Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available23.Nis.2024,Sal
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Paris Charles de Gaulle Havalimanı Uçak BiletleriParis Charles de Gaulle Havalimanı Uçuşları Hakkında Bilgiler

Paris Charles de Gaulle Havalimanı

Paris Charles de Gaulle Havalimanı şehrin kuzey doğusunda yer almaktadır. 1966 yılında yapımına başlanan havalimanı 1972 yılında hizmet vermeye başlamıştır. Avrupa kıtasının en işlen havalimanlarından birisi olarak kabul edilmektedir. Çağdaş ve modern bir tasarıma sahiptir.

Paris Charles de Gaulle Havalimanı Nerede? İçerisinde Neler Var?

Paris Charles de Gaulle Havalimanı şehir merkezinin kuzey doğu noktasında merkeze 30 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Yoğun trafik nedeniyle merkeze ulaşım 1 saati bulabilmektedir. Avenue Charles de Gaulle isimli bölgede yer almaktadır. Havalimanı içerisinde nefis Fransız mutfağının yemeklerini tadabileceğiniz restoran, tıbbı hizmet, büfe, Duty Free, ATM, banka, otel, dinlenme noktaları, toplantı salonları gibi çok sayıda hizmet aynı anda sunulmaktadır.

Paris Charles de Gaulle Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanından şehir merkezine gitmek için otobüs, taksi, metro, araç kiralama ve havalimanı servis hizmetlerini kullanarak ulaşım sağlamak mümkündür. Hıza, konfora ve güvenliğinize göre tercihinizi yapabilirsiniz.

·         Taksi

Taksi hizmetini kullanarak 40-45 dakika arasında merkeze rahatça ulaşmak mümkündür. Bu hizmeti veren taksiler zamana göre ücret almaktadır. Bu hizmet ile merkeze 50 Euro ödeyerek ulaşmak mümkündür. Birçok taksi firması terminal noktalarında hizmet vermektedir.

·         Otobüs

Otobüs hizmetini kullanarak şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Bu hizmet 30 dakikada bir hareket etmektedir. Roissy Bus isimli bu otobüsleri kullanmak için 10 Euro ücret ödemek yeterli olacaktır. 50 dakika içerisinde ulaşım sağlamak mümkündür.

·         Havalimanı Servisleri

Havalimanı servis hizmeti oteller, havayolu firmaları tarafından yolculara sunulmaktadır. Bu hizmet için 20 Euro ücret ödemek gerekmektedir. Bazı firmalar erken rezervasyon yaptıran müşterilerinden bu hizmet için ücret almamaktadır.

·         Araç Kiralama

MartiGo araç kiralama sayfası üzerinden şehre ulaşacak ve şehirde zaman geçirmenize yardımcı olacak aracı kiralamanıza yardımcı olmaktadır. Tüm bütçelere uygun olan araçları bulabilir ve size uygun olanı rezerve edebilirsiniz.

 

·         Metro

Metro hizmetini kullanmak isteyenler için CDGVAL isimli hattı, 4 numaralı metro hattını ve RER B isimli hattı kullanabilirsiniz. Bu hizmet şehrin farklı noktalarını dolaştığı için 1 saat içerisinde merkeze ulaşımı sağlamaktadır. Havalimanından her 20 dakikada bir sefer düzenlenmektedir.

Paris Şehir İçi Ulaşım Bilgileri

Paris bulunduğu bölgenin en büyük şehri olmasıyla dikkat çekmektedir. Şehirde ulaşım için metro, otobüs ve tramvay hizmetleri sunulmaktadır. RER adı verilen sistem şehirde tercih edilen özel bir toplu ulaşım aracıdır. Şehirde ki tüm ulaşım araçlarını kullanmak için tek bir bilet almak yeterli olmaktadır. 5 günlük yolculuk kartı almak yeterli olmaktadır.

Bu hizmetler şehrin birçok noktasına ulaşabildiğini ve uygun olduğu için tercih edilmektedir. Tüm şehri gezmek için taksi veya araç kiralama hizmetleri de tercih edilebilir. Esnek fiyat tarifesiyle sunulan bu hizmetlerden rahatça yararlanmak mümkündür.Paris Charles de Gaulle Havalimanı Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

Paris Charles de Gaulle Havalimanı Nerede?remove

Paris Charles de Gaulle havalimanı şehir merkezinin kuzey doğusunda, merkezden 30 kilometre uzakta yer almaktadır.Charles de Gaulle isimli bölgede bulunmaktadır.

Hangi Havayolları Paris Charles de Gaulle Havalimanına Uçuyor? add

Air France, Austrian, SWISS, KLM, Qatar Airways, Türk Hava Yolları, Aeroflot, EasyJet, Lufthansa, Smart Wings, LOT, SunExpress, Atlas Global, Delta, China Eastren ve American Airlines firmaları buraya uçuş gerçekleştirmektedir.  

Paris Charles de Gaulle Havalimanı Uçakla Kaç Saat Sürmektedir?add

Berlin – Paris Charles de Gaulle Havalimanı: 1 Saat 50 Dakika

İstanbul – Paris Charles de Gaulle Havalimanı: 3 Saat 40 Dakika

Moskova – Paris Charles de Gaulle Havalimanı: 4 Saat

Amsterdam – Paris Charles de Gaulle Havalimanı: 1 Saat 15 Dakika

Roma – Paris Charles de Gaulle Havalimanı: 2 Saat 15 Dakika

Zürih – Paris Charles de Gaulle Havalimanı: 1 Saat 20 Dakika

Viyana – Paris Charles de Gaulle Havalimanı: 2 Saat 5 Dakika

Budapeşte – Paris Charles de Gaulle Havalimanı: 2 Saat 25 Dakika

Paris Charles de Gaulle Havalimanı Şehir Merkezine Ne Kadar Uzaklıktadır?add

·  Paris Charles de Gaulle havalimanı şehir merkezinde Eyfel Kulesi’ne 32 kilometre, Louvre Müzesi’ne 34 kilometre ve Notre Dame Katedraline 33 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. 

 

 

Paris Charles de Gaulle Havalimanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?add

Paris Charles de Gaulle havalimanından merkeze ulaşım için metro, otobüs, havayolu servisleri, taksi ve araç kiralama hizmetleri kullanılabilir. Toplu taşıma araçları yavaş hizmet sursa da en hesaplı tercihlerdir. Şehirde rahatça dolaşmak için araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak şehir içi seyahatinizi yapmak mümkündür.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done