Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

  • flight_takeoffUçuş
  • bedOtel
  • luggageTatil Paketi
  • directions_carAraç Kiralama


  • Gidiş-Dönüş
  • Tek Yön
  • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available18.Tem.2024,Per
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Norveç Uçak BiletleriNorveç Uçuşları Hakkında Bilgiler

Norveç, Avrupa kıtasının kuzeyinde yer alan ülkelerden birisidir. İskandivanya olarak bilinen yarımadada bulunan ülkelerden birisidir. Bu yarımadanın batısında binlerce kilometrelik kıyı şeridiyle dikkat çekmektedir. Barents Denizi’nden Kuzey Denizine kadar sahil şeridi uzanmaktadır. Ülkenin doğusunda yer alan İsveç en uzun sınır komşusudur. Bununla birlikte Finlandiya ve Rusya ile sınır komşulukları bulunmaktadır. 1945 yılında Alman işgalinden kurtularak bağımsızlığını ilan etmiş bir ülkedir. Üniter, parlamenter monarşi ile yönetilen bir ülkedir.

Norveç uçak bileti alarak gidilecek ülkede 50 binin üzerinde ada vardır. Ülkenin sınırları içerisinde aynı zamanda binlerce irili ufaklı göl bulunmaktadır. Bu adalardan birçoğunda yaşam bulunmaktadır. Ülkenin en büyük şehri aynı zamanda başkenti Oslo’dur. Ülkede 19 adet eyalet bulunmaktadır. En önemli şehirleri arasında Bergen, Sandnes, Trodheim, Sarpsborg, Drammen, Sakien, Tromso olarak sıralanmaktadır. Ülkenin kuzeyine gidildikçe nüfus oranı azalmaktadır. Ülkenin ekonomisi gelişmiştir. Ekonomisinin temelini yer altı kaynakları sağlamaktadır. Madencilik, orman ürünleri, balıkçılık, endüstri çalışmaları ülkenin en önemli ticari kalemleri olarak dikkat çekmektedir. Doğal kaynakları en iyi şekilde kullanan ülkeler arasında yer almaktadır. 5,5 milyon nüfusa sahip olmasına rağmen dünyanın en güçlü 46. ekonomisi arasında yer almaktadır.

Norveç ucuz uçak bileti alarak gidilecek ülkede kıyı bölgeleri daha ılıman bir havaya sahiptir. Bunun nedeni Atlas Okyanusu üzerinden gelen Gulf Stream sıcak su akıntısının etkisidir. Ancak iç kesimlerinde sert bir havaya sahiptir. Ülkede çok fazla tarım yapılacak nokta bulunmamaktadır. Bu anlamda dışa bağımlı bir ülkedir. Aralık ve Mart ayları çok soğuk geçmektedir. Bu dönem kış turizmi için alternatifler sunmaktadır. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisi olmasının yanında en pahalı Avrupa ülkeleri arasında yer almaktadır.

martiGo üzerinden alınacak uçak bileti ile yaz döneminde doğal güzelliklerini görmek ve festivallere katılmak için ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. Film, kültür, müzik ve farklı festivaller başkent başta olmak üzere yapılmaktadır. Turizm açısından en dikkat çekici aktivitesi Kuzey Işıklarını görme şansını sunuyor olmasıdır. Balıklar ve deniz mahsulleri ülkenin mutfağının temelini oluşturuyor. Somon füme ülkenin milli yemeği olarak kabul edilmektedir. Geyik kebabı, somon suşisi, çiftçi omleti ve lahanalı et haşlaması en özel yemeklerdir.

Norveç Hakkında Uçuş Bilgileri

Norveç adalarla ve göllerle çevrili bir ülke olmasına rağmen havayolu trafiği için farklı alternatifleri misafirlerine sunmaktadır. Ülkede uluslararası uçuşun yapıldığı 46 adet havalimanı vardır. Bunların en büyük başkentte yer almaktadır.

·         Oslo Airport (Oslo)

·         Tromso-Langnes Airport (Tromso)

·         Flesland Airport (Bergen)

·         Sola Airport (Stavanger)

·         Bodo Airport (Bodo)

Başkent Oslo’da bulunan havalimanı ülkenin en büyüğü olma özelliğine sahiptir. Burada 41 farklı havayolu şirketi hizmet vermektedir. Burada 47 farklı şehre aktarmasız bir şekilde uçuş hizmeti verilmektedir. Ülkede bulunan diğer havalimanlarından da aktarmasız uçuşlar yapılmaktadır.

 Norveç Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Norveç uçak bileti ne kadar??remove

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Norveç için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Norveç uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Norveç uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Norveç uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.