Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Palma Uçak Bileti

Palma Hakkında Bilgiler

Palma seyahatinizi aktarmalı olarak İspanya’nın Akdeniz’in ortasında bulunan takım adları olan Balear’ın Mallorca adasında bulunan bir şehre yapacaksınız. Bu belde özellikle son yıllarda Avrupalı turistler tarafından çok revaçta olan bir yerleşim yeridir. Tam adı Palma de Mallorca olarak geçmektedir. Şehir nüfusu son sayıma göre 400 binin biraz üzerindedir. Şehirdeki nüfus 1850’li yılından itibaren sürekli olarak gelişme göstermektedir. Bulunduğu konum itibari ile Akdeniz’e hakim olmak isteyen devletlerin ilk almak istedikleri yer olması nedeniyle içinde tarih kokan bir kent olmayı başarmıştır. Romalılar ile başlayan yerleşik hayat günümüze kadar birçok medeniyet ve kültürün adaya uğraması ile birlikte çeşitlilik kazanmıştır. Tatil sezonu Nisan ile Ekim arasında bulunmaktadır. Yılın 7 ayı adaya ziyaretçi gelmektedir. Ortalama sıcaklık 20 ile 28 derece arasında değişiklik göstermektedir. Tarihteki en eski yerleşimin ise Bronz çağında yapılmış olduğu yapılan arkeolojik kazı çalışmaları ile ortaya çıkarılmıştır. Şehrin bulunduğu kıyı kesiminde doğal bir haliç bulunması özellikle yaz aylarında çok sayıda yatın buraya gelmesini sağlamaktadır. Şehirde gezilecek çok sayıda nokta bulunmaktadır. Bunun yanında harika doğası ve pırıl pırıl denizi ile her zaman turistlerin uğrak noktalarından birisi olan bu kent hakkında ulaşım ve gezilecek yerlerin bilgilerini sizler ile paylaşmaya çalışacağız.

 • Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  İstanbul Palma seyahatinizi ülkemizden direkt olarak yapma şansınız yok. Ancak aktarmalı uçuşlar ile çok sayıda çak firması ile ulaşabilirsiniz. İlk durak noktanız Palma de Mallorca havaalanı olacaktır. Yaklaşık 10 km mesafede bulunan havaalanından şehir merkezine ulaşmak için otobüs, tren, taksi ve araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Çok kısa sürecek bir yolcuğun ardından şehir merkezinde bulunan otelinize yerleşebilirsiniz.

  Otobüs

  Palma kent merkezinin dışında bulunan havaalanından şehir içerisine ulaşmak için en çok tercih edilen toplu taşıma aracı otobüstür. Bu sistem aynı zaman da adada bulunan en gelişmiş alt yapıya sahip olan sistem olarak da öne çıkmaktadır. Bu konuda tek yapmanız gereken havaalanına ulaştıktan sonra peronlardan dışarı çıkarak şehir içine seyahat eden otobüse binmektir. Yaklaşık 30 dakika süren yolculuğun ardından rahat bir şekilde şehir merkezine ulaşma şansına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda şehir içinde ve adada başka noktalara gitmek için de bu aracı kullanabilirsiniz.

  Taksi

  Palma’ya ulaşımda havaalanından şehir merkezine gitmek için taksileri tercih edebilme şansınız var. En hızlı ulaşım aracı olmasına rağmen biraz lüks olduğu için ücreti biraz pahalı olabilir. Ancak yorucu bir yolcuğun ardından otobüs ya da tren ile uğramak istemiyorsanız bu araçları tercih edebilirsiniz. Yerel taksiciler sizi istediğiniz destinasyona çok kısa bir sürede ulaştıracaktır. Yaz aylarında çok kalabalık olduğu için taksi kullanmak sıkıntılı olabiliyor.

  Tren

  Havaalanından şehir merkezine ulaşmak için tren hattı bulunmamaktadır. Ancak otobüs ile çok kısa mesafede hizmet veren tren hattına ulaşabilirsiniz. Tek bir hat üzerinden sürekli olarak ulaşım hizmeti verilmektedir. Yoğun sıcakların olduğu zamanlarda bunu kullanarak biraz rahatlama sağlayabilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Palma turistik bir merkez olmasının getirmiş olduğu avantajlardan birisi de dünyaca ünlü araç kiralama firmalarının burada bulunmasıdır. Çok sayıda firma hem havaalanında hem de şehir merkezinde bulunan şubeleri ile ziyaretçiler hizmet vermektedir. Tek yapmanız gereken seyahate çıkmadan önce bunlara irtibata geçerek kiralık araç rezervasyonunu yaptırmaktır.

 • Palma’da Gezilecek Yerler

  İstanbul Palma uçak bileti aldıktan sonra yolculuk hazırlıklarına başlamanız gerekiyor. Bu hazırlıklardan birisi de bu güzel Akdeniz kıyı şehrinde gezilecek noktaların bir listesine sahip olmak olacaktır. Çok çeşitli gezilecek noktalar olsa da en dikkat çeken yapılar katedraller olarak öne çıkmaktadır. Palma şehrinde gezilecek önemli noktalardan sadece birkaç tanesini size kolaylık sağlaması amacıyla sizinle paylaşmaya çalışacağız. Sizin daha uzun bir listeye ihtiyacınız olabilir.

