Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Pescara Uçak Bileti

Pescara Hakkında Bilgiler

MartiGo ile en uygun fiyatlıPescara arasında yolculuk yapmayı planlayan yolcuların keyifli bir gezi yapacaklarından hiç şüphe duymamaları gerektiğini belirtelim. Bilindiği gibi Pescara, İtalya’nın Adriyatik kenarında bulunan bir liman şehridir ve güney İtalya bölgesindedir. Pescara aynı zamanda Abruzzo bölgesinin de merkezi konumundadır. Kentin yüzölçümü 1.224 kilometrekaredir. Nüfusu ise 322 bin kişi civarındadır. Pescara, Aterno Pescaro Nehri’nin Adriyatik Denizine karıştığı bölgede bulunan Pescara kenti, Chieti ili içerisinde bulunan Pescara komünü ve Teramo ilinde, nehrin kuzey bölgesinde yer alan Castellamare Adriatico komününün birleşmesinden meydana gelmiştir. Bu yeni kentin kurulmasında tartışmasız en önemli rolü üstlenen Pescara doğumlu şair Gabriele D’Annunzio’dur. Şehir Adriatik Denizi kıyısında yer alan planları ile İtalyan yaz tatilcilerinin sıkça tercih ettikleri bir bölgedir.

 • Pescara Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Pescara (Abruzzo) uçak bileti satın alanlar bilmelidir ki kentin merkezine ulaşmak çok kolaydır. Pescara havaalanı, Abruzzo bölgesinde bulunmaktadır ve bu bölgenin tek havaalanıdır. Pescara havaalanı kent merkezine tahmini olarak 4 kilometre uzaklıktadır. Pescara havaalanından kent merkezine ulaşmak için birden çok seçenek bulunmaktadır. Otobüs, taksi ve araç kiralayarak kent merkezine zahmetsizce ulaşabilirsiniz.

  Otobüs

  Havaalanından kent merkezine gitmek için otobüsler iyi ve ucuz bir seçenektir. Kent merkezine otobüsle gitmek isterseniz, bunun için havaalanının varış terminalinin dışında bulunan otobüs duraklarına gitmeniz gerekir. Buradan 38 numaralı otobüslere binerek şehir merkezine gitmek mümkündür. Bu otobüsler her 15 dakikada bir hareket etmektedir. Çalışma saatleri ise 05:00 ile 23:30 arasıdır. Ayrıca bu otobüslerle merkez tren istasyonuna bağlantı yapılabilmektedir.  Şehir merkezinden herhangi turistik bir yere ulaşmak isterseniz ARPA ve Prontobus Şirketleri sizi istediğiniz bölgeye götürebilir.

  Taksi

  Pescara havaalanından şehir merkezine yolculuk etmenin en iyi yollarından biri- biraz pahalı olsa da-taksilerdir. Havaalanın varış terminali çıkışında bulunan teksiler size hizmet vermek için burada beklemektedirler. Pescara Havaalanında COTAPE adlı şirket bulunmaktadır. Bu şirkete 085 35155 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz. Kent merkezine yolculuk yaklaşık 10 dakika kadar sürmektedir. Taksinin yaklaşık maliyeti ise 15 Euro kadardır.

  Araç Kiralama

  Havaalanından kent merkezine ulaşmak için ayrıca araç kiralama seçenekleri de mevcuttur. Bunun için havaalanı yolcu varış bölümünün içinde kiralama şirketlerinin bürolarına bakmanızda fayda vardır. Bu bölümde bulunan araç kiralama şirketleri; Sixt, Avis, Budget, Hertz, Easycar, National, Alamo, Thrifty, Dolar, Targarent, Auto Europa ile Europcar olarak belirtilebilir.

 • Pescara’da Gezilecek Yerler

  Pescara’ya seyahat edecek olanlar, İtalya’nın en nadide bölgelerinden birine seyahat edeceklerdir. Pescara ucuz uçak bileti alarak tarihin ve doğanın inanılmaz güzellikte olduğu bir coğrafyayı keşfetme şansına sahip olacağınızdan şüpheniz olmasın. Pescara tarihi Roma’dan daha eskilere dayanmaktadır. Bu tarihin içinde Pescara Katedrali, Arkeoloji müzelerinde sergilenen eserler, doğal güzellikleriyle ünlü plajlar ve parklar bulunmaktadır.

