Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

En Ucuz Moscow Sheremetyevo Uçak Bileti

Moscow Sheremetyevo Hakkında Bilgiler

Moskova Sheremetyevo Havalimanı

Moskova Sheremetyevo Havalimanı ülkenin en büyük ikinci havalimanı olarak görev yapmaktadır. Askeri amaçlı olarak hizmet vermesi için açılan havalimanı daha sonra sivil havalimanına çevrilmiştir. 1959 yılında ilk defa hizmet vermeye başlayan havalimanı 2020 yılında 40 milyon yolcu kapasitesiyle hizmet vermektedir.

Moskova Sheremetyevo Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Moskova Sheremetyevo Havalimanı şehrin kuzey noktasında yer almaktadır. Sadece şehre değil Moskova Oblastı olarak bilinen bölgeye hizmet vermektedir. Merkeze 29 kilometre uzaklıkta Khimki bölgesinde yer almaktadır. Havalimanı içerisinde birçok hizmet yolculara sunulmaktadır. Duty Free, ATM, Banka, Araç kiralama, restoran, büfe, kafe, otel, toplantı alanları ve büyük mağazalar gün boyunca hizmet vermektedir. 5 adet terminal kapısı bulunan havalimanında istenilen tüm hizmetleri bulmak mümkündür.

Moskova Sheremetyevo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanından şehir merkezine ulaşım için tercih edilecek farklı araçlar vardır. Araç kiralama, taksi, havalimanı servisleri ve otobüs hizmeti bulunmaktadır. Bu hizmetler fiyat uygunluğuna, konfora ve hıza göre misafirler tarafından tercih edilebilmektedir.

·         Taksi

Taksi hizmetini kullanarak şehir merkezinde ve etrafında istenilen noktaya ulaşım mümkündür. Terminal çıkış noktalarında bulacağınız bu araçlara 25 ile 30 dolar arasında bir ücret ödeyerek 35 ile 40 dakika arasında merkeze ulaşım mümkündür.

·         Otobüs

Otobüs hizmetini kullanarak merkeze ulaşım sağlamak mümkündür. Tabi bu yöntem ile merkeze ulaşım 45 ile 50 dakikayı bulabilmektedir. Bu hizmeti ücreti 0,3 Dolar olarak sunulmaktadır. Çok fazla şehir etrafında dolaştığı için ulaşım biraz daha yavaş sağlanmaktadır. 105 numaralı otobüsü kullanarak bu hizmeti almanız gerekiyor.

·         Havalimanı Servisleri

Havalimanı servisleri havayolu firmaları ve oteller tarafından yolculara sunulmaktadır. Bu hizmet hafta içi sabah saatlerinde ve akşam saatlerinde sunulmamaktadır. Firmalar bu hizmeti bazen ücretsiz olarak müşterilerine sunarken aksi durumda 10 Dolar ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu hizmetle de merkeze 40-45 dakika ulaşım sağlanabilmektedir.

·         Araç Kiralama

MartiGo araç kiralama hizmetinden yararlananlar Moskova’da kullanmak için bir araca sahip olabilirler. Hem havalimanından şehre ulaşım hem de şehirde dolaşım sağlamak için bu hizmeti kullanmak mümkündür.

Moskova Sheremetyevo Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Moskova ülke nüfusunun büyük bölümünü içine alan bir oblastın merkezinde yer almaktadır. Şehir içerisinde en çok kullanılan araç metro hizmetidir. Yıllar önce yapılan metro hattı, şehrin tamamını yer altından sarması ile bilinmektedir. Bu hizmet şehirde yaşayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu hizmet 0,6 dolar ödemeniz gerekiyor.

Bu hizmetle birlikte taksi, araç kiralama, otobüs, minibüs ve alternatif ulaşım araçlarını kullanmanız mümkündür. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde taksi hizmetini kullanmak veya kiralık aracınızla şehri gezmek pek doğru bir seçim olmayacaktır. Otobüs hizmeti yavaş olsa da şehrin tamamını sarması nedeniyle şehir içi ulaşımında kullanılabilir.  

 

   Moscow Sheremetyevo Hakkında Sık Sorulanlar

   Moskova Sheremetyevo Havalimanı Nerede?

   Moskova Sheremetyevo havalimanı şehir merkezinin kuzeyinde yer almaktadır. Khimki bölgesinde yer alan havalimanı merkeze 30 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

   Moskova Sheremetyevo Havalimanı Uçakla Kaç Saat Sürmektedir?

   Berlin – Moskova Sheremetyevo Havalimanı: 2 Saat 30 Dakika

   İstanbul – Moskova Sheremetyevo Havalimanı: 3 Saat 45 Dakika

   Roma – Moskova Sheremetyevo Havalimanı: 4 Saat

   Amsterdam – Moskova Sheremetyevo Havalimanı: 3 Saat 15 Dakika

   Paris – Moskova Sheremetyevo Havalimanı: 4 Saat

   Zürih – Moskova Sheremetyevo Havalimanı: 3 Saat 35 Dakika

   Viyana – Moskova Sheremetyevo Havalimanı: 2 Saat 40 Dakika

   Budapeşte – Moskova Sheremetyevo Havalimanı: 2 Saat 40 Dakika

   Hangi Havayolları Moskova Sheremetyevo Havalimanına Uçuyor?

   Aeroflot, Air Serbia, KLM, Belavia, Brussels Airlines, Eurowings, Lutfhansa, Alitalia, Air France, Smart Wings, MEA, Adria, Bulgaria Air, Air Astana, TAROM, Finnair, LOT, Atlas Global, Nordwing Airlines ve Czech Airlines firmaları direkt uçuş hizmeti sunmaktadır. 

   Moskova Sheremetyevo Havalimanı Şehir Merkezine Ne Kadar Uzaklıktadır?

   Moskova Sheremetyevo havalimanından Kızıl Meydan’a 31 kilometre, Gorki Park’a 36 kilometre ve Kremlin Sarayına 30 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

   Moskova Sheremetyevo Havalimanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

   Moskova Sheremetyevo havalimanından şehir merkezine ulaşım için havalimanı servisleri, taksi, araç kiralama, metro, otobüs hizmetlerini kullanarak merkeze ulaşım sağlanabilmektedir. Kril alfabesi kullanıldığı için araç kiralama hizmetini tercih edecekler biraz zorluk yaşayabilmektedir.

   Haber bültenimize abone ol
   ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
   Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.