Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Paris Gaziantep Uçak Bileti

En Uygun Fiyat
119.2 €
En Uygun Fiyatlı HavayoluTürk Hava Yolları
Uçuş Süresi5:5

Ucuz Paris Gaziantep uçak bileti

Paris Gaziantep uçak biletleri

Türk Hava Yolları
Paris
Gaziantep
26.11.2021
119.2 €
Türk Hava Yolları
Paris
Gaziantep
26.11.2021
145.2 €
Türk Hava Yolları
Paris
Gaziantep
21.11.2021
154.2 €
Türk Hava Yolları
Paris
Gaziantep
22.11.2021
161.2 €
Türk Hava Yolları
Paris
Gaziantep
28.11.2021
166.2 €

Ucuz Paris Gaziantep Uçak Bileti

Ucuz Paris Gaziantep Uçak Bileti

Türk Hava Yolları
Paris
Gaziantep
19.11.2021
243.01 €
Türk Hava Yolları
Paris
Gaziantep
19.11.2021
259.01 €
Türk Hava Yolları
Paris
Gaziantep
19.11.2021
261.01 €
Türk Hava Yolları
Paris
Gaziantep
18.11.2021
267.01 €
Türk Hava Yolları
Paris
Gaziantep
16.11.2021
272.01 €

Gaziantep Hakkında Bilgiler

Modern çehresiyle Doğu’nun Paris’i olarak anılan Gaziantep, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde konumlanmıştır. Anadolu ve Orta Doğu arasında bulunması ve liman kentlerine yakınlığı sebebiyle sanayi ve ticaret bakımından bölgenin en gelişmiş şehridir. 6.887 km2 yüzölçümünün yanı sıra yaklaşık 1 milyon 931 bin nüfusa sahiptir. Tarihi İpek yolu üzerinde yer alan şehir Anadolu’nun ilk yerleşim alanlarından biridir. Kuruluşu Milattan Önce 4000’e dayanan şehir Dicle ve Fırat Nehirleri arasındaki verimli topraklar olan Mezopotamya bölgesi ile Akdeniz arasında yer alır. Aynı zamanda İpek Yolu üzerinde yer alması sebebiyle tarih boyunca pek çok uygarlık için önemli bir yerleşim bölgesi olmuştur.

Hititler, Asurlar, Persler, Büyük İskender’in Makedonya Krallığı, Roma, Bizans, Abbasiler ve Selçuklular için gözde bir şehir olan Antep aynı zamanda Hititler, Roma ve Bizans dönemlerinde özel bir dini merkez olmuştur. Gaziantep kültürel zenginlikleri, tarihi ve mutfağıyla Türkiye’nin en zengin şehirlerinden biridir. İklimi Akdeniz ve karasal iklimin karışımı sebebi ile martiGO ile Paris Gaziantep uçak bileti almak için yazı beklemenize gerek yoktur.

 • Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Oğuzeli ilçesinde, Gaziantep’in 20 km mesafede yer alır. Havaalanından şehir merkezine ulaşım ortalama 35-40 dakika sürmektedir. 1976’da iç hatlarda yolcu trafiğine açılan havaalanı 1993 yılı itibarıyla uluslararası hizmet vermeye başlamıştır. 24 saat hizmet veren havaalanının yıllık yolcu kapasitesi 4 milyon yolcudur. Havaalanından şehir merkezine ulaşmak için özel havaalanı otobüslerini, taksi hizmetlerini ve araç kiralama şirketlerini tercih edebilirsiniz. Gaziantep (Oguzeli) yolculuğunuzun sonunda uçağınız Antep’e ünlü fıstık tarlalarının üzerinden geçerek iniş yapacak. Ancak karşılaşacağınız manzaraya bakarak fıstıklı tatlıların lezzetini hayal etmeniz mümkün değil.

 • Gaziantep’te Gezilecek Yerler

  Gaziantep’e Doğu’nun Paris’i denmesinin birçok sebebi var. Eski ve yeniyi en uyumlu şekilde harmanlayan bu şehrin zengin mutfağı, kültürü ve tarihine hayran kalmamak elde değil. Yılın her döneminde Gaziantep’i keşfetmeniz için Paris Gaziantep ucuz uçak bileti avantajlarınız bulunuyor.

