Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Letonya Uçak Bileti

Letonya Hakkında Bilgiler

Letonya, Avrupa kıtasının kuzeyinde yer alan bir ülkedir. Baltık Denizi kıyısında bulunan ülkenin en büyük şehri aynı zamanda başkenti olan Riga’dır. Şehir ülkenin deniz kıyısında bulunması dolayısıyla farklı ulaşım seçeneklerine açıktır. Ülkenin güney sınırını Litvanya ile Balarus, Doğu sınırını Rusya, Kuzey sınırını ise Estonya ülkeleri çevirmektedir. Letonya’nın batısında Baltık Denizi yer almaktadır.

Nüfus yoğunluğu açısından Avrupa kıtasının en küçük ülkelerinden birisidir. 2 milyonluk nüfusa sahip olan ülkenin para birimi Avrupa Birliği ülkesi olmasından sonra EURO olarak kullanılmaktadır. Ülkenin iklimi deniz kıyısı olmasından dolayı ılıman deniz iklimidir. Yıl boyunca bu nedenle çok çetin kış şartları olsa dahi rahatça seyahat etmeye izin vermektedir. Letonya ucuz uçak bileti olarak gezmek isteyenler yaz aylarını tercih edebilirler. Bu mevsimde ülkede hava sıcaklığı ortalama 25 derece seviyelerinde seyretmektedir. Kış veya bahar döneminde gitmek isteyenler kalın giysileri tercih etmesi tavsiye edilir. 

Ülkenin ekonomisinin temel kaynakları yer altı zenginliklerinin yanı sıra turizm ve tarım faaliyetleridir. Bunların yanı sıra tekstil, sanayi kolları ve denizcilik faaliyetleri gelmektedir. En sık ticaret yaptığı ülkelerin başında Birleşik Krallık, Almanya, Danimarka ve komşusu Estonya gelmektedir. Soğuk bir ülke olmasına rağmen ülkede çok renkli ve dikkat çekici festivaller düzenlenmektedir.

Letonya uçak bileti sayesinde ülkeye seyahat ederek Ulusal Şarkı ve Halk Dansı Festivali, Noel döneminde yapılan eğlencelere katılabilirsiniz. Bu dönemlerde halk renkli kıyafetler ve karnavallar sayesinde güzel zaman geçirmektedir. Ülkenin en önemli turizm faaliyeti her yıl yeniden yapılan Uluslararası Buzdan Heykeller Festivali’dir. Bu festival zamanında buzdan birçok sanatçı tarafından heykeller yapılmakta ve uzun bir süre sergilenmektedir. Bunun yanı sıra Geleneksel Bauska Müzik Festivali ve Riga Opera Festivali ziyaret edilecek olan kültürel faaliyetlerdir.

martiGo’dan alınacak ucuz uçak bileti ile gidilecek Baltık ülkesinde farklı lezzetlerini de denemek mümkündür. Bu lezzetlerin başında pancar çorbası ve bira çorbası gelmektedir. Bunların yanında balıklar, kalamar ve karides yemekleri sofralarda sıklıkla yer almaktadır. Denize girmek için yaz aylarında gidilmesi gerekiyor. Çok temiz olan ülkede oldukça uygun fiyatlara eğlenmek ve zaman geçirmek mümkündür. Temiz bir ülke olarak da dikkat çekmektedir.

Letonya Hakkında Uçuş Bilgileri

Letonya küçük bir ülke olmasından dolayı havayolu ulaşımı için çok fazla seçenek sunmaktadır. Başkentte bulunan havalimanı ülkenin havayolu trafiğinin neredeyse tamamını karşılamaktadır.

·         Riga Airport (Riga)

·         Liepaya Havaalanı (Liepaya)

Riga’da bulunan havalimanında 16 farklı havayolu şirketi hizmet vermektedir. Bu şirketlerden dünyanın 23 farklı şehrine aktarmasız olarak uçuş gerçekleşmektedir. Ayrıca bu havalimanından haftada 110’dan fazla uluslararası uçuş gerçekleşen havalimanı ülkenin hava trafiğinin ana kaynağıdır. Bunun yanında Liepaya şehrinde bulunan havalimanı da az da olsa uluslararası havalimanı trafiğine ev sahipliği yapmaktadır.

 

   null Letonya Hakkında Sık Sorulanlar

   En ucuz Letonya uçak bileti ne kadar??

   martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Letonya için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

   Letonya uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

   Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

   Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

   Ülke

   Telefon Numarası

   Türkiye

   +90 850 840 62 91

   Avusturya

   +43 1 909 45 00

   Almanya

   +49 69 333 98 011

   Diğer Ülkeler

   +43 1 909 45 00

   Letonya uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

   Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Letonya uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

   Yakın Ülkeler
   Haber bültenimize abone ol
   ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
   Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.