Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available21.Nis.2024,Paz
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Portekiz Uçak BiletleriPortekiz Uçuşları Hakkında Bilgiler

Portekiz, Avrupa kıtasının en batısında yer alan bir ülkedir. İber Yarımadası olarak bilinen bölgenin en batısında bulunur. Tek kara komşusu İspanyadır. Kuzey ve doğu sınırlarını bu ülke oluştururken, batısını Atlas Okyanusu oluşturmaktadır. Cumhuriyet sistemiyle yönetilen ülkenin kuruluş tarihi 1910 yılıdır. Ancak milattan önce 9. Yüzyıla kadar uzanan bir devlet geçmişi bulunmaktadır. Ülkenin resmi dili Portekizce’dir.

Portekiz uçak bileti alarak gidilebilecek olan ülkenin başkenti Lizbon’dur. Bunun yanında ülkenin diğer önemli şehirleri Braga, Porto ve Aveiro olarak sıralanmaktadır. Ülkenin batı kıyılarında okyanusunda etkisiyle ılıman bir iklim hakimken, doğusunda daha çok karasal iklim hakimdir. Okyanus kıyısında bir ülke olsa da yaz döneminde güneş her gün gökyüzünde kendisini göstermektedir. Tüm yıl boyunca ortalama sıcaklık 15 ile 19 derece arasında değişmektedir. Ülkenin coğrafyasında Tejo Nehri’nin önemli bir yeri vardır. Bu nehir ülkeyi tam anlamıyla ikiye bölmektedir.

Portekiz ucuz uçak bileti olarak ülkeyi ziyaret edecekleri modern bir yapı karşılayacaktır. Avrupa Birliği başta olmak üzere ülke dünyanın birçok önemli kuruluşa dahil edilmiştir. Tarih boyunca ülke toprakları birçok medeniyetin egemenliği altına girmiştir. Fenike, Emeviler, Roma ve Yunan medeniyetlerinin bu topraklarda bıraktığı çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Ülkenin ekonomik yapısı küçük bir ülke olmasına rağmen çok güçlüdür. Bu gücün oluşturan ana kaynaklar turizm faaliyetleri ve sanayidir. Denizcilik ülkede yüzyıllar boyunca en önemli ticaret kalemlerinden birisi olmuştur. Tekstil, otomotiv, çimento, mobilya gibi sektörler dikkat çekmektedir. Şişe mantarı konusunda dünyanın zirvesinde yer almaktadır.

martiGo’dan alınacak uçak bileti ile yaz döneminde ülkeye gitmek doğru bir seçim olacaktır. Bu dönemde ülkede birçok şehirde ve kasabada çok sayıda farklı festival düzenlenmektedir. Haziran ayı ülkede festival ayı olarak kabul edilmektedir. Santos Populares en dikkat çeken festivaldir. Yaz döneminde gidecekler ülkenin birçok mavi bayraklı plajını ve doğal alanlarını ziyaret edebilir.

Portekiz mutfağı geniş bir yemek menüsünü misafirlerine sunmaktadır. Balık ürünleri başta olmak üzere et, şarap, sebze yemekleri yer almaktadır. Özellikle ülkeyi ziyaret edenler Morina balığı ile yapılan yemeği mutlaka denemesi tavsiye edilmektedir.

Portekiz Hakkında Uçuş Bilgileri

Portekiz turizm noktasında gelişmiş olduğu için birçok noktasında uçakla seyahat etmek mümkündür. Ülkede 17 adet havalimanı vardır. Bunların 5 tanesi hava trafiğinin en çok yapıldığı noktalardır.

·         Lisboa Airport (Lizbon)

·         Porto Airport (Porto)

·         Faro Airport (Faro)

·         Nordela Airport (Ponta Delgada)

·         Lajes Airport (Terceira Adası)

Başkentte bulunan Lisboa Airport ülkenin en büyüğü olarak hizmet vermektedir. Burada 48 adet havayolu şirketi hizmet vermektedir. Buradan dünyanın 53 şehrine aktarmasız olarak uçuş gerçekleştirilmektedir. Haftada ortalama 550 adet uluslararası uçuş yapılan bir oktadır. Bunun ardından Porto Airport ve Faro Airport olarak önemli noktalar olarak sıralanmaktadır.

 Portekiz Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

En ucuz Portekiz uçak bileti ne kadar??remove

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Sayfamızda Portekiz için en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Portekiz uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?add

Evet, yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Portekiz uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?add

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz: Portekiz uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Yakın Ülkeler
Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done