Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Palermo Uçak Bileti

Palermo Hakkında Bilgiler

MartiGO ile en uygun fiyatlıPalermo seyahatleri sıkça gerçekleştirilen seyahatler arasında yer almaktadır. Palermo, son iki sene içerisinde turistlerin ilgisini çekmeyi başarabilmiş ve turistik açıdan gelişmeye devam eden bir şehir olmuştur. Şehir, İtalya’nın güneyinde yer almakta ve aynı zamanda Sicilya’nın baş şehri olma özelliğini taşımaktadır. Bölge, otonom bir bölge olarak bilinmektedir. Şehrin en büyük özelliği son derece tarihi bir şehir oluşudur ve turistleri çeken en büyük nokta da bu olmaktadır. Tarihi ve kültürel bir gezi yapmak isteyen kişiler için son derece ideal bir seçim olan bu şehir, turistleri hayal kırıklığına uğratmayacak ve adeta zaman içerisinde bir yolculuk yapmalarına imkan sunacaktır. Şehir, yaklaşık 2700 senelik bir tarihe sahiptir ve gerek kültürel gerek tarihi açıdan son derece büyük bir önem taşımaktadır. Aynı zamanda gastronominin de son derece ileri ve gelişmiş olduğu şehirde son derece leziz yemekleri tatmak da mümkündür. Palermo tarihine biraz dönüp bakacak olursak, şehrin Fenikeliler tarafından kurulduğunu fakat Yunanlılar tarafından isimlendirildiğini görülebilir. Şehir, ilk başlarda Roma’nın bir parçası olmuş ve ardından Bizans İmparatorluğu’na katılmıştır. Palermo zaman içerisinde kısa dönemler süresinde Arap İmparatorluklarının da bir parçası olmuştur. Fakat şehrin geldiği son noktada Napoli Krallığı ile birleşmiş, arından İtalya topraklarına katılmıştır. Belediye başkanlığını Diego Cammarata’nın yaptığı şehrin nüfusu 656.607 olarak belirlenmiştir.

 • Palermo Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım 

  Palermo (Punta Raisi) Uçak Bileti satın aldığınızda İtalya’nın en önemli şehirlerinden bir tanesine seyahat etmiş olacaksınız. Palermo havalimanından şehir merkezine ulaşım son derece kolay olmakla birlikte pek çok ulaşım seçeneği mevcuttur. Havaalanı şehir merkezine yaklaşık olarak 35 kilometrelik bir uzaklığa kurulmuştur. Burada havaalanı hakkında bilmeniz gereken en önemli bilgi, havaalanında bir emanet ofisinin bulunmamasıdır. Havaalanından şehir merkezine taksi, otobüs, servis, lüks araçlarla seyahat ve araç kiralama seçenekleri ile ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda Palermo’ya gemi ile ulaşım da mümkün olan bir seçenektir. Caligiari gibi diğer şehirlerden gemi yolu ile şehre ulaşım sağlayabilirsiniz.

  Otobüs

  Şehrin içine seyahat etmenize olanak sağlayan otobüs firmasının adı Prestia Comande olarak bilinmektedir. Otobüsler sabah 06:30-24:00 arasında hizmet vermektedirler. Her yarım saatte bir otobüs hizmeti almanız mümkündür. Havaalanından şehir merkezine ulaşım yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir. Otobüslerin tek yönlü fiyatları 6 euro 10 cent olarak belirlenmiştir. Otobüslerle şehrin çeşitli bölgelerine gitmek mümkündür. Aynı zamanda otobüslerin son durağı da Palermo’nun içerisindeki tren istasyonudur.

  Taksi

  Toplu taşıma araçlarından hoşlanmayan veya oteli çok farklı bir rotada olan turistler için havaalanının hemen çıkış kapısında taksiler hazır beklemektedir. Genellikle durağın girişte bir fiyat tablosu ile karşılamanız mümkündür. Burada fix fiyatlar belirtilmektedir. Bu fiyat üzerinden gerekli pazarlığı yapabilir ve ücreti düşürebilirsiniz.  Havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşım genel olarak 45 dakika sürmektedir.

  Araç Kiralama

  Bazı turistler ise seyahatlerinin tamamını kendilerine tahsis edilmiş bir araç ile geçirmeyi tercih edebiliyorlar. Eğer sizde araç kiralamayı tercih eden turistler arasında yer alıyorsanız bazı konulara dikkat etmeniz gerekecektir. Öncelikle araç kiralamanın ücretlerini internetten araştırmanız gerekir. Dilerseniz seyahate başlamadan hemen önce internet üzerinden bir firma ile anlaşma yapabilirsiniz. Böylece havaalanından çıktığınızda aracınız hazır bir şekilde sizi bekliyor olacaktır. Diğer bir seçeneğiniz ise gelen yolcu salonunda bulunan firmalardan araç kiralamaktır. Avis, Hertz, Europcar, Holiday Car Rental, Maggiore, Sicily By Car, Locauto, Win Rent, Sicily Car Rental, Noleggiare, İtalya Car Rent, Gold Car Rental firmaları havalimanında hizmet vermektedir.  

