Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Lüksemburg Uçak Bileti

Lüksemburg Hakkında Bilgiler

Lüksemburg seyahatinizde ülke ile aynı adı taşıyan şehri ziyaret edeceksiniz. Şehir veya ülke Belçika, Almanya ve Fransa ülkelerinin kesişim noktasında yer almaktadır. Avrupa coğrafyasının en küçük ülkelerinden birisi olarak dikkat çekmektedir. Şehrin ortasında Alzette ve Petrusse nehirleri geçmektedir. Çok eski bir geçmişe sahip olan şehir tarihte birçok kez el değiştirmiştir. Bu da şehrin metropol bir yapıya kavuşmasına yardımcı olmuştur.

Lüksemburg’da yaşam çok rahattır. Çünkü şehir dünyanın en zengin bölgelerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Bu da refah düzeyinin yüksek olmasını beraberinde getirmektedir. Ayrıca şehir de Avrupa’nın önemli kuruluşları da bulunmaktadır. Avrupa adalet divanı, mahkemesi ve yatırım bankası bu şehirde bulunmaktadır. Bu da şehrin ekonomik olarak zengin olmasını beraberinde getirmektedir. Ayrıca diğer ülkeler ile vize serbestisi olması da canlılığın başka bir nedenidir.

Lüksemburg havalimanı şehrin doğu tarafında yer almaktadır. Şehir ile hava alanı arası çok kısadır. Tabi bu mesafeyi en hızlı ulaşım aracı olarak uçak hizmetini kabul edersek bu büyük bir avantajdır. Gelişmiş bir şehir içi ulaşım ağının olması da bu mesafeyi önemsiz bir hale getirmektedir. Ayrıca çok sayıda ulaşım hizmeti bulunmasını da ekleyebiliriz.

 • Lüksemburg Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Lüksemburg uygun uçak bileti alarak seyahatinizde varış noktanız Lüksemburg uluslararası havalimanına ulaşacaksınız. 6 km uzaklıkta bulunan havalimanından merkeze ulaşmak için farklı araçlardan yararlanabilirsiniz. Tren hizmeti olsa da o tarafta bir durak olmadığı için kullanılamıyor. Onun yerine taksi, otobüs ve araç kiralama gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Tabi bunların arasından tercih yaparken sağladıkları hizmet için alınan ücret ve sunulan konforu karşılaştırmanızda fayda var.

  Taksi

  Refah düzeyi yüksek bir şehir olması fiyatlarında yüksek olmasına neden oluyor. Taksi hizmetini kullanmak isteyenlerin bu detayı atlamaması gerekiyor. Ancak havalimanı ile merkez arası çok kısa mesafe olmasından dolayı taksi ücreti fazla tutmayacaktır. İsterseniz bu hizmeti konforu nedeniyle kullanabilirsiniz.

  Otobüs

  Şehirde ki her noktaya ulaşmak için otobüs hizmetini kullanmanız daha mantıklı bir tercihtir. Bilet fiyatlarının da uygun olması tercih nedenlerinden birisidir. Havalimanın da bulunan duraktan hareket eden 9 ve 16 numaralı otobüslere binerek rahatça şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otobüs ile seyahatiniz yaklaşık olarak 30 dakika sürecektir. Taksiye göre biraz uzun olsa da hesaplı bir tercih olması nedeniyle kullanmanızı tavsiye ederiz.

  Araç Kiralama

  Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için isterseniz araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmak için araç kiralama şirketleri ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Ancak unutmamanız gereken şehirde araç kullanmak bazen çok büyük bir sıkıntı olabiliyor. Çünkü merkezin dar olması park alanı konusunda sıkıntı çıkmasına neden olabiliyor. Şehir merkezinde dolaşmak için bisiklet kiralamak daha mantıklı bir tercih olacaktır.

 • Lüksemburg’da Gezilecek Yerler

  Lüksemburg ucuz uçak bileti aldıktan sonra bu güzel şehir-ülke’de gezilecek yerlerin listesini yapmalısınız. Avrupa kıtasının ortasında bulunan bu şehir tarihi zenginlikleri kadar doğal güzellikleri ile de dikkat çekiyor. Seyahatiniz boyunca vaktinizi olumlu bir şekilde kullanmak için yapmanız gereken gidilecek olan noktaların bir rotasını çizmek olacaktır. Bu sayede zamanınızı daha verimli bir şekilde harcayarak unutulmaz bir zaman geçirebilirsiniz.

  Adolphe Köprüsü

  Şehir içinden geçen Petrus nehri üzerinde kurulu bulunan bir köprüdür. Şehrin simge yapılarından birisidir. 1900 yılında yapımına başlanan köprü üç yıl içerisinde yapılarak kullanıma açılmıştır. Şehrin iki yakasını birbirine bağlayan çok önemli bir yapıdır. 4 şeritli bir yolun bulunduğu köprü 153 metre uzunluğundadır. Ülkenin bağımsızlığını ifade ettiği söylenmektedir. Köprünün yapıldığı yıllarda ülkede hüküm süren Büyük Dük Adolphe’ün adı köprüye verilmiştir. Şehirde yaşayanlar tarafından yeni köprü olarak da bilinmektedir.