  Pescara Katedrali

  Pescara Katedrali, Aziz Cetteus’a adanmış bir katedraldir ve Roma Katolik kiliselerine bağlıdır. Romanesk bir üslupla inşa edilmiş katedral bölgede yeni yapılaşma hamlelerinin gerçekleştiği bir dönemde yapılmıştır. Bu binanın yerinde daha önce harap olmuş Aziz Cetteus’a adanmış bir yapı bulunuyordu. 2.Dünya savaşı yıllarında yeniden yıkılması üzerine tekrar bir çalışma yapılmış ve hizmete sokulmuştur.  Bu katedral modern dönemlerin katedrali olmasına rağmen, stil olarak Roma dönemi mimarisinden esinlenilmiştir. Özellikle 11.yüzyılda yapılmış olan Santa Gerusalemme’de bulunan bir kilisenin bu yapı üzerinde etkisi vardır. İç kısımlarda üç koridor yapılmış, kemerleri yuvarlak portallar ile dış cephesindeki şeritler bu etkileşimi onaylamaktadır.

  Abruzzo Halk Müzesi (Muse dele genti d’Aburuzzo)

  Abruzzo Halk Müzesi, Pescara’nın Bourbon barakaları olarak bilinen yerde bulunmaktadır. Binanın sergi için ayrılan üç katı vardır. Abruzzo Risorgimento alt katta bulunurken, Museo del Gusto bölümü ve diğer bölüm olan fotoğraf sergileri için ayrılmış galeri burada yer alır. Müze16.yüzyıldan kalma bir kalenin üzerine inşa edilmiştir. Ve şimdiki haliyle 18.yüzyıldan kalmadır. Üst katlarda bulunan 13 adet sergi salonunda bu bölgenin insanlarının geçirmiş oldukları tarihsel hikayeyi görebilirsiniz. Paleolitik dönemlerden, Roma’ya kadar birçok kültürel miras müzede sergilenmektedir. Ayrıca burada bir kütüphane ve fotoğraf arşivleri de mevcuttur.

  Paparella Devlet Müzesi

  Müzenin içindeki materyaller ve daimi koleksiyonlar gerçekten çok etkili sanat eserleri olarak kabul edilmektedir. Bu müze 16. Ve 19.yüzyılları arasında inşa edilmiş bir binadır ve içinde antik 151 materyal vardır. Ayrıca Burada ünlü İtalyan sanatçıların eserleri sergilenmektedir. Bunlar arasında Francesco Grue, Carlo Antonio Grue, Francesco Antonio Saverio Grue, Gesualdo Fuina, Carmine Gentili, Candeloro Cappelletti ile Silvi De Martini gibi sanatçıların eserleri bulunmaktadır. Müze ayrıca birçok sanatçının kendi portresini yaptığı bir koleksiyona da sahiptir.

  Madonna del Fuoco

  Pescara, Forli’nin koruyucusu olarak kabul edilmiş Beata Vergine ve çocuk figürüdür. Madonna del Fuoco’nun eski tahta baskılarla yapıldığı düşünülmektedir. Bu figürler daha önceleri Forli Katedralinde bulunmaktaydı. Figür günümüzde şimdi Madonna de Fuoco Miracle Kilisesindedir. Madonna del Fuoco figürleri bu bölgede şeker, anason tohumu ve tatlı ekmekten ibaret olan Piadina olarak ruhsal bir etkiyle satılmaktadır.

