Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Lódz Uçak Bileti

Lódz Hakkında Bilgiler

Lodz, Polonya’nın nüfus yoğunluğu bakımından 2. Büyük şehridir. Voyvodalık yapılanmasına göre örgütlenmiş olan Polonya’nın, Lodz Voyvoda’lığının başkentidir.  Lodz, Polonya’nın tam orta yerinde kurulmuştur. Yüzölçümü 293.2 kilometrekare, nüfusu ise kent merkezi 670 bin, çevresiyle birlikte 1060.000 kişi civarındadır. Lodz içinde; Lodz üniversitesi, Menical Üniversy of Lodz ve Politeknik üniversitesi olmak üzere üç üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Lodz ismi lehçede ‘Sandal’ anlamına gelmektedir ve şehrin flamasında bu amblem bulunmaktadır. Endüstri şehirlerinden bir tanesi olan Lodz tarihte üç büyük imparatorluğun sınırları içerisinde yer almıştır. Prusya, Rusya ve Avusturya. Şehir yüzyıllarda fakir bir kent olduktan sonra 19. Yüzyılda rönesansın etkisiyle hızlı bir gelişme kaydetmiştir. Polonya’nın merkezinde olan şehir birçok önemli Avrupa yolunun geçiş noktası üzerinde bulunur. Lodz çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Günümüzde büyük ve dinamik bir sanayi kenti konumundadır.

 • Wladyslaw Reymond Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Lodz havaalanından şehir merkezine ulaşım kolaydır. Bunun için birçok seçenek vardır. Bunlar arasından otobüs, taksi ve araç kiralama yolundan birini seçmeniz gerekecektir.

  Otobüs

  Lodz havaalanından şehir merkezine gitmek için otobüsleri tercih eden seyahat severler için ulaşım kolaydır. Havaalanı terminal binası çıkışında 55 ile 65 numaralı otobüsler seyahat severlere hizmet vermektedir. Buradan Lodz Kaliska demiryolu istasyonuna servis sağlanmaktadır. Buradan Lodz Fabryczna istasyonuna ulaşım sadece 30 dakika kadar sürmektedir. Ayrıca yerel hatlar ile ulaşım sağlamak itiyorsanız bunun için havaalanından 88 numaralı otobüsleri de tercih edebilirsiniz. Bu araçlar da yolcu varış terminalinin yanında bulunmaktadır.

  Taksi

  Lodz havaalanından kente gitmek için taksi hizmetleri mevcuttur. Taksi ile şehir merkezine gitmek, otobüsle gitmekten görece olarak daha pahalı olmasına rağmen konforlu bir yolculuk vaat etmektedir. Bu nedenle birçok insan taksi hizmetlerini tercih etmektedir. Havaalanın terminal binası çıkışında taksi duraklarında bir taksiye binmek kolaydır. Buaradan Taksi Plus’a +48 42 6 500 500 numaralı telefondan, Taksi 400 400’e ise +48 42 6 400 400 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Hertz, Avis, Alamo, National, Thrifty, Europcar, Dollar, Budget vb. gibi araç kiralama şirketlerinden araçlarınızı kiralayabilirsiniz.

 • Lodz’da Gezilecek Yerler

  Polonya’nın, önemli şehirlerinden biri olan Lodz tarihi ve doğal güzellikleri ile görülmesi gereken yerlerden biridir. Modern tarihin görmüş olduğu en önemli olayların yaşandığı kentte görmeniz gereken yerlerden birkaçını belirtebiliriz. Bunların başında Alexander Nevsky Katedrali, Lodz Merkezi Tekstil Müzesi, İzrael Poznanski Sarayı, Radogoszcz Cezaevi, Szutki Müzesi vb. gibi tarihi, sanatsal mekanları sayabiliriz.

