Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Portoroz Uçak Bileti

Portoroz Hakkında Bilgiler

Portoroz seyahati planlayanlar Slovenya’nın sahil şehirlerinden birisine gideceklerdir. Portoroz, Slovenya’da güneybatıdaki Piran bölgesinde yer almaktadır. Şehire on dokuzuncu yüzyılın sonlarına doğru modern gelişmenin başlangıcı olarak kabul edilen ilk sağlık tatil köyü yapılmıştır. Yirminci yüzyılın başlarında ise şehir Avrupa’daki en önemli tatil yerlerinden birisi haline gelmiştir. Günümüzde Slovenya’nın en büyük turizm şehirlerinden biridir.  Şehirde ekonomi turizm ve oyun endüstrisi ile yürümektedir. Şehrin tarihi komşu Piran kasabasıyla doğrudan bağlantılıdır. Burada tarih öncesi dönemlerde yerli kabileler yaşıyordu. Ardından Celtic kabilelerin geldiği bölge M.S. 178 yılında Roma İmparatorluğu tarafından fethedilmiştir. Roma İmparatorluğu’nun yıkılmasından sonra bölgeye gelen göçmenlerle şehir kalabalıklaşmıştır. Yedinci yüzyılda şehir Bizans İmparatorluğunun bir parçası haline geldi. Sonrasında Venedik egemenliği altında özerk bir şehir haline gelen Portoroz, ikinci Venedik yönetimi esnasında çevredeki diğer şehirlerin aksine Venedik’e bağlılığını sürdürünce özel ayrıcalıklar elde etti. Bu durum da ekonominin patlamasına sebebiyet verdi. Sonrasında Avusturya egemenliğine giren şehir, ikinci dünya savaşından sonra Trieste Özerk Bölgesinin bir parçası oldu. Trieste’nin dağılması sonrası Yugoslavya’ya dahil olan Portoroz, 1993 yılında kurulan Slovenya’ta dahil edildi. Ilıman bir iklime sahip olan şehirde yazın ortalama sıcaklıklar 28 dereceye kadar çıkarken, kışın ortalama sıcaklıklar 4 dereceye kadar düşmektedir.

 • Portoroz Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Portoroz uçak bileti alanlar Porotoroz Havalimanına iniş yapacaklardır. Portoroz Havalimanı Slovenya’nın güneybatısında bulunan ve aynı zamanda ülkedeki en küçük 3 havalimanından bir tanesidir. Havalimanı şehir merkezine 6 kilometre mesafededir. Çok yakında bulunan Hırvatistan sınırına ise yürüme mesafesinde bulunur. Portoroz havalimanından şehir merkezine özel servisler, taksi, paylaşımlı araç ya da araç kiralama hizmeti alarak ulaşabilirsiniz.

  Otel Servisleri

  Portoroz havalimanından şehir merkezine seyahat edebilmek için iniş terminalinin önünden hareket eden servislere binebilirsiniz. Bu servisler genel itibariyle ücretsiz ya da çok uygun ücretlerle şehir merkezine hareket etmektedir. Eğer oteliniz Portoroz dışında farklı bir şehirde bulunuyorsa, otelinizin havalimanından servisi olup olmadığına internet üzerinden bakabilirsiniz. Bazı oteller havalimanından servisle müşterilerini almaktadır.

  Taksi

  Portoroz havalimanından taksiyle şehir merkezine seyahat etmek, diğer seçeneklere göre daha az tercih edilen bir yöntemdir. Bununla beraber havalimanından şehir merkezine taksiyle seyahat edebilirsiniz. Portoroz şehir merkezi çok uzak olmadığı için taksi ücretleri çok fazla değildir. Ancak farklı şehirlere seyahat etmek maliyetli olabilir. Bu nedenle öncesinde ücretleri öğrenerek bir seyahat planlamanız yerinde olacaktır.

