Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Minorka Uçak Bileti

Minorka Hakkında Bilgiler

Menorca, İspanya’nın Güney doğusunda bulunan bir ada şehridir. Ana karadan uzaklığı yaklaşık 217 kilometredir. Bu mesafe İspanya’nın dünyaca ünlü şehri olan Barcelona’ya uzaklığıdır. Uçakla buraya seyahat ederek aktarma yaparak ya da deniz yolu ile bu güzel Akdeniz adasına ulaşabilirsiniz. Piri Reis tarafından adanın bir haritası da çizilmiştir. Adada 8 adet yerleşim bölgesi bulunmaktadır. 695 km kare alanda kurulu olan adada toplam nüfus 100 bin civarındadır. Günümüzde insanlar tarafından çok bilinmeyen bu adaya genelde rüzgar sörfü yapmak isteyen turistler tercih etmektedir. Balear Adaları adı verilen birkaç adadan birisidir. İsminin Türkçe karşılığı küçük ada anlamına gelmektedir. Adanın en büyük yerleşim noktası Menorca dahil olmak üzere, Ferreries, Es Marcadal, Es Migjorn Gran, Alaior, Port Mahon, Es Castell ve Sant Lluis bölgeleri bulunmaktadır. Tüm yıl boyunca sıcaklığın çok az düştüğü adaya Haziran sonu ile Eylül ayının ortalarına kadar gidebilirsiniz. 4 ay bu adanın en popüler olduğu zamanlardır. Özellikle Ağustos ayının ortalarında en kalabalık zamanlarını yaşamaktadır. Aileniz ile tatil için tercih edilecekler listesinde üst sıralarda yer almalıdır. Minorka adası 1993 yılında doğallığı nedeniyle UNECO tarafından biyosfer rezervi listesine alınmıştır.

 • Menorka Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Menorca (tüm havalimanlari) seyahatinizde ulaşım konusunda kısıtlı kaynaklar bulunuyor. Minorka adasında söylediğimiz gibi 8 adet yerleşim yeri bulunmaktadır. Menorka havaalanından en büyük yerleşim noktası olunan ve adaya ismini veren yerleşim yerine uzaklık 46 kilometredir. Araç ile ulaşım 45 ile 1 saat arasında tamamlanmaktadır. Tabi adanın Mao, Sant Luis gibi başka yerlerine gidecekseniz bu süre daha kısa olacaktır. Araç ile adanın her noktasına 1 saat gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Araç kiralama hizmetinden yararlanarak güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

  Otobüs

  Adanın tüm noktalarını turlayan bir otobüs severi bulunmaktadır. Havaalanı dahil olmak üzere her 1 saatte sefer düzenlenmektedir. Transportes Menorca adındaki bu halk otobüsü ile istediğiniz her noktaya rahatça ulaşabilirsiniz. Seyahat için vereceğiniz ücret 4 ile 5 Euro arasında değişmektedir. İki farklı hat bulunmaktadır. Mao, Alaior, Es Marcadal, Ferreries ve Ciutadella’ya hizmet veren ana otobüs yoludur. İkinci yol ise batı plajında bulunan kasabalara ve tüm plajlara hizmet için duraktan ayrılır. Duraklardan birisi de havaalanıdır. Adada ki en uygun taşımacılık hizmetidir.

  Taksi

  Küçük bir ada olduğu için taksi fiyatları da uygundur. Ancak adanın en yoğun döneminde giderseniz bazen taksi bulmakta zorluk çekebilirsiniz. Fiyatları İspanya şehirlerinin birçoğuna göre uygundur. Toplu taşıma ile seyahati düşünmüyorsanız değerlendirebileceğiniz bir ulaşım yöntemi olmaktadır.

  Motosiklet

  Eğer motosiklet merakınız varsa kullanabileceğiniz tatil yerlerinden birisi Minorka’dır. Özellikle yaz aylarında araç yoğunluğundan dolayı plajlara ulaşımda sorun yaşamak istemiyorsanız adada bir motosiklet kiralayarak püfür püfür bir tatil yapabilirsiniz. Dağın zirvelerinden, gezilecek turistlik yerlere kadar her noktaya bu araç ile ulaşabilirsiniz. Havaalanından şehir merkezine en rahat ulaşım yollarından birisidir. 

  Araç Kiralama

  Turizm konusunda en gelişmiş adalardan birisi olması nedeniyle birçok araç kiralama firmasının adada acentesi bulunmaktadır. Özellikle dünyaca bilinen Avis, Hertz, Europcar gibi firmalardan istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Oraya gidince kiralarım derseniz hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Özellikle yoğun dönemlerinde kiralık araç bulmakta sıkıntı çekebilirsiniz.  O nedenle erken rezervasyon yaptırmak mantıklı bir karar olacaktır.

 • Menorka’da Gezilecek Yerler

  Menorca (tüm havalimanlari) uçak bileti aldıktan ve seyahatinizi tamamladıktan sonra küçük adada yapılacak birçok şey bulacaksanız. 216 kilometre boyunca ulaşan sahili ve 702 koydan oluşan bir kara parçasında görebileceğiniz birçok doğal eşsiz güzellik bulunmaktadır. Ayrıca bunlarla birlikte adada tarih öncesinden kalan eserler ve son 1000 yılda yapılan birçok mimari eserde farklı şehirlerde bulunmaktadır. Tüm adayı eksiksiz bir şekilde dolaşmak istiyorsanız iyi bir araştırma yapmanızda fayda var. Biz sizlere bu adada mutlaka gezmeniz gereken bazı önemli noktalar hakkında bir liste yapmaya çalışacağız.

