Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Pisa Uçak Bileti

Pisa Hakkında Bilgiler

MartiGo ile en uygun fiyatlı Pisa seyahatiniz sırasında hem turistik hem de kültürel bir gezi yapıyor olacaksınız. Pisa şehri en çok Pisa kulesi ile tanınmıştır. Bölge Prato ve Floransa’ya son derece yakındır. Tren yolu ile Floransa veya Prato’ya geçiş yapabilir ve daha farklı yerleri de seyahat etme fırsatını yakalayabilirsiniz. İtalya, özellikle konumu itibari ile son derece özeldir. Akdeniz bölgesinde yer alan ülkenin insanları son derece misafirperver ve sıcak kanlıdır. İtalya her daim pizza ve makarnası ile akıllarımıza kazınmış, aynı zamanda çeşitli meyve şaraplarıyla da gönlümüzde taht kurmuştur. İtalya gibi bir ülkeye geldiğimizde ilk dikkatimizi çekecek olan şey etrafta koşturan insanlar olacaktır. Ülke yapısı ve kültürü itibari ile çeşitli sebeplerden dolayı devamlı turistlere ev sahipliği yapmaktadır.  Pisa, İtalya’nın kuzey bölgesinde yer almaktadır. Bu bölgede bulunan Toskana’da yer alan Pisa ünlü eğik kulesi ile gönüllerde taht kurmuştur. Şehir, 11 ve 14. Yüzyıllar arasında en kuvvetli olan deniz cumhuriyetlerinden biri olarak tarihte kendine yer edinmiştir. Aynı zamanda Gallileo Gallilei de burada yaşamıştır. Bu da şehre özel bir hava ve kültürel açıdan farklılık katmaktadır. Şehrin ne zaman ve kim tarafından kurulduğuna dair henüz bir bilgiye rastlanmamıştır. Fakat bulunan bazı bulgular ışığında şehrin daha önce Yunan ve Galyalı yerliler tarafından kullanılan bir ticaret şehri olduğu görülmektedir. Zaman içerisinde şehir, etraftaki şehir ve kasabalarla ticaret yapılmasını sağlayan ana liman haline gelmiştir. Şehir 14. Yüzyılın ardından zayıflama dönemine girmiştir.

 • Galileo Galilei Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Pisa (Galileo Galilei) uçak bileti aldıktan hemen sonra araştırmanız gereken ilk konu havaalanından şehir merkezine nasıl ulaşacağınızı öğrenmek olacaktır. Bu aşamada öncelikle kendimize bir rota çizmemiz gerekmektedir. Pisa İnternational Airport şehrin sadece biraz dışında bulunur ve şehre son derece yakın bir konuma sahiptir. Dolayısıyla buradan gerek taksi ile gerekse otobüsle şehre kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Bagaj alımınızı tamamladıktan ve pasaport kontrolünden geçtikten hemen sonra otelinize gidebilmek için en uygun aracı bulmanız gerekir. Havaalanının hemen dışarısında pek çok farklı ulaşım aracı sizleri bekliyor olacaktır. Havaalanının günün her saati açık olmamasının bir diğer sebebi ise oldukça küçük bir alan üzerine kuruluş olması ve çoğu turistin şehre trenle ulaşım sağlamayı tercih etmeleridir. Havalimanından şehir merkezine otobüs, taksi, tren, araç kiralama hizmeti alarak gitmek mümkündür.

  Otobüs

  Havaalanının bir diğer adı Galileo Gallilei Havaalanı olarak bilinmektedir. Bu havaalanından şehir merkezine çeşitli otobüsler kalkmaktadır. Dolayısı ile ulaşım son derece uygun fiyatlı ve kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Genelde şehir merkezine en kolay olan ulaşım şekli otobüstür. Havaalanının hemen dış kapısında servisler bulunmaktadır. Bu servis firmasının adı ise Terravision olarak bilinmektedir.  Bu otobüsler 20 dakikada bir kalkmaktadır. Bu otobüslerle Floransa tren garına yaklaşık 1 saat 20 dakikalık bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Bu otobüsler için biletler internet üzerinden de alınabilir. Dilerseniz şimdiden internetten biletinizi alabilir ve yarı yarıya inen bilet fiyatından faydalanabilirsiniz. İnternette biletler genelde 5 euro gibi bir rakama satılmaktadır. Fakat bileti otobüste alırsanız 10 euro gibi bir bedel ödemeniz gerekecektir.