  Alexander Nevsky Katedrali

  Polonya’nın, Lodz kentinde bulunan Alexander Nevsky Katedrali, bölgede bulunan çoğu kiliseler gibi Ortodoks inanca sahip bir kilisedir. 19. Yüzyılda Polonya zenginlerinin desteğiyle kente ihtişam katmak için yaptırılmıştır. Bu bir zamanlar Rus imparatorluğunun bir parçası durumunda bulunan Polonya’nın en önemli yapılarından biridir. Sekizgen bir yapıda tasarlanmış olan kilise, mimari olarak Neo Bizans tarzında inşa edilmiştir. Binanın pencereleri meşe ağacından yapılmış, üç kapılı vitray pencerelerle donatılmıştır. Bu yapı 1884 yılında kutsanarak ibadete açılmıştır. Bu kilise Lodz tren garının yakınlarında, Kilinskiego caddesinde hala varlığını sürdürmektedir.  

  Lodz Merkezi Tekstil Müzesi (Central Museum of Texiles)

  Polonya’nın önemli sanayi bölgelerinden biri olan Lodz’da kurulu bir müzedir. Bölgenin gelişmesinde önemli olacağı düşünülen bir organize sanayi bölgesinin geliştirilmesi çalışmaları kapsamında 1950’li yıllarda bir müze olarak tasarlanmıştır. Dokuma sanayinin gelişme için bir örnek oluşturmuş bir müzedir. Bu müze 1960 da Tekstil Tarihi Müzesi resmen kurulana kadar önemli bir işlev görmüştür. Müzenin bulunduğu bina 1835 ile 1886 yıllarında Ludxic Geyer ve ailesinin kurduğu bir fabrikadır. Polonya’da bulunan sanayi mimarisinin en nadide yapılarından biri olarak günümüze kadar gelmiştir.

  İzrael Poznanski Sarayı (İzrael Posnanski’s Palace)

  İzrael Poznanski Sarayı, Lodz’un sivil mimari alanında oluşturulmuş 19.yüzyıl yapılarından biridir. Saray Neo Rönesans ile Neo Barok tarzında 1860’lı yıllarda yapılmıştır. Sarayın mimarının kim olduğu tartışmalı olmasına rağmen, son dönemlerde mimar olarak J.Jung ile D. Rosenthal’in yaptığı konusunda bir fikir birliği oluşmuştur. İzrael Poznanski Sarayı dönemin önemli pamuk yetiştiricilerinden biri olan İzrael Kalmanowicz’in şahsi konutu olarak kullandığı bir binadır. Yapının en önemli özelliklerinden biri uzun kubbeli çatılarlar ve L şeklinde mimarisidir.  İzrael Kalmanowicz iki katlı ve küçük bir konut olan burayı, bir saraya dönüştürerek uzun yıllar burada yaşamıştır.

  Radogoszcz Cezaevi (Radogoszcz Prison)

  Lodz kentinde bulunan bu yapı özellikle 2.dünya savaşı yılları içinde önemli bir yer tutmuştur. Landz’ın, Radogoszcz köyünde bulunan bir fabrikadan cezaevine dönüştürülmüştür. 1930’lardan kalma bu yapı insanlık tarihine bir kara leke olarak girmiş tarihi döneme tanıklık etmiştir. Bina Nazi işgali sırada yani ele geçirilmiş ve 1939 yılında Naziler tarafından hapishane olarak kullanılmıştır. Bu hapishane aslında toplama kampları için bir transfer merkezi olarak kullanılıyordu. 1940’larda içinde bulunan 2000’e yakın mahkumdan 500 idam edildi, diğerleri çeşitli nedenlerle öldü. Bu cezaevinde aşağı yukarı 40.000 mahkum kaldı ve birçoğu yaşamını yitirdi. Bu nedenle yakın tarih açısından önemli bir yer olarak korunmaktadır.