  Paylaşımlı Araç

  Portoroz havalimanından şehir merkezine seyahat etmek için App2drive araçlarını kullanabilirsiniz. Bu araçlarla seyahat oldukça uygun maliyetlidir. Paylaşımlı araçlar birden fazla yolcuyu havalimanının önünden alarak şehir merkezine götürür. App2drive uygulamasıyla havalimanından şehrin istediğiniz yerine gidebilirsiniz.

  Araç Kiralama

  Portoroz havalimanından araç kiralama en çok tercih edilen ulaşımlardan bir tanesidir. Buradan araç kiralayarak Fiesa, Piran, Dragonja, Secovlje, Strunjan gibi birçok şehire gidebilirsiniz. Havalimanında tek bir araç kiralama firması bulunmaktadır. Sixt firmasının buradaki ofisinden araç kiralamak için dilerseniz önceden rezervasyon işlemi yaptırabilirsiniz.

 • Portoroz’da Gezilecek Yerler

  Portoroz ucuz uçak bileti Slovenya’nın en önemli tatil merkezlerinden birisine iniş yapmış olacaklardır. Portoroz tatil için ideal bir şehir olmasının yanı sıra termal tesisleriyle de ön plana çıkmaktadır. Şehirde bulunan şahane plajların yanında tarihi mekanlarda da gezerek hem tatil hem de tarihi keşifler yapabilirsiniz.

  Tartini Square

  Burası eski iç limandır. Şu anda doldurulmuş olan alanın görünümü Sloven kökenli Viyanalı mimar Boris Podrecca tarafından dizayn edilmiştir. Tamamlanmasının ardından Tartini Meydanı olarak adlandırılmaya başlamıştır. Meydanda Piran belediye binasının da bulunduğu bir dizi yapıya ev sahipliği yapan meydana ünlü kemancı ve besteci Giuseppe Tartini’nin ismi verilmiştir. Bu meydandaki binalardan bazıları barok mimariyle tasarlanmıştır. Yerli halk ve turistler için popüler alanlardan birisidir. Sayısız mekan ve restoranın bulunduğu meydanda kültür ve eğlence etkinlikleri düzenlenmektedir.

  Slovene Riviera

  Sloven Riviera, Trieste Körfezi'nde Adriyatik Denizi tarafından bulunan Slovenya sahil şerididir. Istrian yarımadasının bir parçasıdır ve 46.6 km uzunluğundadır. Bölge, Koper ve Piran kasabalarından ve Izola belediyesinden oluşmaktadır. Turistik bir mekan olan sahil hem yerli halk hem de turistlerin uğrak mekanlarından birisidir. Oldukça canlı ve eğlenceli bir mekan olan bu sahil şeridini mutlaka görmenizi öneririz.

  Strunjan Doğa Parkı

  Strunjan yarımadasında bulunan bu doğal park bozulmadan kalmış mekanlardan bir tanesidir. Sloven sahillerinin çoğuna yayılmış olan kentleşme bu bölgede bulunmamaktadır. Park içerisinde zeytinlikler, bungolov evler, tarım alanları bulunmaktadır. Doğal deniz kıyısı uzun bir şerit olarak devam etmektedir. Her mevsimde ziyaret edilebilecek parkta dairesel bir rota içerisinde çeşitli manzaraları farklı açılardan görebilirsiniz.

  St. George's Parish Church

  Bir çan kulesi ve vaftizhane bulunan barok kilise, şehrin üstündeki tepeye hakimdir. Tepenin kilise kompleksi ile eğimi, 17. yüzyılın ortasından 19. yüzyılın başlarına kadar inşa edilen destek kemerleriyle güçlendirilmiştir. Kilise 1344 senesinde inşa edilmeye başlandı. Gotik kesimin inşasından sonra 1595 yılından 1637 yılına kadar Barok salon inşa edilmiştir. Kilisenin şahane mimarisinin yanında kulesinden izlenebilen şehir manzarası görülmeye değerdir. 

