Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Varat Uçak Bileti

Varat Hakkında Bilgiler

Varat arasında seyahat eden birçok kişi öncelikle turizm amacıyla bu seyahatleri gerçekleştirmektedir. Transilvanya bölgesinin en önemli kentlerinden bir tanesi olan Oradea, Avusturya – Macaristan İmparatorluğu döneminden kalma barok mimari tarzında binalara sahiptir. Şehirde Romen ve Macar nüfusu yoğunluktadır. Tarihi eskilere uzanan kent Roma zamanında Varadinum Vulgo ismiyle bilinmekteydi. Kent Avrupa’nın moğol istilasına uğradığı dönemde büyük hasara uğramıştır. 1848 yılında gerçekleşen Macar Özgürlük Savaşı’nda kent önemli bir rol oynamıştır. 1920 yılında imzalanmış olan Triyanon anlaşması ile kent Romanya topraklarına katılmıştır. Şehrin nüfusu 200 binin üzerindedir. Macaristan sınırına 8 km mesafede olan şehrin ortasından Crişul Repede nehri geçmektedir. Oldukça zengin olan şehirde kişi maşı yıllık gelir diğer Romanya şehirlerine göre % 150 oranında daha fazladır. Şehir ticaret ve turizm faaliyetleriyle ön plana çıkmaktadır. Mobilya, tekstil ve giyim, ayakkabı ve gıda işleme Oradea’nın endütriyel faaliyet alanlarını oluşturmaktadır. Varat uçak bileti alarak eşsiz güzellikte bir turizm cennetini ziyaret edebilirsiniz.

 • Oradea Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Oradea kentinin güney batısında şehre 5 km mesafede Oradea havalimanı bulunmaktadır. Küçük bir havalimanı olan Oradea havalimanından günde iki kez Bükreş’ten TAROM hava yollarının uçuşu bulunmaktadır. Havalimanından şehre otobüs, taksi ve araç kiralama hizmeti alarak gitmek mümkündür.

  Otobüs

  Havaalanından şehre 28 numaralı otobüsler çalışmaktadır. Otobüslerin saatleri için havalimanının internet sitesinden bilgi almak mümkündür.  

  Taksi

  Havalimanının çıkışında bulunan taksilerden hizmet alarak şehre gitmeniz mümkündür.

  Araç Kiralama

  Havalimanından araç kiralama imkanınız bulunmaktadır. Uluslararası bir şirket olan Avis’ten havalimanı içerisinde araç kiralayabilirsiniz.

 • Oradea’da Gezilecek Yerler

  Tarihi eski dönemlere uzanan Oradea kentinde gezilecek birçok tarihi ver turistik mekan bulunmaktadır. Kentteki gelirlerin büyük bir bölümünün turizmden sağlanması sebebiyle, gelen turistler için ideal birçok gezi alanı ve restoran şehirde yer alır.

  Oradea Barok Sarayı

  1945 yılında kominist rejim tarafından kamu mülkiyetine geçirilene kadar saray Roma Katolik piskoposuna aitti. 2003 yılında saray Roma katolik kilisesine geri verilmiştir. Günümüzde müze haline getirilen sarayın 365 tane penceresi bulunmaktadır. Sarayda ayrıca Cornet- Brusturi'deki boksit madenlerinden çıkan birçok dinozor fosili ve kuş türlerinin fosilleri yer almaktadır.

  Town Hall Building (Palatul Primariei)

  1903 yılında mimar Kalman Rimanoczy Jr. Tarafından inşa edilen belediye binası asimetrik biçime sahip sağlam bir binadır. Binada en dikkat çeken bölümlerden bir tanesi 90 metre yüksekliğindeki saat kulesidir. Belediye binasını ziyaret ederek şehir haritaları edinebilirsiniz. Saat kulesinin üzerinden Oradea manzarası görülmeye değerdir.

  Kara Kartal Sarayı

  1907 – 1909 senelerinde Macar mimarlar Marcell Komor ve Dezso Jakab tarafından inşa edilen Kara Kartal Sarayının içerisinde çeşitli barlar, restoranlar ve kafeler bulunmaktadır. Burası kısaca barlar mekanı olarak adlandırılabilir. Birçok turist Oradea’daki zamanının büyük bir bölümünü burada geçirmektedir.

  Ay Kilisesi

  1790 yılında yapımı tamamlanan Ay Kilisesi barok mimari tarzında yapılmıştır. Kilisenin içerisinde 1793 yılında ay hareketlerini takip eden, sarı – siyah küre biçiminde bir saat mekanizması konulmuştur. Bu küre sayesinde gökyüzündeki ayın evreleri görülebilir.

  Roma Katolik Kilisesi

  Romanya’nın en büyük barok tarzında yapısı olan Roma Katolik Kilisesi 1752 – 1780 yılları arasında inşa edilmiştir. Tasarımını Bishop Sarayı’nın da mimarı olan Hilerbrandt gerçekleştirmiştir. Ülke halkının geneli Ortodoks olduğu için bu katedral çok fazla kullanılmamıştır. Katedralin önünde elinde elma tutan bir heykel bulunmaktadır.

