Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Phoenix Uçak Bileti

Phoenix Hakkında Bilgiler

Phoenix seyahatinizde Amerika Birleşik Devletlerinin en büyük şehirlerinden birisine aynı zamanda Arizona eyaletinin başkentine gideceksiniz. Şehrin yakınlarında ülke üzerinde bulunan en büyük kurak alan olan Sonoro Çölü bulunmaktadır. Eyaletin en önemli turizm merkezidir. Burada tarih öncesinden başlayarak hüküm süren Hohokamlar isimli bir Kızılderili kabile yaşamıştır. 1881 yılında kasabalıktan şehir mertebesine yükselen alan o tarihten itibaren giderek büyümeye başlamıştır.

Phoenix’da yaşam doğu batı yönünde bir geçiş noktası olması nedeniyle transit bir geçiş noktası görevi üstlenmektedir. Bu da şehrin hareketli ve cazibe merkezi haline gelmesine neden olmuştur. Bu büyüme şehri ülkenin en büyük 10 metropolünden birisi duruma getirmiştir. Meksina sınır çizgisine yakın bir noktada yer alan şehrin doğu tarafında büyük bir doğal ormana da ev sahipliği yapmaktadır.

Phoenix havalimanı diğer Amerika şehirlerine göre çok yakın bir noktada bulunuyor. 10 km kadar doğu tarafında bulunan havalimanından merkeze ulaşmak çok kolaydır. Bu seçenek aynı zamanda ülkemizden gidecekler için en hızlı ulaşım imkanını da sağlamaktadır. Amerika’nın diğer şehirlerinden ulaşmak içinse tren sistemini ya da kara yolunu kullanabilirsiniz

 •  

  Phoenix Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Phoenix seyahatinizde Phoenix uluslar arası havalimanından merkeze ulaşmak için çok sayıda seçenek sizlere sunulmaktadır. Taksi, tramvay, shuttle servis, otobüs ve araç kiralama hizmetlerinden istediğiniz tercih etmeniz size kalacaktır. Bu seyahat seçenekleri ile 10 ile 30 dakika arasında merkeze ulaşabilirsiniz. Tabi bu seçenekler arasında tercihi yaparken hesabınıza ve konforunuza önem vermenize göre tercih yapmanız doğru olacaktır.

  Taksi

  En hızlı ulaşım seçeneği taksilerdir. Havalimanının hemen dışından bineceğiniz taksiler sayesinde istediğiniz noktanın önüne kadar kolayca gidebilirsiniz. Bu hizmetin bedeli ise sadece 15 dolar tutmaktadır. Bu da hizmeti cazip ve konforlu hale getirmektedir.

  Otobüs

  Havalimanında bulunan otobüs durağına giderek burada bulunan 13 numaralı otobüse binerek şehir merkezine gidebilirsiniz. Bu hizmet için tek yön bilet almanız gerekiyor. Biletler sadece 2 dolar tutarındadır. Konfor konusunda taksi kadar rahat olmasa da hesaplı bir tercih olduğunu söyleyebiliriz.

  Araç Kiralama

  Tüm seyahatiniz boyunda ihtiyacınız olan araca sahip olmak için bir araç kiralayabilirsiniz. Bunun için Advantage, Alamo, Avis ve Budget gibi firmalardan yararlanabilirsiniz. Biraz pahalı bir tercih olsa da seyahatinizi keyifli getirmesi açısından size faydası dokunacaktır.

  Tramvay

  Otobüsler gibi bu hizmet içinde 2 dolarlık biletlerden almanız gerekiyor Tek bir hat üzerinde çalışan tramvay ile merkeze kısa sürede ulaşabilirsiniz. Diğer seçenekler ile karşılaştırıldığında ise 30 dakikalık süresi biraz uzun olabilir. Ancak bu fiyata alabileceğin en konforlu seyahati size sunuyor olması bir avantajdır.

  Shuttle Servisi

  Havalimanında 24 saat boyunca hizmet veren bir servis hizmetidir. Her 15 dakika da bir hareket eden araçlar 15 dakika gibi kısa bir sürede sizi şehir merkezine herhangi bir durağa uğramadan ulaştırmaktadır. Bu hizmetin bedeli ise 12 dolardır.

 • Phoenix’de Gezilecek Yerler

  Phoenix Phoenix ucuz uçak bileti almak için seyahatinizden çok önce harekete geçmeniz gerekiyor. Bu sayede güzel caddelere, parklara ve müzelere sahip olan şehirde harcayacağınız parayı kısıtlamak zorunda kalmazsınzı. Bir tarafı çöl bir tarafa ile milli park olan şehir merkezinde aynı zamanda modern binalar ve parklar sizi bekliyor olacaktır. Bu konuda çok fazla seçenek bulunmasa da turistlere eğlenceli vakit geçirme imkanı sunan noktaları azımsanmayacak sayıdadır. Bunların arasında mutlaka uğramanız gerekenlerin küçük bir listesini sizler ile paylaşalım.

  Arizona Bilim Merkezi

  İnsanların bilime olan ilgilerini arttırmak amacıyla kurulan bir merkezdir. Teknoloji ve bilim konusunda meraklı birisiyseniz bu merkeze mutlaka bir göz atmalısınız. İçerisinde sayısız sergi ve çeşitli gösterilerin bulunduğu merkezde aynı zamanda İMAX teknolojisi kullanarak hazırlanmış bir tiyatroda bulunmaktadır. Tüm bilim tarihi hakkında size detaylı bir bilgi sunulmaktadır. Her gün açık olan müzeye girmek için 18 dolarlık giriş ücretini ödemeniz gerekiyor.