  Şehir Duvarı

  Eski şehir merkezi 7’inci yüzyılda surlarla çevrilmiştir. Kasabaların genişlemesiyle birlikte duvarlar da bu doğrultuda inşa edilmiştir. Genişleme sürecinin son safhasında, 16. yüzyılın başında, üçüncü sur olarak adlandırılan duvarlar tüm yarımadayı kuşattı. Mogoron kapısının bulunduğu bölgedeki duvarlar korunmaktadır ve gezilmek için eşsiz bir tarihi mekandır.

 • Portoroz’da Ne Yenir?

  Şehirde Akdeniz mutfağının etkileri oldukça yaygındır. Bir kıyı şehri olması sebebiyle Portoroz’da deniz mahsulleri ve balık yemeklerde bolca kullanılmaktadır. Şehirde Sloven mutfağının geleneksel yemeklerinin yanı sıra İtalyan mutfağından yemekler de oldukça fazla tüketilmektedir. Turizmin yoğun olduğu şehirde dünya mutfağına ait çeşitli tatlar ve dünyaca ünlü Fast Food zincirleri de yer almaktadır. Özellikle plajların bulunduğu sahil kesiminde çok güzel ve şık restoranlar yer alır. Portoroz’da ziyaret edebileceğiniz en meşhur restoranlar arasında; Rizzeria Santa Lucia, Ondina Restaurant, Ribja Kantina Santa Lucija, Restaurant Stara Oljka, Pizzeria Rustica, Staro Sidro Restaurant, Ribja Kantina Fritolin, Mediteran Restaurant, Istranova gibi yerler oldukça meşhurdur.

 • Portoroz’da Kültür ve Eğlence

  Portoroz bünyesinde birçok termal tesis barındırmaktadır. Bu konuda Avrupa’daki en önemli yerler arasında sayılmaktadır. Oldukça büyük ve kapsamlı tesislerin yer aldığı şehirde, ziyaretçilere yüksek kalite bir hizmet sunumu gerçekleştirilmektedir. Özellikle; Terme & Wellness Life Class şehrideki en ünlü termal tesistir. Bu tesiste spa masajı ve benzeri uygulamalar da yapılmaktadır. Slovenya’nın sahil şeridindeki diğer şehirlerde olduğu gibi Portoroz’da da çok güzel plajlar bulunur. Ayrıca Portoroz su sporları bakımından birçok aktivitenin yer aldığı bir şehirdir. Günü birlik turlara katılarak şehirde pek çok noktayı gezebilirsiniz. Gece hayatı açısından aktif olan şehir Hırvatistan ve İtalya’ya yakın olması sebebiyle bu ülkelerden birçok misafiri ağırlar. Şehirde gece kulüpleri daha çok sahil kesiminde ve şehir merkezinde bulunur. Portoroz’daki en ünlü gece kulüpleri arasında; Tivoli Club Portoroz, Kapitol Pub, Paprika Club, Meduza, Alaya Coctail Bar, Mystica, Playa Bernardin yer alır. Şehirde casinolar da bulunmaktadır. Şehirdeki en önemli etkinlikler Ağustos ayında düzenlenen Uluslararası Heykel Sempozyumu ve Kasım ayında yapılan Slovenya Film Festivali’dir. Alışveriş için en fazla tercih edilen yer Portoroz Mercato isimli satış yeridir.

  Slovenya’nın kıyı şehirlerinden birisi olan Portoroz’a en uygun Portoroz uçak bileti fiyatı için sitemiz üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Alternatif uçuşları ve farklı firmaların fiyat avantajlarını karşılaştırabilir, rezervasyon işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.  

Portoroz Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Portoroz ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Portoroz en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Portoroz uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Portoroz uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Portoroz  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Portoroz 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Portoroz uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Portoroz uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Portoroz uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Portoroz uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Portoroz uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Portoroz şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.