Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available22.Nis.2024,Pzt
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Özbekistan Uçak BiletleriÖzbekistan Uçuşları Hakkında Bilgiler

Özbekistan, Orta Asya bölgesinde bulunan ve eski Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği (SSCB) ülkelerinden biridir. Başkenti Taşkent olan ülkenin resmi dili Özbekçe ve nüfusu yaklaşık 32 milyon kişidir.

Ekonomisi tarım ve yeraltı zenginlikleri üzerine kurulmuştur. Ülkede doğal gaz, altın, uranyum gibi madenler ve pamuk gibi tarım ürünleri ekonomide önemli bir rol oynar. 1991 yılında bağımsızlığını kazanmasından sonra ticaret ve turizm gibi alanlardaki gelişmeler hız kazanmıştır.

Tipik karasal iklimin etkisi altında bulunan Özbekistan'da yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve sert geçer. En uygun ziyaret dönemi havaların ılıman olduğu ilkbahar ve sonbahar mevsimleridir.

Özbekistan tarihi İpek Yolu'nun önemli duraklarından biridir ve Taşkent, Semerkand, Buhara gibi şehirler turizm açısından çok önemlidir. Ülkenin en önemli tarihi yapılarından biri Uluğ Bey Medresesi ve en eski gözlem evlerinden biri Uluğ Bey Rasathanesi bulunmaktadır.

Özbekistan, zengin ve köklü bir mutfak geleneğine sahiptir ve sofraların başlıca lezzeti pilavdır. Pilavlar bölgelere göre değişik malzemeler ve pişirme yöntemleri kullanır ve Semerkand, Buhara ve Fergana yörelerinin pilavları en ünlüleridir.

Her yıl dünya halkları mutfağı festivali gibi birçok yeme içme temalı festivale ev sahipliği yapılır ve Taşkent pilav festivali ve Taşkent bira festivali de renkli görüntüler eşliğinde kutlanır.

Özbekistan'da en yaygın olarak kullanılan havalimanları:

 • Taşkent Havalimanı (TAS)
 • Samarkand Havalimanı (SKD)
 • Buhara Havalimanı (BHK)
 • Nukus Havalimanı (NCU)
 • Urgenç Havalimanı (UGC)

Bu havalimanların yanı sıra, ülkenin diğer şehirlerinde de havalimanları bulunmaktadır, ancak yukarıdaki havalimanları en yaygın olarak kullanılanlar arasındadır.Uçuşlarınızın nihai hedefi ve tercihlerinize göre martıGO ile havalimanınları karşılaştırabilir online olarak en ucuz uçak biletini güvenle satın alabilirsiniz.Özbekistan Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Özbekistan uçak bileti ne kadar??remove

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Özbekistan için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Özbekistan uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Özbekistan uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Özbekistan uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.