Menü
Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?Hemen bizi ara! Hemen Ara
  Menü
 • Uçuş
 • Otel
 • Tatil Paketi
 • Kullanıcı işlemleri
 • Yardıma mı İhtiyacın var?
 • İletişim
Kullanıcı işlemleri
 • [object Object] Türkiye
 • [object Object] Deutschland
 • [object Object] Österreich
 • [object Object] Schweiz
 • [object Object] United Kingdom
Kullanıcı işlemleri

Zaten bir hesabın var mı? Giriş yap


Hesabın yok mu?

Kayıt ol
Kullanıcı işlemleri

Şimdi hesabını oluştur.

Gizlilik politikasını ve Genel şartlar ve kosulları kabul ediyorum.


Zaten bir hesabım var.

Giriş Yap

Ucuz Poznan Uçak Bileti

Poznan Hakkında Bilgiler

Poznan arasında seyahati düşünenler ülkenin ekonomik ve tarih açısından en zengin 2 kentine gittiklerini bilmeleri gerekir. Poznan, Polonya’nın orta-batı bölümünde bulunur. Warta nehrinin çevresine kurulmuş ve Wielkopolska ilinin merkezidir. Yüzölçümü 261.8 kilometrekare, nüfusu ise 590 bin kişi kadardır. Kentin kuruluşunun tarihi 1253’lere kadar gitmektedir.  Şehrin en yüksek kesimi Maroska dağı 157 metredir. Poznan’da bir iklim vardır. Genellikle soğuk bir havası vardır ve kışlar yağışlı, yazlar oldukça sıcak bir görünüm sergilemektedir.  Poznan, Polonya için bir ticaret merkezi konumundadır. Kentin sanayisi 19.yüzyıldan itibaren gelişme göstermiştir. Özellikle demir-çelik sanayinin gelişmiş olduğunu belirtmekte yarar vardır. Sanayi ve ekonominin gelişmişliği Poznan’ı, Polonya’nın ülkenin en zengin ikinci kenti olarak tanımlamamıza olarak sağlamaktadır. Poznan bunun dışında üniversiteleriyle de dünyaca bilinen bir kenttir. Poznan’da, ekonomi, tıp bilimleri, müzik akademisi, Adam Mickiexicz Üniversitesi, Poznan güzel sanatlar akademisi, Poznan teknoloji, Poznan spor, Poznan yaşam bilimleri üniversiteliri olmak üzere birçok devlet ve özel okul bulmak mümkündür. Ayrıca bu okullar Poznan’ın ekonomisine katkı sağlamaktadır.

 • Poznan Lawica Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

  Poznan uçak bileti satın alan kişiler uçuşlarını aktarmalı olarak yapacaklardır. Poznan havaalanı kent merkezinin batı tarafında yer almaktadır. Poznan Havaalanı Lawice Hnryk Wieniawski Havaalanı olarak da bilinmektedir. Havaalının Pozman şehir merkezine uzaklığı 7 kilometredir. Bu uzaklık aşağı-yukarı 15 dakika gibi bir mesafeye denk gelmektedir. Havaalanından şehir merkezine gitmek çok kolaydır. Bunun için birçok seçenek mevcuttur. Kent merkezine gitmek için otobüs, taksi ya da araç kiralama gibir seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz.

  Otobüs

  Poznan Havaalanından kent merkezine L epkspres hat ile 59 numaralı hat ile gidilebilir. Bunun dışında gece çalışan 242 numaralı hatta bulunmaktadır. Havaalanından kente 20 dakika gibi bir sürede gitmeniz mümkündür. Fiyatlar ise 4.60 ile 9.20 PLN ödemeniz gerekecektir. Bu fiyat taksi ve diğer araçlarla karşılaştırıldığında gayet normaldir.

  Taksi

  Havaalanından kent merkezine gitmenin en iyi yollarından biri de taksidir. Buradan kent merkezine gitmek için Taxi Tender güvenli hizmet vermektedir. Taksi hizmetlerinin maliyeti burada 40 PLN gibi tutmaktadır.

