Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Perugia Uçak Bileti

Perugia Hakkında Bilgiler

MartiGO ile Perugia için seyahat yapmayı planlayanların hareketli bir kentle karşılaşacaklarından hiç kuşkuları olmasın. Nitekim Akdeniz insanın tüm özelliklerini burada da bulacaklardır. Bilindiği gibi Perugia, İtaya’nın, Umbria bölgesinin il merkezidir.  Yüzölçümü 449.92 kilometrekaredir.  Nüfusu ise 169 bin kişi civarındadır. Perugia iki bölümden oluşmaktadır. Biri tepenin üzerinde bulunan eski merkez, diğeri ise düzlükte ve Tiber nehrinin kenarında kurulmuş olan yeni kenttir. Eski kent yaklaşık olarak 450 metre yüksekliktedir. Ancak buraya ulaşmak yeni kentten yukarı çıkan yürüyen merdivenler aracılığıyla oldukça kolaydır. Eski şehre günün belirli saatlerinde arabayla giriş yapmak yasaktır. Bu sayede buranın tarihi dokusu korumaya alınmakta ve ziyarete gelenlere rahat bir dolaşma imkanı sunulmaktadır. Geçmişte dikkat çeken bir kültür merkezi olan Perugia şehri günümüzde bu özelliğini korumayı sürdürmektedir. İtalya’nın tam kalbinde bulunan şehirde iki tane üniversite yer almaktadır.

 • Perugia Sant Egidio Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Perugia uçak bileti satın almış olan seyahat severler genellikle aktarmalı seferlerle yolculuk yapacaklardır. Ancak kente vardıklarında, şehir merkezine rahat bir ulaşım mümkündür. Perugia Havaalanı Umbria bölgesinde bulunmaktadır. Havaalanı kentin 12 kilometre doğusunda yer alır. Havaalanı bölgede San Egidio ve Perugia San Egido havaalanı olarak da bilinmektedir. Havaalanı görece olarak İtalya’nın küçük havaalanlarından biridir. Havaalanlarından şehir merkezine gitmek için otobüs, taksi ve araç kiralama hizmetlerinden faydalanmak olanaklıdır.

  Otobüs

  Otobüs seyahat yapanlar için düşük maliyetli olması nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. Havaalanı varış bölümünün hemen çıkışında, taksi duraklarının yanında bulunan duraklardan hareket etmektedir. Bu otobüs sizi Perugia ve Piazza Vitorio Veneto’da bulunan merkezi tren istasyonuna ulaştırır. Buradan farklı bölgelere otobüs seferleri de mevcuttur. Havaalanından merkeze yolculuk yaklaşık olarak 20 ile 30 dakika arasında sürmektedir. Biletleri otomatik makinelerden almak mümkündür. Havaalanından 14:40 ile 22:15 saatleri arasında istasyona, diğer güzergahlara ise 60:30 ile 16:50 arasında yolculuk yapabilirsiniz.

  Taksi

  Havaalanından şehir merkezine taksileri kullanarak ulaşabilirsiniz. Ancak bu tercih, otobüsle karşılaştırıldığında biraz daha masraflıdır. Bunun yanında otobüse oranla daha konforlu bir seçenektir. Taksi hizmetleri havaalanının varış bölümünün hemen dışında yer almaktadır. Buradan gitmek istediğiniz noktalara taksi bulmanız mümkündür. Burada bulunan Radyo Taksi bu hizmeti sunmaktadır. Yaz aylarında 06 ile 02 arasında taksi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Havaalanından şehir merkezine gitmek için araç kiralama şansınız vardır. Bunun için yolcu varış terminalinin içindeki alanlarda bulabilirsiniz. Burada sizin için Avis, Hertz, National, Alamo, Easycar, Europcar, Dollar ile Auto Europa gibi şirketleri önerebiliriz.

