Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Odessa Uçak Bileti

Odessa Hakkında Bilgiler

Odessa Odesa yolcuğuna çıkmadan önce gideceğiniz yer hakkında bilgi almanız faydalı olacaktır. Odesa, ülkenin Karadeniz kıyısında bulunan ve sıcak denizlere açılma konusunda ihtiyaç duyduğu noktalardan birisidir. Bulunduğu konum itibariyle Asya, Avrupa ve Akrika’yı birbirine bağlayan çok önemli bir liman kenttir. Şehir kozmopolitan bir yapıya sahiptir. Rus, Ukrayna ve Musevi karşımızı bir halk burada yaşamaktadır.

Odesa’da yaşam daha çok Musevi ve rus kültürlerine göre şekillenmektedir. Bu gelenekler günlük yaşamı önemli ölçüde etkilemektedir. Şehir de yaşayan hatırı sayılır miktar Türk’te bulunmaktadır. Bir milyona yakın insanın yaşadığı bu şehirde hareket hiçbir zaman bitmemektedir. Rus tarihinde her zaman önemli bir yer olmuştur. Çünkü Rus imparatorluğunun sıcak denizlere inme planlarında ki en önemli şehirlerden birisidir.

Odesa havalimanı şehir merkezine ulaşmak için uçak yolunu kullanmanıza imkan tanıyor. Şehir merkezine çok yakın bir noktada bulunan havalimanını kullanarak bir saat 50 dakika içerisinde bu şehre ulaşabilirsiniz. Sadece Kararedeniz’in diğer tarafında geçmeniz gerekiyor. Çok hızlı ve basit bir şekilde seyahatinizi tamamlamış olursunuz. Şehir içi ulaşım yolları hakkında bilgi vermeye çalışalım.

 • Odesa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Odessa Odesa seyahatiniz de ilk durak noktanız Odesa uluslar arası havalimanı olacaktır. Şehir merkezinin 7 km dışında yer alan bu havalimanından konaklayacağınız otel ya da başka bir noktaya ulaşmak için farklı ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Otobüs, taksi, havaalanı servisi, Troleybüs ve minibüs hizmetleri size yardım edecektir. 7 km’lik mesafeyi bu araçlar ile kat ederken dikkat etmeniz gerekenleri paylaşalım.

  Taksi

  En hızlı ulaşım seçeneğidir. 10-15 dakika arasında şehir merkezinde ki trafiğe göre ulaşımı kat edebilirsiniz. Havalimanının etrafında sürekli olarak bir taksi hizmeti bulunmaktadır. Şehir içine ulaşırken kullanacağınız bu araçlara gideceğiniz mesafeye göre 6 ile 7 dolar arasında bir ücret ödemeniz gerekiyor.

  Otobüs

  Terminalden dışarı çıktığınızda karşınıza hemen bir park yeri gelecektir. Otobüsler şehir içine bu noktadan sürekli olarak hareket etmektedir. İki farklı otobüs şehrin farklı noktalarına gitmektedir. 101 numarasına sahip olan Odessa kent meydanına giderken, 129 numaralı olan ise tren garına ulaşmaktadır. Biletleri otobüslerden ya da gişeden temin edebilirsiniz.

  Minibüs

  Ukrayna halkı minibüslere marshrutkas adını vermiştir. Bu araçlarda havalimanı ulaşımı için hizmet içerisinde bulunuyor. Kişi başı sadece 5 Grivna vererek Odesa kent merkezine ulaşabilirsiniz. Bu minibüsler arasında bineceğiniz olan numara ise 117 olacaktır.

  Havaalanı Servisi

  Havaalanından bulunan firmalar tarafından düzenli aralıklarla belirli bir ücret karşılığında şehir merkezine servis yapılmaktadır. Bu servis sayesinde çok kısa bir sürede merkeze uygun bir fiyat ile ulaşabilirsiniz. Gidecekleri nokta belli olduğu için sizin ulaşmak istediğiniz noktaya oradan nasıl gideceğinizi öğrenmelisiniz.

  Troleybüs

  Şehir içinde ulaşım ya da şehir içine ulaşım için kullanabileceğiniz toplu taşıma araçlarından birisidir. Bizde ki metrobüslere benzetilebilir. Elektrikli oldukları için sabit bir hat üzerinde gitmektedir. Hızlı olmaları, sık aralıklarla hareket etmeleri ve sadece 2 grivna olmaları nedeniyle tercih edilmektedir.

 • Odesa’da Gezilecek Yerler

  Odessa Odesa ucuz uçak bileti almak için doğru tercihi günler öncesinden yapmanız gerekiyor. Ne kadar erken bilet alırsanız o kadar ucuza getirebilirsiniz. Tam bir kesişim noktasında bulunan içerisinde çok sayıda kültürün bulunduğu şehirde görebileceğiniz çok sayıda yapı ve nokta bulunuyor. Bunları gezmek ve zamanınızı en etkili şekilde kullanmak için bir planlama yapmanız doğru olacaktır. Bu noktada doğru tercihler çok önemlidir. Size bu tercihlerinizi yapmanız da yardımcı olacak noktalar hakkında bilgi verelim.

  Devle Opera Binası

  Rönesans tarzına göre tasarlanmış bir harika bir yapısı olan şehrin simge noktalarından birisidir. İçerisinde toplam 1665 koltuk bulunmaktadır. Bu yapı inşa edilirken Avrupa’nın en güzel mimari yapısı olması için inşasına başlanmıştır. Opera binasına girmek istiyorsanız 11-19 saatleri arasında opera binasından pazartesi günleri hariç olmak üzere bilet satın alabilirsiniz. Ayrıca bu binaya girmek için kıyafet kuralına uymanız gerekiyor. Şort, tişört ve spor ayakkabı giyerek buraya gelemezsiniz. Ona göre kıyafet tercihi yapmanız gerekiyor.