  Havalimanı Servisleri

  Havalimanından şehir merkezine seyahat eden servisler otobüslerden ve taksilerden daha yüksek ücretlere mal olabilse de yolcuların yoğun olduğu dönemlerde ücretlerde düşme yaşanmaktadır. Palermo’da bazı otellerde müşterileri için ücretsiz servis imkanı sunabilmektedir. Ancak bunun için önceden rezervasyon yaptırmak gerekmektedir. Havalimanı servisleri şehir merkezine 40 dakika gibi bir sürede ulaşırlar.

  Lüks Araçlar

  Genellikle balayına gelen çiftlerin tercih ettiği lüks araç kiralama hizmeti, yüksek fiyatları sebebiyle çok fazla tercih edilmemektedir. Bu hizmet Palermo’da bulunan bazı oteller ve özel şirketler tarafından sunulmaktadır.

 • Palermo’da Gezilecek Yerler

  Palermo uygun uçak bileti fiyatı araştırmaları için seyahat süresinden birkaç ay öncesini seçtiğiniz takdirde daha uygun uçak bileti bulmanız mümkün olacaktır. Aslında bu tüm yapacağınız seyahatler için geçerli bir kuraldır. Seyahat süresinden önce uçağı doldurmak isteyen firmalar her zaman erken alınan biletleri daha uygun fiyata satmaktadırlar. Palermo gezip görmek için son derece güzel bir şehirdir. Şehirde tarihi ve turistik birçok mekan bulunmaktadır.  

  Plazzo dei Normanni

  Burası Palermo’nun içerisinde yer alan bir saray olarak bilinmektedir. Bölgenin en turistik alanlarından birisidir. Normandiya Krallığı döneminde Sicilya Kralı’nın kaldığı yer olarak tarihe geçmiştir. Saray, şehrin en yüksek bölgesine kurulmuştur. Burası eski sarayları ve kaleleri gezmeyi seven turistler için gerçekten görülmeye değer ve harika bir noktadır. Bölgeye dilerseniz bir tur rehberi ile de girebilirsiniz. Buraya girişler ücretlidir. Bu ücretler hafta sonu kişi başı 9 euro ve hafta içi kişi başı 7 euro olarak belirlenmiştir. Saray gezileri Pazar günü yapılamamaktadır. Hafta içi de belirlenen bazı saatler dışında bölgeyi gezmek kesinlikle mümkün olmayacaktır. Bunun sebebi ise halen bölgenin parlamento tarafından kullanılıyor olmasıdır.

  Catacombe dei Cappucini

  Catacombe dei Cappucini bir yer altı mezarlığıdır. Aynı zamanda bu bölge bir iskelet müzesi olarak da değerlendirilmeye başlanmıştır. Burası Sicilya’da bulunan ‘’Ölüler Evi’’ olarak da adlandırılmaktadır. Bu müze bazı araştırmalarda Dünya’da bulunan en korkunç yedinci müze olarak belirlenmiş ve turistlerin ilgisini de bu yönden oldukça çekmiştir. Müzeye girmeye cesaret edemeyen pek çok turistin kapısından geri döndüğü de bilinen bir gerçektir. Eğer bu müzeye girmeye karar verirseniz öncelikle dar ve loş bir ışık ile aydınlatılmış bir koridordan aşağıya doğru inmeniz gerekecektir.  Müze içerisinde geçeceğiniz tüm koridorlarda el ve bacak bölgelerinden asılmış pek çok mumya ile karşılaşmanız mümkün olacaktır. Mezar aslında Sicilyalı rahiplere özel olarak yapılmış fakat zaman içerisinde öldükten sonra buraya konmak isteyen kişi sayısı artmış ve bu durum son derece popüler bir hal almıştır. Zaman içerisinde halk arasındaki ünlü aydınlar ve düşünürlerde buraya konarak mumyalanmışlardır. Mezarlığa yerleştirilmiş son mumyalanan kişi 2 yaşında bir kız çocuğudur.

