Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Napoli Uçak Bileti

Napoli Hakkında Bilgiler

MartiGO ile Napoli en uygun fiyat ile  seyahat etmeyi düşünen kişiler ülkenin nüfus,ekonomik ve kültürel miras bakımından 3. büyük kentine yolculuk edeceklerdir. Napoli, İtalya’nın Campania bölgesinde Napoli ilinin başkentidir. Napoli, İtalya’nın güneyinde yer alır ve idari açıdan bir komün yönetimidir. Yüzölçümü 117.27 (kent)kilometrekare olan şehrin nüfusu ise 970 bin kişi civarındadır. Ancak bu nüfusu metropol kent bazında düşündüğümüzde nüfusun toplamı 5 milyon kişi civarındadır. Bu bakımdan Napoli, Roma ve Milano’dan sonra ülkenin büyüklük bakımından 3. Büyük kentidir. Ekonomik bakımdan ise 4. Büyük şehirdir. Napoli, İtalya’nın tarihi ve turistik alanları bakımından en önemli şehirlerinden biridir. Unesco’nun dünya mirası olarak kabul ettiği bir kent olmasının yanında; arkeolojik kalıntılar, antik kentler ve volkanik Vezüv dağının geçmişte yaşattığı felaketlerle kent oldukça ilgi çekici ve ziyaret alan bir yerdir. Napoli’nin tarihi 2.800 yıl öncelere kadar uzanır. Yunan kolonileri tarafından M.Ö. 7.yüzyılda kurulduğu düşünülen Napoli o günlerden bu zamanlara kadar yaşam alanı olarak varlığını sürdürmüştür. Yunan Roma döneminden sonra, Napoli Krallığının kurulması ve ardından 1861’de İtalyan birliğine katılmıştır. O günden sonra İtalya’nın bir parçası olmuştur.

 •  Napoli Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Napoli uçak bileti satın alanı kişiler uçuşlarını direk ve aktarmalı olarak yapabileceklerdir. Napoli Capodichino Havaalanı kent merkezine 7 kilometre civarındadır. Bunun için kent merkezine ulaşmak kolaydır. Havaalanından kent merkezine gitmek için birçok seçeneğiniz mevcuttur. Bunlar içinde en tercih edilen ulaşım aracı otobüslerdir. Otobüsler kent merkezine gitmeniz için en uygun fiyatlarla hizmet sunarlar. Havaalanından otobüs hizmetinin dışında taksiyle de şehir merkezine ulaşılabilir. Taksiler, otobüs servislerine göre görece pahalı olmasına rağmen havaalanının yakınlığı sizin için bir avantajdır. Bu seçeneklerin dışında ekonominizin elverdiği ölçüde daha iyi bir seçenek olarak araç kiralamayı önerebiliriz. Havaalanından kent merkezine araç kiralayarak gitmek size önemli bir konfor sağlayacaktır.

  Otobüs

  Napoli Capodichino Havaalanından kent merkezine gitmek için otobüsleri kullanabilirsiniz. Bunun için havaalanın çıkışındaki otobüs duraklarına gitmeniz gerekmektedir. Otobüsler ALIB 1 06:30’da başlayan seferler 00:45’e kadar devam ediyor. ALIB-4 09:15 ile 20:25 arası, ALIB-3 07:25 ile 00:40 arası, ALIB-2 07:00 ile 00:00 arası, ALIB-5 08:05 ile 21:10 saatleri arasında servis hizmetlerinden yararlanmak mümkündür. ALIB’e 800.639525-081.7631111 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz. Bunun dışında ATC firması, SITA LISCIO gibi firmalarla da kent merkezine gidebilirsiniz.

  Taksi

  Napoli kent merkezine gitmek için taksilerden yaralanma olanağınız vardır. Bunun için Arrivals kongre merkezi önünden taksi duraklarından taksi bulmanız mümkündür. Havaalanından kent merkezlerine, örneğin Mergellina’ya ya da Mola beverello’ya gidecekseniz fiyatlar aşağı-yukarı sabittir. Burada taksi hizmetleri Servizio Taxi collettivo tarafından yapılmaktadır.

  Araç Kiralama

  Havaalanından kent merkezine araç kiralamak isterseniz, havaalanı terminalinin varış bölümünde bulunan araç kiralama firmalarına bir göz atmanızda yarar vardır. Burada araç kiralayan şirketler arasında; Thrifty, Avis, Budget, Hertz, National, Alamo, Maggiore, Europcar, FoxRent a Car, Ace Rent a Car, Advantage Rent a Care, E-Z Rent a Car, Enterpriso Ren a Car’ı sayabiliriz.

