Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Málaga Uçak Bileti

Málaga Hakkında Bilgiler

Malaga seyahatine çıkmaya karar vermeden önce bu şehir hakkında detaylı bilgiler edinmek faydalı olacaktır. İspanya’nın Akdeniz kıyısında Cebelitarık boğazına en yakın noktada bulunan şehirdir. Endülüs özerk bölgesinde ki en önemli kentlerden birisidir. Cebelitarık ile arasında sadece 100 km fark bulunmaktadır. En önemi noktası güneş sahili anlamına gelen Costa del Sol sahil şerididir. Şehir de bu sahil şeridi boyunca kurulmuştur. Şehrin toplam nüfusu 600 bin kişi civarındadır. Plajları ile bilinen ve tarihi ile dikkat çeken bu şehir de Akdeniz iklimi hakim olmaktadır. Tarih içerisinde romanın, Müslümanların, Fransızların ve son olarak da İspanyolların kontrolüne geçen bu şehirde her kültürden bir imza bulunmuştur. Bu da şehrin metropoliten yapısının altında yatan bir kültür zenginliği oluşturmuştur. Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları şehrin en sıcak olduğu mevsimlerdir. En çok yağısı ise kasım ve aralık aylarında almaktadır. Sene boyunca hiçbir zaman soğuk bir hava olmadığı için rahatça istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

 • Malaga Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Malaga (Malaga) seyahatinizde ilk durak noktanız Malaga havaalanına ulaşacaksınız. Bu nokta şehre sadece 15 km uzaklıktadır. Buradan şehir merkezine farklı ulaşım yollarını tercih ederek rahatça ulaşabilirsiniz. En hızlı yöntem taksiler ile iki farklı noktadan gidilmesidir. Bununla birlikte otobüs, araç kiralama ve tren ile rahatça ulaşabilirsiniz. Ortalama 15 ile 30 dakika arasında malaga merkezinde bulunan otelinize ulaşabilirsiniz.

  Otobüs

  Kuş bakışı olarak havaalanının şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık olarak 8 km’dir. Bu yöntemi en çok alternatif ile otobüsler ile kat edebilirsiniz. Otobüsler şehir içinde in bin ücreti 1 Eurodur. Ancak havaalanından şehir merkezi bileti için 3 euro vermeniz gerekiyor. Bu fiyat İspanya ortalamasına göre çok uygundur. Hemen havalimanın önünde bulunan otobüs durağından A ekspres isimli otobüslere binerek 15 dakika bir sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

  Taksi

  En hızlı ulaşım içinse taksi tercihi en mantıklıdır. Şehre ulaşım esnasında yanlış yola girme riski ile uğraşmamak ve ulaşmak istediğiniz noktaya farklı araçlarla ulaşmamak ya da yürümemek için bu araçları tercih edebilirsiniz. Yerel şoförler tarafından kullanılan taksiler sizi merkezde ulaşmak istediğiniz noktaya farklı iki noktayı kullanarak götürebilir. Birisi şehrin etrafında dolaşırken diğeri sahil kenarında bulunmaktadır. Sizde bunu tercih ederek alana en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

  Tren

  Demir yollarını kullanmayı seviyorsanız havaalanından şehir merkezine ulaşmak için tren seferleri olduğunu da öğrenmek hoşunuza gidecektir. 4 farklı terminal alanda bulunmaktadır. Bu alandan bineceğiniz tren seferi sizi hiç duraksamadan 12 dakika içerisinde merkeze kadar götürecektir. Belki de ulaşım araçları arasında trafik sorunu yaşamadan ve dur kalk yapmadan kullanabileceğiniz en hızlı araçtır.

  Araç Kiralama

  Malaga şehir merkezinde ve havaalanı etrafında gelen ziyaretçilerin kullanabilmesi için araç kiralayan dünyaca ünlü firmalar bulunmaktadır. Bunlar ile seyahatinize hazırlanmadan önce iletişime geçerek aracınızı kiralayabilirsiniz. Bu sayede havaalanına indiğiniz anda aracınız sizi hazır bir şekilde o noktada bekleyecektir. Tabi diğer seçeneklere göre biraz daha pahalı olsa da tüm şehri dolaşmak için alındığı zaman daha avantajlı olacaktır.

 • Malaga’da Gezilecek Yerler

  Málaga uçak bileti aldıktan sonra bu güzel Akdeniz kıyısında ki İspanya kentine ulaşabilirsiniz. Bu şehir de doğal ve tarihi gezilecek çok sayıda nokta var. Bu noktaların hepsine uğramak istiyorsanız bir liste yapmanız da fayda var. Bu listenin dışında önemli noktaları es geçmek istemiyorsanız size Malaga seyahatiniz esnasında mutlaka uğramanız gereken en önemli noktaların kısa bir listesini yapacağınız. Bu liste sayesinde şehir de ki en önemli noktalara uğramış olacaksınız.

  Gibralfaro

  Malaga bulunduğu konuk itibariyle tarih içerisinde önemli medeniyetlerin her zaman almak istedikleri bir şehir olmuştur. Bu şehrin savunması için kurulan iki önemli kale bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüsü Gibralfaro kalesidir. Burası ilk olarak Endülüsler zamanında inşa edilmeye başlanmıştır ve son eklemelerini 14. Yüzyılda yapılmıştır. Denizden 130 metre yukarıda bulunan bu alandan harika Akdeniz manzarası mutlaka izlenmelidir. Kalenin içerisinde çok sayıda çam, okaliptüs ve palmiye ağaçı bulunmaktadır. Şehir de en çok ziyaretçi çeken noktadır. Giriş ücretlidir. Kişi başına 2.20 Euro ödeyerek güzel bir tur atabilirsiniz. Sadece Nisan ve Eylül ayları arasında kalan dönemde ziyarete açılmaktadır.

