Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

  • flight_takeoffUçuş
  • bedOtel
  • luggageTatil Paketi
  • directions_carAraç Kiralama


  • Gidiş-Dönüş
  • Tek Yön
  • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available23.Tem.2024,Sal
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Polonya Uçak BiletleriPolonya Uçuşları Hakkında Bilgiler

Polonya, Avrupa’nın kuzey bölgesinde yer alan bir ülkedir. Ülkenin kuzeyinde Baltık denizi ve Rusya bulunan ülkenin doğusunda Litvanya, Belarus, Ukrayna, güneyinde Çekya ve Slokavya, batısındaysa Almanya ile sınırları vardır. Ülke ikinci dünya savaşının ortasında kalması nedeniyle ciddi bir hasar görmüş olsa da günümüzde tarihi ve kültürel mirası ile dikkat çekmektedir.

Polonya ucuz uçak bileti ülkeye olan ulaşım için tercih edilen hızlı bir yöntemdir. Ülkenin başkenti Varşova’dır. Bu şehirler birlikte Poznan, Lodz, Krakov ve Wroclaw gibi önemli şehirleri bulunmaktadır. 40 milyonu aşkın nüfusa sahip ülke Avrupa kıtasının en kalabalık ülkelerinden birisidir. Gelişmiş ekonomisinde yer altı kaynaklarının önemli bir etkisi vardır. Ülkede kömür, çinko, linyit ve kurşun yatakları bulunmaktadır. Ayrıca eğitim açısından gelişmiş olan ülkeye dünyanın farklı noktalarında birçok genç insan gelmektedir.

Polonya uçak bileti ile Kuzey Avrupa ülkesine rahat ve hızlı bir şekilde ulaşılabilir. Makine, demir-çelik endüstrisi, pamuk işleme tesisleri, kimyasal ürünler, hayvancılık ve tarım ülkenin gelir kaynakları arasında yer almaktadır. Avrupa’nın şekerpancarı, buğday, arpa ve çavdar üretiminde lider ülkesidir. Dini açıdan çok dikkat çekici olan ülkede Paskalya ve Noel dönemleri çok dikkat çekici zamanlardır.

martiGO sayesinde uçak bileti alarak gidilebilecek ülkede yıl boyunca çok sayıda yapılan kutlama ve festivallere katılmak mümkündür. Krakov bu konuda en gözde şehir olarak öne çıkıyor. Çingene festivali, Varşova Film festivali ve Caz festivali en öne çıkan etkinliklerdir. Ülkenin yemek kültüründe patates, dana eti, tavuk eti ve domuz eti dikkat çekiyor. Ülkenin en ünlü yemeğiyse bir mantıdır. Pirogi adında ki bu yemek ile aynı zamanda golabki denenmesi gereken lezzetlerdir. Tütsülenmiş etler ve farklı kek çeşitleri de mutfak kültüründe öne çıkan detaylardır.

Kuzey Avrupa ülkelerinden birisi olan Polonya’nın kuzeyinde ılıman bir hakim olurken, ülkenin iç kesimlerinde karasal iklimin etkisi görülmektedir. Ziyaret için en uygun dönem yaz ve bahar ayları olarak kabul edilmektedir. Ülkenin tarihi milattan önce iki bin yılına kadar uzanmaktadır. Bir dönem kıtanın büyük bir kesimini kontrol eden bir krallıktan geriye kalan bir ülke olarak öne çıkmaktadır.

Polonya Hakkında Uçuş Bilgileri

Polonya ulaşım çeşitliği açısından önemli seçenekler sunmaktadır. Ülke toprakları içerisinde 18 adet havalimanı vardır. Bunlardan 5 tanesi diğerlerine göre öne çıkmaktadır ve yurt dışı uçuşların merkezleri bunlardır.

·         Frederic Chopin Airport (Varşova)

·         Rebiechowo Havalimanı (Gdansk)

·         Pyrzwice Airport (Katowice)

·         J. Paul 2 Balice Intl Airport (Krakow)

·         Strachowice Airport (Wroclaw)

Ülkenin en büyük havalimanı başkent Varşova’da bulunan Frederic Chopis Airport’tur. Bu havalimanında 24 farklı hava yolu şirketi hizmet vermektedir. Buradan dünyanın 95 farklı şehrine direkt olarak uçuş gerçekleştirilmektedir. Ülkenin için haftada 100 uçuş, uluslararası olarak 400’ün üzerinde uçuş bu havalimanı üzerinden gerçekleştirilmektedir.

 Polonya Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Polonya uçak bileti ne kadar??remove

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Polonya için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Polonya uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Polonya uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Polonya uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.