 • Napoli’de Gezilecek Yerler

  Napoli, İtalya’nın en büyük 3 kenti olması yanında tarihi kent dokusuyla turistik bir alandır. Napoli ucuz uçak bileti alarak kentin tarihsel mirasına ortak olacaksınız. Napoli kentinin antik çağlardan itibaren yerleşim yeri olması ve tarih içinde birçok medeniyete ev sahipliği yapması önemini bir kat daha artırmaktadır. Napoli’de gezilecek birçok seçenek mevcuttur. Kraliyet Sarayı, Castel Nouva, Ulusal arkeoloji Müzesi, Vezüv yanardağı gibi yeleri gezmenizi önerebiliriz.

  Kraliyet Sarayı (Palazzo Reale)

  Napoli’nin en bilinen yerlerinden biridir. Saray mimar Domenico Fontana tarafından III.Philip için yapılmıştır. Bu saray Napoli Krallarının 17.yüzyılda inşa ettiğin 4 büyük saraydan birisidir. Palazzo Reale, Piazza del Plebiscito’da bulunur. Meydandan bakılınca görkemli bir görüntü sunar. Palazzo Reale şimdiki zamanlarda bir müze niteliğindedir. Turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği bu saray aynı zamanda kentin Ulusal kütüphanesini de içinde barındırmaktadır. Sarayın müze bölümünde ünlü besteci Verdi’nin mektuplarını, eski Kıpti İncil’inin el yazmalarını görmeniz olanaklıdır. Ayrıca sarayın içinde 1734 yılında III Charles tarafından yaptırılmış bir saray tiyatrosu da mevcuttur.

  Yeni Kale (Castel Nouva)

  Castel Nouva, Piazza Municipio’dadır. Yapım tarihi 1282 yılıdır ve Angevinler tarafından inşa edilmiştir. Tarihin akışı içinde Arogon’lar tarafından tekrar inşa edilmiştir. Castel Nouva, kentin içinde devasa büyüklükte bir anıt olarak yıllardır ayaktadır. Bu Kral Charles tarafından yaptırılmış ve inşaatı 1282’de tamamlanmıştır. Mimari üslup olarak Gotik tarzda yapılmış olan kale ilerleyen zamanlarda yeni eklemelerle Rönesans etkisini de içinde barındırır hale gelmiştir. İlk yapıldığı günden günümüze Cappella Palatina camları ve Rönesansta eklenmiş freskler vardır. Kale şu anda müze olarak ziyaret edilebilmektedir. Kalenin 2. Kat bölümünde Rönesans eserleri vardır. Ayrıca birçok tablo, heykel kale içinde sergilenmektedir.

  Ulusal Arkeoloji Müzesi (Museo Archeologico Nazionale)

  Ulusal Arkeoloji Müzesi, İtalya’nın en etkili müzesi olarak tanımlanmaktadır. Özellikle Roma imparatorluğuna ait birçok eser nedeniyle bu alanda en başarılı müze olarak tanımlanmaktadır. Burada bulunan eserlerin pek çoğu 16.yüzyılda Alessandro Farnese’nin koleksiyonlarından derlenmiştir. Özellikle Atlas heykeli 2.yüzyıldan kalmadır. 3.yüzyıla ait Herkül heykeli de görülmeye değerdir. Roma döneminde Mısır’ın alınmasıyla burada bulunan pek çok eser buraya getirilmiştir. Daha sonraki yıllarda Türklerin eline geçen eserler, haçlı seferleri sırasında tekrar buraya getirmiştir. Mısır kökenli bu koleksiyonda 2.500 civarında eser müzenin bodrum katında sergilenmektedir.

  Vezüv Yanardağı

  İtalya’nın ve de Napoli’nin neredeyse herkes tarafından bilinen volkanik dağıdır. Vezüv yanardağı Napoli’nin doğusunda bulunmaktadır. Avrupa kıtasındaki Etna ve Stromboli yanardağları ile birlikte en etkin olanıdır. 1281 metre yükseklikteki Vezüv yanardağı turistlerin ilgisini her daim çekmektedir.

