Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Malta Uçak Bileti

Malta Hakkında Bilgiler

Malta Luqa seyahatinizi Akdeniz’in ortasında bir ada ülkesine ziyaret edeceksiniz. Ülke 5 adet adadan oluşmaktadır. Bunların arasında en büyüğü devlete de adını veren şehir Luqa’dır. Şehre ismini veren tarihi Luqa Şövalyelerinden almışlardır. Adalar 200 yıla yakın bir süre İngilizlerin hâkimiyetinde kalmış bir şehirdir. Bu da kültürel anlamda bu medeniyetin izlerinin her noktada karşımıza çıkmasına neden olmaktadır. Sahilleri ile ünlü bir ülkedir.

Luqa’da yaşam büyük oranda şehirlerde yaşanmaktadır. 500 bine yakın ülke nüfusunun yaklaşık yüzde 85’e yakını şehirlerde yaşamaktadır. Turizm, liman ve eğitim ülkenin en önemli gelir kaynaklarıdır. Akdeniz’in ortasında ki bu adalarda çok sayıda okul ve yabancı dil kursu veren kuruluş vardır. İnsanlar hem bu güzel adada zamanlarını iyi bir şekilde geçirebiliyor hem de dil öğrenebiliyor.

Luqa havalimanı adanın güney doğu tarafında yer almaktadır. Şehir merkezi ile tam zıt yöne olduklarını söyleyebiliriz. Ancak bu ada üzerinde bulunan diğer şehirlere ise daha yakındır. Deniz yolu ile ulaşmaktan başka bir çarenin olmadığı adaya en hızlı ulaşım bu yol ile yapılmaktadır. Havalimanının olması ülkeye direkt olarak uçuş yapılabilmesini sağlıyor.

 • Luqa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Malta Luqa uygun uçak bileti aldıktan sonra Luqa uluslar arası havalimanına doğru yola çıkacaksınız. Havalimanı ile merkez arasında 18 km’lik bir mesafe vardır. Farklı araç seçeneklerini kullanarak bu mesafeyi 30 ile 60 dakika arasında rahatlıkla kat edebilirsiniz. Kullanabileceğiniz araçlar arasında taksi, otobüs ve araç kiralama hizmetleri bulunuyor. Hesaplı ya da konfor olarak tercih ederken nelere dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

  Taksi

  Şehir merkezine ulaşmak için tercih edebileceğinize en hızlı araç tercihi taksi hizmetidir. Havalimanının hemen dışında günün her saatinde hizmet veren taksi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Biraz uzun bir mesafe olduğu için hızlı bir ulaşım için bu araçları tercih edebilirsiniz.

  Otobüs

  Havalimanından adanın farklı noktalarında gitmek için kullanılan otobüs rotaları bulunmaktadır. Düzenli aralıklarla hareket eden otobüsler aynı zamanda ada üzerindeki en uygun ulaşım araçlarıdır. Hızlı bir hizmet olmasa da sizi gitmek istediğiniz yere ulaştırma konusunda yardımcı olacak bir seçenektir. Otobüsleri kullanmak için bir bilet almanız yeterli oluyor. 45 dakika gibi bir sürede adanın merkezine ulaşabiliyorsunuz.

  Araç Kiralama

  Bu güzel adada istediğiniz noktaya ulaşmak için isterseniz bir araç kiralayabilirsiniz. Bu hizmeti size adanın içerisinde ve havalimanında sunan firmalar bulunuyor. CB Rental, Aquarius ve Goldcar firmaları ile birkaç yerel firma bu konuda hizmet veriyor. Araç kiralamak istiyorsanız yapmanız gereken yolcuğunuzdan önce bu firmalardan birisini arayarak rezervasyon yaparak aracınızı hazır hale getirebilirsiniz.

 • Luqa’da Gezilecek Yerler

  Malta Luqa ucuz uçak bileti aldıktan sonra yapmanız gerekenler vardır. Luqa gibi tarihi ve doğal güzelliği ile her zaman dikkat çeken bir ülkede yapılacakların listelenmesi gerekiyor. Küçük bir alan gibi görünse de bu alan içerisinde görebileceğiniz çok sayıda nokta bulunuyor. Hızlı ve verimli bir seyahat geçirmek için yapmanız gereken kendinize bir rota çizmek olmalıdır. Bu rota sayesinde rahat bir şekilde seyahat ederek istediğiniz tüm noktaları görebilirsiniz. Şimdi ülke de ve şehirlerde en çok ziyaret edilen noktaları sizler ile paylaşmaya çalışalım. Bunlar kendi rotanızı oluşturma konusunda size yardımcı olacaktır.

  Ta’Pinu Bazilikası

  Ülkede en çok ziyaretçi çeken ve şehirde yaşayanlar tarafından çok önemli olan bir noktadır. Bu yapı ülkenin gozo adasında yer almaktadır. Farklı mimarisi, dikkat çekici kabartmaları ve el işçiliği yapının görseli açısından çok önem taşıyor. Etrafında hiçbir yerleşim bulunmadığı bir vadide bulunmaktadır. Neo-romanesk tarzı ile inşa edildiği tahmin edilmektedir. Bazilikanın yapım yılı ile ilgili ilk kayıt 1534 yılına dayanmaktadır. Adada yaşayan insanlar tarafından çok kutsal bir nokta olarak görülmektedir.

