Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Paderborn/Lippstadt Uçak Bileti

Paderborn/Lippstadt Hakkında Bilgiler

Paderborn/Lippstadt, Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletine bağlı olan Detmold’un bir şehridir. İsmini, Pader Nehri ve “kaynak” anlamına gelen “Born” sözcüğünden almıştır. Paderborn Katedrali’nin yanında yer alan Pader Nehri, 4 km uzunluğuyla Almanya’nın en kısa nehri. 179,38 km² yüzölçümüne sahip şehrin nüfusu ise 150 bine yakın. Nüfusun %10’u öğrencilerden oluşuyor. 1.200 yılı aşkın tarihiyle kentin içinde fazlaca tarihi yapılar bulunuyor. Paderborn/Lippstadt uçak seyahatiniz sonrasında şehre indiğinizde ilk olarak nereden başlayacağınızı şaşırabilirsiniz. Size tavsiyemiz öncelikle Paderborn Klisesi’nden başlamanız olacaktır. 13. yüzyılda kurulan tarihi klise, uzun yıllar süren Katolik mezhebinin göstergesi halindedir. Küçük bir şehir olmasına rağmen, Rönesans etkilerinin hakim olduğu şehrin sokaklarında gezmeye başladığınızda içiniz ısınacak ve tatilinizi bitirmek istemeyeceksiniz. Bilgisayar uzmanı Heinz Nixdorf’un doğum yeri Paderborn’da dünyanın en büyük bilgisayar müzesi olan Heinz Nixdorf’a ev sahipliği yapmaktadır. Bilişim alanında çok aktif olan Paderborn Üniversitesi sayesinde, şehrin cafelerinde çoğunlukla gençleri görebilirisiniz. Paderborn Üniversitesi’nde, Almanya’daki en büyük kütüphanelerinden biri bulunuyor. Üniversite dışında 3 tane daha yüksek okul bulunuyor. Şehirde aynı zamanda mühendislik, otomotiv ve bilgi teknolojileri alanlarında birçok önde gelen şirketler bulunuyor.

Farklı kültürel yapılarıyla bizi geçmişe sürükleyen bir seyahat için Paderborn/Lippstadt uçak bileti seferleri sizleri bekliyor! Web sitemizden sizin için sunulan uçak sefelerini inceleyip en uygun Paderborn/Lippstadt  uçak bileti seçerek  yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 • Paderborn Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Paderborn Havalimanı şehir merkezine 13 km uzaklıkta yer alıyor. Şehirdeki ulaşım araçları birbiriyle bağlantılı olduğu için şehirlerarası ve şehir içi ulaşım kolay şekilde ilerliyor. Havalimanına ulaşım konusunda ana yolları birbiriyle bağlantılı olduğu için alternatifler de artıyor.

  Tren

  Paderborn Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için sağlanan en kolay alternatif diyebiliriz. Intercity ve İntercityexpress ile şehir merkezine bağlanabiliyorsunuz. Ana istasyon Hauptbahnhof’dan şehrin diğer ilçeleri olan Bielefeld, Altenbeken, Hanover, Detmold, Warburg, Kassel, Soest, Hamm ve Münster’a geçiş sağlayabilirsiniz.

  Otobüs

  Otobüs hatları, havalimanı ve Paderborn tren istasyonu arasında yer alıyor. S60 ve 460 numaralı otobüsler ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Eğer Paderborn/Lippstadt Paderborn/Lippstadt (tüm havalimanlari) uçak bileti saatiniz gece yarısı ise, NE 16 otobüsleri ile Pazar günleri hariç diğer tüm günler hizmet alabilirsiniz. S60 ve 460 numaralı otobüsler ise hafta içi 07:30 – 18:00, hafta sonu 10:00 – 14:00 arası hizmet veriyor.

  Taksi

  Yaklaşık 16 dakikada şehir merkezine ulaşmanızı sağlayacak taksileri de tercih edebilirsiniz. Paderborn uçak bileti aldıktan hemen sonra taksi için de rezervasyon yapabilmek mümkün. Bunun için Taxi Portobella/Jonda Taxi, Taxi Seibel,  BP-Taxi, Taxi Kunka, Taxi Kness gibi seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

 • Paderborn’da Gezilecek Yerler

  Tarihi binaları, sokakları, nehir manzaraları, parkları ile huzur veren Paderborn; keyifli bir gezi için doğru rota! Şehir geziniz için günlük otobüs bileti alarak otobüslerle ya da trenlerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Paderborn yolculuğunuz süresinde kulaklığınızı takıp rotanıza ulaşmak çok keyifli olacaktır. Çünkü şehir içinde bulunan yollar oldukça bakımlı ve geniştir. Alışveriş noktaları ve müzeleri ile de farklı alanlarda sizi kendine çekmeyi başarabiliyor.

