Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Milano Uçak Bileti

Milano Hakkında Bilgiler

MartiGO ile en uygun Milano  arasında seyahat yapmayı planlayanlar ülkenin en büyük kentlerinden birine gitmiş olacaklarıdır. Milano, İtalya’nın, kuzeyindeki Lombardiya bölgesindedir. Milan bu bölgenin başkentidir. Yüzölçümü 183.77 kilometrekaredir, nüfusu kent merkezinde 1 milyon 300 bin kişi civarındadır. Ancak metropol olarak genel nüfus 7.5 milyon kadardır. Milano’nun iklimi kara ilklimi özellikleri göstermektedir. Kentin kuruluşu M.Ö. 222’ler öncesine kadar gitmektedir. Roma imparatorluğunun önemli yerleşim merkezlerinden biri olarak günümüze kadar gelmiştir. Kent günümüzde Unesco’nun dünya mirası olarak kabul edilmiş, tarihi ve kültürel dokusu ile dünyanın önemli şehirlerinden biridir. İtalya’nın ve Avrupa’nın en gelişmiş ve zengin şehirlerinden bir tanesi olan Milano özellikle moda ve otomotiv sektörlerinin başkentlerinden birisidir. Şehirde ayrıca AC Milan ve İnter Milan spor kulüpleri başarılarıyla öne çıkmaktadır. Milano’da düzenlenen fuarlar her sene on binlerce insanın şehre akın etmesine sebebiyet vermektedir. Milano şehrinde toplam 39 üniversite bulunmaktadır. Şehirde bulunan modern binalar ve çok katlı gök delenler dikkat çekicidir.

 • Milano Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Milano (tüm havalimanlari)  uçak bileti satın alan kişiler uçuşlarını direkt olmakla birlikte aktarmalı olarak da yapabileceklerdir. Milano’da 3 tane havalimanı bulunmakla birlikte popüler olan havalimanı Malpensa Enternasyonal havaalanıdır. İtalya’daki en büyük ikinci havalimanı olan Malpensa Enternasyonal havaalanı şehir merkezine 49 kilometre uzaklıktadır. Bununla birlikte şehirde Bergamo Orio Al Serio Havalimanı daha ucuz bilet satın alabileceğiniz bir havalimanıdır. Linate Havalimanı ise Milano’nun ikinci büyük havalimanıdır.

  Bergamo Orio Al Serio Havalimanı

  Milano’daki üçüncü büyük havalimanı olan Bergamo Orio Al Serio Havalimanı’ndan genellikle ucuz uçak biletleriyle seyahat etmek mümkündür. Buradan şehir merkezine otobüs, taksi ve araç kiralama seçenekleriyle gidilebilir.

  Otobüs

  Bergamo havaalanından otobüslerle kent merkezine gitmek hem karlı hem de kolaydır. Bu hizmeti ATB otobüsleri aracılıyla alabilirsiniz. Havaalanın hemen çıkışında bulunan otobüs durakları 05:18 ile 08:00 saatleri arasında her 30 dakikada bir yolcu taşımasa yapmaktadır.  Bu otobüsler için biletleri havaalanı yolcu varış bölümünde bulunan ATB turizm bürosundan ve otobüs duraklarındaki bilet makinesinden olmanız olanaklıdır. Ayrıca duraklarda bulunan gişelerden de temin etmeniz mümkündür. 24 saatlik biletler ve 90 dakikalık kent içinde birçok araç aktarmalı biletler ile kolay ulaşım sağlarsınız. Ayrıca Autostradale şirketi de tren istasyonu havaalanı arasındaki yolculuklarınızda faydalanacağınız bir hizmet sunar. Milano tren istasyonuna saat 06 ile 23:20 saatleri arasında bu seferler geçekleşmektedir. Bunların dışında Orioshuttle adlı otobüs servisleri de havaalanı ile tren istasyonu arasında saat 04 ile 23:15 arasında kullanabileceğiniz başka bir hizmettir. Bunların biletleri ise 9 Euro yetişkin, 4 Euro çocuk olarak ücretlendirilmiştir.