  Gjantija Tapınakları

  Ülkenin başkenti olan Victoria’nın dışında kalan bir yerdir. 3 km uzaklıktaki bu noktaya sadece ülkenin değil aynı zamanda dünya tarihinin de önemli alanlarından birisi olarak kabul edilir. 5500 yıllık olduğu tahmin edilen yapı insan eliyle yapılan en eski yapılardan birisidir. Bu nedenle UNESCO tarafından dünya mirası listesine dahil edilmiştir. Yapıda ki taşlardın büyüklüğü nedeniyle yerel halk uzun bir süre bu yapının devler tarafından inşa edildiğini düşünmüştür.

  Azure Window

  Malta Luqa uygun uçak bileti aldıktan sonra şehirde gidebileceğiniz noktalardan birisi de Azure Window’dur. Birçok önemli filminde burada çekilmesi doğal alanın bilinirliğinin artmasına neden olmuştur. Azure Windows eski çağlarda gemilerin denizden korunmak için demir attıkları bir noktadır. Kireçtaşından oluşan bölge zamanla aşınarak bugün ki görüntüsünü almıştır. Bu harika görüntü doğal sürecini devam ettirmeye devam ettikçe birkaç yıl içerisinde tamamen yıkılacağı tahmin edilmektedir. O nedenle denize girmek yasaktır.

  Lascaris Savaş Odaları

  Çok sayıda tünel, geçit ve odadan oluşan bir yer altı şehridir. Valetta bölgesinde bulunan bu noktanın yapılma nedeni ise şehrin stratejik noktasından kaynaklanmaktadır. Akdeniz’e hakim olması nedeniyle burada yapılan tüm savaşlar bu karargahtan yönlendirilmiştir. Günümüzde ziyaretçilere açık olan karargah içerisinde o dönemden kalan çok sayıda şema, plan ve diaromalar bulunmaktadır. Müze olarak hizmet vermeye devam eden alan bir dönem NATO tarafından kullanılmıştır. Hergün 10 ile 17 saatleri arasında açık olan yapının giriş ücreti 10 euro olarak belirlenmiştir.

  St. George Bazilikası

  Adanın etrafından rahatlıkla görülebilecek heybetli bir yapıdır. Bazilikanın etrafı dar sokaklar ile çevrelenmiştir. Bununla birlikte ön cephesinde geniş bir de meydan bulunmaktadır. Kilisenin roma döneminde yaptırıldığı tahmin edilmektedir. Buna yönelir buldular olsa da kimilerine göre Bizans dönemine de ait olduğu söylenmektedir. Mermerden yapılan bazilika aynı zamanda Mermer Kilise olarak adlandırılmaktadır. Dışı tamamen mermer ile kaplı olan bazilikanın bazı bölümleri altın ile sıvanmıştır.

  Üstat Sarayı

  Valletta şehrinde bulunan tarihi bir yapıdır. Üstat yapı şehir merkezinde yer almaktadır. 1571 yılında yapılan saray o zaman şehre hakim olan Aziz John Şövalyelerinin komutanı ve şehrin kurucusu Jean Parisot de Valetta tarafından inşa edilmiştir. Günümüzde bu bina resmi işlemler için kullanılmaktadır. Parlamento binası ve Cumhurbaşkanlığı Ofisi görevlerini yerine getirmektedir. Her gün ziyaret edilebilmektedir.

 • Luqa’da Ne Yenir?

  Malta Luqa en ucuz uçak bileti aldıktan sonra bu güzel adanın harika mutfağı hakkında bilgi almalısınız. Akdeniz mutfağının tüm özelliklerinin görüldüğü bir mutfağa sahiptir. Bununla birlikte Kuzey Afrika, Sicilya ve İtalyan mutfaklarından da bazı esintiler görülmektedir. Genelde taze deniz ürünlerinin sıklıkla tüketildiği şehirde av hayvanları, makarna, taze sebzeler ve süt ürünleri en çok tüketilen gıdalardır. Bir makarna yemeği olan timpana, biftekten yapılan bragoli en çok tercih edilen yemeklerdir. Guze Bistro, Amorino Luqa ve Papannis Italian Restaurant yemek için tercih edilen noktalardır.  

 • Luqa’da Kültür ve Eğlence

  Luqa eğlence yerleri konusunda çok sayıda seçenek sunulmaktadır. Tüm şehirlerde çok sayıda bar bulunmaktadır. Barlar ve loungelar akşam yemeğinden sonra eğlenmek için ilk tercih noktalarıdır. Adada gece eğlenmek için gidilecek noktaların başında Gozo, Xlendi ve La Grotta gibi mekanlar bulunmaktadır.

  Yaz ayları bu güzel adaya gitmek için en uygun Malta Luqa uçak bileti alınacak zaman aralığıdır. 

Malta Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Malta ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Malta en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Malta uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Malta uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Malta  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Malta 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Malta uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Malta uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Malta uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Malta uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Malta uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Malta şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.