  Çöl Botanik Bahçesi

  Çöl üzerine yetişen tüm bitkileri bir arada görmek için mutlaka uğramanız gereken bir noktadır. 140 dönüm arazi üzerine kurulu olan park 1937 yılında hayata geçirildikten günümüze gelene kadar sürekli olarak önemli bir gelişim göstermiştir. Çöl parkının içerisinde 21 binden fazla bitki bulunmaktadır. Bu bitkiler 400 türden çeşitlenerek ortaya çıkarılmıştır. Bunların tamamını yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını da ekleyelim. Her gün açık olan bahçeye 22 dolar ödeyerek rahatça giriş yapabilirsiniz. Avusturya ve Güney Amerika üzerinde bulunan çöllerden önemli örnekler sergilenmektedir.

  Heard Müzesi

  Amerika’nın yerlileri olan günümüzde sayıları giderek azalan Kızılderili kültürünü tanıtmak amacıyla oluşturulmuş bir müzedir. Müze içerisinde bu medeniyette ki insanların yaşantıları ve kültürleri hakkında bilgi alabileceğiniz önemli sanat eserleri ve el işi ürünler sergilenmektedir. Bir gösteri salonu ve kütüphane de burada yer almaktadır. 40 binden fazla parçanın bunduğu müzeye giriş 18 dolarlık ücreti ödeyerek yapılmaktadır. Haftanın her günü açıktır.

  Tovrea Kalesi

  Şehirde ki en önemli tarihi yapılardan birisidir. İnşa süresi iki yıl olan yapı 1929-31 yılları arasında inşa edilmiştir. Özel bir redizans olarak inşasına başlanan yapı daha sonra şehrin en önemli mimari eserlerinden birisi olmayı başarmıştır. Kaleye şehir merkezinden turistik turlar düzenlenmektedir. Bu turlara katılarak şehrin en önemli noktasına gidebilirsiniz.

  Arkeoloji Müzesi

  Amerika keşfedilmeden önce bu topraklarda yaşayan insanlardan ve uygarlıklar hakkında ki bilgileri sunmak için hazırlanmış bir müzedir. En önemli Kızılderili uygarlığı olan Hohokamlar arasında yaşanmış gelişmişler ve onlar tarafından bırakılan eserler bu müzede sergilenmektedir. Aynı zamanda daha eski çağlara ait yapılan arkeolojik kazılarda ortaya çıkan eserlerde bu müzede sergilenmektedir. Her gün açık olan müzeye giriş ücreti sadece  6 dolardır.

  Re Ho En Japon Bahçesi

  14 dönümlük bir alana kurulu büyüleyici bir Japon bahçesidir. Arazinin içerisinde bulunan bahçede 1500 bitki türü bulunmaktadır. Ayrıca bir Japon çay evi, küçük şelaleler ve Japonlara özgü fenerler de yer almaktadır. Sakinleştirici bir atmosfere sahip olan bahçeyi 5 dolar vererek pazartesi günleri hariç diğer günlerde ziyaret edebilirsiniz.

 • Phoenix’de Ne Yenir?

  PhoenixPhoenix en ucuz uçak bileti aldıktan sonra bu şehirde ne yiyeceğinizi öğrenmelisiniz. Amerika mutfağının tipik örneği olan bir mutfağa sahiptir. Özellikle et ürünler her yemekte karşınıza çıkacaktır. En çok tüketim şekli barbekülerde pişirilen biftek ve bununla servis edilen kızarmış soğan, patates ve taze yeşillikler şeklinde olacaktır. Meksika mutfağı da sınırın yakın olması nedeniyle şehir de yemek kültürünü etkilemiştir. Dünyanın önemli mutfaklarından olan Çin, Akdeniz, İtalyan ve Japon mutfağına özgü restoranlarda burada bulunmaktadır. Steal 44, Rusconi’s American Kitchen ve The Capital Grille en popüler restoranlardır.

 •  

  Phoenix’de Kültür ve Eğlence

  Phoenix eğlence yerleri konusunda ülkenin diğer şehirlerinde olduğu gibi sabahlara kadar eğlence anlayışı bulunmaktadır. Dinamik ve renkli gece hayatı gelen turistlerin ilgisini her daim çekmeyi başarmıştır. Eğlence hayatı 4 farklı bölgeye ayrılmıştır. Uptown, Roosevelt, Tempe ve Downtown noktaları eğlenmek için en doğru duraklar olacaktır. Bar, gece kulübü, canlı müzik ve şarap barları eğlenmek için gidilecek noktalardır. Az88, Gypsy Bar, Merc Bar, World of Beer, Bar Smith ve Side Bar gidebileceğiniz popüler mekanlardır.

  Çok sıcak bir iklime sahip olan şehre çok az yağış düşmektedir. Kışların bile çok soğuk olmadığı şehre gitmek için en uygun Phoenix uçak biletini ilk bahar ya da sonbahar aylarına gelen zamanlarda almanız doğru bir tercih olacaktır.

Phoenix Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Phoenix ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Phoenix en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Phoenix uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Phoenix uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Phoenix  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Phoenix 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Phoenix uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Phoenix uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Phoenix uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Phoenix uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Phoenix uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Phoenix şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.