Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

  • flight_takeoffUçuş
  • bedOtel
  • luggageTatil Paketi
  • directions_carAraç Kiralama


  • Gidiş-Dönüş
  • Tek Yön
  • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available17.Tem.2024,Çar
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Litvanya Uçak BiletleriLitvanya Uçuşları Hakkında Bilgiler

Litvanya, Baltık Ülkeleri olarak bilinen üç ülkeden birisidir. Ülkenin batısında Baltık Denizi sınırı yer almaktadır. Kuzey sınırını Letonya, Doğu sınırını Belarus, Güneydoğu sınırında Polonya yer almaktadır. Ülkenin güney doğusunda ayrıca Rusya’nın tek kara bağlantısı olamayan toprağı da sınırını oluşturmaktadır. Avrupa’nın nüfus yoğunluğu en az olan ülkelerinden birisidir. Ülkenin nüfusu 3,5 milyondur. Resmi dili Litvanca, Avrupa Birliği ülkesi olmasından dolayı resmi para birimi Euro’dur.

Ülkenin bulunduğu bölge tarih boyunca çok sayıda savaşa ve antlaşmaya şahit olmuştur. Sovyetler Birliğinin dağılmasıyla birlikte 1991 yılında resmi olarak tanınmış bir ülkedir. Litvanya uçak bileti alarak gidilecek ülkeyi yaz aylarında gitmek tavsiye edilir. Bu dönemde sıcaklıklar ortalama 17-18 derece arasında değişmektedir. Deniz kıyısında ki bölgeler ılıman iklime sahipken, iç kesimlerde çetin kış şartları görülmektedir. Kış döneminde ortalama sıcaklık eskilerde seyretmektedir.

Küçük bir ülke olsa da ekonomik anlamda son yıllarda yaptığı atılımlarla dikkat çekmektedir. Sanayi ve ticari faaliyetler ile ekonomisi güçlenen ülke güneş bili üretimi ve biyoteknoloji konularında büyük adımlar atmıştır. Ülkenin ana dili Litvanca olarak kabul edilse de İngilizce, Lehçe ve Rusça’da sıklıkla konuşulmaktadır. Birçok dine bağlı insan ülkede uyum içerisinde yaşamını sürdürmektedir. Düzenli ve temiz yapısıyla dikkat çeken bir ülkedir. Ülkenin en çok sevilen spor dalı basketboldur. Küçük bir ülke olsa da bu konuda dünyada söz sahibi olmayı başarmışlardır.

Litvanya ucuz uçak bileti ile yaz döneminde ülkeye gidenler için çok sayıda eğlence sunulmaktadır. Müzik, yerel, film ve farklı konularda ülkede festivaller düzenlenmektedir. Ülkenin başkenti aynı zamanda en büyük şehri Vilnius’dur. Bununla birlikte en önemli şehirleri Kaunas, Klaipeda, Siauliai şehirleri gelmektedir. Ülkede 20 adet şehir bulunmaktadır. Ülkede yaş ortalaması erkeklerde 66, kadınlarda 78 civarındadır.

MartiGo’da alınan uçak bileti ile yaz döneminde ülkeyi ziyaret edenler lezzetli yemeklerini mutlaka denemelidir. Bir çeşit patates yemeği olan “cepeliani” mutlaka denenmelidir. Votka ve şarap üretimi de yerel olarak üretildiği için bu lezzetleri denemek isteyenler için farklı bir zevk sunmaktadır. En önemli festivalleri Vilnius Caz Festivali, Vilnius Film Festivali ve Vilnius Şehir Festivali gelmektedir. Deniz ürünleri, mantar çeşitleri, sarımsaklı yemekler ülkede denenmesi gereken yemeklerdir.

Litvanya Hakkında Uçuş Bilgileri

Litvanya ulaşımı tercih edilecek en hızlı yolların başında havayolu gelmektedir. Ülkenin önemli şehirlerinde bulunan farklı uluslararası uçuş noktaları bulunmaktadır. En önemli üç tanesi aşağıda ki gibidir.

·         Vilnius Airport (Vilnius)

·         Kaunas Airport (Kaunas)

·         Palanga Intl Airport (Palanga)

Ülkenin başkentinde bulunan Vilnius Havalimanı havayolu trafiğinin büyük kısmına cevap vermektedir. 17 adet havayolu şirketi buradan, dünyanın 21 farklı şehrine direkt uçuşa imkan sağlamaktadır. Diğer havayolu noktalarında da direkt ve aktarmalı olarak dünyanın birçok şehrinden ulaşmak mümkündür.Litvanya Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Litvanya uçak bileti ne kadar??remove

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Litvanya için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Litvanya uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Litvanya uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Litvanya uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.