Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Parma Uçak Bileti

Parma Hakkında Bilgiler

Parma İtalya'da Emilia-Romagna bölgesinde bulunan ve aynı ismi taşıyan il merkezine sahip bir şehirdir. Parma'nın Etrüsk asıllı ismi antik Romalılar tarafından da kullanılmıştır. Roma ordularının kullandığı yuvarlak kalkanlar da Parma olarak adlandırılmıştır. Parma şehrinin tam ortasından Parma Çayı adı verilen bir akarsu geçmektedir. Bu akarsu döneminde zenginleri ve fakirleri ayıran bir çizgi görevini görmüş, bir tarafta zenginler diğer tarafta ise fakirler yaşamıştır. Günümüzde Parma şehri jambonu (Prosciutto di Parma), parmesan peyniri (Parmıgiano-Reggiano), şehrin çok güzel ve farklı mimarisinin yanında, şehrin etrafındaki kırsal alanların güzelliği ile tanınmaktadır. Parma'da bulunan Parma Üniversitesi Avrupa'nın en eski üniversitelerinden bir tanesidir. Akdeniz ikliminin hakim olduğu şehir yazları 24 ile 25 derecelik bir sıcaklığa sahiptir ve çok bunaltıcı bir havası yoktur.MartiGO ile Parma her an en uygun fiyatlar ile.

 • Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Parma (Parma) uçak bileti satın alan kişiler, Parma Havalimanına ineceklerdir. Havalimanı Parma şehrinin kuzey batısında yer almaktadır ve şehre 2,4 km uzaklıktadır. 1991 tarihinde açılmış olan havalimanı Giuseppe Verdi Havaalanı olarak da bilinmektedir. Parma Havalimanından şehir merkezine ulaşım tren, otobüs, shuttle servisleri, taksi ve araç kiralama hizmeti alarak yapılabilir.

  Tren

  Trenitalia burada hizmet vermektedir ve havalimanından tren istasyonuna 5 km’lik bir mesafe bulunmaktadır. Bu ana tren hattı Bologna’ya kadar uzanır. Havalimanından binilecek 6 numaralı otobüslerle tren istasyonuna gidilebilir. Tren istasyonunun dışında bir taksi durağı yer alır.

  Otobüs

  Havalimanından hareket eden otobüsler tren istasyonuna gitmektedir. 6 numaralı otobüs sık sık seferler düzenler. 06.30’da başlayan otobüsler 20.00’a kadar hizmet vermektedir.

  Shuttle Otobüs

  Parma Havalimanında Andromeda isimli Shuttle firmasına ait otobüs seferleri sizi şehir merkezine götürecektir. +39 335 6158294 numaradan firmaya ulaşabilirsiniz.

  Taksi

  Parma Uluslararası havalimanın dışında bir taksi durağı bulunmaktadır. Eğer havalimanının dışına çıktığınızda araç bulamadıysanız, taksi ofisini arayarak bir taksinin gelmesini talep edebilirsiniz. Burada RadioTaxi 24 saat boyunca hizmet sunmaktadır. +39 0521 252562 numaradan firmaya ulaşabilirsiniz.

 • Parma’da Gezilecek Yerler

  MartiGo ile Parma ucuz uçak bileti alan kişiler tarih kokan bir şehre uçmuş olacaklardır. Parma İtalya’daki tarihi dokuların yoğun olduğu şehirlerden bir tanesidir. Şehirde gezilebilecek birçok mekan bulunmaktadır. Tarihleri çok eskiye dayanan yapılar genel olarak iyi korunmuş durumdadır. Hızlı ve planlı bir turla Parma’daki birçok tarihi ve turistik yeri gezebilirsiniz.

  Düklük Sarayı

  Eskiden Sfroza ailesine ait olan şatonun mevkii, mimar Jacopo Barozzi da Vignola tarafından Dük 'Ottavio Farnese' için yaptırılmıştır. 17. ve 18. yüzyıllarda bu bina genişletilmiştir. Bu sarayın bir diğer ek binası da Palazzo Eucherio Sanvitale’dir. Bu sarayda, 16. y.y. kalma Gianfrancesco d'Agrate’nın yaptığı bilinen süsler ve ressam Parmıgianino yapılmış olduğu bir fresko duvar tablosu yer almaktadır. Sarayın etrafında Vignola tarafından planlanmış Düklük Parkı bulunmaktadır. Bu Park 1749da Fransız Stili Bahçe şekline dönüştürülmüştür. Archangels Gabriel & Michael Church

  Ospedale Vecchio (Eski Hastane)

  1250’de yapılıp Rönesans çağlarında yenilenmiştir. Günümüzde Devlet Arşivi ve Belediye Halk Kütüphanesi görevi yapmaktadır. Parma’daki gezilecek en güzel yerlerden bir tanesidir.