  Deribasovskaya Caddesi

  Şehrin en önemli ve en hareketli caddesi olarak karşınıza çıkacaktır. İstanbul’da yer alan İstiklal caddesine benzetebilirsiniz. Ancak onun biraz daha küçüğüdür. Burada oturabileceğiniz çok sayıda kafe, bar ve farklı mekanlar bulunmaktadır. Ayrıca alışveriş yapabileceğiniz hediyecilik dükkanları ve kıyafet dükkanları da yer almaktadır. Bu cadde şehrin karışık yapısını sizlere detaylı bir şekilde göstermek konusunda gidilmesi gereken bir noktadır.

  Potemkin Merdivenleri

  Şehrin sembolünü merak ediyorsanız burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Şehir merkezinde bulunan ve 192 basamaktan oluşan mu merdivenler şehir de görülmesi gereken noktalardan birisidir. 1837 yılında yapımına başlanmış 4 yıllık bir çalışmanın ardından 1841 yılında tamamlanmıştır. En çok turist çeken noktalarından birisidir. Bu merdivenler Avrupa kıtasında ki en dikkat çekici 10 merdiven arasında yer almaktadır. Optik illüzyon kullanılarak inşa edilmiştir. En alt basamağından baktığınızda en üst basamağı göremezsiniz. Aynı şekilde en üst basamaktan baktığınızda ise sadece son basamaktan sonra ye alan caddeyi görebilirsiniz.

  Duke de Richelieu Anıtı

  Merdivenlerden çıktığınızda karşınıza bu anıt gelecektir. Bu Odessa şehrinin ilk başkanı olarak kabul edilen Duke de Richelieu’ya aittir. Bu anıt şehir üzerine inşa edilmiş ilk anıt olma özelliğini taşımaktadır. Şehrin en merkezi noktalarından birisinde yer almaktadır. Bazı günler trafiğe kapatıldığını de ekleyelim. Primorski Bulvarında yer alan anıtı bulmakta zorluk çekmezsiniz.

  Katakomblar

  Şehrin 70 km kadar dışında bulunan yer altı şehrine verilen isimdir. Taş madenciliğini yapıldığı yıllarda yapılan kazılarda oluşan bu yer altı labirenti deniz seviyesinin çok altında yer almaktadır. Ancak bu tüneller savaş sırasında ise cephanelik ve saklanma alanı olarak kullanılmıştır. Burada taş madenciliğinden daha çok geçmiş mücadelelerin ve savaşların canlılığını koruduğuna fark edeceksiniz. 2500 km gibi bir uzunluğa sahip olan tüneller de kaybolma olayları çok sık yaşanmaktadır. Hala tam bir haritası yoktur. Tur başına 300 grivna vererek gezebileceğiniz gibi 600 grivna vererek burada konaklayabilirsiniz. Bunun için iki kişinin katılması gerekiyor.

  Arcadia Plajı

  Karadeniz üzerinde denize girebileceğiniz en güzel plajlardan birisi bu şehirdedir. Hem gündüz denize girilebilme imkanı hem de gece eğlence mekanları ile tercih edilecek noktalardan birisidir. Mayıs ve Eylül aylarında bu şehri ziyaret ederseniz bu plajı mutlaka görmelisiniz.

 • Odesa’da Ne Yenir?

  Odessa Odesa en ucuz uçak bileti fiyatı almak için en doğru zaman aralığı Mayıs ve Eylül ayları arasıdır. Burada ne yiyeceğinizi düşünmenize gerek yok. Kültürümüze çok yakın bir yemek kültürü bulunmaktadır. Genellikle ise kök sebzeler tüketilmektedir. Birçok yemekte krema olarak Smetana adı verilen sebze kullanılmaktadır. Et çeşitlerinden yapılan fümelerde sıklıkla tüketilmektedir. Borschch çorbası ülkenin her noktasında olduğu gibi burada da sıklıkla tüketilmektedir. Pancar, havuç, sarımsak, domates, patates ve soğan katılarak hazırlanmaktadır. Çok farklı çeşidi bulunmaktadır. İçerisine et ya da balıkta atılabilir. En çok tüketilen tatlı ise Paczki tatlısıdır. Lasunka, La Gioconda Restaurant ve Troubodour Brasserie gidilecek restoranlardır. 

 • Odesa’da Kültür ve Eğlence

  Odesa eğlence yerleri genellikle plak bölgesi olarak bilinen Arcadia civarındadır. Eğlence Temmuz ve Ağustos aylarında özellikle burada yoğunlaşmaktadır. Mekanlara girebilmek için uzun kuyrukları görürseniz şaşırmamalısınız. Eğer erken girmek istiyorsanız gece yarısından önce gitmelisiniz. Bu saatlerde taksi hizmeti ile buraya ulaşabilirsiniz. Mekanlarda giriş ücretlidir. En popüler iki mekanı ise İbiza ve İtaka isimli gece kulüpleridir.

  Çok sayıda festivalin düzenlendiği şehre gidilecek en uygun Odessa Odesa uçak biletini alacağınız tarih yaz aylarıdır. Şehrin en hareketli olduğu dönemdir.

   

Odessa Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Odessa ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Odessa en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Odessa uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Odessa uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Odessa  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Odessa 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Odessa uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Odessa uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Odessa uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Odessa uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Odessa uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Odessa şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.