  Aziz Ladislau Kilisesi

  1721-1741 yılları arasında inşa edilen Aziz Ladislau Kilisesi şehrin merkezinde bulunan en eski kilisedir. Belediye binasının hemen önünde yer alan kilise katolik kilisesidir. Kilisede 1730 tarihine ait çok eski bir sunak bulunmaktadır. Aynı zamanda kilise Aziz Ladislau’ya adanmıştır ve içerisinde Azizin kemikleri yer almaktadır.

  Oradea Kalesi

  1569 yılında mimar Domenico da Blogna tarafından tasarlanan Oradea Kalesi, şehrin en heybetli ve görkemli manzarasına sahiptir. Kalenin en ilginç unsurlarından bir tanesi kış aylarında bile kanallar tarafından kaleye sıcak su getiren yeraltı su ağının üzerine kurulmuş olmasıdır. Söylenenlere göre bu kale Osmanlı saldırılarından korunmak için inşa edilmiştir. Günümüzde Oradea’nın şehir arması ve kent üniversitesinin arması başta olmak üzere birçok yerde Oradea Kalesinin görüntüsü yer almaktadır.

  Canon’un Koridoru

  Din adamları için inşa edilmiş olan bu yapıların ilki 1753-1758 yılları içerisinde, sonuncusu ise 1875 yılında yapılmıştır. Birbirinden farklı 10 adet barok binanın inşası ile oluşan Canon’un Koridoru bir komplekstir. Binaların dış cepheleri, pencereleri birbirinden farklı olsa da altlarında yer alan koridorlar simetrik bir biçimde yapılmış ve aynı biçim verilmiştir. Koridor boyunca elli yedi tane kemer bulunmaktadır ve kemerlerin uzunluğu 250 metreden fazladır. Koridor özellikle düğün fotoğrafçıları için ideal bir mekandır. Koridorun alan derinliğinden faydalanmak isteyen fotoğrafçılar, bu mekanda çekim yapmayı tercih etmektedir.

 • Oradea’da Ne Yenir?

  Romanya’nın diğer şehirlerine benzer bir yemek kültürü olan Oradea’da turistik restoranlar oldukça revaçtadır. Oradea yemek kültürü çok çeşitli ve farklı mutfakların bir araya gelmesinden oluşmuştur. Şehirde klasik restoranların yanında ayak üstü atıştırmalıkların satıldığı birçok restoran ve kafe bulunmaktadır. McDonald's, KFC, Pizza Hut gibi uluslararası fast food restoranlarının yanında yerel fast food mutfağı da oldukça yaygındır. Osmanlı etkisinden dolayı Türk yemeklerine oldukça benzeyen Oradea mutfağında Oradea (Oradea) arası seyahat edenler yiyecek bir sürü alternatif bulabilirler. Izgara sığır eti, domuz eti, tavuk etinin yanına soslu patates püresi ya da patates kızartması ile sunulan menüler şehirde sıklıkla tüketilmektedir. Restoran Graf, Corsarul, Pizzeria due fratelli, To Chefs, Rosecas, Cyrano, Butoiul de Aur gibi restoranlar şehrin gözde restoranlarıdır.

 • Oradea’da Kültür ve Eğlence

  Oradea gece hayatının büyük bir bölümü Kara Kartal Sarayının etrafında dönmektedir. Lord's Pub, Moszkva Cafe bölgedeki en önemli mekanlardır. Şehirde Oradea Üniversitesi, Partyala Hristiyan Üniversitesi, Emanuel Üniversitesi, Agora Üniversitesi bulunmaktadır. Aynı zamanda Queen Mary Tiyatrosu, 'Arcadia' Kukla Tiyatrosu şehrin en önemli kültür merkezleri arasında yer almaktadır. Birçok festivale ev sahipliği yapan Oradea’da Festum Varadinum, Uluslararası Spor Dansı Festivali, Uluslararası Cheerleader Festivali, Uluslararası Kitap Salonu, Uluslararası halk festivali, Fotoğraf sanatçısı birleşmeleri, Kısa Tiyatro Festivali, Sonbahar Oradea Festivali gibi pek çok festival düzenlenmektedir. Şehir merkezinden 5 km uzaklıkta bulunan Baile Felix kaplıca merkezi yaz ve kış aylarında turistlerin gözde mekanları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Oradea Basketbol takımı Şampiyonlar Liginde oynamaktadır. Oradea (Oradea) en ucuz uçak bileti fiyatları için sitemiz üzerinden arama yapabilirsiniz.  Size en uygun bileti satın alarak, karlı bir uçuşun keyfini çıkarabilirsiniz.

Varat Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Varat ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Varat en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Varat uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Varat uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Varat  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Varat 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Varat uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Varat uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Varat uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Varat uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Varat uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Varat şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.