  Araç Kiralama

  Poznan Havaalanından şehir merkezine gitmenin en konforlu yollarından biri de araç kiralamaktır. Bu seçenek diğer seçeneklere göre daha maliyetli olmakla birlikte rahat bir yolculuk için tercih edilen bir seçenektir. Havaalanı terminalinin varış bölümünde bulunan araç kiralama şirketlerinden araçlarınızı kiralayabilirsiniz. Burada araç kiralama için Avis, Budget, Hertz, Sixt, Europcar, AWOS, Autonaczas vb. gibi araç kiralama firmalarından araçlarınızı kiralayabilirsiniz.

 • Poznan’da Gezilecek Yerler

  Poznan, Polonya’ının ekonomik olarak en güçlü şehirlerinden biridir. Poznan ucuz uçak bileti alarak unutulmaz bir tatilin keyfini yaşayacağınızı unutmayın. Bilindiği gibi Poznan’da tarihi ve turistik alanlarının yananda, doğal güzellikleri ile de gezilip, görülmesi gereken birçok yer bulunmaktadır.  Bunlar arasında Imperial Kalesi, Poznan Katedrali, Poznan Kalesi (Royal Castle), Poznan Ulusal Müzesi (National Museum Poznan), Pranger of Poznan gibi tarihi turistik yerleri görmenizi tavsiye edebiliriz.

  Imperial Kalesi

  İmperial Kalesi’nin yapımına 1905 yılında başlanmış, 1910 yılında ise açılışı gerçekleştirilmiştir. Kalenin yapımını ise mimar Franz Heinrich Schwechten üstlenmiştir. Romanesk tarzda yapılmış olan kalenin en yüksek yeri 75 metredir.  Adı kale olması sizi yanıltmasın, çünkü burası bir kaleden çok bir saraydır. Aslında bu bina Alman imparatoru William II kraliyeti için bir yazlık ikametgah olarak tasarlanmıştır. Zaten daha sonraları burası Almanya için bir devlet dairesi görevi görmüş, Polonya’nın egemenliğinden sonra bile bu durum devam etmiştir. Yapı iki bölümden oluşmuştur. Binanın doğu bölümünde odalar vardır. Diğer bölümde ise devlet görevlileri ile imparatorun daireleri bulunmaktadır. İlerleyen zamanlarda bir kule ilave edilmiştir. Günümüzde ise bu bina birtakım etkilinler için kullanılmaktadır. Ve kültür merkezi görevi görmektedir. Özellikle sinema gösterimleri, tiyatro, kukla tiyatrosu gibi etkilinler ile konserler gerçekleştirilmektedir. Bunun dışında binanın avlu kısmında barlar, restoranlar, kulüpler ve sanat galerileri için bir mekan olarak kullanılmaktadır.

  Poznan Katedrali

  MS.968 yılında açılmıştır. Bu nedenle Polonya’nın en eski katedrallerinden biridir. Poznan’ın Şehir merkezi tarafında Otstrow Tumski bölümünde bulunmaktadır. Poznan katedrali Polonya’nın bir anlamda Hıristiyanlaşmasının kanılarından biri olarak durmaktadır. Gotik ve Neo Gotik üslupta yapılmıştır. Poznan Katedrali zaman içinde birçok değişikliğe uğramış, 14 ile 15 yüzyıllarda Gotik tarzda yeniden yapılandırılmıştır. 1945’te savaş döneminde büyük bir yangın geçirmiş, daha sonra, 1956 yılında restore edilmiştir.

  Poznan Kalesi (Royal Castle)

  Poznan Kalesi, I. Przemysl’in yönetimi sırasında 1249 yılında inşa edilmiş bir kaledir. Poznan’da bulunan Gora Zamkowa tepesi denilen yere yapılmıştır. Burada bulunan ilk yapıda bölgenin korunması dışında, şehir duvarlarına bitişik bir ikametgah olarak da tasarlanmıştır. Polonya’nın birlik olması nedeniyle önemli bir yapı olarak simgelenmek için imparator tarafından yaptırılmıştır. 1337’lerde Royal Castlle daha da geliştirilerek bir kule ile üç katlı bir bina olarak eklemeler yapıldı. Günümüzde bu kale ve komples Sztuki Müzesi’nin bir bölümünü oluşturmaktadır. 20002’de burası Raczynski binasıyla entegre bir hale getirilmiştir.