  Belkıs / Zeugma

  Belkıs / Zeugma Antik Kenti, Gaziantep’in Nizip ilçesinde ve Belkıs Köyü’nde, Fırat Nehri’nin kıyısında 20.000 dönüm arazi üzerine konumlanmıştır. Milattan Önce 3500 yıllarına dayanan tarihi boyunca Fırat Nehri’nin geçilebilir en sığ bölgesinde bulunması sebebiyle askeri ve ticari öneme sahip olmuştur. 80.000 kişiye ulaşan nüfusuyla döneminin en büyük kentlerinden biri haline gelen Zeugma Antik Kenti, o zamanlar Atina ile aynı büyüklükteydi. Helenistik Dönem’de bazı önemli imar çalışmalarının izlerine rastlanmıştır. Köprü anlamına gelen Zeugma Roma döneminde kendi şehir sikkesini basan şehirlerinden biri olmuştur.

  Gaziantep Kalesi

  Şehrin simgesi haline gelmiş Gaziantep Kalesi, şehir merkezinden 25-30 metre yükseklikteki bir tepede bulunmaktadır. Kim tarafından ve ne zaman yapıldığına dair tam olarak bir bilgi olmasa da Roma döneminde bir gözetleme kulesi olarak inşa edilip Bizans döneminde bugünkü haline getirildiği düşünülmektedir. Hamam, sarnıç, mescit kalıntılara sahip olan kaledeki Kahramanlık Panoraması Müzesi’nde Kurtuluş Savaşı kahramanlıklarını anlatan eserler sergilenmektedir. Kalenin yakınlarında mutfağıyla ünlü şehrin yemek kültürünü sergileyen Mutfak Müzesi yer alıyor. Bu müzede eskiden kullanılan yemek araç gereçleri ve mutfak malzemeleri bulunuyor.

  Zeugma Mozaik Müzesi

  Dünyanın en büyük mozaik müzesi Zeugma mimarisi ve teknik açıdan sahip olduğu olanaklarıyla dünya standartlarında bir müzedir. Müzenin en çok ilgi çeken eserlerinden olan Çingene Kız mozaiği Zeugma Antik Kenti’nde yapılan kazılarda bulunmuştur.

  Zincirli Bedesten

  1. yüzyılda inşa edilmiş bu tarihi bedesten halk arasında Kara Basamak Bedesteni olarak anılır. Eskiden kasapların yer aldığı alışveriş merkezinde bugün Gaziantep el sanatlarından bakırcılık, ahşap süs eşyaları, yemeniler gibi pek çok hediyelik eşya ve baharat dükkanlarıyla hizmet vermektedir.

  Yesemek Açık Hava Müzesi

  Islahiye ilçesine 23 km mesafedeki bir yamaç üzerine Yesemek’te ilk kez Hitit döneminde heykel yapım atölyeleri düzenlenmiş ve yörenin yerli halkı olan Huriler burada çalıştırılmıştır. Bu bölgede yapılan kazılarda pek çok heykel ve heykel taslağına rastlanmıştır.

  Sofdağı Yaylası / Hızır Yaylası

  Gaziantep’te muhteşem doğanın içine karışmak, kamp veya piknik yapmak için gidebileceğiniz en güzel yer yaylalardır. Sofdağı Yaylası’nda 267 tür böcek ve bitki yetişmekte ve Sofdağı ve çevresinde 20’den fazla tatlı su kaynağı bulunmaktadır. Dört mevsim yeşilliğiyle ünlü Hızır Yaylası büyüleyici doğal güzelliklere sahiptir. Kuş cıvıltılarına karışan dere sesiyle yaylalarda tertemiz havanın, rengarenk çiçeklerin ve doğa seslerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

 • Gaziantep’te Ne Yenir?

  Şüphesiz Türkiye’nin en ünlü mutfaklarından biri Gaziantep mutfağıdır. Diğer yörelerde de yapılan her türlü yemek Antep’in ünlü baharatlarıyla, Antep usulünce ve muhteşem bir lezzette yapılır. Örneğin diğer bölgelerde acuka olarak bilinen kahvaltılık sos Antep yöresinde muhammara olarak anılır. Kebaplarıyla ünlü Gaziantep’te pek çok farklı kebap türü bulunmaktadır. Birlikte yoğrulan bulgur ve kıymayı soğan, antep fıstığı ve çam fıstığıyla buluşturan simit kebabına doyum olmaz.

