Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available17.Tem.2024,Çar
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Oman Air Uçak BiletleriOman Air Hakkında Bilgiler

Oman Air Uçak Bileti

Oman Air, Umman'ın ulusal havayolu şirketidir. İşletme, 1993 yılında kurulmuştur ve merkezi Muskat, Umman'dadır. Havayolu, iç hatlar ve uluslararası hatlar olmak üzere geniş bir uçuş ağı sunmaktadır.

Oman Air, modern uçak filosuyla hizmet vermektedir ve müşterilerine konforlu seyahat deneyimi sunmayı hedeflemektedir. Şirket, yolcularına çeşitli sınıflarda seyahat seçenekleri sunmaktadır, bu da her türlü yolcu ihtiyacını karşılamayı amaçlamaktadır.

Oman Air, yolcularına çeşitli hizmetler sunmaktadır, bunlar arasında online check-in, özel yemek seçenekleri, eğlence sistemleri ve geniş koltuk aralığı gibi imkanlar bulunmaktadır. Ayrıca, Oman Air'in sık uçan yolcu programı olan Sindbad Club ile yolcular, seyahatlerinde kazandıkları puanları ve avantajları kullanabilirler.

Havayolu, güvenliğe büyük önem vermektedir ve uluslararası güvenlik standartlarına uymak için sürekli olarak güvenlik tedbirlerini gözden geçirmekte ve iyileştirmektedir.

Oman Air, Orta Doğu'dan Asya, Avrupa, Afrika ve Uzak Doğu'ya birçok noktaya uçuşlar düzenlemektedir. Yolcular, Oman Air ile seyahat ederek çeşitli destinasyonlara ulaşma imkanına sahiptirler.

Bu bilgiler ışığında, Oman Air'in yolcularına konforlu ve güvenli bir seyahat deneyimi sunan bir havayolu şirketi olduğunu söyleyebiliriz.

Oman Air Online Check In

Oman Air'de online check-in hizmeti sunulmaktadır. Bu hizmet sayesinde yolcular, seyahatlerinden önce evlerinden veya internet erişimi olan herhangi bir yerden uçuşlarıyla ilgili bazı işlemleri önceden gerçekleştirebilirler.

Oman Air online check-in'i 24 saat ile 90 dakika arasında gerçekleştirilebilir. Yolcular, sadece isimlerini ve rezervasyon numaralarını online olarak girerek bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanabilirler. Boarding pass (biniş kartı), çıktı alınarak veya bazı havalimanlarında dijital olarak da kullanılabilir. Eğer sadece el bagajıyla seyahat ediliyorsa, yolcular hemen güvenlik kontrol noktalarına yönelebilirler. Ancak bu durumda uçuş saatinden en az 30 dakika önce uçuş kapısında olunması önerilir.

Online check-in yapan yolcular, bagajlarını bagaj tezgahında teslim edebilirler. Eğer sadece el bagajıyla seyahat ediliyorsa, güvenlik kontrolünden geçmek için havalimanında biraz zaman ayırmak gerekmektedir.

Oman Air'de direkt olarak kontuarda check-in yapmak da mümkündür. Ancak kontuarın 60 dakika önce kapanacağı unutulmamalıdır. Eğer belirli bir koltuk tercihi yapmak isteniyorsa, yolcular uçuştan önce rezervasyon numarasıyla online olarak giriş yaparak koltuk seçimi yapabilirler. Grafiksel bir koltuk düzeni gösterilir ve yolcular rezervasyon yaptıkları sınıftan uygun bir koltuk seçebilirler. Alternatif olarak, online check-in sırasında istenen koltuk seçilebilir veya değiştirilebilir.

Oman Air El Bagajı

Yolcular, Economy Class'ta 1 adet, Business ve First Class'ta ise 2 adet el bagajı taşıma hakkına sahiptir.

El bagajı boyutları, maksimum 55 x 40 x 23 cm (yükseklik x genişlik x derinlik) olmalıdır.

El bagajı ağırlığı, Economy Class'ta maksimum 7 kg, Business ve First Class'ta ise maksimum 14 kg olmalıdır.

Ek olarak, yolcular bir adet kişisel eşya (örneğin, el çantası, dizüstü bilgisayar çantası) taşıma hakkına da sahiptir. Bu kişisel eşya, maksimum boyutlara ve ağırlıklara uymalıdır.

Sıvılar için uygulanan kısıtlamalar, uluslararası havacılık kurallarına uygun olarak 100 ml'yi aşmayan, tek bir şeffaf ve kapatılabilir bir plastik torbada taşınmasını gerektirir. Bu torba, güvenlik kontrolünde ayrı olarak sunulmalıdır.

El bagajında keskin veya tehlikeli objeler bulundurulmamalıdır.

Oman Air Bagaj

Oman Air, farklı bagaj kurallarına sahiptir ve Ekonomi Sınıfı yolcularına bile toplam ağırlığı 30 kg olan iki adet bagajı ücretsiz olarak taşıma imkanı sunar. Business veya First Class ile seyahat edenler ise ücretsiz olarak toplam ağırlığı 50 kg olan iki adet bagajı yanlarında götürebilirler. Ayrıca, Oman Air'de geçerli bir Gold veya Silver Sindbad Kart sahibi olan yolcular, bagajlarının ağırlığını 50 kg veya hatta 60 kg'a kadar taşıyabilirler. Uçak sınıfından bağımsız olarak, Oman Air'de bagajın genişlik, yükseklik ve uzunluk eklenerek elde edilen 158 cm'yi aşmaması gerekmektedir. Eğer standart boyut veya izin verilen maksimum ağırlık daha yüksekse, havayolu özel bir ücret talep eder.

Bebekle seyahat ediliyorsa, havayolu ücretsiz olarak 10 kg'a kadar fazladan bagaj taşıma izni verir. Spor ekipmanları, canlı hayvanlar ve benzeri özel bagajlar, 20 kg'dan ağır veya 158 cm'den büyük ise özel bagaj olarak kabul edilir ve ağırlığı ve boyutuna göre bir ücret talep edilir. Ayrıca, özel bagajların önceden bildirilmesi şiddetle önerilir.Havayolu Bilgileri

Havayolu Bilgileri

Havayolu Şirketi Adı: Oman Air

IATA Kodu: WY

Kuruluş Yılı: 1993

Merkez: Maskat, UmmanHaber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done