  Alcazaba Kalesi

  Şehirde bulunan iki kaleden diğeridir. Bu kalede diğeri gibi Endülüs medeniyetinden günümüze kalmayı başaran yapıtlardan birisidir. İki kale arasında korunaklı özel bir yol bulunmaktadır. Bu yolu kullanarak iki kale birbirine bağlanmaktadır. Bu noktada ziyarete açık bulunmaktadır. Kale bulunduğu konum itibari ile Malaga şehrinin tamamını ayaklar altına alması ile panoramik bir görüntü sunmaktadır. Kalenin içinde Roma döneminde kalma kalıntılar da kazılarda çıkarılmıştır. Bu iki kaleyi tek bir bilet alarak dolaşma şansınız var. Bunun için 3.40 Euro’ya bir bilet almanız yeterlidir. Sabah 9.30 ile akşam 20 saatleri arasında ziyarete açıktır.  

  Malaga Picasso Müzesi

  Malaga şehrinin en büyük özelliklerinden ve ziyaretçi çekmesinin nedenlerinden birisi de dünyaca ünlü ressam Picasso’nun doğduğu şehir olmasıdır. Şehir yönetimi tarafından bu ünlü ressamı onurlandırmak için 2003 yılında Picasso müzesi hayata geçirilmiştir. Müzede ressam’ın 300’den fazla eseri sergilenmektedir. Sadece Picasso’nun eserleri değil Malaga’da kültürel hayatı yansıtan birçok eserde sergilenmektedir. Müzeye her gün 10 ile 19 saatleri arasında girebilirsiniz. Bu giriş için 7 euro ödemeniz gerekiyor. Müzenin bulunduğu alanda çok sayıda kuş bulunmaktadır. Ancak bizdeki gibi bunlara yem atmak serbest değildir. Hatta bunun bir de cezası olduğunu ekleyelim.

  Malaga Katedral

  Dünyaya Malaga Katedrali olarak sunulan bu yapının asıl adı La Manquita’dır. Türkçe karşılığı tek kollu kadın anlamına gelmektedir. Bu ismi alma sebebinin ise katedralin etrafına yapılan iki kulesinin bir türlü bitirilememiş olmasıdır. Malaga’yı ziyaret edenlerin mutlaka ziyaret ettikleri bir noktadır. 16. Yüzyılda inşa edilen yapıyı günümüzde ziyaret etmek istiyorsanız 5 euro giriş ücreti vermeniz gerekiyor. Rönesans tarzını yansıtan en güzide mimari örneklerden birisidir.

  Botanik Bahçesi

  Malaga tarihi güzellikleri kadar doğal güzellikleri ile de gezilip görülmesi gereken bir noktadır. Özellikle de şehir de bulunan botanik bahçesi bu alanlar arasında ilk sırada yer almaktadır. İçerisinde çok sayıda farklı bitkinin bulunduğu bahçeyi mutlaka gidip görmelisiniz. Şehir merkezinin yaklaşık 4 km uzağında olan bu bahçeye giriş ücreti 5.20 eurodur.

 • Malaga’da Ne Yenir?

  Turistik bir merkez olması nedeniyle şehrin birçok noktasında yerel ve dünya mutfağından birçok örneği bulabileceğiniz lokanta sayısı çok fazladır. Bu şehirde en çok tüketilen ürünler arasına deniz mahsülleri ilk sırada yer almaktadır. Çok sayıda farklı balık çeşidi yemeği bulunmaktadır. Tapas ve kızartılan küçük balık parçaları mutlaka yemeniz gereken lezzetlerin başında gelmektedir. Bu lezzetlerle birlikte Malaga şarabını da denemelisiniz. La Consula, Tapeo de Cervantes ve Mura mura Ossteria Cafe en ünlü mekanlardan sadece birkaç tanesidir.

 • Malaga’da Kültür ve Eğlence

  Málaga ucuz uçak bileti aldıktan sonra ilk aklınıza gelen sorulardan birisi acaba Malaga’da gece hayatı nasıldır. Merak etmeyin çok renkli bir gece hayatı sizleri bekliyor olacaktır. Çılgınca eğlenebilmeniz için çok sayıda mekan bulunmaktadır. Bu mekanların geneli La Malagueta denilen bir bölgede toplanmıştır. Sala Premier ve Antigua Casa de Guardia en önemli mekanlar arasındadır. Gece çılgınca eğlencelere katılabileceğiniz gibi sakince vakit geçirebileceğiniz noktalarda vardır. Málaga en uygun uçak bileti fiyatları almadan önce şehirde düzenlenen festival tarihlerine bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu zamanlarda eğlence daha yoğun olduğu için iyi vakit geçirme imkanınız daha çoktur. Fiestas de Carnaval Şubat ayında, Nisan ayında Malaga Festivali, Haziran ayında Eve of San Juan festivali ve son olarak Ağustos ayında Malaga panayırı düzenlenmektedir.

Málaga Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Málaga ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Málaga en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Málaga uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Málaga uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Málaga  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Málaga 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Málaga uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Málaga uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Málaga uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Málaga uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Málaga uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Málaga şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.