  Catedrale di Monreale

  Monreal Katedrali bölgenin görülmesi gereken en önemli turistik alanları arasında yer almaktadır. Katedral, dünyaca ünlü norman mimarisinin en önemli ve en değerli örneği olarak halen bilinmekte ve örnek gösterilmektedir. Katedralin yapımına 1174 senesinde başlanmış ve yapım aşamasından sekiz sene sonra kullanıma açılmıştır. Katedral, dışarıdan bakıldığında son derece sade görünüyor olsa da içerisi oldukça şık bir şekilde inşa edilmiştir. Katedralde çeşitli mozaik örnekleri görmek de mümkündür.

  Teatro Massimo

  Tiyatro binası Dünya üzerinde yer alan en büyük opera ve tiyatro binaları arasında yer alıyor. Bu mimari yapı son derece özel ve ince düşünülmüş dokusu ile şehre ayrı bir hava katıyor. Tiyatro binası, 1874 senesinde Gian Batista Basille adlı mimar tarafından inşa edilmiştir. Burayı dilerseniz kendiniz gezebilir dilerseniz de bir tur rehberinden yardım alabilirsiniz.

  Mercato Vucciria

  Mercato Vucciria şehrin içinde bulunan Piazza Caracciolo adlı bölgede yer almaktadır. Bu bölge orta çağ esintilerini halen taşımaktadır. Aslında Mercato Vucciria gezilmeye değer bir Pazar olarak da adlandırılabilir. Buradan gerek şehrin sakinleri gerek ise turistler alışveriş yapabiliyorlar. Kurulan bu Pazar son derece renkli görünmektedir. Aynı zamanda çevrede yetiştirilen doğal yiyecekleri de buradan bulmak mümkündür.

 • Palermo’da Ne Yenir? 

  Palermo en uygun uçak bileti aldıktan sonra diğer harcamalarınız için bir bütçe ayırmalısınız. Bu bütçenin en yüksek kısmını ise kesinlikle yeme içmeye gidecektir. Çünkü Palermo, gastronomi açısından son derece gelişmiş bir şehirdir. Aslına bakarsanız İtalya’nın geneli gastronomi açısından oldukça gelişmiş ve halen gelişmektedir. Burada çeşitli leziz yemekleri tatmanız mümkün olacaktır. Şehir, bir ada şehri olduğu için deniz mahsülleri son derece fazla bulunmaktadır. Burada yapılan yemeklerin çoğunda deniz mahsüllerinin taze tatlarını almak mümkün olacaktır. Çevrede yer alan çeşitli balıkçıları denemenizi kesinlikle öneriyoruz.  Aynı zamanda dilerseniz çevredeki balıkçı kasabalarını da ziyaret edebilir ve burada eşsiz lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Bu kasabalardan bir tanesi Cefalu adında ufak bir balıkçı kasabasıdır buraya giden otobüs ve trenler mevcuttur. Dilerseniz 5 euro gibi bir miktara bir tren bileti alabilir oldukça leziz bir akşam yemeği için yola çıkabilirsiniz. Görülmeye değer bir diğer kasaba ise Monrealedir. Burası şehre son derece yakındır. Eğer taksi ile gitmeyi tercih ederseniz 30 euro gibi bir ücret ödemeniz gerekecektir. Bunların haricinde tabiî ki pizza ve makarna şehrin en önemli lezzetleri arasındadır.

 • Palermo’da Kültür ve Eğlence

  Palermo tarihi bir alan olduğu kadar gece hayatıyla da son derece ünlenmiştir. Burası özellik ile hafta sonları son derece eğlenceli bir yerdir. Böylece ailece gittiğiniz bir seyahatte ailenin gençlerinin de eğlenmek için son derece güzel bir fırsatı olacaktır. Şehrin gençleri genellikle Garibaldi Meydanı’nda buluşup sonrasında çeşitli bar ve klüplere dağılmaktadırlar. Canlı müzik seven turistler için liman kenarında da çeşitli mekanlar bulunmaktadır. Yılın belli aylarında bölgede çeşitli festivaller de yapılmaktadır. Hatta bazı turistler sadece bu sebeple de Palermo’ya seyahat etmektedirler. Çevre şehirlerde yaşayan İtalyan gençlerde aynı şekilde festivaller için buraya gelirler.

  İtalya’nın en güzel ve tarihi şehirlerinden biri olan Palermo için Palermo en uygun uçak bileti fiyatları sitemizde yer almaktadır. Dilerseniz sitemizi ziyaret ederek bütçenize en uygun olan bileti seçebilir, satın alarak uygun fiyatlardan yar

Palermo Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Palermo ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Palermo en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Palermo uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Palermo uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Palermo  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Palermo 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Palermo uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Palermo uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Palermo uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Palermo uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Palermo uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Palermo şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.