  Szutki Müzesi (Museum Sztuki)

  Lodz’un önemli sanat müzelerinden biridir. Stuzki Sanat Müzesi çağdaş sanatın sergilenmesi açısından önemli bir işlev yüklenmiştir. Özellikle Modern, avangard sanat yapıtlarının korunması, sergilenmesi başlıca görevlerinden biridir.  Müze 1920 ile 1930 yıllarda sanat üretimi içinde bulunan sanatçılar Wladyslaw Strezeminski, Katarzyna Kobro ile Henryk Starewski’nin öncülüğünde geliştirilen avangar sanatın bir müzeye dönüştürülme fikriyle oluşturulduğu bilinmektedir. Özellikle modern sanat tarzlarından Fütirizm, Dadaizm, Sürrealizm, Formizm, unism fornlarında üretilmiş sanat eserlerinin korunması ve geliştirilmesinde önemli bir yere sahip olmuştur. Müze 1950’le gelindiğinde ismi Szutki Müsesi olarak değiştirilmiş ve günümüze kadar bu isimle gelmiş bir sanat merkezi olarak yaşamını sürdürmektedir.

 • Lodz’da Ne Yenir?

  Lodz’da yemek ihtiyacınızı karşılamanız için birçok seçenek vardır. Polonya mutfağı kendine has özellikler gösterir. Bu özelliklerin başında malzeme kullanımı gelmektedir. Özellikle bu mutfağı belirgin yapan şeylerden biri lahana ve patatesin baskınlığıdır. Bu belirttiğimiz malzemelerin yanında pırasa, pancar gibi kök barındıran sebzeler yabana atılmayacak özellikte yemeklerde kullanılır. Polanya mutfağının en bilinen yemeği; Pierogi’dir. Bu yemek bir çeşit mantıdır. Bu mantı bazen baharatlı, bazen tatlı malzemelerle doldurulabilmektedir. Pierogi’nin yanında Barszcz adlı pancar çorbası, Zurek ve Rosol’ü de bu yemekler içinde sayabiliriz. Lodz’da afiyetle bir yemek ihtiyacı duyduğunuzda gidebileceğiniz birkaç restoran ismini belirtmek gerekirse; 69 Restauracja Bulgarska, A-Dong, Akasaka, Analogia, Anatewka, Anatewka Musevi Restoran, Angelo, Arianos, Joe&Bacowa,  Co ludzie powiedza, Cosmo Fresh Restauracja, Cos dobrego, Delight, Dembski, Dolce salato, La Vende, Restaurant le Fabricant, Le Lloft vb. gibi restoranları önerebiliriz.

 • Lodz’da Kültür ve Eğlence

  Polonya’nın, Lodz kentinde eğlence hayatı canlıdır. Eğlence yerleri genellikle berilli bölgelere toplanmıştır. Lodz’da kent merkezinde bulunan Piotrkowska ile Kosciuskzki caddelerinde bulunanay mekanlar vardır. Ayrıca bu caddelere açılan sokaklar eğlence merkezinin bulunduğu yerlerdendir. Bu eğlence yerlerinin dışında kültürel olarak bir gezi planlıyorsanız Lodz sizin için birçok seçenek sunmaktadır. Özellikle kentin Manifaktura bölgesi, herkese açık konserlerin ve festivallerin yapıldığı bir yer olarak öne çıkmaktadır. Gece bir yerlere gidip, bir şeyler içmek arzusundaysanız siniz için birçok mekan önerebiliriz. Bunlar arasında özellikle; Affogato, Bar Anna, Bar Bistro, Bar duzy Tata, Dedroom, Buda&Gronowalski, Cafe Bar Lounge, Cafe Foto Club vb. gibi bar ve publara gitmenizi tavsiye edebiliriz. En uygun Lódz uçak bileti fiyatı martiGO üzerinden temin edilebilir. Hangi aktarmaları kullanarak şehre nasıl gidebileceğinizi tespit edebilir, rezervasyonlarınızı yaptırarak uygun fiyatlı uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Lódz Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Lódz ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Lódz en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Lódz uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Lódz uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Lódz  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Lódz 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Lódz uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Lódz uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Lódz uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Lódz uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Lódz uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Lódz şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.