. En uygun ulaşım tercihi olmasından dolayı bu araç şehirlerarası ulaşımda kullanılmaktadır. Şehirlerde en hızlı ulaşım olmasa da birçok noktaya uğradığı için minibüs hizmeti de tercih edilmektedir. Taksi ve araç kiralama tercihi de gerekli durumlarda tercih edilebilmektedir.

 Lefkoşa-Ercan Havalimanı Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

Lefkoşa Ercan Havalimanı Nerede?remove

Lefkoşa Ercan havalimanı şehrin doğusunda merkeze 25 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Şehrin doğusunda Balıkesir isimli bölgede yer almaktadır. 

Lefkoşa Ercan Havalimanı Uçakla Kaç Saat Sürmektedir?add

İstanbul – Lefkoşa Ercan Havalimanı: 1 Saat 35 Dakika

Berlin – Lefkoşa Ercan Havalimanı: 5 Saat 40 Dakika

Antalya – Lefkoşa Ercan Havalimanı: 1 Saat

Amsterdam – Lefkoşa Ercan Havalimanı: 6 Saat 20 dakika

Paris – Lefkoşa Ercan Havalimanı: 6 Saat 25 Dakika

Zürih – Lefkoşa Ercan Havalimanı: 5 Saat 55 Dakika

Viyana – Lefkoşa Ercan Havalimanı: 5 Saat 25 Dakika

Budapeşte – Lefkoşa Ercan Havalimanı: 5 Saat

Hangi Havayolları Lefkoşa Ercan Havalimanına Uçuyor? add

Türk Hava Yolları, Onur Air, Pegasus Hava Yolları, BoraJet, Freebird Hava yolları, Tailwind Airlines, Kıbrıs Türk Hava yolları ve Atlas Global firmaları buraya uçuş gerçekleştirmektedir. 

Lefkoşa Ercan Havalimanı Şehir Merkezine Ne Kadar Uzaklıktadır?add

Lefkoşa Ercan havalimanı şehir merkezine 25 kilometre, Girne’ye 42 kilometre ve Gazimağusa’ya 48 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Lefkoşa Ercan Havalimanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?add

Lefkoşa Ercan havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için taksi, araç kiralama, otobüs ve havayolu servis hizmetleri kullanılmaktadır. En çok tercih edilen ulaşım aracı otobüs hizmetidir. Bu hizmet ulaşım için en uygun ücret ile hizmet vermektedir. Taksi hizmeti hızlı ve konforlu olmasının yanında en pahalı seçimdir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done