  Heinz Nixdorf Müzesi

  Paderborn/Lippstadt (Paderborn) uçuşunuz sonrasında geçmişten geleceğe diye adlandırabileceğimiz yer, Heinz Nixdorf Müzesi! Paderborn’un tarihi yapısının içinde bulunan bir bilişim merkezi burası. 6.000 m² alana sahip müze, her yıl farklı konseptlerle ziyaretçilerini ağırlıyor. Heinz Nixford müzesi, dünyanın en büyük bilgisayar müzesi olmasıyla bilişim alanında öncülük yapan yerlerden biri.

  Pader Nehnri

  Paderborn Katedrali’nin hemen arkasında bulunan nehir, 200’ü aşkın kaynağa sahip. Şehir merkezinde izleyebileceğiniz bazı kaynaklar bu nehirde buluşuyor. Paderborn’a gelmişken kadrajınızı tabiatın güzelliğiyle dolduracak Pader Nehri’ne uğramadan gitmeyin.

  Alman Traktör ve Araba Müzesi

  Çok farklı bir konsepte sahip bu müze, otomobil ve traktör tarihinin incelikleriyle aydınlanmanızı sağlıyor. Deutz , Porsche  Schlüter ve MAN gibi dünyaca otomotiv üreticilerinin 100’ü aşkın traktörlerini inceleyebiliyorsunuz. Traktör yapımında kullanılan orijinal demirler ve daha birçok orijinal parçalara rastlayabilirsiniz. Aynı zamanda Avrupa’nın en büyük model araba sergisi olan müzede 10.00’i aşkın model arabaları görmek, küçük büyük herkesin ilgi çekecektir.

  Paderborn Katedrali

  Şehir merkezinde bulunan Paderborn Katedrali,  700 yıllık bir tarihe sahiptir. Şehrin simgesi olan yapının 3 tavşanlı penceresi uğur sayılıyor. Katedral, Rönesans’tan Gotik mimariye kadar çeşitli stilleri içinde barındırıyor. Katedral, içerisinde Aziz Liborius kalıntıları barındırıyor. Katedralin avlusuna çıktığınızda ise ilgi çekici bir heykele rastlıyorsunuz .  Paradise Kapısı, kucağında ölü İsa’yı tutan Meryem Ana heykeli, Prens Piskopos'un anıtsal mezarı ve neo-klasik tarzda bir minyatür… Bunlar katedraldeki ilgi çekici manzaralardan sadece birkaçı. Katedral 10:00 – 18:30 arası ziyarete açık kalıyor.

  Neuhaus Sarayı

  Weser- Rönesans’ın en önemli ilk örneklerinden biri olan Neuhaus sarayı, 13. yüzyılda yapımına başlanmış ve 16.yüzyıla kadar çeşitli değişikliklerle tamamlanmıştır. Yaz ayları için   Paderborn/Lippstadt (Paderborn)  uçak bileti almayı planlıyorsanız, saray bahçesinde yapılan birçok etkinliğe de katılmadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Sarayın, Barok Bahçesi diye adlandırılan 42 hektarlık alanında, mini bir golf sahası, parkı, oyun alanları, restoranları bulunuyor. Pader, Lippe gölüne kadar uzanan alanı ile sizi müthiş atmosfer yaşamaya davet ediyor. Tatil planınıza ailenizin küçük bireylerini de katacaksanız saray içinde bulunan Çocuk Müzesi’ne de mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

  Kraliyet Sarayı

  Saray, Ortaçağ hükümdarlarının gezi esnasında ikamet edeceği bir yer amacıyla düşünülerek yapılmıştır. Burada yapılan toplantılar, Avrupa için büyük önem taşımıştır. Müze olarak kullanılan bu sarayda birçok ilginç eserler görebilirsiniz. İlgi çekici iç mekandan oluşan Saray’ın olağanüstü yapısı arasında sarayın sütunları gelir.