  Taksi

  Bergamo havaalanından kent merkezine gitmek için taksi hizmetlerinde faydalanmak, birçok seyahat sever için kolay ulaşım için tercih sebebidir. Havaalanında taksi hizmetlerini Radiotaxi, Aclass ile Airport Car yapmaktadır. Ancak klasik taksi hizmetleri RadyoTaxi ile yapılmaktadır. RadyoTaxi için +39 035 4519090 numaralı telefonları arayarak hizmet sağlayabilirsiniz. Aclass için +39 035 314545, AirportCar Service için ise +39 035 3844411 nolu telefonlardan ulaşabilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Bergamo Havaalanından şehir merkezine yolculuk etmenin bir diğer bir yolu araç kiralamaktır. Bu seçenek genellikle ekonomik olarak biraz pahalı olsa da çokça tercih edilen bir seçenektir. Kentin tüm dokusu keşfetmek isteyen gezginler için iyi bir tercihtir. Bergamo havaalanında araç kiralamak için terminal varış bölümünde bulunan firmalardan araç kiralayabilirsiniz. Bu alanda Hert, Sixt, Avis, Auto Europa, Budget, Europcar, Maggiore, Lacauto Rent SpA, Alamo, EasyCar vb. gibi firmalar hizmet vermektedir.

  Linate Havalimanı

  Milano’da bulunan ikinci büyük havalimanı olan Linate’den şehir merkezine gidebilmek için taksi, otobüs, ve araç kiralama seçeneklerini kullanabilirsiniz.

  Taksi

  Linate Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşabilmek için tercih edilebilecek en rahat ve hızlı seçenekler arasında taksi hizmetleri yer alıyor. Havalimanında lisanslı taksiler bulunuyor. Binebileceğiniz taksiler; Taxi Autodraiotassi, Radiotaxi, The Martesana Radio Taxi, Blue Taxi, Arrow Radio Taxi gibi firmalar yer alıyor.

  Otobüs

  Linate Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsle de gidebilirsiniz. Terminal binasının hemen dışında konumlanmış olan otobüsler iki farklı güzergaha gitmektedir. Her 10 dakikada bir kez kalkan Urban Line 73 hattı Milan Piazza San Babila’ya giderken, 20 dakikada bir kez hareket eden Urban Line X73 hattı ise Milan Porta Vottoia’ya gitmektedir.

  Araç Kiralama

  Araç kiralama ofisleri giriş binasında bulunmaktadır. Buradan araç kiralayarak şehir merkezine kolayca gidebilirsiniz. Kiralama yapabileceğiniz firmalar; Dollar, Auto Europa, Maggiore, Avis, Thrifty, Budget, Sixt, Europcar, Locauto, Hertz gibi firmalar.

  Malpensa Havalimanı

  Milano’da bulunan en büyük havalimanı olma özelliğini taşıyan Malpensa havalimanından şehrin birçok merkezi noktasına gidebilmek mümkündür. Tren, taksi, otobüs ve araç kiralama seçenekleriyle şehir merkezine ulaşılabilir.

  Tren

  Şehir merkezine en hızlı şekilde tren yoluyla ulaşabilirsiniz. Terminal 1’de bulunan tren istasyonundan biniş yapabileceğiniz trenlerle Milano N. Cadorna’ya be Milano merkeze gidebilirsiniz. Bu istasyondan Milano N. Cadorna’ya 29 dakikada, Milano merkeze ise 43 dakikada gidebilirsiniz. Trenler için tek kullanımlık biletler ya da 6 bileti içerisinde barındıran multi-journey biletler bulunmaktadır.

  Taksi

  Havalimanından şehir merkezine en rahat ulaşabileceğiniz araç taksilerdir. Lisanslı havalimanı taksileri ile iki terminal binasından hareket etmektedirler. Taksi ile yaklaşık 50 dakikalık bir seyahat sonucu şehir merkezine ulaşılmaktadır.

  Otobüs

  Malpenso havalimanından şehir merkezine otobüsler aracılığıyla da ulaşabilirsiniz. İki terminal binasından da otobüsler kalkmaktadır. Bu otobüslerle Milano şehir merkezine, Sesto’ya, Torino’ya ve Linate Havalimanına gidilebilir. Her iki terminalden de 20 dakikada bir otobüs hareket etmektedir.