 • Perugia’da Gezilecek Yerler

  İtalya’nın genelinde olduğu gibi Perugia’da da tarih, kültür ve sanat birbirini destekleyerek muhteşem bir karışım halinde günümüze kadar gelmiştir. Perugia  ucuz uçak bileti alanlar zengin bir seçenekle karşılaşacaklardır. Çünkü Perugia’da gezip, görülecek birçok mekan vardır. Perugia bu nedenle seyahat edenler için heyecan verici keşiflerle doludur. Kiliseler, kaleler, müzeler ve tiyatro mekanlarının bolluğu, zamanınızı tam anlamıyla iyi geçirmenizi sağlayacaktır.

  Tiyatro del Pavone

  İtalya’da kent bazında düşünüldüğünde tarihsel olarak üç büyük tiyatrodan biridir. Bu yapı kentin aristokrasisinin belirleyici simgelerinden biridir. Tiyatronun içi ahşaptır ve 1717 ila 1723 yıllarında yapılmıştır. Dana sonra bu yapı P.Carattoli tarafından yeniden tasarlanıp, inşa edildi. Yapının en önemli özelliklerinden biri dörde bölünmüş katları ve bütün katların toplama olarak 67 adet özel localar biçiminde yapılmasıdır. 1820 yılında ise daha büyük ölçekte seyirci katılımı için yandaki saray bölümü de tiyatroya katılmıştır.

  San Lorenzo Katedrali

  San Lorenzo Katedrali daha önce romanesk bir etkideki yapıların bulunduğu bir yerde yapılım ve antik çağlardan itibaren kutsal bir yer olarak kabul edilmiştir. Katedral 15.Yüzyılda inşa edilmiştir. Yapının daha sonraki yüzyıllarda yani 16.yüzyılda barok tarzla yapılmış cephesi ilginçtir. Tonozlar ise 18.yüzyılda konulan fresklerle bezenmiştir. Katedralin bir özelliği ise bir dönem içinde sergilenen Kutsal Yüzüktür. Bu eser şu anda Musee Des Beaux-Artt Virgin’de bulunur. Barok üslubunun en güzel boyama örneklerini buradaki fresklerde görmek mümkündür.

  Basilica di San Domenico

  Basilica di San Domenico, Perugia şehrinin en etkileyici ve en büyük şaheserlerinden biridir. Basilicanın yapılışı iki ayrı dönemdedir. 1300’lerde başlanan yapı şu anki halini alana kadar, yani 1458 yılına dek devam etmiştir.  Bina ilerleyen zamanda kısmen yıpranmışken, 1632 yılında orijinaline uygun olarak restore edilmiştir. Geniş bir çatısı olan bina Beato Angelico ve Guidalotti Altarpiece gibi sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapmıştır. Ancak buradaki eserler daha sonraları ulusal galeride sergilenmek üzere oraya götürülmüştür.

  Oditoryum Marianum G. Frescbaldi

  Bu bina Santa Maria adındaki bir kilisedir ve mimar Alesi Lorenzini tarafından yapılmış bir binadır. Burada oda müziği konserleri gerçekleştirilmekte, sanat ve kültür toplantıları yapılmaktadır. Oditoryum özelliğindedir ve burası 17 ila 18.yüzyıla ait tablolar için daimi sergi olarak da kullanılmaktadır.

  Fontana Maggiore

  Perugia merkezinde bulunan önemli bir anıttır. Anıt bir su havuzu ve çeşmesidir.  Bu anıt Gotik bir tarzda Nicola Pisano ve Giovanni Pisano tarafından 1275 ve 1278 yılları arasında yapılmıştır. Şehrin simgesel anlamda en önemli eserlerinden biridir. Buraya gelen suyun kaynağı ise 1 ila 2 kilometre uzaklıktadır. Çeşme büyük depremlerden birinde zarar görmüş ve daha sonra iki kez restore edilmiştir. Çeşmede 50 tane kabartma ve 24 heykel bulunmaktadır. Ayrıca bu burçları temsil eden figürler olarak simgelenmiştir kabartmalarda çeşmede yer alır. Fontana Maggiore farklı tarzları içinde barındıran nadide bir eser olarak varlığını korumaktadır.