  San Carlo Tiyatrosu (Real Teatro di San Carlo)

  San Carlo Tiyatro binası İtalya’nın en ünlü tiyatro-opera yapılarından biridir. Yapım tarihi 1737’dir. Binanın yapımı III Carlo tarafından daha önce Teatro San Bartolomeo tiyatrosu bulunan alana yapılmıştır. Mimarlar Giovanni Antonio Medrano ile Angelo Carasale tarafından inşa edilmiştir. San Carlo Tiyatrosu’nun ilk yapımında iç kısmı sarı renk ile mavi kadife koltuklardan oluşuyordu. Daha sonraki restorasyonlarda bu renkler korunmuştur. Ancak zaman içinde bir yangında harap olan bina daha sonra yenden inşa edilmiştir. Seyirci kapasitesi 1.444 olup, 33.3 metre eninde ile sahne bölümü 20 metre derinlik ile 30 metre yükseklikle yapılmıştır. Özellikle belirtmekte yarar vardır. Rossini, Donizezzi, Bellini, Verdi, Puccini, Mascagni, Leoncavallo gibi bestecilerin eserlerine ev sahipliği yapmıştır.

  Chiea di San Donenico Maggiore

  San Domenico Maggiore, Napoli’nin anıtsal kiliselerinden biridir. 1283 ila 1324 yılları arasında II.Charle tarafından inşa ettirilmiştir. Kilise komplesinde aynı zamanda bir manastır da mevcuttur. Kilise Gotik üslupta inşa edilmiş, özellikle koridorlar bunu kanıtlar. Zaman içinde Gotik üslup değişikliğe uğramış, Rönesans etkisi ve depremler sonucunda yeniden elden geçirilmiştir. 1536 senesinde V.Charles tarafından Barok özellikleri eklenmiştir. İçinde müze özellikleriyle birlikte bir kütüphane ve manastır kısmıyla Napoli’nin en önemli kültür miraslarından biri olarak ayakta durmaktadır. 

 • Napoli’de Ne Yenir?

  Dünyanın en zengin mutfaklarından biri olan İtalyan mutfağı birçok lezzeti içinde barındırır. Tüm İtalyan kentleri gibi Napoli’de bu mutfağın kendine düşen kısmını almıştır. Nopoli’de pizza kendine has özelliktedir. Napoli pizzası diye bir tanım yapılabilir. Bu nedenle Napoli’de pizza yemek kesinlikle doğru bir seçim olacaktır. Napoli’de makarna, risotto ve zeytinyağlılar bolca bulunur. Yörede yetişen sarımsak, domates ile zeytinyağlıları kesinlikte tavsiye edilebilir. Ayrıcı kırmızı şarapları da kesinlikle tadılmalıdır. Tabi bu tatlar jaka pastiera,Zeppole, Struffoli, Sfogliatella gibi tatlılar sizin için önerebileceğimiz yiyeceklerdir. Bu yemekleri yiyeceğiniz restoranlar arasında; Dolce Idea di Gennaro  Bottone, Osteria II Gobbetto, Pizzeria Stratia a Materdei, Pizzeri Napoli In Bocca, Jucy Lucy Pub and Grill, L’Antica Pizzeria da Michele, Fuori Menu, Enotrattoria Casetta Rossa, Patisserie Capparelli, Pescheria di Napoli vb. gibi restoranları önerebiliriz.

 • Napoli’de Kültür ve Eğlence

  Napoli eğlence yerleri çeşitli ve gece hayatı çok canlıdır. Kentin turistlerin yoğun olarak ilgi gösterdikleri bir yer olması bakımından hareketli bir gece hayatı vardır. Napoli’de gece hayatı genellikle belli bölgelerde yoğunlaşmıştır. Kentin Piazza Bellini, Piazza Santa Maria la Nova, Piazza San Domenico Maggiore bölgelerinde bar ve gece kulüpleri yoğunluk gösterir. Ayrıca Piazza Martiri’yi de dikkat çeken noktalardan biri olarak belirtmekte yarar var. Eğer gece bir yere çıkıp eğlenecekseniz sizlere; Miami Barroom, Bar Gianni, Ristreetto Italian Street Coffee, Archeobar, Pub Birreria Krugel vb. gibi mekanları önerebiliriz.

  İtalya’nın en önemli kentlerinden biri olan Napoli’ye seyahat etmek için en uygun Napoli (Capodichino Airport)  uçak bileti fiyatını sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınıza uyan uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz

Napoli Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Napoli ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Napoli en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Napoli uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Napoli uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Napoli  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Napoli 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Napoli uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Napoli uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Napoli uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Napoli uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Napoli uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Napoli şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.