  Macarella Plajı

  Temizliği ve maviliği ile sanki o alanda bulunan gemilerin su üzerinde değil de havada duruyor hissi sizi kendine hayran bırakmak için yeterli olacaktır. Bir kez burayı gören birisinin buraya aşık olmama şansı bulunmuyor. Bu plaj adanın güney kısmında bulunmaktadır. Ve adadaki birçok güzel plajdan sadece birisidir. Plajın yanında ayrıca birçok güzel koyda bulunmaktadır. Bir mavi tura katılarak bu güzel ve eşsiz doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Cala Galdana yerleşim yerine yakın bir noktadır. Altın sarısı kumları ve temizliği ile adeta havada duruyor hissine sahip olacaksınız.

  Mao Limanı

  Adanın en büyük yerleşim yerlerinden birisi olan Mao’da bulunan iç limandır. Dünyanın en büyük doğal oluşum limanlarından ikincisidir. Liman şehrin içine o kadar uzanıyor ki orta çağ da büyük ülkeler tarafından sürekli bir çekişme noktası olmuştur. Çünkü limanın içerisinde neredeyse o zaman ki bir donanmanın tamamı korunabiliyordu. Bu nedenle adada 1755 yılına kadar bir İngiliz varlığı hakim olmuştur. Bu varlığı görmek için limanın yanında ki Golden Çiftliği tam o zamandan kalmış bir yapıdır. Liman günümüzde lüks yatları ve mavi tur gemilerini misafir ediyor. Uzun bir sahil yürüyüş yolu var. Yeşillik ve deniz ile iç içe güzel, harika bir gezinti yapmak için uğrayabileceğiniz bir noktadır.

  Naveda d’es Tudons

  Adada tarih öncesi yıllarda çok sayıda medeniyetin kalıntısı bulunuyor. Bunlardan birisi taşlardan yapılan ortak mezar yapısıdır. Bu yapı milattan önce 1200 ile 700 yılları arasında yapıldığı tahmin edilmektedir. Günümüze kadar hiç bozulmadan gelmeyi başarmıştır. Yapının büyük olması bir dönem kale olarak hizmet için de kullanılmasına neden olmuştur. 13 metre 60 cm boyundadır. 6 metre 40 santim genişliğe sahiptir. İç yüksekliği ise 4 metre 50 santimdir. Yapısı itibari ile ters çevrilmiş bir tekneye benzemektedir. Kireç taşından yapılan yapı ilk olarak 1959 yılında keşfedilmiştir. 

  Castell de Sant Felip

  Türkçe adı ile St. Philip Kalesi, Minorka tatilinizde ziyaret edebileceğiniz bir yapıdır. Kale ilk olarak 1760 yılında inşa edilmiştir. Birçok savaşa şahitlik ederek günümüze kadar gelmiştir. Ancak bazı önemli noktaları yıkılmıştır. İspanyollar ve İngilizler arasında sürekli olarak bu adanın hakimiyetini ele geçirmek için savaşlar yapılmıştır. Bu kalede adada bulunan ve 1554 yılında yapılan Castell de San Felipe’ye rakip olarak yapılmıştır. Yaşanan savaşlar bu iki kalenin de büyük bir bölümünün yıkılmasına neden olmuştur. Kalenin planında ilginç bir yapı stili kullanmıştır. Yıldıza benzeyen yapı dışarı doğru sürekli birbirinden bağımsız oka benzeyen surlar ile örülmüştür.

  Monte Toro

  Adayı panaromik olarak seyretmek istiyorsanız ve bu küçük adanın en güzel halini görmek istiyorsanız yapmanız gereken adanın en yüksek noktasına çıkmak olacaktır. Burası Es Mercadal yakınlarında olan Monte Toro adı verilen bir noktadır.

  Minorka Plajları

  Size özellikle bir plaj ya da koy tavsiye etmek istemiyoruz. İspanya’nın bu küçük adasına gittiğinizde elinizden geldiği kadar tüm plajları gezmeye çalışın. Temizlikleri ve büyüleyici güzellikleri ile hepsi sizi kendine aşık edecektir. Adanın her noktasında bir plaj olduğu için çok da uğraşmanız gerekmiyor.

 • Menorka’da Ne Yenir?

  Akdeniz’in ortasında bulunan bir adada ne yenir diye sorarsak alacağımız cevap doğal olarak balık olacaktır. Ada bulunduğu coğrafyanın getirmiş olduğu tüm özellikleri mutfağında sergilemektedir. Yemek konusunda bizim kadar geniş bir listeleri bulunmuyor. Ancak sundukları balık çeşidi ile onlarla yarışamayız. Bir kahvaltının doyurucu olması için 10 Euro gibi bir bedel ödemeniz gerekiyor. Damak tadı daha çok İngilizlere daha çok benziyor. Yemek fiyatları bu tatil adasında biraz pahalı olacaktır. O nedenle dikkatli olmanızda fayda var.

 • Menorka’da Kültür ve Eğlence

  Minorka ucuz uçak bileti ile bu adada çok keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Eğlence hiçbir yerde bir an olsun durmuyor. Çok sayıda gece kulübü ve bar bulunuyor. Ayrıca adada yıl içerisinde birçok festivalde düzenlenir. 23 ve 24 Haziran tarihlerinde Ciutadella festivali, Opera dinletisi Haziran ve Aralık aylarında sizi bekliyor olacak.

Minorka Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Minorka ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Minorka en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Minorka uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Minorka uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Minorka  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Minorka 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Minorka uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Minorka uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Minorka uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Minorka uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Minorka uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Minorka şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.