Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

En Ucuz Macaristan Uçak Bileti

Havalimanlarına Göz At

Havalimanlarına Göz Atıp, Daha Uygun Fiyatlara Ulaşabilirsin

Şehirlere Göz At

Şehirlere göz at, daha uygun fiyatlarda bulabilirsin

Macaristan Hakkında Bilgiler

Macaristan, Orta Avrupa olarak nitelendirilen bölgede kurulmuş olan bir devlettir. Ülke bulunduğu konum itibariyle Balkanlar ile Avrupa kıtası arasında bir birleşme noktası oluşturmaktadır. Macaristan’ın doğusunda Romanya ve Ukrayna, güneyinde Sırbistan, Hırvatistan ve Slovenya, batısında Avusturya, kuzeyinde Slovakya ile sınırları mevcuttur. Avrupa’nın en büyük gölü olan Balaton Gölü, Macar Denizi olarak isimlendirilir.

Macaristan uçak bileti ile çıkacağınız seyahatte birçok etnik grubun uyum içinde yaşadığı ülkede tatil yapabilirsiniz. Romanlar, Almanlar ve Slovaklar azınlık olarak ülkede yer alırken aynı şekilde farklı dinlere mensup insanlarda vardır. %67’lik kısmı Katolik, %28’lik kısmı Protestan, %3 Ortodoks ve %2’lik kısmı Yahudi vatandaşından oluşmaktadır. Ülke idari yapılanma olarak üç bölgeden oluşmaktadır. Orta Macaristan, Kuzey Macaristan ve Transdanubia olmak üzere üçe ayrılmaktadır.

Macaristan ucuz uçak bileti alarak ülkeyi ziyaret edeceklerin ilk tercih ettikleri nokta başkent Budapeşte oluyor. Geçmişi çok eskiye dayanan şehir içerisinde çok sayıda tarihi eseri, yapıyı ve doğal güzelliği bulundurmaktadır. Ülkenin merkezinden olmasından dolayı diğer noktalara ulaşmak da çok rahatça yapılabilmektedir. Budapeşte ile birlikte ülkede gezilebilecek diğer şehirlerarasında Szeged, Zala, Esztergom, Gyor, Debrecen, Szolnok ve Pecs gibi şehirlerde dikkat çekmektedir.

Macaristan 10 milyona yakın nüfusa sahip bir ülkedir. Ülkenin kuzey bölgesi tamamen dağlarla ve vadilerle çevrilidir. Ülkenin orta bölümüyle Alföld isimli geniş bir ovaya sahiptir. Bu durum ülkenin su kaynakları ve tarım arazileri noktasında geniş alanlara sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Yaz aylarında sıcaklık 25 derece ortalamaya sahipken, kış aylarında -2 ortalama olarak görülmektedir. Karasal iklim ülkeye hakimdir.

martiGo’dan alınan ucuz uçak bileti alarak üniter parlamenter cumhuriyet olarak yönetilen ülkenin tarihi 9. yüzyıla kadar gitmektedir. Ekonomik anlamda ihracata dayalı bir gelir kaynağına sahiptir. Elektronik eşyalar, nakliye araçlar ve makineler ekonomik gelirinin büyük bölümünü oluşturmaktadır. Ulaşım altyapısı konusunda gelişmiş olan ülkede su taşımacılığı da akarsular üzerinde yapılmaktadır.

Ülkeyi ziyaret etmek isteyenler için en uygun dönemler nisan, mayıs aylarıyla eylül ve ekim ayları olarak tavsiye edilir. Macar şarabı ve Goulash isimli yemek mutlaka denenmesi gereken mutfak lezzetleridir.

Macaristan Hakkında Uçuş Bilgileri

Macaristan’a ulaşmak için havayolunu tercih edecekler için ülkede uluslararası uçuşa açık iki adet bulunmaktadır. Bu havalimanları sayesinde dünyanın birçok şehrinden aktarma veya direkt olarak uçuş yapmak mümkündür.

·         Ferihegy Airport (Budapeşte)

·         Debrecen Airport (Debrecen)

Başkentte bulunan Ferihegy Airport ülkenin en büyük havalimanı olma özelliğine sahiptir. Bu havalimanında 28 farklı hava yolu şirketi hizmet vermektedir. Buradan dünyanın 64 farklı şehrine aktarmasız olarak uçuşlar yapılmaktadır. Haftada ortalama 200’e yakın yurt dışı uçuşu yapılmaktadır. Debrecen’de bulunan havalimanı da az olmakla birlikte uluslararası uçuşlara hizmet vermektedir. Ülke içerisinde havayolu diğer ulaşım seçeneklerine göre çok fazla tercih edilmemektedir.

 

   Haber bültenimize abone ol
   ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
   Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.