  Palazzo della Pilotta (1583)

  Yapı birçok farklı kültürel kuruma ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar; Parma ekolü ressam eserini sergileyen 'Parma Güzel Sanatlar Akademisi', Palatine Kütüphanesi, Parma Milli Galerisi, Arkeoloji Müzesi, Bodoni Müzesi, Teatro Farnese’dan oluşmaktadır.

  Parma Katedrali

  Katedral 12. yüzyılda Romenesk mimarı tarzında yapılmıştır. Benedetto Antelamı 12. yüzyılda yaptığı bir heykeli ve Antonio da Correggio tarafından 16. yüzyılda yapılan bir şaheser fresko tabloyu içinde bulundurmaktadır. Vaftizhane Katedralin hemen yanında yer almaktadır. 1196’de başlanan yapının mimarı Benedetto Antelamı'dır.

  San Giovanni Evangelista Manastır Kilisesi

  10. yüzyılda Katedralin apsisi arkasında yapılmıştır. Fakat 1498 ve 1510 yıllarında gerçekleşen yangınlardan sonra yeniden yapılmıştır. Cephesi ve çan kulesi Simone Moschino tarafından geç Mannerist mimarı usulüne göre yapılmıştır. Kilisenin içerisi Latin salıp’ı planın iki geçitli olarak planlanmıştır. 1520-1522 arasında kubbesine Correggio 'Aziz Yohanna'nın Hayali' adlı bir fresko hazırlamıştır. Bu eserde yer alan figürler, kubbe altından bakılınca perspektif illüzyonu ile yaratılmıştır. Ayrıca bu eserin emsalsiz bir şaheser olduğu kabul edilmektedir. Bernardo Falconi sunak için meleğe benzer şekilde, bir kanatlı erkek bebek resmi hazırlamıştır. Ayrıca açık avluda yer alan, etrafında üstü kemerli yürüyüş alanları dikkat çekmektedir. Kitaplığında 15. ve 16. yüzyıldan kalma yazma ve basılı kitaplar bulunmaktadır.

  San Paolo Benediktin Manastırı

  Manastırın yapımı 11. Yüzyıldır. 'Camera di San Paolo' adı verilen ve 1519 ile 1520 yıllarında hazırlanmış olan Correggio freskolarını bulundurmaktadır. Alessandro Araldi eserleri de buradadır.

  San Francesco del Prato Kilisesi

  Gotik Mimarı tarzındadır. Yapımı 13. yüzyıl. 19. Yüzyılda tamamlanmıştır. Napolyon idaresinden 1990 yıllarına kadar kentte şehir hapishanesi olarak kullanılmıştır. Daha sonra binanın cephe kısımlarında bulunan on altı pencere tekrar açılmıştır. 1461 yılında yapılan orijinal büyük vitray gül biçimdeki pencere, ortaçağ geleneklerine göre 16 kısımdan oluşmaktadır. Conçezione Hitabet kutsal alanı (şapeli), ressam Michelangelo Anselmi ve Francesco Rondan tarafından tasarlanmış olan freskoları içermektedir. Eskiden sunakta bırakılmış Girolamo Mazzola Bedoli eseri resim, günümüzde Parma Milli Galerisi'nde yer almaktadır.

  Santa Croce Kilisesi

  Yapımı 12. yüzyıl başlarında gerçekleştirilmiştir. İlk yapıldığı zamanlarda Romanesk mimarı şekillerine uygun tarzda tasarlanmıştı. Fakat 1415 yılında ve 1635 ve 1666 yıllarında yapılan restorasyonla birlikte şekli değiştirilmiştir. Yeni St Jozef şapeli, yeni kubbe, yeni rahipler dairesi ve yeni geniş ek bina ve odaları ile Romanesk mimarî stili hemen hemen kaybolmuştur. Giovanni Maria Conti della Camera, Francesco Reti ve Antonio Lombardı tarafından yapılmış olan fresko duvar resimleri, bu ekler yapıldığı zaman hazırlanmış ve tamamlanmıştır.