  Poznan Ulusal Müzesi (National Museum Poznan)

  Poznan Ulusal Müzesi, Polonya’nın en büyük müzelerinden biridir. Tarih içinde bölgede ve Polonya’da bulunan birçok esere ev sahipliği yapmaktadır. Poznan Ulusal Müzesi ilk olarak, Slaw tarihi eserler müzesi olarak tasarlanmış ve kurulmuştur. Daha sonraları ismi Poznan Ulusal Müzesi olarak değiştirilmiştir. İlk kuruluş yılı olarak 1857 yılı olarak belirtilmektedir. Müzenin bulunduğu yapı 1904 yılında inşa edilmiştir. Bu bina Carl Hinckeldyen tarafından inşa edilmiştir. Müze eslerlerin sergilenmesini yedi katagorik başlık altında toplamıştır. Antik çağ, Orta çağ, 16 ve 18 yüzyılda Polonya sanatının önemli eserlerinin sergilendiği bölüm, Polonya dışından sanatçıların eserleri için ayrılmış bölüm, Avrupa sanatı bölümü ile Modern sanatlar ve Grafik bölümlerinden oluşmaktadır. Ayrıca birkaç sanatçının eserlerinden bahsetmek gerekirse, Bellini,Anguissola, Bronzino, Campin, Miranda, Velazquez gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerini sayabiliriz.

  Pranger of Poznan

  Poznan’da bir kaide üzerinde bulunan heykeldir. Poznan belediye binasının yakınlarında bulunur. Kaidenin üzerindeki heykeli elinde bir kılıç vardır. Bu haçlı elbiseleri giyinmiş bir heykeldir. Bu anıt heykel 1535 yılında inşa edilmiştir. Ancak bugün Poznan’da buluna heykel daha sonra yani 1925 yılında yapılmış bir kopyadır. Bu heykelin aslı şu anda Poznan Tarih Müzesinde koruma altına alınmış ve orada sergilenmeye devam etemektedir.

 • Poznan’da Ne Yenir?

  Poznan’da yemek ihtiyacınızı karşılamanız için birçok seçenek vardır. Polonya mutfağı kendine has özellikler gösterir. Bu özelliklerin başında malzeme kullanımı gelmektedir. Özellikle bu mutfağı belirgin yapan şeylerden biri lahana ve patatesin baskınlığıdır. Bu belirttiğimiz malzemelerin yanında pırasa, pancar gibi kök barındıran sebzeler yabana atılmayacak özellikte yemeklerde kullanılır. Polanya mutfağının en bilinen yemeği; Pierogi’dir. Bu yemek bir çeşit mantıdır. Bu mantı bazen baharatlı, bazen tatlı malzemelerle doldurulabilmektedir. Pierogi’nin yanında Barszcz adlı pancar çorbası, Zurek ve Rosol’ü de bu yemekler içinde sayabiliriz. Bu güzel tatlar için sizlere; Ratuszova Restaurant, Figaro, Cucina 88 Restaurant, Muga Restauracja, Manekin, Na Winklu, Papierowka Restaurant, Wiejskie Jadlo, Tutti Santi, Tapasta, Bamberka Restaurant, Yetz Tu, Olivio, Lavenda, Suszone Pomidory, Rynek 95 Restaurant, Oberza Pod Dzwonkiem vb. gibi restoranlarda yemek yemenizi önerebiliriz.