  Taksi

  Havaalanının hemen dışında bulunan taksi duraklarıyla anlaşma yapabilir ve buradan belirlediğiniz bir fiyata şehir merkezine yolculuk yapabilirsiniz. Taksi fiyatları son dönemde euro kuruna bağlı olarak değişmektedir. Fakat bu seçenek sizin için çok da avantajlı olmayacaktır. Yaklaşık 1 saat sürecek olan yolculuk boyunca taksimetre sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

  Tren

  Havalimanından şehir merkezine ulaşımda diğer bir seçenek trenlerdir. Havaalanının hemen dışında bulunan tren ile şehir merkezine kolayca ve kısa sürede ulaşabilirsiniz. Genellikle yolcuların çoğu bu seçeneği tercih ediyor. Bunun sebebi ise daha fazla yer görerek ve daha hızlı bir şekilde seyahat etme fırsatını yakalamaktır. Buradan Pisa’ya direk tren bulunmaktadır. Fakat Floransa’ya gitmek isteyen yolcuların iki defa tren değiştirmeleri gerekmektedir. Bölgeden Floransa’ya ulaşım yaklaşık olarak 65 dakika sürmektedir. Tren bileti Pisa şehrine kadar 1,30 euro şeklinde fiyatlandırılmıştır. Dolayısıyla bu şekilde otobüsten daha hesaplı ve daha hızlı bir yolculuk yapmış oluyorsunuz.

  Araç kiralama

  Her ülke ve şehirde karşımıza çıkan bu seçenek biraz da seyahatinizi nasıl geçirmek istediğinize bağlıdır. Dilerseniz daha önceden bir firma ile anlaşabilir ve uygun fiyata bir araç kiralayabilirsiniz. Bu şekilde daha rahat bir seyahat yapabilir ve daha konforlu bir şekilde gezebilirsiniz. Pisa havaalanından günlüğü 8 euro gibi fiyatlardan başlayan arabalar kiralayabilirsiniz. Bu fiyatlar arabanın modeline göre farklılık gösterecektir. Bu numaralardan da araç kiralama şirketlerine ulaşabilir ve fiyat konusunda pazarlık yapabilirsiniz.

 • Pisa’da Gezilecek Yerler

  Pisa Uygun Uçak Bileti Fiyatı araştırmalarınızın sonuna gelince hemen biletinizi almalı ve gezilecek yerleri araştırmalısınız. Pisa son derece kültürel ve tarihi yapıya sahip bir şehirdir. Aslına bakarsanız İtalya genel olarak çok tarihi yapılara sahip bir ülkedir. Gezip gördükçe sizde fark edeceksiniz ki her yerde bir kasaba havası hakimdir. Şehirde görmeniz gereken en önemli yer tabii ki de Pisa Kulesidir. Aslında en popüler olan turistik alan da bu kule olarak bilinmektedir.

  Pisa Kulesi

  Kule eğik olması sebebi ile son derece dikkat çekmiştir. Git gide eğilen, her yıl biraz daha eğik durmaya başlayan kule tüm turistler tarafından büyük bir ilgi görmektedir. Özellikle de kuleyi tutar gibi taklit yaparak resim çekmek son yıllarda burayı ziyaret eden tüm turistler arasında son derece popüler bir hal almıştır. Kule, şehrin gücünü temsil etmesi adına Cenova ve Venedik’e rakip olarak inşa edilmiştir. Pisa kulesi, 1990 senesinde ziyarete kapanmış ve yaklaşık 11 sene boyunca onarım ve tadilat sebebi ile kapalı tutulmuştur. Mucizeler Meydanı’nda bulunan kule, üst üste bindirilmiş yuvarlak 6 sütun dizisinden meydana gelmiştir. 56 metre yükseklikte olan kuleye 256 basamakla çıkılmaktadır. En üstte çanların bulunduğu bölüm silindir biçiminde yapılmıştır.

  Pisa Vaftizhanesi

  Burası özellikle bir Türkler için son derece ilgi çekici bir mekandır. Vaftizhane kulenin yakınlarında bulunmaktadır. Böylece oraya da kolaylık ile ulaşabilir ve gezebilirsiniz. Mucizeler Meydanı’nda bulunan Vaftizhane, 55 metre yüksekliğinde ve 34 metre çapındadır. İtalya’da bulunan vaftizhaneler içerisinde en büyüğü olan binanın inşasına 1152 yılında başlanmış ve 1363 yılında tamamlanmıştır. İçinde bulunan iki sütunun üzerinde vaftizhanenin mimarının Diotisalvi olduğu yazmaktadır.  Diotisalvi hayatını kaybedince, vaftizhane Pisa’nın birçok bölgesinde heykelleri bulunan Nicola Pisano tarafından tamamlanmıştır.

  Camposanto Monumentale

  Anıt mezarlık ya da eski mezarlık olarak isimlendirilen Camposanto Monumentale, Pisa’da katedral meydanında bulunmaktadır. Kutsal alan olarak adlandırılan Camposanto’nun, Golgotha'dan getirilen kutsal toprağın etrafına inşa edildiği söylenmektedir. 12. yüzyılda Pisa Başpiskoposu Ubaldo Lanfranchi tarafından Dördüncü Haçlı Seferinden Pisa’ya geri döndüğünde bu toprağın getirildiği iddia edilmektedir. Buraya gömülen cesetlerin 24 saatte çürümeyeceğine inanılmaktadır. Mezar alanı, bir zamanlar katedralin durduğu yerde bulunan Santa Reparata kilisesinin eski vaftizhanesinin kalıntılarının üzerine kurulmuştur.

  Mucizeler Meydanı

  Piazza del Duomo ismiyle anılan Mucizeler Meydanı Pisa’daki en sanatsal ve turistik merkezlerden bir tanesidir. 1987 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınmıştır. Meydanda Pisa’da bulunan en önemli tarihi yapılar yer almaktadır.

