Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Madrid Uçak Bileti

Madrid Hakkında Bilgiler

Madrid seyahatine çıktığınız da mutlaka rüya gibi bir tatile hazır olmanız gerekiyor. İspanya’nın en kalabalık şehri olmasının yanı sıra Avrupa’nın da en kalabalık beşinci şehridir. Avrupa’nın en batı güney batı noktası olan İber Yarımadasının orta noktasında yer almaktadır. Bu şehrin etrafındaki yerleşim yerleri ile nüfusu 4 milyondan fazladır. Deniz seviyesinin 635 metre yüksekliğinde yer alan bu yerleşim erinde tipik karasal iklim hâkimdir. İsminin Müslümanların hakim olduğu dönemde şehre verilen su kanalı anlamına gelen macerit adından türetilerek ortaya çıktığı söylenmektedir. Müslümanların ardından şehir Kastilya krallığının hakimiyetine geçmiştir. 16. Yüzyılda ilk defa dönemin kralı tarafından başkent yapılan şehir hem Madrid özerk bölgesinin hem de İspanya’nın başkenti olarak bulunmaktadır. İspanya iç savaşı esnasında çok ağır bonbardıman nedeniyle şehirde birçok önemli bina tahribat görmüştür. Ancak savaşın 1939 yılında bitmesi ile tüm şehirde geniş çapta bir onarım faaliyetine başlandı. Şehrin tanıtımında futbolun çok büyük bir etkisi vardır. Dünya futbolunun en büyük takımı olarak kabul edilen Real Madrid’in evi burasıdır. 90 bin kişilik stadında maç izlemek isteyen çok sayıda turist şehri ziyaret etmektedir. Şehir nüfusunun yüzde 20’lik kısmını göçmenler oluşturması nedeniyle çok kozmopolit bir yapı şehre hakim olmaktadır. Geniş caddeleri, sarayları, stadyumları ve tarihi yapıları ile turistlere geniş bir yelpaze sunmaktadır.

 • Madrid Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Madrid (tüm havalimanlari) seyahatinizde ilk durak noktanız uluslar arası olan Madrid havalimanı olacaktır. Burası yıl içerisinde çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Ziyaretçi sayısının fazla olması sayesinde şehir merkezine ulaşımda geniş bir yelpaze sunmaktadır. Bu ulaşım için kullanabileceğiniz araçlar arasında metro, mibinüs, taksi ve aresmobile hizmeti sunulmaktadır. Şimdi bu ulaşım araçlarında dikkat edilmesi gerekenleri sizler ile paylaşalım.

  Otobüs

  Havalimanına özel olarak düzenlenen havalimanı ekspresleri ulaşımda en çok kullanılan araçların başında gelmektedir. Bu araçlar sayesinde şehrin birçok noktasına ulaşımda rahatlıkla tercih edilebilir. T1, T2 ve T4 isimleri verilen bu araçlar sayesinde şehrin bir çok farklı noktasına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Günün her saatini çalışan bu araçları kullanmak için sadece 5 Euro ödemeniz gerekiyor. Havaalanı ulaşımında en çok tercih edilen ulaşım aracıdır.

  Taksi

  Taksi ulaşımı her şehirde olduğu gibi bu şehirde de şehir içine ulaşımda tercih edilen araçlardan bir tanesidir. 18 km’lik yolu yaklaşık bir taksi yardımı ile 20 ile 25 dakikalar arasında rahatça gitme şansınız var. Bu ulaşım için ödemeniz gereken ücret ortalama 30 Euro civarındadır. Diğer araçlara göre biraz pahalı olsa da rahat bir şekilde ulaşım için tercih edilebilir.

  Metro

  Metro’nun İspanya’nın bu şehrinde diğerlerine göre daha fazla gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz. Sabah 6 ile gece 2’ye kadar çalışmaktadır. Bu aracı kullanmak için havaalanının içerisinde metro istasyonunu kullanabilirsiniz. Bir seferlik kullanım ücret 5 Euro olarak sabitlenmiştir. T1 ve T4 isimli metro hatlarını kullanarak şehrin birçok noktasına ulaşabilirsiniz.

  AresMobile

  Çok zengin bir şehir olması şehir içi ulaşımında alternatif ulaşım araçlarının da bulunmasını arttırıyor. Bunlardan birisi lüks bir ulaşım hizmeti sunan AresMobile hizmetidir. Şehir de istediğiniz her noktaya bu araçlara 65 Euro ödeyerek çok rahat bir şekilde ulaşma şansınız var.

 • Madrid’da Gezilecek Yerler

  Madrid  uçak bileti aldıktan sonra İspanya’nın bu en kalabalık ve en güzel şehirlerinden birisine seyahatinizde gezilecek yerlerin bir listesini yapmanızda fayda var. Bu konuda biraz zorlanacağınızı söyleyebiliriz. Çünkü çok kısa bir sürede gezip bitirebileceğiniz bir şehir değildir. Onun için kendinize güzel bir rota hazırlamak sizin için daha iyi olacaktır. Biz bu konuda en önemlileri sizler ile paylaşmaya çalışacağız.

  Prado Müzesi

  Şehir adeta bir açık hava müzesine benzese de bunların arasında Prado müzesi bir adım öne çıkmaktadır. Şehrin en gözde caddelerinden birisi olan Paseo del Prado üzerinde yer almaktadır. Dünyanın en prestijli müzeleri arasında yer almaktadır. İçerisinde bulunan yaklaşık olarak 8 bin adet parça bulunduğu tahmin edilmektedir. Ancak bunların sadece iki bin tanesi sergilenmektedir. Bir yetişkin buraya girebilmek için 14 euro ödemek zorundadır. Çocuklar için ücretsizdir. Pazartesi günleri hariç her gün 9 ile 19 saatleri arasında açıktır.