  Palau de l’Almudaina

  İslam medeniyetinden adaya ve şehre hediye edilen bir kaledir. Günümüzde görkemli ve ihtişamından hiçbir kaybetmeden hala dimdik ayakta durmaktadır. Hala İspanya kralı sembolik olarak burada bulunmaktadır. Kraliyet ailesinin konaklarından birisi olsa da çok nadir bir şekilde kullanılmaktadır. Çok geniş bir alana sahip kalenin içinde geniş bir de havuzu bulunmaktadır. Kalenin içerisinde gezilecek üç büyük oda bulunmaktadır. İçerisinde ki birçok eser çalındığı ya da taşındığı için İslami medeniyet zamanında kalma hiçbir eser bulunmamaktadır.

  Palma Katedrali

  Şehirde ki en görkemli yapılardan birisi Palma katedralidir. Ada halkı tarafından La Seu adı verilmiştir. Gotik tarzda inşa edilmiş bir yapıdır. Yapı gotik tarzda inşa edilen katedraller arasında en yüksek tavan boyuna sahip olmakla farkını ortaya koymaktadır. 1229 yılında inşasına başlanmış ancak 1601 yılında inşası tamamlanabilmiştir. Gaudi tarafından da katedral üzerinde restorasyon çalışması yapılmıştır. Akdeniz kıyısında bulunmaktadır.

  Banys Arabs

  Palma kenti kurulmadan önce bu yerleşim yerine yakın bir noktada Medina Mayurqa isminde bir arap şehri bulunuyormuş. Ancak bu şeirden günümüze tek kalan Banys Arabs adında bir hamam bulunmaktadır. Onun haricinde hiçbir yapı günümüze ulaşmayı başaramamıştır. Çok sayıda çalışma yapıldıktan sonra günümüzde turistlerin ziyaretine açılmıştır. Eğer burayı gezmek istiyorsanız giriş ücreti olarak 2.5 euro ödemek zorundasınız.

  Playa de Palma

  Tarihi yapıları kadar doğal güzellikleri de gezilmesi gereken noktalar vardır. Bunlardan birisi de şehrin plajlarıdır. Şehrin etrafında çok sayıda dünyaca ünlü plaj yer almaktadır. Bunların hepsine verilen genel ad Playa de Palma olmaktadır. En ünlü plajları Cala Estancia ve C’an Pastilla plajlarıdır. 10 km uzanan, 4 kilometre uzanan plajların yanında çok küçük mesafeleri kaplayan plajları da bulunmaktadır. Mutlaka bunların hepsini ziyaret etmeli ve akşam yürüyüşlere çıkmalısınız. Adada yapılacak en güzel aktivitelerden birisidir.

  Bellver Kalesi

  Ada üzerinde birkaç adet kale bulunmaktadır. Bu kalelerden birisi gene Palma şehrinde bulunan Bellver kalesidir. Etrafının derin çukurlarla çevrili olan bu kalede giriş için iki farklı yol kullanılmaktadır. Daire şeklinde inşa edilen bu yapının etrafında dışarıdan gelen saldırılara karşı koymaya yarayan 4 adet kule bulunmaktadır. Bu kulelerden şehrin panoramik bir görüntüsünü görme şansınız var. 

  Eski Şehir Sokakları

  Şehirde modern yapılarla birlikte tarihi sokaklarda günümüzde hala varlığını korumaktadır. Şehrin tarihini görmek ve bundan yıllar önce insanların nerelerde yaşadığına şahit olmak istiyorsanız ada halkı tarafından old town denilen bölgeye giderek güzel bir gezinti yapabilirsiniz.

 • Palma’da Ne Yenir?

  Palma şehrinde Akdeniz ve İspanyol mutfağının birçok lezzetini bulma şansınız var. Bu çok kültürlü alanda damak tadınıza hitap edecek yemekler bulmakta zorluk yaşamazsınız. Ünlü İspanyol yemeği Tapas’ın farklı çeşitlerini burada deneyebilirsiniz. Bunlar tasca adı verilen küçük barlarda sunulmaktadır. Bu yiyecek genelde bir atıştırmalık olarak şarap ve biranın yanında gelen ziyaretçiler sunulmaktadır. Simply Fosh, Toque, Wine Garage şehrin ünlü restoranlarından sadece birkaç tanesidir.

 • Palma’da Kültür ve Eğlence

  İstanbul Palma ucuz uçak bileti sayesinde bu güzel ada şehrine ulaşmayı başarabilirsiniz. Gece hayatı konusunda birçok alternatifin bulunduğu yerleşim yerine eğlence gece 23 sularından sonra en güzel noktasına ulaşmaktadır. Bu durumun yaşanmasında akşam yemeklerini çok geç saatlerde yenmesinin de önemli bir etkisi bulunmaktadır. Çok sayıda mekan turistlere hizmet vermek için şehirde bulunmaktadır. Bunlar arasında Magaluf, Mont Ferrutx, Mortitx gibi mekanlar bulunmaktadır.

  İstanbul Palma en uygun uçak bileti fiyatları bu ada şehrine ulaşmak için en uygun fırsatı sizlere sunmaktadır. Biletinizi festival tarihlerine almanız eğlence açısından size avantaj sağlayacaktır. Ocak, Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında şehirde dini ve eğlence odaklı festivaller bulunmaktadır. Bunların arasında size uygun olanı bularak bilet tarihinizi bu aralığa gelecek şekilde tercih etmek avantajlı bir tatil geçirmenize yardımcı olacaktır.

Palma Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Palma ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Palma en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Palma uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Palma uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Palma  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Palma 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Palma uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Palma uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Palma uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Palma uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Palma uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Palma şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.