  San Sepolcro Kilisesi

  Yapımı 1275 senelerindedir. Fakat 1506, 1603 ve 1701 senelerinde tekrar tekrar restore edilmiştir. 1710 senesi yenileştirmesi ile birlikte Via Emelia'ya bakan taraf, tümüyle neo klasik mimarî stiline dönüştürülmüştür. Barok stilindeki can kulesi 1601 yılında yapılmıştır. En son ek 1753 yılında tamamlanmıştır. Bu binaya 1493 ve 1495 yılında yapılmış olan eski manastır da ilave edilmiştir.

  Santa Maria del Quartiere Kilisesi

  (1604–1619) Altıgen planındadır. Kilise kubbesinin freskoları Pier Antonio Bernabei eşliğinde, Pier’in çırakları tarafından yapılmıştır.

  Cittadella

  16. Yüzyıldan kalma büyük bir kaledir. Eski şehir surlarındaki açılmış büyük delikleri kapatmak niyetiyle, Parma Dükü Alessandro Farnese tarafından inşa ettirilmiştir.

  Pons Lapidis

  Roma Köprüsü veya Thoderik'in Köprüsü olarak da adlandırılmaktadır. Augustus imparatorluğu döneminde yaptırılmış olan taştan bir köprüdür.

   

 • Parma’da Ne Yenir?

  Parma şehrinde meşhur olan, mutfak kültürü, zevk ve gelenekleri ve bazı özel yemekleri ile Avrupa'da çok tanınmaktadır. Kuru tuzlama yöntemiyle yapılmış olan jambona Parma jambonu da denmektedir. Emilio-Romangna bölgesinde yapılan ve uzun dönem saklanabilen, sert yuvarlak lenger halinde Parmesan (Parmegiana-Reggiano) peyniri oldukça meşhurdur. İçleri dolgulu değişik makarna çeşitleri (Tortelli ve Anolini) en iyi bilinenleridir. İtalya Parma’da besin sanayinin devleri olan Barilla ve Parmalat şirketlerinin idare merkezleri ve en önemli üretim merkezlerini bulunmaktadır. Avrupa Birliği tarafından 'European Food Safety Authority (Avrupa Besin Güvenliği Otoritesi)' Parma'da kurulmuştur. Parma’ya özgü bir yemek olan Türkçeye Parma Usulü Patlıcan olarak tercüme edilen Melanzane di Parmigiana İtalya çapında ve uluslararası alanda en çok bilinen Parma yemeklerinden bir tanesidir.

 • Parma’da Kültür ve Eğlence

  Parma ucuz uçak bileti alarak şehre giden birçok kişi, şehirde sakin bir gece hayatıyla karşılaşacaktır. Parma şehrinde tüm barlar Via Farini caddesinde yer almaktadır. Lambrusco adı verilen doğal ve yerel kırmızı şarap oldukça ünlüdür. Parma’da diğer İtalya şehirlerinde olduğu gibi birçok festival yapılmaktadır. Eylül – Ekim aylarında Verdi Opera Festivali, Eylül’de Proscuitto Festivali, Kasım Domuzu Festivali, Haziran’da Parma Etica Festivali, Haziran – Temmuz aylarında Parmaestate Yaz Festiveli bunların belli başlılarıdır. Parma’da satın alabileceğiniz en önemli ürünler; makarna, zeytinyağı, şarap, balsamik sirkedir. Ancak Parma’nın en ünlü yiyeceği olan Parmesan peyniri şehre gelenlerin mutlaka satın alması ve ülkesine götürmesi gereken bir üründür. Bundan başka küçük hediyelik eşyalar satın alabileceğiniz dükkanlar bulabilirsiniz. Garibaldi Caddesi bunlar için uygun bir mekandır.

  Tarihi dokusuyla seyahat edenleri hayran bırakan Parma’ya gidebilmek için Parma   en uygun uçuş kampanyalarını martiGO üzerinden yakalayabilirsiniz. Tüm uçuş firmaları arasında fiyat karşılaştırması yapabilir, biletinizi sorunsuz bir şekilde satın alabilirsiniz.

   

Parma Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Parma ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Parma en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Parma uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Parma uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Parma  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Parma 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Parma uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Parma uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Parma uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Parma uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Parma uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Parma şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.