  Kraliyet Sarayı

  Avrupa ülkeleri arasında kraliyet ailelerine sahip ülkelerden birisi de İspanya’dır. Onların yaşadıkları yer olan Kraliyet sarayı görülmeye değer bir yapıdır. 18. Yüzyıl ortalarında inşa edilmiştir. 135 bin metre kareden oluşan bu yapının içerisinde 2 bin 800 oda bulunmaktadır. Ayrıca küçük de bir müzesi bulunmaktadır. En çok ziyaret edilecek noktalar arasında yemek salonu, çini salonu ve kraliyet taht salonu bulunmaktadır. Çok sayıda odası bulunan bu yapının sadece 40 tanesi ziyaretçilere açıktır. Giriş ücreti yetişkinler için 11 Euro, çocuklar için 6 Euro’dur.

  Plaza Mayor

  Şehirde ki en merkezi noktaların başında gelmektedir. Mayor meydanının etrafında çok sayıda oturulabilecek kafe ve restoran bulunmaktadır. 1619 yılında özel olarak tasarlanarak yapılmıştır. Eskiden pazarların kurulduğu bir nokta olsa da günümüzde pazarlar başka noktalara kurulmaktadır. Birçok heykelde bu noktada bulunmaktadır. Şehirde yapılan çok sayıda etkinliğinin başlangıç noktası olarak kabul edilmektedir. Festival ve boğa güreşleri bu etkinlikler arasındadır.

  Retiro Park

  Madrid şehir merkezinde insanların gidip rahatlayarak stres attıkları en çok yeşil alanın bulunduğu bölgesidir. Bu bölgede stres atılması için özel oturma noktaları, spor alanları ve büyük bir havuz bulunmaktadır. Parkın geniş olması farklı noktalarında çok sayıda sokak sanatçısının yer almasına neden olmaktadır. Biraz rahatlamak, tatilin keyfini çıkarmak ve farklı aktivitelerin içine girebilmek için uğrayabileceğiniz bir noktadır. İnsanların ayrıca kayık ile gezinti yapabilecekleri geniş bir gölette bulunmaktadır. Parkın ortasında o yıla kadar İspanya genelinde terör nedeniyle ölenler için bir heykel dikilmiştir. Parkın geniş alanı içerisinde savaş müzesi ve resim müzeleri de yer almaktadır.

  Plaza de Toros de Las Ventas

  İspanya denildiğinde ilk akla gelen boğa güreşleridir. Bunun için Madrid şehrinin merkezi burasıdır. 25 bin kişilik kapasitesi ile yıl içerisinde birçok defa bu organizasyon burada düzenlenmektedir. 1931 yılında özel olarak inşa edilmiştir. Mart ve Ekim ayları arasında her Pazar günü 3 saat boyunca boğa güreşi düzenlenmektedir. Bu güreşler sabit bir şekilde saat 18.00’da başlamaktadır. Burası Madrid şehrinin doğu bölgesinde yer almaktadır. Normal günlerde de ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilir. 

  Debod Tapınağı

  Bir mısır tapınağıdır. O tarihlerde Mısırın dünyaya hakimiyet nedeniyle iki önemli tanrıya adanmak için inşa edilmiştir. Şu an bulundukları nokta orijinal yerleri değildir. Barajın altında kalacakları için özel olarak çalışma yapılarak buraya taşınmıştır. Bulunduğu yer Mısır olmasına rağmen özel olarak kurtarıldığı için Mısır hükümeti tarafından özel olarak hediye edilerek bu şehre taşınmasına izin verilmiştir.

 • Madrid’da Ne Yenir?

  Dünyada kabul görmüş bir Madrid mutfağı bulunmaktadır. Çok kültürlülüğü sayesinde birçok önemli ve güzel yemek bulunan mutfağın en güzel yemeklerinden birisi Paella’dır. Deniz mahsülleri kullanılarak yapılan bir pilav türüdür. Madrid kahvaltılarının vazgeçilmezi olan patatesli omlet de burada denenebilir. Bu yemek İspanyol omleti olarak ün yapmayı başarmıştır. Çorba olarak tavsiyemiz ise Sopa de Ajo yemeğidir.

 • Madrid’da Kültür ve Eğlence

  Madrid ucuz uçak bileti almaya karar verdikten sonra tüm hazırlıklarınızı yaparak bu şehirde yapacaklarınızı listelemenizde fayda var. Özellikle gece hayatı ile çok ünlü olan bu şehirde eğlenmek için çok sayıda farklı alternatif bulunmaktadır. Hiç uyumayan şehir ünvanını alan noktalardan birisidir. Puerta del Sol ve Gran Via gece hayatının odak noktaları olan bölgelerdir. En lüks olan gece kulüpleri Gran Via’da bulunmaktadır. Madrid en uygun uçak bileti fiyatlarımartiGO’dan en özel indirimlerle bulabilir ve rotanızı belirleyebilirsiniz. Madrid’de yıl içinde çok sayıda etkinlik ve festival düzenlenmektedir. Kültür festivalleri, resim festivalleri, Madrid Karnavalı, Kitap festivali bunlardan sadece bir kaçıdır. Eğer özellikle gitmek istediğiniz bir festival varsa uçak biletinizi bu tarihlere gelecek şekilde almanızda fayda var.

Madrid Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Madrid ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Madrid en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Madrid uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Madrid uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Madrid  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Madrid 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Madrid uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Madrid uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Madrid uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Madrid uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Madrid uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Madrid şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.