  Araç Kiralama

  Araç kiralama ofisleri Terminal 1 binasında bulunmaktadır. Burada bulunan belli başlı firmalar; Thrifty, Auto Europa, Sixt, Avis, Maggiore National, Autonolegio, Locauto Rent, Budget, Hertz, Europcar gibi firmalardır.

 • Milano’da Gezilecek Yerler

  Milano, İtalya’nın en hareketli kentlerinden biridir. Milano ucuz uçak bileti alarak seyahatinizin keyifli geçmesine olanak yaratmış olacaksınız. Bilindiği gibi Milano tarihi ve turistik güzellikleri ile merak uyandıran bir şehirdir. Milano’da gezip göreceğiniz kilise, müze, tarihi tiyatrolar, kale ve surlar ile tarihe tanıklık edebilirsiniz. Milano’nun günümüz kent hayatının canlılığı keyifli bir gezinin garantilerinden biridir. Tarihi alandan özellikle La Sacala gibi etkileyici bir sanat ortamının Milano’yu nasıl bir cazibe merkezi haline getirdiğini görmeniz için iyi bir fırsat.

  La Scala Tiyatrosu (Teatro alla Scala)

  İtalya’nın ve dolayısıyla Milano’nun dünyada bilinen en meşhur tiyatrolarından biridir. La Scala’nın açılış tarihi 1778 yılı olarak tarihlenmektedir. Tiyatronun ilk gösterime giren operası ünlü Salieri’nin bir operasıyla olmuştur. Ancak bu binanın yerinde daha önce Santa Maria della Scala kilisesi bulunmaktaydı. La Scala işte bu kilisenin yerine yapılmış bir opera binasıdır. Mimarlar Pietro Marliani, Pietro Nosetti ile Antonio ve Giuseppe Fe binayı yaparlar. La Scala 3000 seyirci ile 6 katlı bir iç yapıya sahiptir. La Scala günümüzde Gösteri Sanatları Akademisi olarak öğrenci yetiştirmektedir. Burada müzik, dans ve teknik eğitimler verilmekte ve geleceğin sanatçılarını yetiştirmektedir. La Scala aynı zamanda tarihsel yapı olarak bir müze işlevi de görmektedir. Tarihten günümüze gelen birçok heykel ve resimler ile oyunlarda kullanılmış kostümlerin sergilendiği bir müze olarak da görevini yerine getirmektedir.

  Sforzesco Şatosu (Castelle Sforzesco)

  Milano’nun önemli tarihi mekanlarından biri olan Sforszesco Şatorusu 15.yüzyılda, mimar Luca Beltrami tarafından yapılmıştır. Bu şato daha önce bu yerde bulunan ve 14.yüzyılda kalıntılar olan bir alana yapılmıştır. Şarto dönemi itibariyle en büyük şatolardan biridir. Özellikle 16 ve 17.yüzyıllar içerisinde Avrupa’nın en büyük kaleleri olarak kullanılmıştır. 1450’lerede Francesco Sforza tarafından kale geliştirilip, yenilenmiştir. Daha sonra Sforza’nın adına bir kule inşa edilmiştir. İlerleyen zamanlarda yani 1494 yılında Ludoico Sforza, Milano’nun yöneticisi olmuştur ve bu dönemde bu şato-kalenin iyileştirilmesi için ünlü Leonardo da Vinci’den, Bernadino Zenale, Bernado Butinone, Bramente’ye kadar birçok ressam, heykeltıraşın freskleri, resimleri, heykelleri bu muhteşem yapıyı süslemiştir. 2.Dünya savaşında bombardımanlardan etkilenen kale büyük hasar görmüş ve savaştan sonra yeni bir restorasyon görmüştür.

  Doğal Tarih Müzesi (Museo Civico di Storia Naturale)

  Museo Civico di Storia Naturale, Milano’nun en önemli müzelerinden biridir. Doğa tarihi ve bölgenin gelişimini görmek bakımından önemli bir yere sahiptir. Müzenin 1838 yılında kurulmuştur. Bu müze Guissepe Cristofori ve Giorgio Oca tarafından oluşturulmuş Naturel tarih sivil müzesinin yansıması olarak kurulmuştur. Daha sonra Milano Üniversitesi, İtalyan Bilimler Akademesi’nin desteğiyle şimdiki halini almıştır. Müze iki kat olarak tasarlanmış ve 5.500 metrekaredir. Müzenin içinde 23 tane sergi salonu mevcuttur ve tahmini olarak 3 milyon kadar materyale ev sahipliği yapmaktadır. Müzede Minerolojik, paleontolojik bölümler vardır. Bitkiler, omurgalı ve omurgasız canlı kalıntılıları vardır. Özellikle dinozor iskeletleri ilgi çekicidir. Yumuşakçalar, eklem bacaklılar ile böcekler dikkat çekici materyallerdendir. Ayrıca burada bir de kütüphane bulunmakta ve ziyarete açıktır.