 • Poznan’da Kültür ve Eğlence

  Poznan’da eğlence hayatı canlıdır. Üniversitelerin yoğun olduğu bir kent olduğu için gece hayatı bir hayli hareketlidir. Gece bir yerlere gidip bir şeyler içmeyi düşünüyorsanız bunun için size; Piwa Stopa Craft Beer Pub, Hola Hola, Cmielnik Pub, Metka Bar, Cuba libre, Kontenerart, Ministerstwo Browaru Pub, Aligator Clup, Cooliozum, Bistro Tancereczka, Pacha Poznan, Lot Chimiela Pub, Blie Note Jazz Club, Klub U Bazyla vb. gibi bar ve publara gitmenizi önerebiliriz. Bunun dışında tiyatro ve festivalleri merak ediyorsanız sezon araştırması yapmanız gerekir.  Polonya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Poznan’a seyahat etmek için en uygun Poznan (Lawica) uçak bileti fiyatını sitemiz üzerinden alabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparak, bütçenize ve zamanınıza uyan uçuşu seçebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Poznan Hakkında Sık Sorulanlar

En ucuz Poznan ucuz uçak biletini nasıl bulabilirim?

martiGO, nereye seyahat etmek isterseniz isteyin size en uygun bileti, 540’ ün üzerinde hava yolu firmasının uçuşlarını ve kampanyalarını sorgulayarak , direk veya aktarmalı uçuş seçenekleri ile en iyi fiyat garantisi ile sunar. Tek yapmanız gereken martiGO Uçak bileti arama motorunu kullanarak Poznan en ucuz uçak biletlerine ulaşabilirsiniz. İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Dilerseniz Almanca Türkçe İngilizce konuşabilen martiGO müşteri hizmetlerimizi ücretsiz arayarak telefon üzerinden rezervasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz

Poznan uçak bileti için yetişkin çocuk bebek yaş sınırları nedir?

Poznan uçak bileti için 2 yaşından küçük bütün yolcular bebek olarak kabul edilir ve anne ya da babaları ile aynı koltukta seyahat eder. Bebek biletleri yetişkin biletlerinin fiyatının %10’u kadar tutar. Poznan  uçak bileti için  2 ve 12 yaş arasındaki yolcular için çocuk bileti alınmalıdır. Poznan 12 yaşından büyük tüm yolcular için yetişkin bileti alınmalıdır.

Poznan uçak biletimi telefon ile rezervasyon yapabilir miyim?

Evet, Poznan uçak bileti rezervasyonu telefon üzeri yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan müşteri hizmetleri servisimizle,7/24 Türkçe, Almanca ve İngilizce dillerinde destek alabilirsiniz ve bu konuda da iddialıyız. martiGO’ yu aradığınızda, aklınızdaki her soruyu cevaplayabilecek ve yaşadığınız sıkıntılara çözüm üretmek için elinden geleni yapan çalışma arkadaşlarımızla karşılaşacaksınız.

Çagrı Merkezi Telefon Numaralarımız:

Ülke

Telefon Numarası

Türkiye

+90 850 840 62 91

Avusturya

+43 1 909 45 00

Almanya

+49 69 333 98 011

Diğer Ülkeler

+43 1 909 45 00

Poznan uçak biletini hangi ödeme yöntemiyle satın alabilirim?

Tüm yolcularımızın Martigo´dan bilet almasını kolaylaştırmak adına değişik ödeme opsiyonları sunuyoruz:  Poznan uçak biletinizi Doğrudan Ödeme (Sofortüberweisung), PayPal, VISA ve MasterCard. Bilet tutarı seçtiğiniz herhangi bir ek ücret olmadan hesaptan çekilecek ve işlem tamamlandığında size detayli bir onay e-postası gönderilmektedir.

Poznan uçmadan ne kadar önce havaalanında olmalıyım?

Poznan şehrine uçuşunuz için zamanında olmak istiyorsanız, havaalanında en az iki ila üç saat önceden bulunduğunuzdan emin olun. Check-in'ler, güvenlik kontrolleri, gümrükler ve uçağa binmek biraz zaman alabilir.

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
Sitemizi kullanarak, Çerez Politikamızı, Gizlilik Politikamızı ve Hizmet Şartlarımızı okuduğunu ve anladığını onaylıyorsun.