Menüclose

Telefon ile rezervasyonu mu seviyorsun?

Hemen bizi ara!

 • flight_takeoffUçuş
 • bedOtel
 • luggageTatil Paketi
 • directions_carAraç Kiralama


 • Gidiş-Dönüş
 • Tek Yön
 • Dönüş Farklı Şehir
flight_takeoffNereden
swap_vert
flight_landNereye
event_available18.Nis.2024,Per
family_restroom1 Yetişkin
close

Ucuz Prag Havalimanı Uçak BiletleriPrag Havalimanı Uçuşları Hakkında Bilgiler

Prag Havaalanı, Çek Cumhuriyeti'nde en kullanılan havaalanıdır ve ayrıca Prag Václav Havel Havaalanı veya Prag Ruzyne Uluslararası Havaalanı ismiyle kullanılmaktadır. Havaalanı, Çek Havayolları ve Smartwings,Ryanair havayollarının sıklıkla kullandığı Çek başkentine birçok bağlantı sunan havayollarindan bazılarıdır. Havaalanı 2019'da yaklaşık 18 milyon yolcu ziyaret etmiŞtir.Prag Havaalanı, Çek başkentinin batısında bulumakta olup şehir merkezine çok yakındır. Havaalanına Expressway R7 (Lipská Caddesi) üzerinden kolayca erişilebilir.

Adres: K Letišti 6/1019, 160 08 Praha 6, Çek Cumhuriyeti
IATA: PRG
ICAO: LKPR
Havaalanı: Václav Havel Havalimanı Prag - Prag Ruzyne Int'l HavalimanıPrag Havalimanı Uçak Bileti Hakkında Sık Sorulan Sorular

Prag Havaalanı nerede?remove

Prag Havalimanı, şehir merkezine yakın olup ,otoban R7 (Lipská Caddesi) üzerinden kolayca erişilebilir.

Prag-Ruzyne Uluslararası Havaalanı ile Prag merkez ne arası nekadar?add

Prag'ın merkezi havalimanına 16 kilometre uzaklıkta ve araçla yaklaşık 30 dakika sürmektedir.

Hangi havayolları Prag-Ruzyne Uluslararası Havalimanına uçuyor? add

Czech Airlines, SmartWings, Lufthansa, Eurowings,easyJet Airlines sıklıkla uçuş yapan havayolu firmalarıdır.  Prag-Ruzyne Uluslararası havalimanına uçan havayollarının tam listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Prag-Ruzyne Uluslararası Havaalanından Prag merkeze nasıl gidilir?add

Toplu taşıma Metro (Prag )

Prag'ın merkezine otobüs ve metro ile ile kolayca ulaşılabilir. Prag Havalimanı'ndan merkeze giden iki otobüs hattı, yani 100 numaralı otobüs hattı ve 119 numaralı otobüs hattı bulunmaktadır.

100 numaralı otobüs, havaalanı (Letiště) ile Zličín metro istasyonu (Metro B) arasında çalışır, yolculuk süresi 15 ila 20 dakikadır. 119 numaralı otobüs, havaalanından (Letiště) Nádraží Veleslavín metro istasyonuna (Metro A) gider, yolculuk süresi 13 ila 17 dakikadır. Merkeze ulaşmak için, B metro hattını Mustek of Náměstí Republiky istasyonuna veya A metro hattını Staroměstská istasyonuna veya Mustek'e gitmeniz gerekmektedır..Gece şehir ve  havalimanı arasında her 30 dakikada kalkan 910 numaralı otobüse kullanarak havalimanına ulaşabilirsiniz.

Prag toplu taşıma bilet fiyatları

Transferler dahil 90 dakikalık seyahat süresi için biletler kişi başı 32 CZK tutarındadır. 6 ila 14 yaş arası çocuklar sadece yarısını öder (16 CZK). Prag'da yerel toplu taşıma, 5 yaşına kadar olan çocuklar ve 70 yaşın üzerindeki yaşlılar için ücretsizdir.

Otobüs taşımacılığı - AE Airport Express (Prag)

Doğrudan şehir merkezine veya Prag Hlavní nádraží'deki ana tren istasyonuna gitmek istiyorsanız, AE Airport Express otobüsünü kullanabilirsiniz. Prag'daki ana tren istasyonu, şehir merkezinin doğusundadır ve aynı zamanda metro ağına C metro hattı ile bağlıdır. Otobüs Terminal 1'den Hlavní nádraží son durağına (44 dakika) her 10 ila 30 dakikada bir kalkar.

AE Airport Express bilet fiyatları

Bileti direk  otobus içerisinden şöferden satın alabilirsiniz. 5 yaşına kadar çocuklar ücretsiz seyahat edebilir. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: AE Airport Express otobüsünün kalkış saatleri ve detaya buradan ulaşabilirsiniz.

  Tek Yön 
Gidiş Geliş
Yetişkin 60 CZK 120 CZK
Çocuk, 6 -14  30 CZK  60 CZK

 

Haber bültenimize abone ol
ŞİMDİ KAYDOL VE EN UYGUN Fiyatlarları Yakala!
 • done
 • done
 • done
 • done