  Marktkirche / Pazar Klisesi

  Eski Cizvit Klisesi, bugün Pazar Klisesi olarak anılıyor.  1682 ve 1692 yılları arasında inşa edilen klisenin iç kısmı son derece zariftir. Gotik tarza uygun olan klisede en çok ilgi çeken alan ise şüphesiz Barok tarzda yapılan dinsel öğeler için kullanılan taş! Sunak denilen bu taş, savaş sırasında tamamen yıkılmış olup 10 yıl sonra orjinalliği korunarak tekrar yapılmıştır.

 • Paderborn’da Ne Yenir?

  Öncelikle burada yenilen her yemeğin çok kaliteli olduğunu söylemeliyiz. Lezzetli tatları ve şık sunumları ile hem göze hem de damak tadınıza hitap ediyor. Pazar günü yapılan bruchları ile meşhur olan Paderborn’un bu geleneğine mutlaka eşlik etmelisiniz. Brunch için tercih edebileceğiniz restoranların başında Alex ve Feuerstein geliyor. Şehirde gezi turunuza fazla ara vermeden devam etmek istiyorsanız da pizzayı tercih edebilirsiniz. Şehrin caddelerinde yer alan birçok mekanda pizza bulunuyor. Vazgeçilmez fast food zincirlerine  şehrin birçok bölgesinde sıkça rastlamak mümkün.

 • Paderborn’da Kültür ve Eğlence

  Paderborn/Lippstadt uçak biletinizi hangi tarihe alırsanız alın, yıl içerisinde farklı etkinliklerle tarihi güzelliği harmanlaştıracağınız gezi olacak! Farklı sektörlere ait kültürel müzelere tanık olacağınız şehir, eğlence alanındaki popülerliğiyle dikkat çekiyor. Dini anlamda bir şenlik olan Libori şenliği Temmuz ayı sonuna doğru 9 gün süreyle yapılıyor. Şenlikte , şehrin koruyucu azizi olan Kutsal Liborius’un 836 yılında kemiklerinin gelişi anılıyor. Yine Temmuz ayında Paderborn Üniversitesi’nce düzenlenen yaz festivali yapılıyor. Bu festival, Almanya’nın üniversite öğrenceleri tarafından hazırlanan en büyük festivali özelliğine sahip. Gençlerin elinin değdiği, dinamizmi yüksek bu festivali kaçırmamak için erken rezervasyonla en uygun uçak biletini şimdiden ayırmanızı tavsiye ederiz. Sanat ve müzik de şehirde festivali yapılması unutulmayanlardan. Şehir merkezindeki tiyatro festivaline denk gelirseniz harika bir zaman geçireceğinizi söylemeliyiz. Yılbaşını geçirmek için farklı bir rota arayışındaysanız şimdiden ucuz Paderborn uçak bileti fiyatlarını araştırmak sizin için doğru tercih olacaktır. Muhteşem bir atmosfere sahip olan Noel zamanlarına eşlik etmenizi öneririz. Açık alanlarında keyif alacağınız yerler arasında Western Caddesi bulunuyor. Paderborn Katedrali’nin yakınında bulunan cadde, bir cadde görünümünden çok ağaçlıklı yürüyüş yolu gibi görünüyor. Size huzur veren yürüyüşünüze bir mola vermek için cafe veya restoranlarına yönebilirsiniz. Paderborn halkının yoğun olduğu yerlerden  birisi şehrin merkezinde bulunan Libori Galeri ve Suedring alışveriş merkezleridir. Muhteşem mimari ve huzur veren yapısı ile şehrin keşfine aksiyon dolu rotalarla devam etmek isterseniz, Pader Tırmanış Parkı sizi bekliyor! Su sporlarına merakınız var ise Lippesee Eğlence Parkı’na uğramadan kesinlikle dönmeyin. Son olarak Pader yaylası olarak bilinen Pader Quellen parkında keyifli bir yürüyüş yapabilir, gezi anısı olarak fotoğraf çekebilirsiniz. İçinizi ısıtıcak rotasyonlara sahip olan Paderborn için karşılaştırmalı uçak bilet fiyatlarımızdan yararlanabilir, şehrin püf noktalarına hakim olarak gezinize başlayabilirsiniz.

Paderborn/Lippstadt Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Paderborn/Lippstadt ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Paderborn/Lippstadt en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Paderborn/Lippstadt uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Paderborn/Lippstadt uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Paderborn/Lippstadt  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Paderborn/Lippstadt 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Paderborn/Lippstadt uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Paderborn/Lippstadt uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Paderborn/Lippstadt uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Paderborn/Lippstadt uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Paderborn/Lippstadt uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Paderborn/Lippstadt şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.