  Kutsal Meryem Kilisesi (Santa Maria dele Grazie)

  Santa Maria dele Grazie kilisesi, Milan’ın simgelerinden biri olarak anılabilir. İtalya’nın dünya kültür mirası listesine girmiş önemli eserlerinden biridir. Özellikle dünyaca ünü Leonardo da Vinci’nin de bulunduğu sanatçılar tarafından freskler yapılmıştır. Kilisenin yapımı Milan dükü Francesco Sforza tarafından yapımı istenmiş ve Guiniforte Solari tarafından tasarlanmıştır. Kilisenin yapımı 1469 yılında tamamlanmıştır. Ayrıca burada bir manastır ve aile mezarlığı olarak bina komplesi vardır. Burada bulunan şapel Guadeniza Ferrari’nin Öykülerinin anlatıldığı fresklerle bezelidir. Bramantino ve Bernardo Zenale’nin Diriliş ve acı adlı tasvirleriyle de muhteşem güzellikte bir kilise olmayı sürdürmektedir. 2. Dünya savaşı döneminde bu kilisede bombardımana maruz kalmıştır. Bu bombardıman sonucunda yemekhane bulunan ünlü Son Akşam Yemeği adlı tablo’nun belli kısımları zarar görmüşse de resmin bazı duvarları kurtarılmıştır.

 • Milano’da Ne Yenir?

  İtalya’nın genelinde olduğu gibi Milano’da da en çok tüketilen yemekler arasında pizzanın olduğunu belirtmek gerekir. Bilindiği gibi tüm İtalya’da olduğu gibi makarnalar, pizaza ve deniz ürünleri ile tatlılar mutfağın ana omurgasını oluşturur. Milano’da, Rissoto’yu denemenizi kesinlikle tavsiye edebiliriz. Bunun yanında burada et yemekleri içinde öne çıkan, kereviz, patates, soğan katılarak dana etinden yapılan Ossobuca’dır. Tahıl ürünleri arasında size mozerella peyniri ile domatesle yapılan Panzerotti de tadılması gereken tatlar arasındadır. Milano mutfağını keşfe çıkmak için sizlere; Contraste, Seta , Iyo, Macelleria Equina Da Vito, Verace, Mr Panozzo, Taranta Cafe, Rizzocomeacasa Rizzo Come A Casa, L’Immagine Ristorante Bistrot vb. gibi restoranları tavsiye edebiliriz.

 • Milano’da Kültür ve Eğlence

  Milano eğlence yerleri açışından çok zengindir. Kentte kültür ve eğlence için birçok seçenek vardır. Kültürel etkinlikleri takip etmek isterseniz, müze ve tiyatroları gezebilirsiniz. Bu konuda sezonu takip etmeniz de yarar vardır. Ayrıca Milan bir hayli hareketli bir gece hayatına sahiptir. Eğlence için dışarı çıkıp bir şeyler içmek isterseniz, Corso di Porta Ticisine bölgesine gitmeniz gerekir. Bu bölge Duoma’ya yürüme mesafesindedir. Burada birçok bar, pub mevcuttur. Milano’da sizlere The White Flag, BQ Birra Artigianale di Qualita, Beershow, Tipota, Hop, Cambusa 2.0,vb. gibi mekanları tavsiye edebiliriz.

  İtalya’nın en önemli tarihi ve turistik kentlerinden biri olan Milano’ya seyahat etmek için en uygun Milano (tüm havalimanlari) uçak bileti fiyatını sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınıza uyan uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Milano Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Milano ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Milano en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Milano uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Milano uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Milano  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Milano 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Milano uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Milano uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Milano uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Milano uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Milano uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Milano şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.