  Santa Maria della Spina

  Santa Maria della Spina , İtalyan Pisa şehrinde bulunan küçük bir kilisedir. Gotik tarzda 1230 civarında inşa edilen ve 1325'den sonra genişleyen kilise, yakınlarda bulunan, 15. yüzyılda yıkılmış ve asla yeniden inşa edilmemiş köprü sebebiyle Santa Maria di Pontenovo olarak biliniyor.

  Palazzo Blu

  Palazzo Blu, İtalya'nın Pisa kent merkezinin kalbinde bulunan geçici sergiler ve kültürel etkinlikler düzenleyen bir merkezdir. İsmi mimari bir restorasyon sırasında ortaya çıkarılan mavi renkten gelir ve on sekizinci yüzyılda Palazzo'yu satın alan Rus sahiplerinin zevkine atfedilebilir. Bu müze, Fondazione Palazzo Blu tarafından finanse edilen bir vakıf tarafından yönetilmektedir.

  Orto botanico di Pisa

  Pisa Üniversitesine bağlı olan Orto botanico di Pisa, eğitim ve bilim merkezi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Botonik bahçesinde bulunan başlıca koleksiyonları, Arboreto, Collezione sistematica, Flora officinale, Piante acquatiche, Succulents’dir. İçerisinde bahçe ve botanik müzesi bulunmaktadır.

 • Pisa’da Ne Yenir?

  Pisa en uygun uçak bileti aldıktan sonra hemen ne yiyeceğinizi de planlamalısınız. Sonuçta İtalya bir yemek ülkesi olarak da bilinmektedir. Pisa bölgesinde de İtalya genelindeki gibi pizza ve makarna son derece popülerdir. Bunun yanı sıra harika bir İtalyan yemeği olan Risottoyu da yemekte tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda sokakta satılan harika tatlıları da deneyi unutmayın. Özellikle dondurmanın da tadına bakmadan geçmemelisiniz. İtalya aynı zamanda meyve şarapları ile de son derece ünlü bir ülkedir. Bu sebeple buraya gelmişken bir şişe meyve şarabı almanızı da tavsiye ederiz. Aynı zamanda bölgede pek çok likör dükkanı ve cam mağazası görmeniz de mümkündür. İtalya’nın genelinde olduğu gibi Pisa şehrinde de akşam yemeğinden önce apéritivo etkinliğine hizmet sunan barlar bulunur. Apéritivo İngilizlerin 5 çayına benzeyen bir İtalyan geleneğidir. İş çıkışı İtalyanlar akşam yemeğinden önce bir bara giderek açık büfede bulunan aperatif yiyeceklerle beraber seçtikleri kokteylleri içerler.

 • Pisa’da Kültür ve Eğlence

  Şehir özellikle kültürel açıdan çok zengin bir anlam taşımaktadır. Bunun sebebi ise Gallileo Gallilei’nin burada daha önce fizik derslerinin temelini atmış olmasıdır. Gezilecek pek çok yerin olması da bu kültürel zenginliği daha da geliştiriyor denebilir. Bunun yanı sıra İtalyanların kendilerine has bir eğlence tarzları vardır. Bu sebeple çeşitli barlarda ve gece klüplerinde son derece eğlenebilir ve unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Merkezi alışveriş bölgesi tren istasyonu ve Ponta di Mezzo arasındadır. Bununla beraber kentin çevresinde pek çok dükkan yer almaktadır. Pisa’da İtalyan ruhunu yansıtan iki festival bulunmaktadır. Bunlardan ilki Aziz Ranieri Tarihsel Tekne Yarışı, diğeri ise Pisa Köprü Oyunu Festivali’dir. Aziz Ranieri Tarihsel Tekne Yarışı, İtalyanların şehri onurlandırabilmek için Aziz Rainerius’a adadıkları festivaldir. Pisa Köprü Oyunu Festivali ise Arno Nehrinin ayırmış olduğu Mezzogiorno ve Tramontana halklarının savaşının ardından barış olmasına rağmen rekabet duygularını yitirmediklerinin göstergesi olarak düzenlenmektedir. Geleneksel savaş zırhları giyilen festivalde Pisa sokakları orta çağdan çıkıp gelmiş bir görüntünün oluşmasına sebebiyet verir. Etkinlik haziran sonunda Pazar günü gerçekleştirilir. Köprü üzerine konan arabayı iterek yarışın kazananının belirlenmesiyle festival sona ermektedir. İtalya’nın en ünlü şehirlerinden bir tanesi olan Pisa’ya seyahat edebilmek için en uygun Pisa uçak bileti fiyatı arayabilmek için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayınız. Sitemiz üzerinden seyahat noktalarınıza önceden rezervasyon yaptırabilir, bilet satın alabilir ve kusursuz bir seyahatin tadını çıkarabilirsiniz.

Pisa Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Pisa ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Pisa en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Pisa uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Pisa uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Pisa  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Pisa 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Pisa uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Pisa uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Pisa uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Pisa uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Pisa uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Pisa şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.