  Tadıyla ve adıyla meşhur bir diğer kebap olan cartlama kebabı, küçük parçalar halinde kesilen ciğerlerin mangalda pişmesinin ardından lavaşa konup afiyetle yenir. Şifasıyla ünlü sarımsaklarla birlikte şişe dizili etler piştikten sonra üzerine nar ekşisi sosu dökülen sarımsak kebabını denemenizi mutlaka öneriyoruz. Genelde alinazik olarak söylenen hünkarbeğendi türü bu yemeğin asıl ismi alanaziktir, tadına yaraşır bir şekilde güzel yemek anlamına gelmektedir. Kebap dışında alternatif arıyorsanız Antep mutfağında o da mevcut. Kuru semizotundan yapılan pirpirim aşının tadına bakmadan geçmeyin. Doyurucu ve lezzetli bir çorba içmek isterseniz nohut, kıyma, buğday ve süzme yoğurttan yapılan lebeniye çorbası tam size göre.

  Şifa kaynağı beyran çorbası da başlı başına bir ziyafettir. Katmer tatlısını bir de Antep’te deneyin, ince açılmış hamur içindeki antep fıstığı, kaymak ve şeker ile iştahınızı kabartacak. Festivali düzenlense uçak bileti almak isteyeceğiniz türden muhteşem baklava ve tatlıların her türlü çeşidine midenizde yer açın. Havuç dilim, kare baklava, bülbülyuvası, dolama, fıstık ezmesi, kadayıf ve helva çeşitleri sizi martiGO ile Gaziantep (Oguzeli)  arasında bir lezzet yolculuğuna çağırıyor. Antep fıstığı, baharatları ve kırmızı pul biber Antep’te her yemeğe çok yakışıyor!

 • Gaziantep’te Kültür ve Eğlence

  Gaziantep’in zengin kültürü kendini el sanatlarında gösterir. Burada gelişmiş en önemli sanatlar taş işlemeciliği, bakırcılık, gümüş işlemeciliği, mücevher işlemeciliği, davul ve zurna gibi müzik aletlerinin yapımı ve kilimler güzelliği ve ustalığıyla gerçek birer sanat eseridir. Antep’e kadar gelip sevdiklerinize Antep’e has hediyelik eşyalardan almadan dönmeyin. Kültür turizmi bakımından oldukça gelişmiş olan Gaziantep aynı zamanda hareketli eğlence hayatıyla da misafirlerini ağırlamaktadır. Alışveriş yapmak istiyorsanız Suriye, Halep, Kurtuluş gibi pasajların yanı sıra Mütercim Asım, Suburcu, Gaziler, Karagöz ve Şıhcan caddelerini ziyaret edebilirsiniz. Modern olduğu kadar geleneklerine bağlılığıyla mükemmel uyumu yakalayan şehrin tarihi karşısında büyülenmeye hazır olun.

  Özellikle nefis yemeklerinden söz ettikten sonra ilk fırsatta Paris Gaziantep uçak bileti fiyatları karşılaştırmaya başlayacağınızı tahmin ediyoruz. martiGO ile ucuz uçak bileti alışverişlerinizi istediğiniz ödeme yöntemiyle en güvenli şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Paris Gaziantep Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Paris Gaziantep uçak bileti ne kadar?

MartiGO en uygun uçak biletlerini bulabilmek için 540'tan fazla havayolu şirketinin fiyatlarını karşılaştırmaktadır. 540 havayolu karşılaştırılması sonucu  önümüzdeki bir ay içerisinde Paris Gaziantep tek yön en ucuz bileti Türk Hava Yolları ile 2021-11-26 günü 119.20 dur. En ucuz Paris  Gaziantep gidiş dönüş bilet ise Türk Hava Yolları ile 243.01 EUR  dur.

Paris Gaziantep uçuşu ne kadar sürer kaç saat?

Paris Gaziantep uçuşu ortalama 5:5 sürmektedir.

Paris Gaziantep uçan havayolları hangileridir?

Paris - Gaziantep arası en çok uçan havayolları; Türk Hava Yolları havayolları şirketleridir.

 

Paris Gaziantep uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Paris Gaziantep uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Paris Gaziantep uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Paris Gaziantep uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Paris Gaziantep uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Gaziantep Hava Durumu
GünEn AzEn fazla
Cuma14.26 16.26
Cumartesi14.51 16.51
Pazar13.58 15.58
Pazartesi13.86 15.86
Salı13.15 15.15
Paris Gaziantep Uçuş Yapan Havayolları
Farklı havayolları ile farklı saat ve günlerdeki uçuşları değerlendir.
Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.