Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

  • flight_takeoffUçuş
  • bedOtel
  • luggageTatil Paketi
  • directions_carAraç Kiralama


  • Gidiş-Dönüş
  • Tek Yön
  • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available22.Tem.2024,Pzt
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Macaristan Uçak BiletleriMacaristan Uçuşları Hakkında Bilgiler

Macaristan, Orta Avrupa olarak nitelendirilen bölgede kurulmuş olan bir devlettir. Ülke bulunduğu konum itibariyle Balkanlar ile Avrupa kıtası arasında bir birleşme noktası oluşturmaktadır. Macaristan’ın doğusunda Romanya ve Ukrayna, güneyinde Sırbistan, Hırvatistan ve Slovenya, batısında Avusturya, kuzeyinde Slovakya ile sınırları mevcuttur. Avrupa’nın en büyük gölü olan Balaton Gölü, Macar Denizi olarak isimlendirilir.

Macaristan uçak bileti ile çıkacağınız seyahatte birçok etnik grubun uyum içinde yaşadığı ülkede tatil yapabilirsiniz. Romanlar, Almanlar ve Slovaklar azınlık olarak ülkede yer alırken aynı şekilde farklı dinlere mensup insanlarda vardır. %67’lik kısmı Katolik, %28’lik kısmı Protestan, %3 Ortodoks ve %2’lik kısmı Yahudi vatandaşından oluşmaktadır. Ülke idari yapılanma olarak üç bölgeden oluşmaktadır. Orta Macaristan, Kuzey Macaristan ve Transdanubia olmak üzere üçe ayrılmaktadır.

Macaristan ucuz uçak bileti alarak ülkeyi ziyaret edeceklerin ilk tercih ettikleri nokta başkent Budapeşte oluyor. Geçmişi çok eskiye dayanan şehir içerisinde çok sayıda tarihi eseri, yapıyı ve doğal güzelliği bulundurmaktadır. Ülkenin merkezinden olmasından dolayı diğer noktalara ulaşmak da çok rahatça yapılabilmektedir. Budapeşte ile birlikte ülkede gezilebilecek diğer şehirlerarasında Szeged, Zala, Esztergom, Gyor, Debrecen, Szolnok ve Pecs gibi şehirlerde dikkat çekmektedir.

Macaristan 10 milyona yakın nüfusa sahip bir ülkedir. Ülkenin kuzey bölgesi tamamen dağlarla ve vadilerle çevrilidir. Ülkenin orta bölümüyle Alföld isimli geniş bir ovaya sahiptir. Bu durum ülkenin su kaynakları ve tarım arazileri noktasında geniş alanlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Yaz aylarında sıcaklık 25 derece ortalamaya sahipken, kış aylarında -2 ortalama olarak görülmektedir. Karasal iklim ülkeye hakimdir.

martiGo’dan alınan ucuz uçak bileti alarak üniter parlamenter cumhuriyet olarak yönetilen ülkenin tarihi 9. yüzyıla kadar gitmektedir. Ekonomik anlamda ihracata dayalı bir gelir kaynağına sahiptir. Elektronik eşyalar, nakliye araçlar ve makineler ekonomik gelirinin büyük bölümünü oluşturmaktadır. Ulaşım altyapısı konusunda gelişmiş olan ülkede su taşımacılığı da akarsular üzerinde yapılmaktadır.

Ülkeyi ziyaret etmek isteyenler için en uygun dönemler nisan, mayıs aylarıyla eylül ve ekim ayları olarak tavsiye edilir. Macar şarabı ve Goulash isimli yemek mutlaka denenmesi gereken mutfak lezzetleridir.

Macaristan Hakkında Uçuş Bilgileri

Macaristan’a ulaşmak için havayolunu tercih edecekler için ülkede uluslararası uçuşa açık iki adet bulunmaktadır. Bu havalimanları sayesinde dünyanın birçok şehrinden aktarma veya direkt olarak uçuş yapmak mümkündür.

·         Ferihegy Airport (Budapeşte)

·         Debrecen Airport (Debrecen)

Başkentte bulunan Ferihegy Airport ülkenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Bu havalimanında 28 farklı hava yolu şirketi hizmet vermektedir. Buradan dünyanın 64 farklı şehrine aktarmasız olarak uçuşlar yapılmaktadır. Haftada ortalama 200’e yakın yurt dışı uçuşu yapılmaktadır. Debrecen’de bulunan havalimanı da az olmakla birlikte uluslararası uçuşlara hizmet vermektedir. Ülke içerisinde havayolu diğer ulaşım seçeneklerine göre çok fazla tercih edilmemektedir.

 Macaristan Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Macaristan uçak bileti ne kadar??remove

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Macaristan için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Macaristan uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Macaristan uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Macaristan uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.