  Fuseum Müzesi

  Fuseum ev müzesi sanatçı Brajı Fuso’nun eserlerinin sergilendiği ve Perugia’nın ilginç müzelerinden biridir. Bu müze Brajo Fuso’nın eşi tarafından onun adına 1960 yılında kurulmuştur. 13 bin 500 metrekarelik bir alana kurulmuş olan müzede farklı malzemelerden yapılmış eserler sergilenmektedir.

  Azgın Kapı (Porto Cornea)

  Porto Cornea’nın diğer bir adı da Porta di Sant’Ercolano’dur. Bu kapının tarihi çok eskilere dayanmaktadır. M.Ö.3.Yüzyıla tarihlendirilmiştir. Bu kapı ve surlar Etrüsk’ler tarafından yapılmıştır. Kapı ve surların yanında 14.yüzyıla ait konutlar bulunmaktadır. Bu konutlar o dönemin soylularına ait konutlardı. Azgın kapı ve surların dış cephesinde o zamanlar papa destekçilerini simgeleyen semboller vardır.

  Galeria Nazionale dell’Umbiria (Müze)

  Palazza dei Priori’de bulunun bu müze, ulusal galeri sanat eserlerini barındırıyor. Bu binada 1878’den beri eserler sergilenmeye devam ediyor. Bu yapı Gotik mimarinin sivil özelliklerini içinde barındırmaktadır. Müzenin içinde bulunan sanat eserleri 12.yüzyıl ile 19.yüzyıl aralığındaki tarihsel bir çeşitlilikle sanat eserlerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu müze 1918 yılından itibaren kamu eliyle yönetilmeye başlanmıştır.  

 • Perugia’da Ne Yenir?

  Perugia mutfağı denince, İtalyan mutfağının tüm özelliklerini burada da görmek mümkündür. Genel olarak makarna ve etli yemekleriyle ünlü bir yemek kültürü şehre hakimdir. Bunun yanında İtalya’nın bir nevi zeytinyağı ülkesi olması nedeniyle, zeytinyağlı yemekler burada çokça tüketilmektedir. Pizza’larıysa her zaman bu kültürün bir parçası olmuştur. Geleneksel olarak burada da lazanya, et yemeklerinden Risotto, tatlılardan Tiramisu bolca tüketilen yemeklerdendir. Ayrıca bunların dışında Perugia’nın en bilinen markası çikolatasıdır. Baci isimli çikolata bu bölgeye ait bir üründür. Bu mutfağı keşfetmeniz için size Al Manigiar Bene, Ristorante dal Mi’Cocco, La Taverna, Ristorante II Vİzio, Antica Trattoria San Lore, La Bottega di Perugia, Cukuc, Borgomela, al Tartufo gibi restoran ve lokantaları önerebiliriz.

 • Perugia’da Kültür ve Eğlence

  Perugia eğlence yerleri bakımından zengin bir kenttir. Genellikle belirli bir bölgeye toplanmış olan eğlence mekanları canlıdır. Perugia’da bu mekanlar genellikle Piazza IV Settembre bölgesinde toplanmıştır. Gece içkili bir mekana gidip eğlenmek istediğinizde size; Domus, Elfo’s Pub, Vinoteca Perugia San Sisto, II Birrino, Lunabar Ferrari, Gingillo, Giardino Dell’Usignolo gibi yerleri önerebiliriz. Eğer farklı bir etkinlik içinde bulunmak istiyorsanız ve de sezonundaysanız, Teatro Stabile dell’Umbria, TIEFFEU-Teatro Figura Umbro gibi etkinliklere gitmenizi önerebiliriz. İtalya’nın tarihi ve turistik açıdan önemli kentlerinden bir olan Perugia’ya seyahat etmek için en uygun Perugia (Sant Egidio) uçak bileti fiyatını martiGO üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınıza uyan uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Perugia Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Perugia ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Perugia en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Perugia uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Perugia uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Perugia  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Perugia 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Perugia uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Perugia uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Perugia uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Perugia uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Perugia uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Perugia şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.