  Nave Cascella Fıskiyesi

  Nave Cascella Fıskiyesi Pescara’nın simgesi olmuş bir anıttır. Kentin deniz kıyısına en yakın yerinde inşa edilmiştir. Heykeltıraş Gietro Cascella tarafından yapılmış olan bu anıt etkileyici bir görüntüye sahiptir. Anıt bir gemi silüetini  andırır biçimde inşa edilmiştir. Yan bölümde kürek biçiminde uzun taşlarla kürekler temsil edilmiştir. Mermerden yapılan anıt, dikdörtgen bir tank etrafında oluşmuş ve diğer kısımlarıyla etkili bir sembolik ima barındırmasıyla başarılıdır.

  La Valle Peligna

  La Valle Peligna, Abruzzo bölgesinin Peligna Vadisi tarafında bulunan ve geçmişte bataklık olduğu düşünülen bir bölgededir. Vadide bulunan Sulmano antik tapınağı en ilgi çeken yapılardan biri olarak öne çıkar. Bölgede ayrıca doğal mağaralar ve tapınaklar vardır. Bu vadi ve kalıntıların tamamı bize bu bölgede hayatın nasıl bir tarihsel evrim geçirdiğini göstermesi bakımından önemlidir.

  Ponte del Mare

  Ponte del Mare kentin simgelerinden olan bir köprüdür. Askı stilinde yapılmış olan köprü paslanmaz materyallerden üretilmiştir. Köprünün uzunluğu 466 metredir ve mimar Valter Pichler tarafından tasarlanarak bu bölgenin yöneticileri tarafından 2009 yılında açılmıştır. Köprünün özelliklerinden biri de hem yaya hem araç trafiğine uygun olarak yapılmış olmasıdır.

 • Pescara’da Ne Yenir?

  Perca mutfağı İtalya mutfağı ile aynı özellikleri göstermektedir. Tipik Akdeniz mutfağının özelliklerini taşıyan Pescara birkaç değişiklik dışında İtalyan mutfağının tüm özelliklerini gösterir. Pescara’da makarna çeşitleri, pizza ve deniz ürünlerinin dışında; tüm İtalya’da bilinen Rissotto ünlüdür. Bu bölgenin doğal ürünleri, sağlıklı ve leziz yemeklerin sunumunda önemli bir yer teşkil eder. Pescara ve bölgede bir şeyler yemek isterseniz size: Regina Elena, Ristorante Carlo Ferraioli, Le Terrazze Roof Garden, II Ritrovo d’Abruzzo, II Signore Delle Pecore, Nino Pesciolino Pescara, Fatoria Galasso, Dei Pani e dei Pesci, Banchina sud, Alle Botti, Portonaccio vb.gibi restoranları tavsiye edebiliriz. Bu restoranlar 1.sınıf restoranlardan, makul ölçüdeki fiyatlara kadar birçok çeşitlilik gösterirler.

 • Pescara’da Kültür ve Eğlence

  Pescara eğlence yerleri çeşitlilik göstermektedir. Her şeyden önce Pescara kendine özgü sakin bir yerdir. Kültür ve sanat gezintileri için bolca seçeneğiniz bulunmaktadır. Şehirde doğal parklar ve müze gezileriyle doyurucu bir tatil yapacağınızı garanti ederiz. Tarih ve kültürel kalıntılar bu bölgenin tüm gizemini öğrenmeniz için iyi bir seçenektir. Bunun dışında deniz de size iyi gelecektir. Plajların temizliği ve sakinliği kesinlikle tercihlerinizde yanılmadığınızı görmenizi sağlayacaktır. Bu önerilerin dışında eğer gece bir yerlere gidip bir şeyler içmek isterseniz, bunun için size; Grand Canyon Country Pub, Jayson’s Irish Pub, Irısh Pub Temple Bar, Polito’s Risto Pub, Desmond Brevw Pub vb. gibi eğlence mekanlarını tavsiye edebiliriz. İtalya’nın en güzel yerlerinden biri olan Pescara’ya  seyahat etmek için en uygun Pescara (Abruzzo) uçak bileti fiyatını sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınıza uyan uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Pescara Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Pescara ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Pescara en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Pescara uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Pescara uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Pescara  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Pescara 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Pescara uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Pescara uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Pescara uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Pescara uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Pescara uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Pescara şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.