  Bock Casemates

  Lüksemburg uygun uçak bileti aldıktan sonra gideceğiniz ilk noktalardan birisidir. Burası şehre gelenlerin en çok ziyaret ettikleri noktalardan birisidir. 963 yılında yapıldığı tahmin edilen yapının etrafında çok sayıda yer altı tüneli ve mağara bulunmaktadır. Bulunduğu tepenin savunması için yapıldığı tahmin edilmektedir. Tüneller ise 1600’lü yıllarda burada egemen olan İspanyollar tarafından yapılmıştır. UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınan alan 1933’den bu tarafa ziyarete açıktır.

  Büyük Dük Sarayı

  Şehirde belediye binası olarak inşa edilmiştir. Orijinal adı Palais Grand-ducal’dir. Yapıldığı yıl 1572’den 1795 yılına kadar şehirde belediye binası görevini yerine getirmiştir. 1817 yılından itibaren ise hükümet binası olarak kullanılmıştır. Birçok kez yenilemeden geçirilmiştir. Burayı ancak rehberle birlikte yılın belirli günlerinde ziyaret edilmektedir. Dış dizayn fazla değişiklik yaşamasa da iç dizayn döneme uygun olarak birçok sefer değiştirilmiştir.

  Banka Müzesi

  Ülkenin en önemli kaynağını oluşturduğu bankacılık sektörünü anlatmak için 1995 yılında açılmıştır. Bu müze Devlet ve Tasarruf Bankasının Genel müdürlüğünün içerisinde oluşturulmuştur. 140’yıldan fazla bir geçmişi bulunan bankacılık hakkında önemli detayları içermektedir. Müzenin içerisinde paradan başlayarak, yatırım, mimari, kütüphane ve günümüz elektronik bankacılığı hakkında bölümler bulunmaktadır. Hafta içi ziyaret edilebilen müzeye giriş için bir ücret talep edilmemektedir.

  Vianden Kalesi

  Şehir merkezinin dışında bulunan bir alandır. Lüksemburg ve Almanya sınırında yer almaktadır. Bir araç ile 1 saatte ulaşılabilir. Ortaçağ kasabasını yerinde görmek için burası mutlaka ziyaret edilmelidir. Kale bulunduğu bölgenin en büyüklerinden birisidir. 11 ile 14. yüzyıllar arasında uzun bir sürede inşa edilmiştir. Kasaba ve kale ilk kurulduğu zaman ki havasını hala korumaktadır. Kalenin içerisi ziyarete açıktır. İçinde bulunan süslü eşyalar ve savaş zırhları gerçekten görülmeye değerdir. Kale ve bölge hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için rehberli turlara dahil olarak burayı ziyaret edebilirsiniz.

  Notre-Dame Kilisesi

  Gotik tarzda inşa edilen yapı 20. Yüzyılın başlarında genişletme çalışmaları sonrasında günümüzdeki görünümünü almıştır. 1613 yılında yapımına başlanan katedral 8 yıllık bir sürenin ardından inşası tamamlanarak hizmete açılmıştır. Politik mahkumlar anıtı kilisenin en ilgi çeken noktasıdır. Dış cephesinde üç adet kule bulunmaktadır. İçerisinde önemli şahsiyetlerin mezarları bulunmaktadır. Haftanın her günü açıktır ve rahatça ziyaret edilebilir.

 • Lüksemburg’da Ne Yenir?

  Lüksemburg en ucuz uçak bileti aldıktan sonra zengin bir mutfağa sahip olan bu bölgeye ulaşacaksınız. Üç önemli ülkenin ortasında bulunan şehir bunların hepsinden oluşan bir mutfak kültürüne sahiptir. Füme et ve sosis’in birçok farklı sunumu bulunmaktadır. Temel malzemeler ise jambon, lahana, patates, fasulye ve soğandan oluşmaktadır. Domuz eti çok tüketilen gıdalardan birisidir. Portekiz ve İtalyan mutfakları da şehirde popüler olan yemeklerin başında gelmektedir. Çok çeşitli şarapların bulunduğu şehirde yemek yiyebileceğiniz kaliteli restoranlar bulunmaktadır.

 • Lüksemburg’da Kültür ve Eğlence

  Lüksemburg eğlence yerleri konusunda zenginlik sunanlardan birisidir. Irish pub’lar en yoğun olan mekanlar arasındadır. Her yerde bulunabilir. Gece kulüplerinde sabaha kadar eğlence sunulmaktadır. Tren istasyonu bölgesinde gece kulüpleri daha kalitelidir. Rock Solid, Byblos Club ve Liquid en çok ziyaretçi çeken mekanlardır.

  Denizden uzakta olsa da geçen iki önemli nehir şehirde okyanus iklimini görülmesine neden olmaktadır. Bu nedenle en uygun Lüksemburg (tüm havalimanlari)uçak bileti alınacak zaman aralığı yaz dönemidir.

Lüksemburg Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Lüksemburg ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Lüksemburg en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Lüksemburg uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Lüksemburg uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Lüksemburg  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Lüksemburg 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Lüksemburg uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Lüksemburg uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Lüksemburg uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Lüksemburg uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Lüksemburg uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Lüksemburg şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.